Skocz do zawartości

Skoda Fabia by 7er


7er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hehehe daje LIKE JANKUS'owi za film od EXO, oby tylko nie zmienił Fabianki we Frankensteina. Poza tym, Exo ma świetne filmy nt. instalacji elektrycznych w aucie, niezależnie od tego czy mówimy o db, czy czymkolwiek innym. Korzystaj 7er z jego filmów jeśli tylko angielski jest Ci miły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem film to połączenie aku-buda aku-alternator (masa?) i aku-alternator (plusowy) daje grube i jak najkrótsze nie demontując starych przewodów. Dobrze ogarnia, czy coś popierniczyłem?

A angielski niestety nie jest moją mocną stroną... powiem więcej jestem noga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam dziwne objawy w aucie. 
Jak słucham cicho muzyki nie gra mi prawy przód. Czasami gra cały czas ale coraz rzadziej. Jak biorę głośniej prawy przód zaczyna harczeć? Generalnie wydaje dziwne dźwięki biorę znowu minimalnie głośniej i ożywa prawa strona gra normalnie i czysto. O co chodzi? Co mogło zdechnąć? RCA? Wzmacniacz radio? Zamieniałem miejscami czincze na wzmaku więc raczej RCA bym wykluczył. Zostają 3 elementy. Radio, wzmak i przewód głośnikowy. Głośniki wykluczam bo na drugim kpl jest to samo. Tylko nie mówcie mi że wzmacniacz się kończy bo mnie coś strzeli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli może to być radio powiadasz? Wolał bym żeby to było radio bo kończy się taśma i powoli się za następcą rozglądam więc mała strata. A alpine ma docelowo grać w drugim aucie więc wolałbym aby był sprawny :/ 

Ale.... Skoro zamieniałem miejscami RCA na wzmacniaczu i nadal nie ma prawego przodu... to raczej radio odpada. Zostaje kabel głośnikowy i wzmacniacz. Radio wychodzi na to że sprawne. Chyba będzie trzeba w końcu się zabrać za sprzęt w aucie bo leży Rockford już ze 2 miesiące nawet nie sprawdzony po kupnie. Kicx też leży 3-4 miesiące.... Może czas najwyższy wprowadzić zmiany w aucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki odpadają. To drugi kpl. Obydwa kpl głośników nowe. Na jednym i drugim kpl to sama nawet dodam że ta sama strona.

Co do kicx już nawet nie pamiętam modelu :) miał posłużyć do napędu suba w drugim aucie. Kupiony za 100zł ima napędzać magnata xforce 3000. Ogólnie w drugim aucie ma być totalnie low budżet. Powód jest prosty.... Myślę że poniższe zdjęcie wszystko wyjaśni.


http://images75.fotosik.pl/91/e10cfe6e64cf4b43.jpg

http://images75.fotosik.pl/91/c826d9bae7dfa2cd.jpg

http://images77.fotosik.pl/147/febaaf0a06608ca1gen.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może bym i wpadł na jakiegoś spota ale puki co wstyd :/ Powerbassy nadal w drzwiach siedzą a one grają.... gorzej od serii :/ Tak więc nie ma z czym do ludzi jechać :D 

Jak znajdę chwilę to przerzucę kable prawą stronę na lewą i zobaczymy. Jak nadal nie będzie prawej strony to wina leży po stronie kabli (mam nadzieje). 


P.S.

Przypomniało mi się co to za kicx. Model to HP500.2 czy coś w ten deseń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dawno nic nie pisałem. Więc problem z zanikającą prawą stroną rozwiązany. Wina wzmacniacza. Teraz zanika lewa strona (przełożyłem kable przy testach kicx-a a po podpięciu alpine nie mam lewej strony tym razem). Powolutku nadchodzą zmiany w instalacji. Z racji że 15tka zjada mi pół bagażnika chcę wpakować coś bardziej kompaktowego. W drodze jest już powerbass ES10. Jak druga sztuka będzie przyzwoita to chyba dokupię drugą i..... Zamją tyle samo miejsca a żona mnie wyrzuci z domu, kemping już po remoncie więc mogę zaryzykować. Będę robił przymiarki do drugiego akumulatora w bagażniku, albo do zmiany alternatora na mocniejszy a nie zdziwię się jak będzie jedno i drugie. W dalszym ciągu natomiast męczę się z tym po***nym systemem przednim. Drzwi tego auta to porażka.... A ten system to druga. Chętnie wstawiłbym auto komuś kto by mi wrzucił moje phonocary w te drzwi i ogarną boczek aby po wycięciu dziury jakoś on wyglądał przyzwoicie. W planach zmiana radia. Alpine miewa problemy z porysowanymi płytami potrafi przeskoczyć na poprzecznych nierównościach (małe auto dość niski profil i sportowy zawias nie pomagają) a że mam dziecko to wybór wstępnie padł na kenwood-a DDX 4016BT. Ma podobno nawet czasówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Więc problem z zanikającą prawą stroną rozwiązany. Wina wzmacniacza. Teraz zanika lewa strona (przełożyłem kable przy testach kicx-a a po podpięciu alpine nie mam lewej strony tym razem

Jeśli piecyka alpinki nie spisałeś na straty, to "pobaw" się przełącznikami od filtrów i input mode - może pomoże. W słabszym bracie 3548 miałem podobny problem, a okazało się, że jeden z tych przełączników słabo kontaktował a efekt jakby jakiś "zimny lut". Dopiero jak podkręciłem odpowiednio głośniej wzmacniacz "załapywał". Czasami kanał znikał jak wjechałem w jakiś dołek :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piecyka alpinki nie spisałeś na straty, to "pobaw" się przełącznikami od filtrów i input mode - może pomoże. W słabszym bracie 3548 miałem podobny problem, a okazało się, że jeden z tych przełączników słabo kontaktował a efekt jakby jakiś "zimny lut". Dopiero jak podkręciłem odpowiednio głośniej wzmacniacz "załapywał". Czasami kanał znikał jak wjechałem w jakiś dołek :wsciekly:

Mam tak samo. Teraz załapał i działa cały czas więc nic nie dotykam ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...