Skocz do zawartości

Bitwa Warszawska czyli spontaniczne spotkanie Wawa


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zaczyna być zabawne.

 

Spotkali się ,przywieźli jakieś tam sprzęty - źle.

 

Posłuchali i coś wybrali - źle.

 

Wszystko źle,szkoda że po 10 latach komuś się chciało i takie zamieszanie wyszło ( jak zwykle).

 

Po co porównanie skoro wyraźnie się sugeruje co powinno wygrać ;)

 

Niestety TA baletnica narzekała na rąbek spódnicy i dała dupy.

 

Odsłuchiwany był sprzęt samochodowy w domowych warunkach , po cholerę domowe wzmaki i cd za taka kwotę?

 

10 lat temu odsłuchiwaliście sprzęt ca czy ha?

 

Jeżeli był ha to czy był porównywany z ca?

 

Jaki i z czym.

 

Spełnione zostały rygorystyczne warunki?

 

Wszyscy się zgodzili z werdyktem?

 

Też tak potrafię, odpowiedz proszę na moje pytania.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Odsłuch ma na celu wyłonienie pewnych cech poszczególnych komponentów , więc się przerwotnie spytam, a ile masz tych głośników z kolumn za 10tys i więcej w autach a ile już zagrało 15tek od scana (które nota bene sam z powodzeniem montowałeś) i moreli na górze... Może warto zostać przy ziemi i odsłuchiwać komponenty z takimi głośnikami , które są używane... Bo raczej B&W to Polsce do samochodu nikt nie wsadzi... Na chusteczkę mi porównanie na hi-endach, na które nie będzie stać 95% normalnych użytkowników....

Ale czy ja na tej postawwie określam mozliwości tego sprzetu w skali bezwzględnej .

Ktoś napisał , ze to słabe żródło , a moim zdaniem to był najwyższej klasy komponent w całym tym zestawie w którym go zestawiono.

To jak można było to stwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolejny raz zapytam wprost , posiadasz domowy wzmacniacz , który kosztował w sklepie  10 tys złotych ?, bez byłby i innych podobnych wymysłów.

Czy posiadasz CD z tego przedziału , czy posiadasz kolumny z tego przedziału .

 

To się robi trochę niesmaczne. CO to kogo obchodzi co dana osoba ma w domu i za ile pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz zapytam wprost , posiadasz domowy wzmacniacz , który kosztował w sklepie  10 tys złotych ?, bez byłby i innych podobnych wymysłów.

Czy posiadasz CD z tego przedziału , czy posiadasz kolumny z tego przedziału .

 

Wybieram sam co mi pasuje i napewno nie cena jest tu wyznacznikiem

Cieżko mi znaleźć sobie dobrze grające firmowe kolumny

A cena za jakie je oferuja jest poprostu zdzierstwem i kradzieżą w biały dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna być zabawne.

 

Spotkali się ,przywieźli jakieś tam sprzęty - źle.

 

Posłuchali i coś wybrali - źle.

 

Wszystko źle,szkoda że po 10 latach komuś się chciało i takie zamieszanie wyszło ( jak zwykle).

 

Po co porównanie skoro wyraźnie się sugeruje co powinno wygrać ;)

 

Niestety TA baletnica narzekała na rąbek spódnicy i dała dupy.

 

Odsłuchiwany był sprzęt samochodowy w domowych warunkach , po cholerę domowe wzmaki i cd za taka kwotę?

 

10 lat temu odsłuchiwaliście sprzęt ca czy ha?

 

Jeżeli był ha to czy był porównywany z ca?

 

Jaki i z czym.

 

Spełnione zostały rygorystyczne warunki?

 

Wszyscy się zgodzili z werdyktem?

 

Też tak potrafię, odpowiedz proszę na moje pytania.

 

Juz się rwę , pieprznę wszystkim i zabiorę się za organizowanie odsłuchów , bo inaczej nie zabieraj głosu w temacie.

Co mozecie zrobić masz wyzej , co zrobisz przed Tobą .

To się robi trochę niesmaczne. CO to kogo obchodzi co dana osoba ma w domu i za ile pieniędzy.

 

Nie chodzi o pieniądze , tylko wyznacznik klasy sprzetu , to chyba jasno jest napisane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie było Ciebie więc czemu spekulujesz?

 

Skoro tak napisaliśmy to znaczy że tak odebraliśmy to granie.

 

To że Ci to nie pasuje to mi osobiście lotto nie zamierzam się uginać bo tak sugerujesz.

 

Ta naka wypadła słabiej ( jak i w czym masz napisane wyżej )

 

Dodam tylko że był to miś na miarę naszych możliwości.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał , ze to słabe żródło , a moim zdaniem to był najwyższej klasy komponent w całym tym zestawie w którym go zestawiono.

To jak można było to stwierdzić ?

