Skocz do zawartości

19-20.07.2014 - Kielce - "DUB iT!"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Tak na szybko licząc z głowy:
MP 5.16 - 900 zł
Scan-Speak - 700 zł
MDS Intertechnik - 700 zł
CDA-9887R - 1800 zł
I zostaje 6400 zł na wzmacniacze i ewentualnie lepsze źródło.

 

No właśnie, nie musisz kombinować mocno i złapiesz się jeszcze w mini. Będziesz chciał coś lepszego to nie jeden element zazwyczaj ulega zmianie tylko coś jeszcze i nagle okazuje sie że ominąłeś Funi :D Takie moje spostrzeżenie, nie przeliczałem dokładnie różnych kombinacji ale coś musi być na rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Ja opuściłem FUNI po drobnych zmianach  sprzętowych i zródło  ( 958) mi zrobiło niepotrzebnie koszty.

Przekroczyłem te 10500 .

A tu  posucha w tej grupie wyszła  ,nawet podłączając serie pod DSP co miałem, to drugie miejsce na bank bym zaliczył. :rotfl:

Nie miałem już czasu ' rzezbić'  i wskoczyłem do Maxi. 

Ale myśle że bez rywalizacji to nie ma frajdy .

Ja  z moim badziewnym graniem gdzie mogę to  jadę .

Frekwencje przynajmniej podnieść a nie tylko w klawiaturę klepać. 

 

Dziękuje kolegom i sędziom za jak zwykle owocne doświadczenia, :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opuściłem FUNI po drobnych zmianach sprzętowych i zródło ( 958) mi zrobiło niepotrzebnie koszty.

Masz procka w radiu, wywal tego dodatkowego i wróć do "swojej" klasy.

 

 

Ja z moim badziewnym graniem gdzie mogę to jadę .

Granie całkiem przyzwoite. Ogarnij co masz a znacznie się poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox Radku jak w Kielcach mówiłem  Clarion    już  out .

Za napęd bedzie robić PC . Te maxi i  misz masz ( radio z prockiem i proc)  to jednorazowy wyskok  

Ja  i tak jestem zadowolony z ocen i  uzyskanej pozycji .

Wszystkie uwagi i podpowiedzi już sobie wziąłem pod rozwagę. 

Musze wygenerować więcej czasu na kręcenie gałkami na obecnym setupie i temat się dopieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko jak chcesz "odtworzyć" plytę referencyjną na zawodach ?

Jest jeszcze sprawa ustalenia względnego poziomu odsłuchu , ale to na deser.

 

Napęd USB/napęd po SATA ?

 

Poziom ustalić mikrofonem i wpisać wartość z oprogramowania bądź po prostu - OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak chcesz "odtworzyć" plytę referencyjną na zawodach ?

 

To juz takze poruszylem w jakims temacie ostatnio, ze najwyzszy czas na "referencyjna" karte pamieci jako nosnik do systemow bez klasycznego napedu...

 

 

Napęd USB/napęd po SATA ?

 

To w tej chwili niedopuszczalne, primo jedynie plyta posiadana przez sedziego ma prawo byc uzyta, druga kwestia taki material jak mowisz na dysku zaraz by sie znalazl na cenzurowanym pod powiedzmy zarzutem czy aby dynamika nie podbita itp... Dlatego karta podobnie jak plyta posiadana przez sedziego to najlepsze wyjcie, material zgrany z ori plyty sluzacej do oceny jak dotychczas.

Koszt i przygotowanie zadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie można podpiąć w czasie rzeczywistym napędu po USB i dokonać oceny z "lecącej" płyty ?

 

A tego nie wiem, tyle , ze zapominasz o jednym, jest takze wymog bezpiecznego zamocowania sprzetu, jak sobie to wyobrazasz? Sedzia z napedem na kolanach czy co? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie kombinacje?

 

Bo masz Dan coraz wiecej rozwiazan, gdzie zrodlo obywa sie bez klasycznego napedu? Ma to swoje zalety, spora kolekcja, brak niszczacych sie plyt walajacych po aucie.

 

http://www.rainbow-audio.de/dsp/

 

Wejscie wyjcie cyfrowe, modul wi-fi, wejscie po magistrali most, wejscie analogowe, wejscie dla sygnalu z zestawu glosnomowiacego ori w aucie... wyjscie na 8 kanalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak chcesz "odtworzyć" plytę referencyjną na zawodach ?

 

Się zaczeło  :rotfl:

 

Wszystko skrupulatnie opisze w moim temacie   Laguna  o ile tylko czas pozwoli.

Płyte odtworzymy tak jak  zwykle w napędzie dla płyt , cd/dvd-  komputery mają takie napędy od zarania.

Sygnał  swiatłowodem  do procka itd..

