Skocz do zawartości

Śmiech to zdrowie


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam znajomą polsko-niemiecką parę, Ona polka uczy, Asię niemieckiego, On, niemiec studiuje we Frankfurcie, mieszkają w Słubicach. Jakiś miesiąc temu ona zaczęła mieć problemy ze zdrowiem i potrzeba bylo zrobić badania, on pochodził z nią to tu, to tam po Naszej "służbie zdrowia". Przedwczoraj mówi do niej jak poobserwował:

"kochanie gdyby kiedykolwiek mi się coś działo, Ty dzwoń po karetkę z Frankfurtu, Ty nie daj abym ja trafił do Szpitala w Polsce bo umrę"... :rotfl: :rotfl:

Jak zobaczył ten bajzel u Nas , przeganianie z okienka do okienka i płacenie za każdą pierdołę to się przeraził tą groteską w szpitalach, a że poczucie humoru to on ma to tak walnął do swojej kobity. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak płacić to najlepiej podwójnie.

 

Znajoma pracuje w DE, opłaca sobie Krankenkasse ( bo tam sobie możesz wybrać firmę, w której opłacasz ubezpieczenie zdrowotne pracując) za równowartośćok 300 zł miesięcznie ma pełną opiekę łącznie z tomografią komputerową od ręki a nie jak u Nas za ... 2 lata. A jak zapłacisz tysiaka za diagnostykę to na tym samym tomografie w tym samym szpitalu zrobią ci badanie na drugi dzień, a przecież kolejka na dwa lata w przód? :szok:

Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, Wolę śmiać, stąd tutaj wrzuciłem. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 200? Nie mniej nie więcej tylko  261,73 zł   !

 

Składki oczywiście z mojej pracy na etacie też dostają  co miesiąc  :kwasny:   Ostatnio Magda zapisywała się na tomografię ... Mikołów listopad , Tychy październik , ot po prostu trzeba być sprytnym i zapisać się w styczniu na WSZYSTKO co się da , bo najwyżej nie pójdziesz na badanie  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Powalli. Firma płaci mu zus, a i tak 200zł zdrowotnego musi drugi raz wywalić z własnej kieszeni. Mam jeszcze kilka przykładów. Nie złodzieje?

 

Mi tego nie tłumacz. Zobaczyłbyś moją minę gdy ex zadzwoniła mi ,że u Nadii (mojej córeczki) wyznaczono badanie kontrolne o koszcie nie wiem 50 zł? Konkretnie echo serduszka bo jakieś szumy pediatra stwierdził za... 8 mieś. U małego dziecka! Oczywiście prywatnie jak tatuś oprócz Zusu wyskoczył z kieszeni za badanie. No problem, kiedy? I co lepsze w tym samym szpitalu i sprzecie w Szczecinie.

Ale jak z Zusem się spóżniłem to mi konta poblokowali. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...