Skocz do zawartości

Jakie Auto?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 374
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobrze ,że z uśmiechem to napisałeś , bo cóż począć ze szlifierką jak się nie uśmiać.. :D

 

 

Jeden woli tdi na przelocie inny szlifierkę, różne są perwersje :)

Szlifierki też mają swój urok i na pewno lepiej brzmią niż ten golf z krasnalem pod maską :P

 

Wracajac do tematu to mozna wyrwac do 30tys Lexusa IS wlasnie z 2JZ. :)

 

Bardzo fajne auta ale koniecznie musi być 2JZ po podobno wersja 2.0 słabo się odpycha. Trochę mało jest w PL z tym silnikiem, w DE już lepiej. Nawet dzisiaj dla kumpla tego auta szukałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Znajomy ma 159 jtdm 150 KM, ogólnie sztywne i twardawe autko, na codzień jeżdżę 407 i jest duuża różnica. Poza tym z tyłu miejsce to kpina, jeśli masz ok 185 cm i ważysz z 90 kg to dziecko na foteliku będzie miało ciasno za Tobą, nie wyobrażam sobie jazdy z tyłu w trasie. Miejsca z tyłu tyle co w megane I coupe ;P Bagażnik za to niemały.
porownanie puga do alfy... to jest dopiero kpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne auta ale koniecznie musi być 2JZ po podobno wersja 2.0 słabo się odpycha. Trochę mało jest w PL z tym silnikiem, w DE już lepiej. Nawet dzisiaj dla kumpla tego auta szukałem :)

 

 

Czy to jest mowa o IS z silnikiem 3.0 R6? Bo nie znam nomenklatury oznaczeń w lexusie. Bo jeśli tak to pomagałem w tym roku koledze z kręgu CA sprowadzić takiego Lexusa z DE, nawet przeprowadziłem dość intensywne jazdy testowe przed zakupem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/renault-megane-sport-rs-225km-bezwypadkowy-C29805798.html

http://otomoto.pl/mazda-3-mps-2-3-turbo-disi-C30837744.html

Ale jak wszystkie najszybsze wersje.... są trudno dostępne w znośnym stanie. Albo cena zaporowa.

Alfy gta są świetne, ale do codziennej jazdy nie nadają się.

Leon dla plebsu jest...

Fajny masz gust:) ale jak to sie mowi gust jest jak ch.j kazdy ma swoj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekTDI, ja tam jeżdżę ibizą i nie narzekam ;) a patrząc na inne propozycje będzie to stosunkowo młody samochód. Turbo jak ktoś dba to będzie trzymało, ewentualnie wsadzić GTB22 i można celować w 240km przy umiarkowanym spalaniu. dwu mas to w każdym dieslu z czasem siada, a wtryski lejąc dobre paliwko będą trzymały.

co do blach to ja nie narzekam, nic nie koroduje itp, fakt powłoka lakiernicza nie jest na poziomie lexusa ale nie ma tragedii ;)

Wsadżenie GTB22 laczy sie z wzmocnionym dwumasem, IC, wydechem i programem, co daje nam inwestycje okolo 10kPLN+ :) wiec, koszta nie male:) a co do lakieru... W Pandzie lakier jest lepszej jakosci, czy golfie4:) nie trzeba przywolywac Lexusa:)

 

NIE NIE NIE !!!

 

Panowie proszę was !!!

 

tbrek ma świętą rację !!! ( ola boga przeszło na klawiaturze :D )

 

 

Sam jestem fanem turbognoju , ale do jazdy na trasie i dużej ilości kilometrów !

NIe ma absolutnie żadnego silnika diesla który mógł by mieć miano sportowego !!! ( Mówie o normalnych furach , a nie o audi Le mans lub R8 itd ... )

Nie ma brzmienia , obrotów , kontroli itd . TO nie może być auto sportowe , utwierdziło mnie w przekonaniu ostatnie kilka wyjazdów n zawody gdzie pojeżdziłem Maćkową ( autofil wrocław ) GTA 3.2 V6 hamowana na 285km która oczarowała mnie brzmieniem , precyją i sportowym charakterem . Póżniej był mietek W204 Miszy , nakręciłem nim sporo kilometrów min. w Bydgoszczy :) i takiego brzmienia jako ten pakiet AMG z porządnym V6 pod maską nie miało nic !!! ( poza alfą :P ) NIsko bulgotliwie i mega przyjemnie ! Wsiadając do kręconego TDI paska B7 zrobionego na 220 km ( 2.0 tdi 179km w fabryce ) nie było połowy funu .

 

WIęc jeśli kolega chce naprawdę fajne auto to tylko porządne V6 ( ostatecznie mocne r6 też może być ) w okolicach 3.0 literów i będzie fun i mega przyjemność z jazdy ...