Regulacje głośności w moim projekcie można przeprowadzać w 3 miejscach

-głowna głośność PC

-głośność programu do odtwarzania 

i wreszcie głośność na pilocie od procesora.

Panie Józku nie święci garnki lepią.

Gdyby nie zasilacz który" nie zdążył się zrobić" na Kielce to już tam bym tak wystartował.

Zmieściłbym się w Funi .

Sprzęt przetestowany funkcjonuje .Można sterować z telefonu z androidem lub bezprzewodową klawiaturką.

Poza tym możliwość używania dowolnego nośnika cyfrowego  i odtwarzania np. radia internetowego bezcenne.

 

EDIT;

Kto był przy Lagunie ten widział jak wielki jest to PC i omówiłem co i jak zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio też montujesz "na kolana" ?

 

To wytlumacz mi jeszcze gdzie sens posiadania zrodla bez klasycznego radioodtwarzacza cd, motujac w jego miejsce naped z komputera... debilizm nie sadzisz?

 

Masz powyzej przyklad z Laguny, gdzie jak mniemam jest uzyty car pc, gdyby sedzia mial karte sd do odsluchu, zawodnik wsadza ja w slot i po zabiegu, ocenia sie auto, bez kombinacji norweskich z napedami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytlumacz mi jeszcze gdzie sens posiadania zrodla bez klasycznego radioodtwarzacza cd, motujac w jego miejsce naped z komputera... debilizm nie sadzisz?

 

Nie nie sądze,

sens jest prosty i wszystkim znany -

zabieg ten do startu w EASCA wymagany :)

 

Weź pod uwagę, że to źródło to KOMPUTER - zamontowanie w schowku napędu po usb, nawet wyjmowanego po zawodach to ZEROWY problem.

(podpowiem - mniej skomplikowany niż zmieniarka do radia itp. atrakcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przeciez ustalane za pomoca sonometru? Czy cos innego miales na mysli?

 

Tak , tylko nie wiem kiedy , kiedyś był to oddzielny "wysłannik" , czytaj pomiar w dowolnym czasie , a nie bezpośrednio przed oceną.

Poziom zatem będzie zależał o ogólnych nastaw procka i od poziomu programu czytającego płytę .

 

 

 

 

Się zaczeło :rotfl:

 

Panie Józku nie święci garnki lepią.

 

Nic sie nie zaczęło :wink2: ,  to poletko od dawna nie wzbudza moich emocji .

Ale lepiej tutaj na lużno wyjasnić sobie wszelkie "ale" niz gdzie indziej spinac sie w emocjach :wink: .

Nie wiem czy laptop mieści się w kategorii źródła w rozumieniu sprzęt CA , a jeżeli ktoś używa sprzętów z innego segmentu to do tego przypisane są tez stosowne klasy . Nie pisze , ze tak się nie da grac dla siebie lub czy będzie to działało , tylko jak to się ma do regulaminu zawodów , lub ich interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak , tylko nie wiem kiedy , kiedyś był to oddzielny "wysłannik" , czytaj pomiar w dowolnym czasie , a nie bezpośrednio przed oceną.

 

O ile nic sie nie zmienilo, a nie sadze, pomiar dokonuje sedzia bezposrednio przed odsluchem i wpisuje w arkusz, pomiar dokonywany jest dla dwoch okreslonych regulaminem glosnosci 74 i 84 dB (jesli mnie pamiec nie myli).

 

 

 


Poziom zatem będzie zależał o ogólnych nastaw procka i od poziomu programu czytającego płytę .

 

A co to zmienia? Jesli wsiada sedzia i zawodnik nie ma dostepu do systemu, dokonuje pomiaru aby ustawic odsluchowe 74 db i jedzie z koksem. Zas czy ogolny nastaw poziomu bedzie osiagniety programowo czy sprzetowo nie zmienia faktu , ze 74 db to 74 db? Glosnik ani ciszej ani glosniej nie zagra. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


poziomu bedzie osiagniety programowo czy sprzetowo nie zmienia faktu , ze 74 db to 74 db

 

Zmienia - w zależności czy regulacja zostanie osiągnięta bezpośrednio w procesorze czy już na etapie podawania do procesora, ew jak ktoś sobie jeszcze pokombinuje - analogowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@  interpretacji to jak najbardziej.

Co do emocji to nie jest to zadna nowość userzy juz dawno szukali mozliwosci .

Jedynki i zera z plyty cd lub innego medium cyfrowego 

wychodzą na złącze Toslink .

Moze nie doczytałem, poprawcie mnie jeśli się myle ale w regulaminie 

pisze jedynie  że użyte sprzety nie mogą być zasilane napięciem wiekszym niż bodajrze 15 v.

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...