 

Było napisane przecież że to źródło jest " po tuningu" więc może grać inaczej niż oryginał.

Dodatkowo dla jednego może to być najwyższej klasy komponent dla drugiego "śmieć który nie gra" :wink:

 

Jak to się mówi: Jeden lubi blondynki drugi łyse :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja na tej postawwie określam mozliwości tego sprzetu w skali bezwzględnej .

Ktoś napisał , ze to słabe żródło , a moim zdaniem to był najwyższej klasy komponent w całym tym zestawie w którym go zestawiono.

To jak można było to stwierdzić ?

 

 

Ale ja wcale nie odebrałem wrażeń z odsłuchu jako jakąś wyrocznię i wątpię by inny (nie uczestniczący a czytający) tak to potraktowali, zawsze trzeba brać poprawkę w przypadku takich testów, na inne towarzyszące komponenty... Nie szkoda Ci luftu na coś pożyteczniejszego, niż obrona tej nieszczęsnej Naki jak Częstochowy...  :wink:

Tego dnia widocznie w tym setupie, w tych warunkach zagrało jak zagrało, sam nie jednokrotnie napisałem o swoich wrażeniach odnośnie takiego czy innego klocka i nie raz i nie dwa wywołało to poruszenie bo komuś było nie na rękę, czy też spuściłem z piedestału świętego gralla...  Więc akurat rozumiem chłopaków i dobrze ,że opisali co słyszeli.

Zresztą wiesz co.... Wolę takie domowe amatorskie odsłuchy (jakkolwiek by ich nie podważać) niż tą papkę serwowaną w prasie czy portalach fachowych (zwłaszcza w odniesieniu do HA) bo dystrybutor tej a nie innej marki lepiej posmarował... Odsłuch zrobili amatorzy hobbyści dla innych pasjonatów , na forum pozbawionym komercji (jednym z ostatnich nielicznych opierających się lepiej lub gorzej tym zapędom) a czy to komuś pasuje czy nie... To już niech każdy sobie wyciąga wnioski z lektury.

Nikt nie napisał , że były tam stworzone laboratoryjne warunki... Robi się to co najmniej niesmaczne i pachnie próbą dyskredytacji na całej linii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie było Ciebie więc czemu spekulujesz?

 

 

 

Skoro tak napisaliśmy to znaczy że tak odebraliśmy to granie.

 

 

 

To że Ci to nie pasuje to mi osobiście lotto nie zamierzam się uginać bo tak sugerujesz.

 

 

 

Ta naka wypadła słabiej ( jak i w czym masz napisane wyżej )

 

 

 

Dodam tylko że był to miś na miarę naszych możliwości.

 

Użytkownik dan124 edytował ten post 16 minut temu

 

Mnie to nawet cieszy , że TA NAKA wypadła jak wypadła.

Róbcie jak chcecie , w zasadzie dla mnie jest lepiej , ze jest tak jak jest i myślicie tak jak myślicie .

Chodzi o całościowy kontekst a nie ta nieszczęsną Nakę.

 

 

Ja chyba zakończe w tym miejscu , przekazałem swoje .

 

Można to wszystko wyrzucić lub pominąć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwykły użytkownik, jestem bardzo wdzięczny ludziom którzy zebrali się, zebrali sprzęt, poświęcili swój czas na odsłuch, dyskusję i podzielili się tym na forum :padam:  :padam:  :padam:

Od dłuższego czasu, zbyt wiele merytorycznie nie działo się na forum...mogłem przeczytać sobie, testy, interesujących sprzętów, jako tako ich wady i minusy.

Zawsze i tak samemu wole potem taki sprzęt przesłuchać :wink:  Nie mniej taki test, daje mi możliwość choć w drobnym stopniu dobrania sobie komponentów na testy :wink:

Zdecydowanie, wole przeczytać taki temat, niż jaki wzmacniacz za 'pińcet', cieszę się z takiej inicjatywy która zdecydowanie dużo wnosi dla forum.

Na pikniku mogę uścisnąć dłoń tym osobą, które wnoszą wkład w forum, bo aż miło się czyta takie coś, żałuje że siedzę za granicą i sam nie mogę uczestniczyć w takim teście.

Tak że życzę jeszcze wiele testów którymi mam nadzieje podzielicie się na forum, bo ja osobiście bardzo takie coś doceniam :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewając oliwy do ognia powiem, że TA NAKA zaczęła wypadać tak, ponieważ oryginał był dla mnie nie akceptowalny i stanowiska nie zmienię.

 

ORYGINAŁ:

 

Już pisałem, że problem leży w skrajnych pasmach, uniwersalności jednostki względem gatunku muzyki a przede wszystkim braku dynamiki na bardzo zróżnicowanych i masywnych utworach np rock. Bas jest zdecydowanie zbyt mało zróżnicowany, wycofany i jednorodny, brakuje mu zejścia i fundamentu, punktowości, jest bo jest...

