Skocz do zawartości

19-20.07.2014 - Kielce - "DUB iT!"


Rekomendowane odpowiedzi

Mniejsza o to w jaki sposób zostanie rozwiązane kwestie głośności czy napędu, ale czy w regulaminie nie ma wzmianki o tym że wszystkie komponenty aktywne powinny być przeznaczone do użytku CA i bez modyfikacji? W takim razie pozostanie chyba tylko Profi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Płyta głowna,procesor ram itd nie są w żaden sposob modyfikowane.

Konstrukcja dostepna na rynku. Mozliwa do wyceny .

Faktycznie nie jest to ogolnie przyjete ze jest to sprzet stricte do audio.

Ale jest to jedna z jego funkcjonalnosci. 

Jezeli jakas firma zapakuje to w obudowe i nazwie car audio center i sprzeda -to 

juz wystarczy zeby ten twór uznać za dopuszczony lub nie?

Ludzie dac-e  robią i sprzedają do car audio ze świetnymi rezultatami.

Czy w takim razie wolno mi użyć takiego sprzętu.  Czy moze jest to niezgodne z regulaminem?

Tylko prosze mnie zle nie odebrać. Nikomu nic nie wypominam itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Płyta głowna,procesor ram itd nie są w żaden sposob modyfikowane.

Konstrukcja dostepna na rynku. Mozliwa do wyceny .

Faktycznie nie jest to ogolnie przyjete ze jest to sprzet stricte do audio.

Ale jest to jedna z jego funkcjonalnosci.

 

Kolejna tego rodzaju dyskusja na przestrzeni lat .

A odpowiedz prosta albo jest albo nie jest z tego segmentu.

DAC jest integralna czescią kazdego odtwarzacza , czy to samochodowego czy domowego , wiec to nie jest kryterium .

A co powiesz o ampliturze KD w samochodzie , jak dasz przetwornice to tez bedzie działało :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba dociągnąć do końca sezonu na obecnych zasadach i wrócić do tematu w okolicy stycznia 2015, bo to jest pora przesyłania propozycji zmian w regulaminie. Można zaproponować możliwość odtwarzania kopii płyty SQL z innych nośników i myślę, że przy obecnych realiach sprzętowych zostanie to uwzględnione w regulaminie 2015.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC jest integralna czescią kazdego odtwarzacza

Tak samo jak naped cd odczytujacy z płyty jedynki i zera i podający je na wyjscie optyczne.Czy to radioodtwarzacz czy plyta kompa jezeli sygnał znajduje się w domenie cyfrowej to dla mnie te same rzeczy.

 

Dla Easca -nie znaju.

 

Dac jak i naped z auta także można urzyć w domowych warunkach.

A co do uzycia przetwornic to nie wiem. Pojawia sie napięcie 220v. A to juz nie 15 v .

Jednak wzmacniacze też mają przetwornice z tym że sa wewnatrz no i nie 220 v.

Studiować regulamin albo uderzyć do zródła trzeba będzie.

Bo co nie jest zabronione -jest dozwolone.

 

Edit :juz jest jakas odpowiedz.

 

Czyli co wolno użyć  pc jako odtwarzacza dla płyty Easca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car PC jak zostanie dopuszczone to urządzenie do regulaminu, to nie będzie potrzeby wkładania jakiejkolwiek płyty czy innego nośnika z nagraniem testowym.

Chyba tylko po to aby wykrył on tylko to co dany sędzie w danym momencie chce usłyszeć, nie koniecznie z nośnika który wsadził. Na nic się zda wtedy zasada że do odsłuchu wkładana jest płyta sędziego a nie kupiona przez zawodnika - chodzi o oryginalność materiału.  

 

Dalej pisać nie będę, ale kumaci w zagadnieniach IT już sobie z tym poradzą. 

Gdyby to ode mnie zależało, taki punkt z CAR-PC nie zostałby dopuszczony jako do odsłuchu. Co innego są radia samochodowe bez napędu CD, czyli port usb, czy karta pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, ale przy obecnym brzmieniu regulaminu system audio z takim "Car PC" ląduje automatycznie w kategorii PROFI, gdyż:

  • używają indywidualnie wykonanych lub modyfikowanych pod kątem brzmienia urządzeń elektronicznych
  • używają aktywnych komponentów audio, które standardowo nie były opracowane do użytku w samochodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Car PC rozumiem? Ciekawi mnie jak się ma taki Car PC do np. DVA i 700

A skąd ten wniosek ?

Korzyści to praktycznie nieograniczone zasoby i uniwersalność a nie bezposrednio jakość .

 

 

Tak samo jak naped cd odczytujacy z płyty jedynki i zera i podający je na wyjscie optyczne.Czy to radioodtwarzacz czy plyta kompa jezeli sygnał znajduje się w domenie cyfrowej to dla mnie te same rzeczy.

 

 

 

Dla Easca -nie znaju.

 

 

 

Dac jak i naped z auta także można urzyć w domowych warunkach.

 

A co do uzycia przetwornic to nie wiem. Pojawia sie napięcie 220v. A to juz nie 15 v .

 

Jednak wzmacniacze też mają przetwornice z tym że sa wewnatrz no i nie 220 v.

Jakoś "trudno" nawiązać z Tobą dialog , bo stoisz ciągle na tej samej pozycji .

