Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zimówki na wszystkich autach, do tego dolany koncentrat do sprysków.

 

 

 


Przy okazji przedwczoraj zalałem jak zawsze pod korek ON

To w tym tygodniu odpuściłem, jak policzyłem ile to litrów/$, to zaczekam aż Putina mocniej docisną i PB95 będzie za 4.5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tankuje obecnie cały czas na stacji marketowej carrefour i na jakość nienarzekam. A również auto pali różne ilości zależnie od stacji. Wydaje mi się że mają dobrego dostawcę i to że jest tanio to plus bo schodzi momentalnie paliwko. Tankowałem ON za 4,91. Robie na tym paliwie tyle samo km co na statoilowym czyli 900 na 56L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weryfikacja stanu zawieszenia w SKP,wymienione łączniki stabilizatora z tyłu. dziś jadę na diagnozę stukania z przodu (bo zawiecha sztywna bez najmniejszych luzów)- prawdopodobnie będzie to poducha silnika do wymiany.

jednak szarpaki to nie wszystko... wahacz "banan" do wymiany, poduszki silnika całe

dzisiaj wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pozostaje wierny statoilowi ;D

 

w Lublinie kierowcy klekotów omijają szerokim łukiem  tę stację po przygodach z ubiegłych lat.

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/595840,bedzie_pozew_zbiorowy_kierowcow_przeciwko_statoilowi_bo_paliwo_zamarzlo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji, że zabrałem się za coś co jeszcze jakiś czas temu wydawało mi się nie do ogarnięcia wstawiam fotki z wygłuszenie drzwi w Leonie 2. Praca właściwie polegała na poprawieniu tych drzwi. Do tej pory było to zrobione w taki sposób, że zewnętrzna blacha cała była wyklejona matą GMS-07 natomiast problem był ze stworzeniem komory zamkniętej z tych drzwi ze względu, że mechanizmem podnoszenia szyby przytwierdzony jest do plastikowego boczka. Znacząco utrudnia to zamknięcie tych drzwi. Boczek wyklejony był pianką GMS-01 i na to mata wygłuszająca. Panel MDF przykręcony był również do boczka. Wiedziałem, że nie jest to zrobione tak jak być powinno ale nie chciałem do tej pory kombinować z tym bardziej z obawy, żeby czegoś nie zepsuć.

Po zapoznaniu się z tematem http://www.strefacaraudio.pl/topic/38537-seat-leon-amatorskie-poprawki-po-profesionalistach/ zabrałem się do roboty. Zdjęcia z pracy kolegi umek były bezcenne. Gdybym nie trafił na ten temat do dziś byłoby to pozostawione jak jest a szkoda by było bo autem zamierzam jeszcze jeździć długo. Niestety czas mnie gonił i skupiłem się na pracy, dlatego nie ma zbyt wielu zdjęć. Zdjęcia jeszcze będą bo na razie na gotowo zrobiłem tylko jedne drzwi. Bardziej szczegółowe wstawię jak będę robił drugie drzwi. Ogólnie robiłem to praktycznie tak samo jak kolega umek z niewielkimi zmianami. Na boczek zamiast pasty bolla użyłem matę wygłuszającą i gdzieniegdzie piankę, do wewnątrz drzwi nie dawałem pianek. Wewnętrzna strona blach po oklejeniu matą została oklejona pianką GMS-02 czego nie widać na zdjęciach. Wewnętrzna blacha dostała dwa 50cm profile aluminiowe w celu usztywnienia (chwycone na kleju). Pierścień MDF lekko ukierunkowany do góry i w stronę twarzy. Efekt ogólnie jest taki, że lewa(poprawiona) strona gra szybciej od prawej, lepsza stopa i ogólnie lepiej klei się z tweeterem i subem.. Prawa nie gra tak szczegółowo choć tragedii o dziwo nie ma jest jakby trochę rozmyta. W letnie dni bywało gorzej bo wiadomo boczek i to co na nim było naklejone miękło. Niebawem zabiorę się za drugie drzwi i wtedy porównam co ostatecznie z tego wyjdzie;) Może jeszcze wtedy coś poeksperymentuję.

post-15578-0-89316300-1418044831_thumb.jpg

post-15578-0-58592000-1418044892_thumb.jpg

post-15578-0-76768500-1418044896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalstwo pierwsza klasa :)

 

Jak sobie radziłeś z gięciem blachy ?

Możesz opisać proces ?

Formatki zamówione z allegro. Docinają rozmiar jaki chcesz. Ja zamówiłem 4 formatki w rozmiarach 35cmX55cm i takie w zupełności wystarczają. Z gięciem blachy nie ma jakiegoś wielkiego problemu gdyż jest to blacha aluminiowa o grubości 2mm i udaje się ją fajnie uformować. Jest lekka ale dosyć sztywna. Do formowania blachy użyłem drewnianego klocka i młotka, kombinerkami też da się podoginać ale nie wszędzie dojdziesz. Ogólnie zabawy z tym jest ale da się to zrobić porządnie. Do blach trzeba się przyłożyć dość mocno, żeby potem wszystko się domknęło z racji, że pomiędzy boczkiem a blachą wewnętrzną nie ma zbyt wiele miejsca a trzeba jeszcze zmieścić piankę.Otwory na wieszaki boczka plastikowego w blasze wewnętrznej drzwi zakleiłem matą od wewnętrznej strony.  Był moment, że zacząłem kląć i żałować, że się za to zabrałem ale jak już skończyłem to nerwy mi przeszły. Z drugimi drzwiami pójdzie mi już na pewno sprawniej z racji, że juz wiem co i jak;) Trzeba też troszkę przerobić boczek, żeby zmieścić dystans. zapoznaj się z tematem na którym ja się wzorowałem http://www.strefacaraudio.pl/topic/38537-seat-leon-amatorskie-poprawki-po-profesionalistach/  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jak możesz to daj namiar na sprawdzonego sprzedawcę alu.

może być na PW

Jezeli w wawie ktoś chce pociąć lub pociąć blache to zapraszam. Alu do 2mm dam radę, stal do 0,7. Mogę też pomóc w załatwieniu różnych blach.

 

Żeby nie było OT to na szarą jesień i zimę zarzucilem kolorowe koło na nowych gumach:)

post-5586-0-74053700-1418380361_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...