Skocz do zawartości

ewolucja golfa 4 by zientek


zientek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

http://audiotransducers.com/pl/ponizej90mm/245-wavecor-tw030wa02.html - Wavecorn TW030WA02

Mocowo idealne do wzmacniacza którym chce pędzić, z wykresu na tyle ile się orientuję są w stanie zagrać cięte właśnie tak nisko jak potrzebuję. Pytanie czy ktoś może je ma? Coś na ich temat?

Ewentualnie jakikolwiek inny trop? Inne polecane przez was do 2way na bi-ampie z tym wf co teraz mam?

Cena to maks 300zł za parę.

 

Liczę na jakąś opinię od was, jak nie na temat tych konkretnych to być może o jakieś nakierowanie na inne modele.

 

Znam dwa tweetery, które przeżyły by takie cięcie na dłuższą metę. I kosztują krocie twojego budżetu.

 

Zupełnie pomijam tu pomysł podpięcia "jakiegoś" tweetera pod przypadkową (twoją) zwrotkę.

 

Nie tędy droga Zientku. Jeśli (jeszcze) nie wiesz co z czym się je to masz dwa wyjścia;

 

Zakup porządnego procka lub zakup kompletnego zestawu przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zupełnie pomijam tu pomysł podpięcia "jakiegoś" tweetera pod przypadkową (twoją) zwrotkę.
 
Nie tędy droga Zientku. Jeśli (jeszcze) nie wiesz co z czym się je to masz dwa wyjścia;
 
Zakup porządnego procka lub zakup kompletnego zestawu przedniego.

 

Nie potne tego na swoim 9855?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pisałeś o jakiejś zwrotce pasywnej

Pisałem o obecnej zwrotnicy, ona wyleci jak przejdę na bi-ampa o niej można zapomnieć.... No dobra 3,2 może nie, ale jak podciągnę wyżej woofer i wyżej utnę tw to powinno dać radę. Nikt nie napisał że musi to być koniecznie takie cięcie. Miałeś do czynienia z tymi głośnikami czy po prostu "tak" stwierdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak twierdził, ponoć aktywnie z radia 2,6/6 ale pędzone były 25W Pioneera.
Tak jak pisałem wyżej chcę je uciąć na dole około 3,3/6, ale pewnie podciągnę wyżej woofer. 
W ogóle ktoś posiadający ten model mógłby powiedzieć jak je ciął u siebie przy 2way?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak zientek sie uwziales na ten pierwszy rzad i w dodatku tak nisko? To jak chcesz ciac wf wtedy? 850Hz pierwszym? Bo skoro tw 3.3 pierwszym, to wf by wlasnie wychodzilo jakos na 850 uciac w przypadku pierwszego rzedu.

Pozatym tw tego nie wytrzyma, a nawet jakby zdarzyl sie cud, to nie bedzie gral jak powinien, bezsensowne meczenie tweetera.

3.3 to sobie mozesz go uciac trzecim rzedem, a nie pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie taki mam teraz zamiar, błędnie wziąłem za pewnik to jak producent opisuję zwrotnicę w moim obecnym zestawie. Ale wychodzi na to, że wf też jakoś na dniach wyleci więc w cięcia będę się bawił od zera. To mój pierwszy bi-amp i tak szczerze delikatnie wątpię w swoją kompetencję co do tego, żeby ładnie to poucinać. Więc zapewne, do czasu aż ktoś na jakimś spocie rzuci na to okiem zrobię to raczej w bezpieczni sposób nie męcząc TW takim cięciem i to przy takim nachyleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij sobie na poczatek tak jak ma csbiczek, 4kHz drugi rzad i wf wtedy 2kHz tez drugim rzedem, to taki standard, ktory najczesciej sie dobrze sprawdza w aucie. Potem mozesz kombinowac, np wf  nizej, ale pierwszym rzedem, to tez czesto stosowane przez producentow zestawow rozwiaznie: pierwszy rzad wf i drugi rzad tw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jeszcze jedna sprawa bo sam już się gubię...
Co do tych cięć...

W manualu do moich emphaserów:
http://Crossover Slopes (MW/TW) 6/6 dB/oct. 6/6 dB/oct. Crossover Frequency 3300 Hz 3300 Hz - Manual ECP G5

producent podaje że:
 

Crossover Slopes (MW/TW) 6/6 dB/oct. Crossover Frequency 3300 Hz 

czyli wedle mnie nie mniej nie więcej jak 3,3/6 w obie strony tak?

Skąd więc opinie, że "producent podaję punkt cięcia na zwrotnicy a nie punkt cięcia TW"? Przy montażu nie zauważyłem jakichś dodatkowych kondensatorów koło tw ani nic takiego podobnego... czy to w praktyce znaczy, że gdybym np chciał w tym zestawie zrobić bi-ampa to musiałbym takie cięcia ustawić? Czy ta wartość może różnić się od faktycznego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi, jeszcze nie do końca rozumiesz, jak kroi się sygnał w zwrotnicach. Poczytaj trochę lub zrób zgodnie z poradami, bo zjarasz tweeter.

Takim prostym i pobieżnym sposobem na sprawdzenie i porównanie, czy filtr będzie w miarę bezpieczny na tweetera jest policzenie jego stłumienia dla częstotliwości rezonansowej głośnika. Im mniej stromy filtr, tym ta zasada powinna być brana z większą rezerwą, bo poniżej rezonansu też się dzieje.

Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie puściłby tak nisko pierwszym rzędem dużych domowych tweeterów, gdzie fs jest nawet w okolicach 500 Hz, nawet przy wyrównaniu impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz troszkę inaczej już na to spoglądam... Stąd właśnie moje do tej pory bzdurne przekonanie, że tak nisko to wszystko ma być cięte... w każdym razie, jutro prawdopodobnie zabieram się do znalezienia miejsca dla wzmacniacza do TW i zobaczymy jak to wyjdzie! 
Jeszcze raz dzięki za wyprowadzenie z błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...