Skocz do zawartości

Gain niby prosta sprawa ...


mkgustav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytam i nie wierzę...

Od 4 czy 5 stron jest ciągnięty temat, nazwę to, "wyrównania" Gaina...

Ehh ręce obie opadają...

Oceniając to na chłodno trzeba jeszcze ze 100 stron tego tematu aż ten "pomiar" stanie się jasny dla wszystkich... pomijam teraz temat cudownych właściwości brzmieniowych regulacji Gain :)


 


Reki opadają dwie

Lubie to! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki, z serii szybkie pytanie - szybka odpowiedź.
Czy jest różnica w szeroko pojętym rozumieniu "jakości", lub jakiekolwiek inne różnice w przypadku gdy mamy gain i dwie skale (np poprzez przełącznik) dla przykładu 0,25-1,5v i po załączeniu guziczka 1,5-9v. Usłyszałem tezę kiedyś że ten drugi jest "lepszy" bez wytłumaczenia, chodź nie mam takich odczuć.
Jest czy nie? Ewentualnie która "lepsza"? Dlaczego?


p.s. Xris PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck pamiętasz jeszcze ??

 

 

Pamiętasz, ale z czasem krucho, więc proszę o wyrozumiałość albo..... Przecież tu sami eksperci to objaśnią  :wink2:

 

ps. Nie wiedziałem ,że moja mini rozpiska  wzbudziła zainteresowanie w sumie napisana spontanicznie. http://1.2.3.9/bmi/www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/dontgetit.gif  To postaram się, ułozyć ją jeszcze przejrzyściej (przystępnym językiem, zrozumiałym dla 90% czytających a nie promila  :wink: ).

Zresztą bardzo chętnie otrzymam czyjeś inne spostrzeżenia(bo jest spora grupa ludzi, którzy znacznie lepiej się znają i dłużej bawią CA) czy tip'y na PW ja zaś to mogę zredagować i odessać z pseudo audiofilskiego bełkotu i wrzucić taką pigułkę "how to". 

 

Przykładowo, ja stosuję zasadę odseparowania na zwrotnicy również sekcji woofera i suba, dość stromym zboczem, ale np w rozmowie z Caskp'em, dowiedziałem się ,że często gęsto on wjeżdża na żywca pasmem subwoofera w pasmo woofera i tak mu gra lepiej bez negatywnych skutków. Więc jak widać można różnie i po swojemu ogarniać te zagadnienia i złotej zasady nie ma. http://1.2.3.11/bmi/www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/disgust.gif 

W sumie nie znalazłem nigdzie na przestrzeni lat przystępnego mini poradnika jak poruszać się w zagadnieniach strojenia samochodu (choćby w początkowym etapie zabawy w CA, jako takie podstawy podstaw) owszem jest FAQ Bartka Nazara, ale on się tyczy bardziej kwestii hardware'u, kable, co to jest wf itp, więc z pomocą FAQ można zabudować system i go.... nie spalić. :D  :rotfl:  A potem to już żywioł i róbta co chceta, w większości po omacku... Bo to wiedza tajemna i kosztuje dutki...  :hyhy: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sprawdzic sposobnosc "ujednolicenia" gaina za pomoca miernika, i mialem problem, zrobilem jak Truck "kazal" :) i wartosci skakaly od 0.0 do 5.8V na AA 100HC i prakctyznie caly czas 0.0 na gienku q100x na kazdym kanale. Na procku wszystko puszczone na zero, ciecia otwarte, material probowalem rozny, od 50hz do 1000hz i zawsze tak samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chcialem sprawdzic sposobnosc "ujednolicenia" gaina za pomoca miernika, i mialem problem, zrobilem jak Truck "kazal" i wartosci skakaly od 0.0 do 5.8V na AA 100HC i prakctyznie caly czas 0.0 na gienku q100x na kazdym kanale. Na procku wszystko puszczone na zero, ciecia otwarte, material probowalem rozny, od 50hz do 1000hz i zawsze tak samo..

 

Truck nic nie "kazał" bo nie wyrocznia.  :wink:

Co dokładnie zrobiłeś i co mierzyłeś, poziom napięcia na wyjściu ze wzmacniacza? 

Skoro na gienku cały czas miałeś 0.0 to zwyczajnie go nie wysterowałeś, albo źle zrozumiałem Twój post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś ustawione juz jakos gainy czy na zero?? Dałeś wszystko na zero, żadnych filtrów, zwrotnica i loudness off tak? A jak z RCA, bo pasowałoby chyba podmienić przykładowo RCA z tweetera na ten z woofera bo jak na kanale tweetera mierzysz 50hz to słabo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...