Samochodu osobowego można uzyc do orania pola , ale to nie oznacza , ze zostanie zaliczony do kategorii maszyn rolniczych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


modyfikowanych pod kątem brzmienia urządzeń elektronicznych

Tak szczerze to  wtedy kazdy wzmak po np. Spa musialby tam lądować.

Przykladowa cena 

Pł. gł. micro itx z wyjsciem toslink- 175 pln

Procesor z grafiką -150pln

Ram ddr 3  -120 pln

Zasilacz na zamowienie- max 150 pln

Hdd-150 pln wystarczy

System -open source

Kabel toslink-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem, bo dobrze wiesz, że głównie chodziło o drugi punkt zacytowany przeze mnie. 

Pierwszy był raczej skierowany do tematu ogólnie pojętych przetworników cyfrowo-analogowych, z których najmodniejsze są te nieoferowane w handlu detalicznym albo chociaż modyfikowane.

W grę wchodzi tylko klasa PROFI, czyli taka klasa, gdzie liczy się cel, a na środki nikt nie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to  wtedy kazdy wzmak po np. Spa musialby tam lądować.

 

To temat tabu, lepiej go nie dotykać.

 

 

 

Pł. gł. micro itx z wyjsciem toslink- 175 pln

Procesor z grafiką -150pln

Ram ddr 3  -120 pln

Zasilacz na zamowienie- max 150 pln

Hdd-150 pln wystarczy

System -open source

Kabel toslink-?

 

Nadal nie jest to seryjne urządzenie typowo stosowane w samochodach. składasz coś z kawałków.

 

Jeśli zmontujesz sobie źródło z płyty od F1, panelem od 9813, wyjsciem cyfrowym od np 502, itd., to wystartować możesz, bo masz źródło które odtwarza płyty CD, kategoria PROFI pozwala używać takie twory. Podobnie jak kiedyś znane były pewne wzmacniacze które swoimi bebechami nie przypominały serii.

 

Osobiście nie byłbym za używaniem tego typu urządzeń na zawodach, gdyż daje ono możliwości których  zwykły zawodnik nie ma.

 

Zresztą jak to Jurek napisał, od wszelkich zmian jest zima tego roku i czas na nowy regulamin 2015. Zapewne na stosownej stronie będzie odpowiedni temat , i tam będzie można się wykazać inwencją twórczą. Pytanie tylko czy wujek Manuel. to zatwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie odwracaj kota ogonem, bo dobrze wiesz, że głównie chodziło o drugi punkt zacytowany przeze mnie. 

Przykro mi ze patrzac na drugi ,niechcacy zauważyłem ten pierwszy :-)

 

Co do składania z kawałków to z całym szacunkiem 

tak sie składa komputer inaczej nie mozna.

Podzespoły są ogólnodostepne w sprzedazy ,czego o wymienionych bebechach z odtwarzaczy powiedzieć nie można ,no nie do końca.

System c.a. tez sie składa z komponentów  prawda?

Co do możliwości robienia przekrętów itp. to nie wiem jest to zapewne możliwe i to może być tu problemem.

Na wyjsciu z odtwarzacza vel. Car pc masz sygnał PCM i tyle.

 

Ja tutaj nikogo nie przekonuje na siłę i nie wmawiam że jest inaczej niż sam odbiera.

Jakiekolwiek moje starty easca  traktuje rekreacyjnie i ze zdrowym podejsciem.

Regulamin jest aby go przestrzegać. 

Jeżeli zechce wziąć udział w tej zabawie a sędzia mi powie:

Chłopcze punkt regulaminu zabrania w ten sposób.

To jak najbarzdiej się grzecznie dostosuje.

Wyjmę światłowód z Car Pc wepne do odtwarzacza samochodowego i problemu dla mnie nie będzie .

 

Ale dobrze ze tematsię tak rozwinął. Jesteśmy bogatsi o spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do składania z kawałków to z całym szacunkiem 
tak sie składa komputer inaczej nie mozna.

 

 

Niekoniecznie, możesz zapewne zastosować to: http://www.interdigital.pl/komputer-samochodowy-car-pc/komputery-samochodowe-car-pc/nvox/nvox-dpc-2708/produkt/760.html

 

ewentualnie karta muzyczna do wymiany, chyba że jest integra.

 

W sumie to ciekawe zagadnienie, bo taki car-pc niczym nie różni się od stacji 2 din, a jest już na windows 7, więc programów pod niego od koloru do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku :-)

Czyli to co pisalem- pc w obudowie nazwany i do sprzedazy wprowadzony.

To nadal pecet z poszczególnych podzespołów.

Płyta gł.

Procek,ram. (Atom he he )

Moj tylko wyswietlacza nie ma ,tablet narazie go zastepuje 

 

Ale tutaj wyjscia optycznego. I ceny sie nie doszukałem.

Co do karty muzycznej to jedynki i zera z hdd maja przeleciec przez pł gł. w domenie cyfrowej PCM  do wyjścia toslink i wejść na procesor dsp.

kart dzwiekowych nie potrzeba bo jakością nie grzeszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy coś da rade zrobić z tym zapisem o wyprowadzeniu cyfry z jednoski fabrycznej.

Ktoś przecież może chcieć prosty systemik, ale nie rezygnować ze zintegrowanych fabrycznych jednostek, ktore czesto gęsto porzebne sa np. do sterowania klimatyzacji itd.

Z przodu porsty 2 way + subik a z automatu ląduje do profi :(

A producenci idą do przodu ze zintegrowanymi "procesorami" do których potrzeby jest tylko sygnał PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...