Skocz do zawartości

BMW e91 330xd - Kwiat polskiego caraudio ;)


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Potrzebowali wycenę warsztatu car audio. Materiały robocizna. Że kwota czterocyfrowa to już schody z kasą i wedle swoich stawek wycenili. Warsztat ogarnął wszystko i zapłacili tyle ile chciał, a ja mam wszystko zrobione jak było. Najważniejsza sprawa to uczciwość w stosunku do ubezpieczyciela i zaczyna gubić się w zeznaniach :hyhy: Jakież było zdziwienie UB przy oględzinach zabudowy drzwi, gdzie wszystko zrobione jak było i materiał z robocizną wyszedł tyle co wycena :hyhy:

W tym roku coś się pozmieniało i zostało zaostrzone prawo i ubezpieczyciele mają coraz mniejsze pole manewrów w skubaniu nas. Dlatego wzrosło OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 349
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dzialanosci ubezpieczyciela nie doszukujcie sie jakichkolwiek schematow, to jest machina ktora sprawdza nawet znajomosci na fb. Trzeba sie przygotowac na mocna konfrontacje, tak jak BULII mowi wszystko zalezy od naszego podejscia i historii w funduszu gwarancyjnym, przeciez to jest umowa wedlug ktorej oni musza na twojej krzywdzie zarobic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawliq jak do tematu Twojego cyklicznie zaglądam... ale wiesz... mnie to drzwi najbardziej interesują :) I nawet nie to jak w detalach je zrobisz bo wiem, ze będziesz się starał się siódme soki z nich wycisnąć, tylko te dwa woofery na stronę po głowie mi chodzą - bo to dwa dość poważne problemy więcej, po jednym na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawliq jak do tematu Twojego cyklicznie zaglądam... ale wiesz... mnie to drzwi najbardziej interesują :) I nawet nie to jak w detalach je zrobisz bo wiem, ze będziesz się starał się siódme soki z nich wycisnąć, tylko te dwa woofery na stronę po głowie mi chodzą - bo to dwa dość poważne problemy więcej, po jednym na stronę.

Nie wiem co Grzesiu masz do tych 2 wooferów na stronę , ale nie przysparzają one wiele więcej prblemów niż sub w bagażniku .

 

Zresztą było auto zawodnicze na 2szt na stronę chyba kol. Bożyka więc może Naka się coś wypowie na temat "trudności" w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to co zwykle, pewno się czepiam :D  a może jednak nie :) ale mimo wszystko uważam, że jeden woofer na stronę jest zdecydowanie prościej ogarnąć niż dwa. Nie wiem za to czym się pavliq kieruje kombinując z dwoma.

wydaje mi się że chce zrobić 3,5 drogi i nie widze problemu w dograniu woofera grającego pasmem suba , względem dogrania suba z bagażnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce albo i nie chce bo albo chce 2 albo 4 woofery a jak chce 4 to już "czasów" na te dwa dodatkowe brakuje z 701 bo tak zdaje sie podział będzie realizowany, a sub i jego dogrywanie nie ma z tym nic wspólnego.


 

 


Ale w audi Bożyka było 4x16 na stronę :wink:

I też 701 było tam do pracy zagonione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nie liczy , bo pochodzi z czasów gdy nie wypracowano jeszcze stosownej forumowej teorii  :)

nie generalizujmy już o teoriach , napisałem przecież że temat znany i przerabiany ( nie pamiętałem ile było tych wooferów ) teraz temat tyczy się tego jakie niesie to korzyści , a jakie negatywy w dzwięku . Jeśli możesz to wspomóż doświadczeniem .

Nie , co nie przeszkadzało mu zdobyć 1 Vice w Mistrzostwach Europy  EMMA .

Doceniłem go już we wczesniejszym poście i nie ma co bić piany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Zaczyna być wesoło, jak coś idzie swoim torem a nie powszechnie "uznanym".

Bury tam ma być sub, więc wykorzystanie kanałów suba odpada.

 

Sinoff, akurat z tym średniakiem magister może sobie pozwolić swobodnie na dość niski podział w 3way i nie widzę powodów dlaczego miało by się coś dziać tragicznego z czasami/skupieniami (bo rozumiem, że to masz na myśli) przy nisko odcietych dwóch parach wf.

