Skocz do zawartości

Gain niby prosta sprawa ...


mkgustav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


volume mniej wiecej na 3/4 dosyc  glosno bylo

Po pierwsze nie potrzebnie te głośniki podłączone a po drugie do wyrównania Gain'a nie potrzeba tak mocno odkręcać Volume :)

 

Poza tym zrobiłeś coś nie tak jak pisałem m.in. i ja i Paweł :)

Na mierniku musi być AC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prakctyznie caly czas 0.0 na gienku q100x na kazdym kanale.

 

 

sprawdze, ale miernik wydaje sie ok ustawiony, probowalem mierzyc +12v na wzmakach i bylo ok.

 

 

 

Bylo ok  bo na zasilaniu masz prad staly ;)

 

 

 

 

 

No to się Nam ulało przy 1szym maja... (Za dużo grilla i piffka?  :wink: ). jeden mierzy napięcie zmienne miernikiem ustawionym na pomiar stałego... i pokazuje 0,0 a drugi napędza piec z remote i mu spadki się pokazują na wejściu do pieca....  Tradycji stało się zadość... Ta Nasza Polska ułańska fantazja... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden ciagle nie ma czasu

 

A to chyba ten co nie ma czasu nie ma tytułu? Chyba , że coś mnie ominęło?  :wink:

 

ps. I nie wypominaj bo Wy Warszawiacy macie dar jak nikt inny  być "zabieganymi" do tego stopnia ,że dwie paczki poszły do Wawy i ani razu nie daliście znać ,że dotarło szczęśliwie i trzeba było się samemu upomnieć o jakiekolwiek info!!! http://1.2.3.11/bmi/www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/hammer.gif 

Ani be , ani me, ani ch... Ci w d... Nic, bo po co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbrek, można dyskutować nad wyższością miernika za 150 nad miernikiem za 30, ale w tym wypadku jest to bez sensu. Nawet ten miernik za 150 zł może mieć problem z dokładnym pomiarem wartości przy sygnale o częstotliwości wyraźnie wychodzącej poza jego zakres opisany w karcie. Rzecz w tym, że posługując się jednym miernikiem, podając jednakowy sygnał na wejście wzmacniacza, przy ustawieniu odpowiedniego gain, otrzymasz jednakowy wynik. Będzie on być może obarczony błędem, ale wartość będzie ta sama - to tylko pomiar porównawczy.

Chcesz dokładny pomiar 20 kHz? Kup sobie oscyloskop cyfrowy, zmierzy Ci on dokładnie i 20 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz i rację, zanim kupiłem swój za który dałem 89zł wziąłem kilka sztuk na sprawdzenie, przy napięciu zmiennym na poziomie 0.5V większość tych tanich potrafiła pokazać od 0.3V do 0.7V ,  ze wahaniem 0.2V rozumiem wahania rzędu kilku procent, ale 2-3x tyle to już przesada , ten był najtańszy z tych co trzymały poziom pomiaru.

A wspomniane wyżej mierniki za 5zł mają w opcji pomiar 200-700V raczej mało przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ps. I nie wypominaj bo Wy Warszawiacy macie dar jak nikt inny być "zabieganymi" do tego stopnia ,że dwie paczki poszły do Wawy i ani razu nie daliście znać ,że dotarło szczęśliwie i trzeba było się samemu upomnieć o jakiekolwiek info!!! hammer.gif

Ani be , ani me, ani ch... Ci w d... Nic, bo po co....

 

Po prostu wysłałeś do złego Warszawaiaka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...