Skocz do zawartości

jaki subwoofer do corsy B trochę inny środek niż seria...


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie problem bo pod alternatorem idą przewody od chłodniczki oleju i powiem że dość ciasno jest. Umówiłem się w poniedziałek z klientem w warsztacie który regeneruje alternatory i sprzedaje i bedzie coś dopasowywał tych gabarytów. A mocy podałem mu około 80A wiec dobrze myślałem. Zobaczymy co z tego wyniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy operuje tu tylko jednym parametrem wyrażonym w [A]. Przy jakich obrotach taki alternator osiąga taką wydajność?

 

Przykładowo parametry alternatora:

 

post-85-0-26240400-1442579816_thumb.jpg

 

Pełną wydajność osiągamy podczas jazdy, a na postoju i tak jest dużo mniej niż te magiczne liczby, których piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to weź Tony wyobraź sobie ile daje takie 40 A na jałowym... Ja wiedziałem o tym i pewnie większość, że alternator nie daje maxa z siebie przy obrotach jałowych, to chyba tym bardziej im więcej, tym lepiej, choć zazwyczaj samochód jeździ, a nie stoi na "odpalonym", żeby sobie muzyki posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Padło na audio system :) skrzynia bass reflex duo r12 moc ciągła 800rms + wzmacniacz audio system r1250.1 monoblok 1250rms przy 1 Ohm, 900rms przy 2 Ohm + kondensator 2.4F Power bass + kable zasilające 35mm2. Jak narazie dogrzewam sprzęt także ciężko coś powiedzieć. Mysle, że jeszcze jutro delikatnie pogram a wtedy zobaczymy co to potrafi :) jak na razie na 1/4 mocy jest baja :)

post-12987-0-48528200-1443568285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uwazasz iz jak rozkrecisz radio na ful, to moc tez bedzie najwieksza? Czytales temat o "gain"? 

Nie wiem o czym kolego piszesz? raczej z logiki wynika to że jak radio (skala od 0 do 34) rozkręcimy na 10 to subwoofer bedzię grał słabiej a jak rozkręcimy do 30 to będzie grał mocniej i w znaczeniu słabiej, mocniej nie chodzi mi o rms bo to się nie zmienia lecz o jego głośność siłe uderzenia basem. A na wzmacniaczu gain ustawione na jakieś 75-80%.

 

A przy kupnie nowego subwoofera trzeba go dotrzeć, czyli delikatnie na nim grać przez kilkanaście godzin. Prawda? czy się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiej OK ale nie pisz że na 1/4 mocy , bo poziom rozkręcenia radia kompletnie nie pokazuje poziomu mocy ... wiesz że możesz ustawić system iż wzmacniacz  odda pełną moc gdy na wyświetlaczu radia będzie tylko VOL 5 ? 


 

 


trzeba go dotrzeć,

 

Raczej nie "dotrzeć" , bo tam nic się nie dociera lecz raczej "rozruszać"  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiej OK ale nie pisz że na 1/4 mocy , bo poziom rozkręcenia radia kompletnie nie pokazuje poziomu mocy ... wiesz że możesz ustawić system iż wzmacniacz  odda pełną moc gdy na wyświetlaczu radia będzie tylko VOL 5 ? 

 

 

 

Raczej nie "dotrzeć" , bo tam nic się nie dociera lecz raczej "rozruszać"  :wink:

no i właśnie o to mi chodziło :) tylko że ja ująłem to swoimi słowami jak widać mało fachowymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Może zanim zacznę coś pisać to na początku przeproszę za wcześniejsze swoje wypowiedzi.... Za co to wiadomo także Panowie sorki....

 

Jeśli macie chęci mi jeszcze pomóc to będzie super.

 

Postaram się wszystko dokładnie opisać by nie było żadnych wątpliwości i niejasności, a wiec tak:

 

sprzęt który posiadam to audio system r12, 2 głośniki po 400wat RMS 4ohm, spięte razem na 2ohm i podłączone pod wzmacniacz Audio System R1250.1D monoblok 900watt RMS przy 2ohm. kabel zasilający i masa 35mm2, kondensator 2.4 F akumulator 74Ah i 920A rozruchu, alternator 100A wcześniej był 45A.

 

Zamierzam robić zabudowę bagażnika i chcę wrzucić jeszcze jeden taki zestaw bo jak widać w pierwszym poście w bagażniku miejsca dużo i teraz moje pytanie czy obecne zasilanie da radę? alternatora większego nie dam już rady wrzucić bo ten 100A wszedł na styk wiec może drugi akumulator, grubsze kable? Doradźcie coś... poniżej rysunek jak ja to widzę... może tak być czy nie bardzo

 

http://motoimage.pl/gky_uploads/2016/03/1458858160-1500-x-954px-1.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...