 

 

to na tyle :P :P :P

Znowu debata nad wyższością Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na tym polega urok cupry, że ma już duży IC, wydech do 240km wystarcza, dwumas też trzyma przy dobrze poprowadzonym Nm a założenie GTB22 i program to jakieś 3000zł (wiem bo mam ;) )

Też mam i wiem z czym to sie je (a trafic w uzywanym aucie sprzeglo z dwumasem co zniesie takie mody, to jak totolotek), ale nie bede polemizowal, bo to nie o tym temat, a i pytajacy wielokrotnie zaznaczal ze nie zamierza gmerac w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem totalnie stwierdzenia

 

 

 

Pono, dnia 08 Paź 2013 - 20:33, napisał: snapback.png

http://otomoto.pl/re...-C29805798.html
http://otomoto.pl/ma...-C30837744.html
Ale jak wszystkie najszybsze wersje.... są trudno dostępne w znośnym stanie. Albo cena zaporowa.
Alfy gta są świetne, ale do codziennej jazdy nie nadają się.
Leon dla plebsu jest...

W takim razie wychodzi na to, że jestem plebsem... To może dodasz parę innych określeń, że bwm jeżdżą .......... a mercami ......... a toyota .........

 

Jest wiele ciekawych autek, które w tej kasie już bardzo dobrze śmigają propozycji padło wiele i założyciel tematu ma w czym wybierać :D A co do silnika 2JZ tak to są to silniiki montowane w leksusach IS ale tylko w wersji 220km wolnossącej. W suprach były Twint turbo i to już się na prawdę fajnie odpycha. Co i tak nie zmienia faktu, że jedziesz taką benzyna a 200km Klamot w ibizie Cie wyprzedza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o obrazę użytkowników tego pojazdu. Po prostu ignoruje szerzący się zachwyt (z niewiadomych przyczyn) tymi autami. Akurat moja wypowiedź w porównaniu do połowy off topu, trzyma się kupy:) A co do moich gustów to akurat żadnego z wymienionych aut bym nie kupił. Przeczytajcie pierwszy post, a potem bierzcie się za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawia jedno. Autor szuka auta pościgowego jak sam to określił, a najczęściej polecana jest alfa 159 w dieslu mająca 150km. Przecież tyle to ma każde auto klasy średniej-wyższej i chyba nie mają one miana auta pościgowego? Oczywiście, mi też się to auto podoba i jest godne polecenia, no ale do auta pościgowego to jednak mu trochę brakuje. Chyba, że zweryfikujemy tytuł tematu na auto klasy średniej w dieslu do 30 tys zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mnie najbardziej zastanawia jedno. Autor szuka auta pościgowego jak sam to określił, a najczęściej polecana jest alfa 159 w dieslu mająca 150km. Przecież tyle to ma każde auto klasy średniej-wyższej i chyba nie mają one miana auta pościgowego?

 

Nic dodać , nic ująć, osobiście uważam , że w obecnych czasach to te 150km to absolutne minimum aby się odpychać, i to z normalnej pojemnosci a nie 1.0 triple turbo i nie paść przy dystrybutorze jak się pogna z 150-170 na banie. Alero 3.4 z 177KM na banie pali mniej jak Caliber 2.0 155KM, a obu do sportowców bym nie zaliczył, mimo że mają więcej koni jak minimum wymagane przez autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wbrew wszem obecnym pozorom personalnie nic do Ciebie nie mam ;)

Tomku spokojnie :) , wszyscy tak myślą więc trzeba podtrzymać :P 

 

 

Co do auta to albo 3 litery i 200 kucy , albo minimum 2.0 z turbawką i też minimum 200 kucy , w tym drugim taniej podnieść moc wg potrzeb :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o klasie średniej, to proponuję poszukać Mazdy 6 MPS. 2.3 w turbo, 260 KM + 4x4. Jednak jest to auto specjalnej troski (jak prawie każda TOP wersja)więc jak nie masz worka kasy to może być różnie. Nie sztuką jest kupić mocne auto.

 

Tylko w tym budżecie to pokusiłbym się o niestare "cywilne" auto, a nie zajechane "auto pościgowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tych 150 koniach ze względu na to, że realnie patrze na zasobność swojego portfela. Nie oczekuję kosmosu za kwotę 30 tys. zł. Chcę aby auto było w miarę nowe i ładne, mało awaryjne oraz o sporej mocy. Poszukuję złotego środka i właśnie w odnalezieniu go proszę was o pomoc.

Pewien zarys już mam. Jak na razie to wychodzi mi na to, że muszę dozbierać trochę kasy na Alfę 3,2JTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...