 

Jeśli jestem w stanie ( ja i kilka innych osób słuchających tego kiedyś u mnie ) na dwóch różnych parach kolumn i trzech różnych wzmacniaczach wyłapać takie mankamenty, tzn że na sprzęcie sklepowym za ++10 tys zł było by lepiej?

Jeśli średnica membran głośników niskotonowych była by większa to bas byłby lepszy?

Jeśli na wysokich tonach grały by wstęgi przenoszące do 30-40kHz to pojawiło by się to czego nie usłyszeliśmy na Nace a na innych jednostkach tak?

 

Pamiętam dokładnie dzień jak z Łukaszem siedzieliśmy u mnie w mieszkaniu i słuchaliśmy płyty Acoustic Room 47.

 

 

Naka pokazuje klasę, owszem, ogromną, ale czego innego się spodziewaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy chcecie Nakamichi "broni" Nakamichi :wink:

Też tam byłem też słuchałem.

Akurat w tych "konfiguracjach" niestety nie wypadło najlepiej choć jak juz wcześniej napisano  jest to bardzo dobre radio. :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


choć jak juz wcześniej napisano  jest to bardzo dobre radio

W nie oryginalnym stanie, co było już powiedziane :) 

Niech się chłopaki bawią, kto komu zabroni? Skoro oryginał nie przypadł do gustu :)

Niech każdy zostanie przy swoich racjach :wink:

Piknik i tak wszystko zweryfikuje :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiająco ciekawe jest że na forum o sprzęcie nie wolno napisać jak się go odbiera

 

Prawo większości nie pozwala na lincz.

 

Bicie piany od zawsze towarzyszy ciekawszemu pomysłowi 

 

... ale dobrze że chłopiec nie dorasta tylko zabawki mu drożeją

 

 

p.s.

 

Sylwku czy te mody naki idą w stronę xes czy dawno go zostawiły w tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliście chłopaki jeden błąd taktyczny, wzięliście do porównań (i opisaliście publicznie) kilka klocków z których tylko jeden był modzony, dla ścisłości wg mnie referencyjny. Wyszło tak że referencyjny klocek okazał się najsłabszy. Uważam że niepowinniście wogóle brać go pod uwagę w tego typu odsłuchu bo teraz pójdzie fama że nakamichi kroiło ogromną kasę za klocek niewiele wart. A ja miałem to radio i uważam je za referencję w systemach pasywnych. Drugie co uważam to to że u mnie to radio (chyba nawet dokładnie ten egzemplarz) grał dość długo ze zmieniarką MF51 podłączoną coax'em i nie odczułem kompletnie żadnej różnicy między napędem wbudowanym a zmieniarką. A system oparty o Naka, wzmacniacz X2400 i zestaw głośników Matrix6.1+TLR do tej pory został mi w pamięci. I gdyby nie chęć pójścia w aktywny system, pewnie siedziałby do tej pory w aucie w tym konfigu.

 

Na tą chwilę po przeczytanych opiniach, szkoda mi losu tego radia. Natomiast mam nadzieję posłuchać wersji finalnej (o ile takowa powstanie) i zmienić zdanie (SERIO!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie gdzie i kto napisał, ze to zle radio, zle gra czy cos tego typu?

Pokażcie mi to palcem.

 

Napisane jest wyraźnie jak zagrało z ww klockami

Nie sprawdziło sie w tej aplikacji o której pisaliśmy

 

A co zrobił sobie z nim właściciel to juz jego sprawa

Znam kilka jego produktów i jestem w 100% pewny, ze sprosta postawionemu sobie zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale panowie gdzie i kto napisał, ze to zle radio, zle gra czy cos tego typu?
Pokażcie mi to palcem.

Ty to na poważnie ?

 


Napisano dziś, 18:34

Dolewając oliwy do ognia powiem, że TA NAKA zaczęła wypadać tak, ponieważ oryginał był dla mnie nie akceptowalny i stanowiska nie zmienię.



ORYGINAŁ:



Już pisałem, że problem leży w skrajnych pasmach, uniwersalności jednostki względem gatunku muzyki a przede wszystkim braku dynamiki na bardzo zróżnicowanych i masywnych utworach np rock. Bas jest zdecydowanie zbyt mało zróżnicowany, wycofany i jednorodny, brakuje mu zejścia i fundamentu, punktowości, jest bo jest...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




Wbrew internetowym ochom i achom wcale nie jest to bezkonkurencyjna jednostka. Oryginał jest moim zdaniem przeciętny, ale konstrukcja ciekawa, dlatego posunięcia z modyfikacją.



Słuchając oryginału zdecydowanie słychać, że jednostka ma problemy ze skrajnymi pasmami, na górze jest bardzo mało wyrazista i na prawdę niewiele tam się dzieje, na dole natomiast zdecydowanie brakuje fundamentu i dynamiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...