Żadna tajemnica, że im niżej tym słuch staje się coraz bardziej ułomny jeśli chodzi o kierunek dźwięku.

 

Ja obserwuję z zainteresowaniem temat, jest nie sztampowy, a czy wyjdzie? Się zobaczy się. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , co nie przeszkadzało mu zdobyć 1 Vice w Mistrzostwach Europy EMMA .

 

Bez wątpienia tak i zapewne nie bez powodu taką lokatę otrzymało choć auta nie znam i nie słuchałem :)

Szukałem jedynie podobieństw ale ilość wooferów na stronę jest inna, ich średnica także, sposób podziału też i w żadnych zawodach BMW pavliqa jeszcze nie startowało.

I zauważ, że to nie ja próbowałem analogii BMW względem  Audi się dopatrywać. Skoro już Audi zostało wywołane to pewno jakieś podobieństwa są tyle, że ja ich nie dostrzegam, przynajmniej tych istotnych, pomijam oczywiście ze jedno jest autem i drugie też  :wink2:

A całe zamieszanie bierze sie z moich wątpliwości dotyczących tego ile dobrego ten woofer zrobi w systemie i za jaka cenę.

 

 

Sinoff, akurat z tym średniakiem magister może sobie pozwolić swobodnie na dość niski podział w 3way i nie widzę powodów dlaczego miało by się coś dziać tragicznego z czasami/skupieniami (bo rozumiem, że to masz na myśli) przy nisko odcietych dwóch parach wf.

Żadna tajemnica, że im niżej tym słuch staje się coraz bardziej ułomny jeśli chodzi o kierunek dźwięku.

Nie mam żadnej tragedii na myśli ale takie dołożenie drugiego woofera nie obędzie się bez wpływu na granie. Trzeba by zrobić instalkę na jednym a następnie na dwóch wooferach i dopiero posłuchać ile dobrego a ile złego takie decyzje przynoszą.

W końcu pavliq z jakiegoś powodu rozpatruje ten drugi woofer na stronę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że warto poczekać na koniec prac, posłuchać i wtedy dyskutować niż teraz na próżno dywagować co by było gdyby było.

Skoro były auta całkiem przyjemnie grające z wf w dup...

Tzn z tych co znam skoda Burka i pug Stanka, to nie widzę powodów aby Pavliq nie ogarnął tematu.

Zresztą umówmy się nikt tu chyba nie ma aspiracji robić zawodnicze auto a auto dla siebie i pod swoje preferencje.

Góra i średnica będzie sql dół nie bo może w pierwotnym zamierzeniu ma łupać ? ;-)

A revelator ma ten dar, jedyny jak do tej pory, który poruszył mi lusterkiem wstecznym bez udziału suba. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


akurat z tym średniakiem magister może sobie pozwolić swobodnie na dość niski podział w 3way

Jak dla mnie komora mu nie pozwoli , to tak jak z subem , dasz mu za małą budę , nie będzie zejścia ;) ( w dużym uproszczeniu ;) ) a jak wiemy 0,5 litra dla revelatora to nie za dużo .


A 3,5 drogi z wooferami grającymi w pełnych drzwiach ma sens?

Pytam bez uszczypliwości, bo to rozwiązanie nie mieszczące się w podręcznikowych teoriach.

z tymi wooferami 3,5 drogi widzę tylko jak 2 wylądują z tyłu ;) , 2x18 ma sens przy średniaku z podziałem na 200hz  a tu nie wiem czy ta radę to osiągnąć , zobaczymy moze chłopakom wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Zaczyna być wesoło, jak coś idzie swoim torem a nie powszechnie "uznanym".

 

Bez przesady, nikt tu zadymy nie robi. Pytania raczej są czysto hipotetyczne ile to przyniesie zalet, a ile wad.

 

 

 

A ja myślę, że warto poczekać na koniec prac, posłuchać i wtedy dyskutować niż teraz na próżno dywagować co by było gdyby było.

Właściciel przecież i tak zrobi jak uważa - tak powinno być. 

 

 

jak wiemy 0,5 litra dla revelatora to nie za dużo .

x2

 

Oby się udało coś ciekawego sklecić - bo auto zacne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...