Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


wymieniony bezpiecznik od wycieraczek bo dziwnym trafem przepalił się dzisiaj rano ( 15A)

 

dziwne w większości przypadków pierw upala się silnik a potem bezpiecznik kilkanaście razy taki przypadek się zdarzył u klientów co bywają w firmie :rotfl:

 

umyte oraz zmieniony filtr paliwa , zatankowane do pełna na tyg jeszcze podgrzewacz cieczy pasuje założyć na zimę bo moja furmanka nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj cały dzień walka z aku,

Akumulator znowu odmówił posłuszeństwa.

Ładowany cały dzień i tylko do 12.6v nabił.

ale posprawdzałem wszystkie bezpieczniki, pomierzyłem wszystko ponownie i prąd raczej nie ucieka wiec to pro posrtu zejście aku \Oczywiście 2 mies po zakończeniu gwarancji

Jutro jade szukąć nowego aku... oczywiście jak odpalę :(

 

Nokian WR G2 mam na zimówkach i jestem bardzo zadowolony, nie wiem jak nowszy model ale raczej opony są ok.

Za to po zdjęciu letnich, zmierzyłem bierznik i zostało tylko 5mm, na wiosne trza nowe gumki kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nokian WR G2 mam na zimówkach i jestem bardzo zadowolony, nie wiem jak nowszy model ale raczej opony są ok.

Są OK , tylko że WRG2 są super super super na mokro a na śnieg tak sobie, dupy nie urywa.

Natomiast WRD3 Są lepsze na śnieg ale gorsze na mokro. Miałem jedne i drugie na tym samym aucie , jedne i drugie nowe.


 

 


gazownik, może lepiej kup smar do zamków bębenkowych.

OK , tylko że nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Mi zamarzł zamek właśnie a nie bębenek , tak że po otwarciu drzwi nie chciały się zatrzasnąć na słupku ( tak napisałem żeby było wiadomo o co kaman)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 i reszta podobnych specyfików tylko czyści i ...wypłukuje smar , wysusza itd . Po użyciu koniecznie trzeba psiknąć nawet silikonem  w spraju (też są takie z rureczkami jak w WD) . 

 

Ja dziś z siostrzeńcem wyczyściliśmy wnętrze jego Polo i do kompletu brakło tylko wyprania wykładzin ale temperatura nie ta ;)  


Przestudiowałem też zamek w jego VW , bo coś szwankował . Najpierw odtłuszczony , wypędzelkowany , zlokalizowanie usterki i następnie solidnie olejkiem silikonowym nasmarowany ...chodzi i wygląda jak nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dlaczego takie szerokie?

a czy z tą szerokością to nie jest zabobon? Gdzieś widziałem w programie TV, że jeśli chodzi o drogi asfaltowe czarne i te pokryte błotem i śniegiem to wcale mniejsze koło nie pomaga, wręcz przeciwnie. Było tam powiedziane, że na lodzie to może i tak i padło pytanie: a kto z nas i ile jeździ po lodzie. Poparte było to niby testami hamowania itp. Ktoś wie która opcja tak naprawdę jest prawdą?? Raczej bez wróżenia :wink: 
Fajne są Dunlop SP Winter Sport 3D. Założyłem z zimówki na zimówkę w porze śniegowej. Różnica kolosalna i mocno odczuwalna od ręki między innymi wcale nie jakimiś słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje że mogę do VB włożyć 195 na 15" i 16" jak i 205 na 16" - nie ma wzmianki o węższej oponie na zimę

 

PS. W poprzedniej VB miałem 185 przez dłuższy czas i po przesiadce na 205 auto zrobiło sie bardziej przewidywalne i ogólnie same plusy. Mam tez taką Astre jak Wy - Daniel i Łukasz - a na niej roczne zimówki 195/65/15 ( waga aut bardzo zbliżona bo ta astra 2.0 DTI waży prawie tyle co moja VB, heble te same) będzie jakieś tam porównanie 

 

Zaś dziś w swoim aucie:

-wyjąłem przepustnicę i porządnie ją wyczyściłem z lekka polerką plus mycie silniczka krokowego 

- nowa uszczelka pod pokrywę zaworów

- czyszczenie całego odpowietrzenia skrzyni korbowej tzw. odmy

- wymiana świec

- czyszczenie i konserwacja czujników poziomowania Xeonów oraz ogólna regulacja wysokości swiateł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie mam alu 205/60/15

Zimowe mam stal 195/65/15

 

Teoria jest taka że wąskie na zime:

+ ciąg w głębokim kopnym śniegu

+ odprowadzanie wody

+ odprowadzanie brei pośniegowej

+ zazwyczaj wąskie o wyższym profilu są tańsze

- trakcja hamowanie i stabilność na ubitym śniegu

- trakcja hamowanie i stabilność na mokrym asfalcie

- trakcja hamowanie i stabilność na suchym asfalcie

- trakcja hamowanie i stabilność na lodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę ma 225/50/16 a na lato 225/45/17 i tak jak wcześniej jeździłem na standardowej 15 na 195/65 to widzę takie właściwości jak napisał gazownik. Gorzej jest tylko na śniegu na mokrym zaś jest naprawde dobrze. Prędzej zauważa się tylko zużycie opon. Przy 4-5mm bieżnika jest kiepsko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne w większości przypadków pierw upala się silnik a potem bezpiecznik kilkanaście razy taki przypadek się zdarzył u klientów co bywają w firmie :rotfl:

 

umyte oraz zmieniony filtr paliwa , zatankowane do pełna na tyg jeszcze podgrzewacz cieczy pasuje założyć na zimę bo moja furmanka nie ma

Znowu wymiana bezpiecznika i rozebranie silniczka, osuszenie i uszczelnienie silikonem. Zobaczymy czy pomoże, ze starości rozszczelnił się, woda zbierała się w środku i w momencie załączenia pali bezpiecznik.

 

Co do zamków, to ja akurat wszystko zapsikuje WD40 tak żeby luźno wszystko chodziło - 2 lata temu nasmarowane zamki zamarzły, przez co nie mogłem w ogóle otworzyć auta( pneumatyczy centralny nawet nie drgnął )  + uszczelki silikonem żeby nie podmarzały do drzwi po myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...