Skocz do zawartości

Problem z "dograniem" instalacji w aucie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Dokładnie 5 lat temu kupiłam moją hondę civic VI gen. Poprzedni właściciel oddał ją do firmy, która założyła rozbudowany sprzęt car audio. Przerobiony bagażnik, wygłuszony, nowa płyta w bagażniku, wygłuszone drzwi. Radio Alpine, zestaw Infinity (syki w słupku, głośniki), w bagażniku wzmacniacz i subwoofer. Subwoofera się pozbyłam i teraz ktoś wytłumaczy zupełnie zielonej w tym temacie kobiecie jak to jest z tym wszystkim.

 

Otóż po pierwsze cała instalacja leci tak, że po odłączeniu wzmacniacza głośniki nie działają. Radio działa, a dźwięku nie ma. Także wzmacniacz mam na stałe już przykrecony.

 

Problem pojawił się po wymianie radia. Zmieniłam głośniki i syczki na Alpine. Radio mam Sony CDX-GT474UM i nie mogę dojść do ładu z dźwiękiem. Strasznie wszystko buczy i dudni. W ustawieniach basy pozmniejszane na minus 5, minus 6 i nadal nie da się tego słuchać. Przy choć lekkim podgłośnieniu drzwi po prostu trzeszczą, lusterka latają. Co jest nie tak ? Radio nieodpowiednie do tego zestawu ?

 

Przepraszam z góry za dość banalne pytania ale nikt nie umie mi pomóc, a super jakość muzyki po prostu zniknęła :( Niestety na mechanice się znam ale car audio to dla mnie czarna magia.

 

Pozdrawiam

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro fajnie grało to czemu się tego pozbyłaś? Od a do z przyczyn może być mnóstwo, najlepiej udać się do dobrego zakładu ca żeby rzucili okiem jak jest cała instalacja zrobiona i w czym tkwi problem. Zapewne (choć nie mówię, że tak jest) w poprzednim radiu były ustawione filtry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przepraszam z góry za dość banalne pytania ale nikt nie umie mi pomóc, a super jakość muzyki po prostu zniknęła

I wiadomości na temat CA też pewnie nie będziesz pochłaniać jak gąbka a chcesz tylko pomocy w ustawieniach aby wrócić do poziomu z przed grzebania w sprzęcie.

No to masz dwa wyjścia:

- Wizyta w jakimś zakładzie CA i postrojenie całości ale to wyjście potraktujmy jako awaryjne bo ja nie widzę w naszym regionie firmy, która zrobi taką usługę na zadowalającym poziomie.

- Albo wizyta na spocie łódzkim gdzie masz spore szanse na przywrócenie grania do normalności, a co najmniej na diagnozę przyczyn niedomagania gry auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

 

co do wymiany sprzętu, czemu ? niestety głośniki zaczynały już padać, jeden przestał grać, drugi trzeszczał. Miały dość. A radio? no cóż, stare Alpine wyglądało już strasznie i nie miało wejścia na USB.

nowe głośniki to Alpine

 

Jeśli jakoś sama nie dojdę do tego co się dzieję, to będę szukać pomocy w okolicy. A na spoty to jeżdżę, jeżdżę, tylko nikt ze znajomych też nie umiał mi pomóc.

 

Wszystko przestało ładnie grać po wymianie radia. Po wymianie głośników było okej. Wzmacniacz jest nadal ten sam. Tylko to cholerne radio się zmieniło i wszystko pomieszało :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie za nic w świecie nie pamiętam modelu Alpine. To radio dzisiaj miałoby z 9 lat.

 

Radio sony dostałam w prezencie i w sumie nie zastanawiałam się czy ma wyjście na wzmacniacz, czy nie. U mnie jest tylko jeden kabel, który leci do wzmacniacza, a dopiero później od niego na głośniki. Nie wiem jak ta instalacja jest zrobiona ale tak to właśnie działa :) jak wyłączę wzmacniacz to głośniki nie działają.

 

Więc co dalej z tym mogę zrobić ? Zmienić radio ? Albo jest ktoś z Łodzi i okolic, kto by mi pomógł to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie intryguje jak idzie sygnał z radia.

Oby nie RCA polutowane na kablach glosnikowych, bo i o takich cudach slyszalem.

 

 

 

Strasznie wszystko buczy i dudni. W ustawieniach basy pozmniejszane na minus 5, minus 6 i nadal nie da się tego słuchać. Przy choć lekkim podgłośnieniu drzwi po prostu trzeszczą, lusterka latają. Co jest nie tak ? Radio nieodpowiednie do tego zestawu ?

 

A po tym opisie ciezko mi to wykluczyc, przypomina to jeden ogromny przester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A głośniki są wymienione na takie same, czy zupełnie inne?

Edit : nie doczytałem. Nie możesz mieć pewności ze inne głośniki pod zwrotnica do innego zestawu będą grały dobrze.

 

Okej, tylko że najpierw zmieniłam radio. I już źle grało na głośnikach Infinity. Teraz są zmienione głośniki i sytuacja jest taka sama.

 

Co do sygnału z radia to nie wiem jak to jest dokładnie. Idzie od radia kabel do bagażnika do wzmacniacza. Od wzmacniacza leci do głośników.

Iinstalację zakładała profesjonalna firma za nie małe pieniądze więc myślę, że jakiejś profanacji nie ma ;) w bagażniku wzmacniacz był schowany pod nową płytą, podnoszony do góry. Musiałam niestety to zrujnować bo zakładałam gaz do auta. Przykręcony jest teraz do płyty na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, tylko że najpierw zmieniłam radio. I już źle grało na głośnikach Infinity. Teraz są zmienione głośniki i sytuacja jest taka sama.

 

Co do sygnału z radia to nie wiem jak to jest dokładnie. Idzie od radia kabel do bagażnika do wzmacniacza. Od wzmacniacza leci do głośników.

Iinstalację zakładała profesjonalna firma za nie małe pieniądze więc myślę, że jakiejś profanacji nie ma ;) w bagażniku wzmacniacz był schowany pod nową płytą, podnoszony do góry. Musiałam niestety to zrujnować bo zakładałam gaz do auta. Przykręcony jest teraz do płyty na wierzchu.

No to sama odpowiedziałaś na swoje pytanie jeśli najpierw zmieniłaś radio i juz źle grało na głośnikach infinity. Tzn. Że winowajcą jest radio, tutaj szukałbym winy. Pojedz na spota Łódzkiego na pewno Ci chłopacy doradza. Ja będę w Łodzi 29-30.06 ale raczej czasu na spotkania mi zabraknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wszystko przestało ładnie grać po wymianie radia. Po wymianie głośników było okej.

 

Albo czegoś nie rozumiem albo twoje wersję są mocno rozbieżne... Tak czy inaczej na odległość nikt ci z tym chyba nie pomoże skoro ciężko jest nawet ustalić co i w jakiej kolejności było wymieniane i kiedy problem wystąpił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...