Skocz do zawartości

Problem z "dograniem" instalacji w aucie


Rekomendowane odpowiedzi

okej, dzięki.

 

Albo czegoś nie rozumiem albo twoje wersję są mocno rozbieżne... Tak czy inaczej na odległość nikt ci z tym chyba nie pomoże skoro ciężko jest nawet ustalić co i w jakiej kolejności było wymieniane i kiedy problem wystąpił...

 

nic tutaj nie jest rozbieżne, ale żeby ułożyć w całość.

 

Było :

- głośniki i tweetery Infinity

- radio Alpine

 

później wymieniłam głośniki w drzwiach i było okej.

Zmieniłam radio na Sony i tutaj pojawił się problem - wszystko ma strasznie duże basy, zmniejszyłam w ustawieniach jak się da najmniej (nawet na -6) i nic. Wszystko brzmi jakby głośniki miały zaraz wylecieć. Nawet jak jest cicho to lusterka latają.

 

Tweetery zmieniłam niedawno.

 

Cały czas jest ten sam wzmacniacz.

 

Jutro wydrukuję sobie instrukcję, bo mam ją na laptopie i będę próbować pozmniejszać filtry. Choć już je zmniejszałam i to nic nie dało, ale popróbuję dalej. Zdjęcia też porobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obstawiał bym lpf na wyjściu z radia, jak już się dokopiesz w instrukcji do ustawień hpf/lpf to zmień na hpf (o ile włączony był lpf), ewentualnie jest opcja wyboru dla rca out front/rear/sub to ustaw front (nie znam jednostek tej marki więc tylko podrzucam opcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obstawiał bym lpf na wyjściu z radia, jak już się dokopiesz w instrukcji do ustawień hpf/lpf to zmień na hpf (o ile włączony był lpf), ewentualnie jest opcja wyboru dla rca out front/rear/sub to ustaw front (nie znam jednostek tej marki więc tylko podrzucam opcje)

Z tego co czytalem o tym radiu powinno mieć ustawienia rear/sub na RCA z czego rear = hpf, sub = lpf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale temat jest prosty. Była sb alpina (nawet niewiadomo jaka ) i grało. Teraz nie gra i nie wiadomo co zrobić. Nie wiadomo też jak przedstawić istniejącą instalację tak ,abyśmy zrozumieli jej polaczenie itp. Odpowiedź jest prosta. Albo nabyć wiedzę samemu, albo udać się do naszych na spota i oni coś podpowiedzą. Jest za dużo znaków zapytania, a każde kolejne "pomocnicze "pytanie jest jak betonowe koło ratunkowe. Fajnie że mamy taką egzotykę, ale trzeba działać w temacie a kręcimy się w ciemnym lesie.

P.S. zdaję sb sprawę, że nie każdy musi wszystko wiedzieć (nawet te proste rzeczy ) i nikogo nie chcę urazić. Chcę tylko powiedzieć , że temat ten nie ma sensu właśnie ze względu na te różnice doświadczenia i musisz się "koleżanko" do kogoś udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak tam wolicie, nie będę Wam zaśmiecać forum. Nie rozumiem tylko na jakie pytania nie dostaliście odpowiedzi. Bo wydaje mi się, że odpowiedziałam na wszystkie ;)

 

 

A co do różnic doświadczenia to chyba właśnie po to są takie fora aby znaleźć pomoc innych i się czegoś nauczyć. Nie każdy przychodzi tutaj z wielką wiedzą o car audio. Liczą się chęci ;)

 

A że ja temat mechaniki samochodowej pochłaniam na co dzień, to zabrałam się za nową dziedzinę jak dla mnie - właśnie car audio. Najłatwiej do kogoś oddać auto i dalej nic nie wiedzieć. Jestem typem samouka i wolę sama pogrzebać przy silniku, ogarnąć lakier itd. I czegoś się nauczyć. Ale rozumiem Was i sobie jakoś poradzę sama. Sorka za kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, że bez pewnych podstaw nie da się pomóc na odległość. Sam fakt, że temat wciąż istnieje świadczy o tym, że kilka osób chce ci pomóc ;) zerknij do linków z maila którego dostałaś przy rejestracji na forum i będzie o wiele łatwiej a i sama naprawdę wiele się z nich nauczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie każdy przychodzi tutaj z wielką wiedzą o car audio. Liczą się chęci ;)

O chęciach to jest takie jedno mądre przysłowie  :hyhy: A Ty przede wszystkim powinnaś nauczyć się słuchać, i z tego słuchania byłoby więcej pożytku niż z dobrych chęci.

No ale będzie następny łódzki spot i możesz się na nim pojawić... choć ja osobiście wątpię w Twoją obecność na nim  :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wszystko już ładnie powoli się dogrywa. Niestety radio będę musiała zmienić.

 

Miałam wcześniej taki zestaw głośników i tweetery :

http://www.audiosklep.pl/infinity-ref-6520cs-p-947.html

 

chciałabym zmienić tweetery, bo włożylam jakieś Alpine i nie dają rady. Jeden po miesiącu już padł, trzeszczy itp.

 

Jakie byście mi polecili ? niestety tych tweeterów co miałam już nie sprzedają :( a były niezastąpione.

 

Głośników nie chce. Same tweetery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...