Skocz do zawartości

czarodziej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Możesz napisać coś więcej o wykorzystaniu smartphonea do wskaźników?

 

Pomysł na to rozwiązanie też znalazłem tu na forum. Dokupiłem interfejs diagnostyczny z bluetooth, wpiąłem go do gniazda diagnostycznego w samochodzie i siedzi tam cały czas. Koszt takiego czegoś to trochę ponad 30 zł. Na telefonie zainstalowałem aplikację Torque Pro. Jest cała masa parametrów do podglądu, wszystko zależy na ile jest skomputeryzowane auto. W moim przypadku interfejs jest na ODBII

 

 

 


osłonę na akumulator od spodu czymś odseparowałeś od klemy czy wisi trochę nad nią?

 

Osłona była kilka razy malowana podkładem (MDF strasznie pije) na koniec lakier. Ale patrząc na pierwsze dystanse, które też malowałem tyle, że impregnatem, osłona może z czasem coś tam wchłonąć i będzie do wymiany. Ta  nakładka nie dotyka klem. Jest podfrezowanie, tak, że jest kilka mm luzu. 

 

 

 


Jedynie co to na tą gołą blachę epoksyd to sredni pomysł

 

Pytałem znajomego lakiernika. Właśnie taki podkład polecił. To jest jakiś epoksyd głęboko penetrujący. Pytałem czy jest sens na to farbę jakąś dawać, powiedział, że jak pójdzie mata, to nie ma sensu. Sam podkład może chłonąć wilgoć, a tak powinien być spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac, jak wiele pracy, wysilku i zaparcia musialo zostac wykorzystane, by uzyskac opisany efekt. Szczegolnie praca nad drzwiami. Za to wielkie gratulacje! A teraz tak troche OT, ale napisales o pewnym brakujacym elemencie. Mianowicie o podlokietniku. Nie wiem, czy podzielasz moje zdanie, ale ja uwazam podlokietnik zintegrowany z fotelem za jeden z najlepszych, najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych wynalazkow PSA :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko, bo rodzi się w głowie szatański pomysł. 

Planuję zakup jeszcze jednego Aliante 10SI. Jeśli oczywiście uda się kupić coś sensownego.  Dwie osobne komory, głośniki spięte równolegle. Wypadkowa impedancja 2 Ohm. 

Czym zasilić? Pasowałby Steg K2.01, raczej nieduży rozmiarowo, dałbym radę go upchnąć gdzieś w bagażniku. Według tego  w mostku, przy 2 ohm`owym obciążeniu daje ponad 700W. Niby powinno wystarczyć. Pytanie, czy papierowe moce zadowolą parkę naleśników. Czy może celować w mocniejszego K2.02?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wydajnym piecu sprobuj pokusic sie na 8 ohm .

Przepraktykowalem nieco, czasem "oddanie" przez piec marnych 300W przy 8 robi lepiej niz wyzylowanie go 2 ohm w celu wyplucia kilowata.

 

Choc sam ostatnio nabylem 4 ohmowego dwucewkowca i ...profilaktycznie zaczynam sie rozgladac za czyms stabilnym w 2 ohmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przy wydajnym piecu sprobuj pokusic sie na 8 ohm

 

Ciekawa opcja, o tym nie pomyślałem. Jak już dwa głośniki wejdą w życie może uśmiechnę się do kogoś o użyczenie wzmacniacza, albo podjadę do kogoś, kto ma coś co by przypasowało. 

 

Na chwilę obecną system mam tak zestrojony, że Alinatne delikatnie uzupełnia mi przód. Sub ładnie skleił mi się z przodem, no i nie pałuję go (zbyt cenny głośnik). Czasem jednak brakuje trochę zejścia. Mając dwa, mógłbym spróbować trochę niżej ciąć i trochę więcej wyciągnąć samego dołu, nie obciążając nadmiernie głośników. Taka jest teoria, jak wyjdzie okaże się jak już będą dwa naleśniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jednak brakuje trochę zejścia. Mając dwa, mógłbym spróbować trochę niżej ciąć i trochę więcej wyciągnąć samego dołu, nie obciążając nadmiernie głośników. Taka jest teoria, jak wyjdzie okaże się jak już będą dwa naleśniki. 

 

Wydaje mi się że oczekujesz od nich tego, czego nie potrafią dać - chociażbyś wrzucił 4 sztuki, to nie będzie to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend znalazło się trochę czasu i udało się skończyć osłony głośników. 

 

post-7749-0-20044800-1438542302_thumb.jpg  post-7749-0-82361100-1438542302_thumb.jpg

 

Od strony funkcjonalnej i estetycznej ten etap budowy można uznać za zakończony. Pozostaje dopracować strojenie, ale jak wspomniałem w opisie instalacji mój sprzęt ma dość ograniczone możliwości regulacyjne. 

Powoli przymierzam się do drugiego etapu... modyfikacja sprzętu i tu pytania, dwa.

 

Czy możecie polecić osobę, która dorobi, uaktywni wejście cyfrowe w Clarion DRZ9255 (HX-D2)? To radio ma co prawda wejście optyczne, ale jest ono przypisane do fabrycznej zmieniarki i tylko po jej podłączeniu jest aktywne. Więc jakaś przeróbka, albo jakiś symulator zmieniarki. Może to jakieś rozwiązanie.

I drugie pytanko, ile mniej więcej trzeba wygrzewać nowe Aliante 10SI? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...