Skocz do zawartości

Bitwa Warszawska czyli spontaniczne spotkanie Wawa


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale panie Józefie, można słodko pitolić o przewadze dnia nad nocą, można tak jak to zrobiono w Warszawie spotkać się w szerszym gronie i dokonać odsłuchów i każdy swoje wnioski niech osobno wyciąga, mimo wszystko lepsze to  niż teoretyzowanie i klepanie na forum, cokolwiek by nie mówić to nie teoria a praktyka znajduje odzwierciedlenie w aucie, tak nieprzyjazne i czasami mało przewidywalne środowisko, czasami swoje słodkie teorie już po 5 min a czasami 5 tygodniach można w kapcie wsadzić, nieprawdaż? 

Im więcej się słucha, próbuje tym lepiej dla danej osoby. Zaś co do modów Sylwka... Rozwija swoja pasję, nie uznaje tuzów... No i dobrze, jak inaczej ma się nauczyć co przynosi jaki efekt by następnie zupełnie świadomie stosować pewne komponenty i zmiany?

Nie staję tutaj po żadnej ze stron dyskusji (staram się obiektywny) ale pańskie doświadczenie także nie przyszło samo i sroce spod ogona nie wypadło... Więc nie bardzo rozumiem to poruszenie? 


 

 


Wbrew internetowym ochom i achom wcale nie jest to bezkonkurencyjna jednostka. Oryginał jest moim zdaniem przeciętny, ale konstrukcja ciekawa, dlatego posunięcia z modyfikacją.

 

Dziękuję za obszerniejszą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panie Józefie, można słodko pitolić o przewadze dnia nad nocą, można tak jak to zrobiono w Warszawie spotkać się w szerszym gronie i dokonać odsłuchów i każdy swoje wnioski niech osobno wyciąga, mimo wszystko lepsze to niż teoretyzowanie i klepanie na forum, cokolwiek by nie mówić to nie teoria a praktyka znajduje odzwierciedlenie w aucie, tak nieprzyjazne i czasami mało przewidywalne środowisko, czasami swoje słodkie teorie już po 5 min a czasami 5 tygodniach można w kapcie wsadzić, nieprawdaż?

A ja swoje wnioski znalazłem na kartce przyczepionej do trzepaka :wink2: .

Przeczytaj jeszcze raz uważnie i postaraj się zrozumieć o czym piszę.

Skoro to taka "dupiata " jednostka , to zapewne każdego tygodnia wisi 5 szt na Allegro , bo po co komuś  takie "niegrające" coś.

Cała Europa tez się chyba zmówiła i robi komuś na złość , bo ma taki interes :wink::rotfl:  aby mamić poszukujących prawdy :wink2:

Czy możesz zakończyć to żałosne pitolernie , dam głowę , ze nie zmieniłeś ani o jotę samej aplikacji PCM 1704 .

To co robicie , to usiłujecie zmusić sprzęty do grania w narzuconej konfiguracji sprzętowej , zamiast właściwie ją zestawić .

Grzebiecie z mizernym skutkiem w referencyjnych sprzętach i oceniacie na podstawie odsłuchu na samodzielnie skleconych monitorkach .

Nie zrozumcie mnie źle , każda droga i każde doświadczenie jest cenne , nawet jeżeli chwilowo nic nie wnosi , to sama nauka zbliża nas do celu i edukuje . Natomiast to co wypisujecie o graniu tych sprzętów na podstawie tak przeprowadzonego "testu" to zwykła parodia .

 Tu masz dla ułatwienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie zatrybiłes , dlatego posluże sie przykladem.

W czasach gdy to forum nie istniało , odbyło się dość znaczące spotkanie sympatyków CA z całego kraju.

Zjeżdzali sie na 2 -3 dni i obok wielu innych zajęć , odsłuchiwali tez masę rożnorakiego sprzętu,

W jednym ze "ślepych odsłuchów " wzmacniaczy, na samodzielnie skonstruowanych zestawach głośnikowych, ponad polowa słuchaczy za najlepiej brzmiący wzmacniacz uznała uDimension Junior, a w stawce były Stegi A clase czy MSK i podobne Xesy

Cóż mogło tak wypaczyć wynik ? Dla wielu nieodgadniona od 10 lat niewiadoma , dla innych sprawa oczywista od pierwszej chwili.

 i jeszcze tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze takie odsłuchy jak żadne.

 

Kolejne będą ( a będą na pewno )  w systemie wiem ale nie powiem.

 

Tyle w tym temacie.

 

Sorki Dan , ale może przyłożyć większa uwagę do dbałości o klasę systemu i warunki odsłuchu, aby uzyskane wyniki były bardziej miarodajne . Mnie się to wydaje lepszym rozwiązaniem niż zrobimy sobie tak jak sie nam podoba i basta . A i tak zrobicie jak będziecie chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego co mamy,czym dysponujemy itd.

 

Wychodzi na to  ze nie warto nic opisywać.

 

Sugerujesz  ze dla naki to były za niskie progi?

 

O rety strasznie uniwersalny produkt.

 

Poniżej dychy nie podpinać  bo nie zagra.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co robicie systemy w samochodach, po co wam strojenie itp?

 

Kupcie sobie samochód z fabrycznym nagłośnieniem Bose lub Harman/Karton, za które dopłaca się 15-20 tys do serii i wtedy słuchajcie...

 

To takie odzwierciedlenie poprzednich wpisów odnośnie naszych konstrukcji domowych DIY :)

 

Jakoś tak zaczyna to brzmieć, nie skladajcie a zapłaćcie za serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



To takie odzwierciedlenie poprzednich wpisów odnośnie naszych konstrukcji domowych DIY :)

Ja tam nikomu niczego nie odbieram , ale chcesz powiedzieć , ze te monitory mogą stawać w szranki z udanymi firmowymi konstrukcjami pełno pasmowymi za średnio 10 tys zł , czy inaczej mam to interpretować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiliśmy słusznie z Marcinem nie opisując publicznie naszych spostrzeżeń nt odsłuchu kilku klasowych wzmacniaczy w aucie :)

Uff obyło się bez machania szabelkami :P

Czyli zrobiliscie to dla świętego spokoju a nie z niechęci do dzielenia sie spostrzezeniami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja tam nikomu niczego nie odbieram , ale chcesz powiedzieć , ze te monitory mogą stawać w szranki z udanymi firmowymi konstrukcjami pełno pasmowymi za średnio 10 tys zł , czy inaczej mam to interpretować ?

 

Odsłuch ma na celu wyłonienie pewnych cech poszczególnych komponentów , więc się przerwotnie spytam, a ile masz tych głośników z kolumn za 10tys i więcej w autach a ile już zagrało 15tek od scana (które nota bene sam z powodzeniem montowałeś) i moreli na górze... Może warto zostać przy ziemi i odsłuchiwać komponenty z takimi głośnikami , które są używane... Bo raczej B&W to Polsce do samochodu nikt nie wsadzi... Na chusteczkę mi porównanie na hi-endach, na które nie będzie stać 95% normalnych użytkowników....

Druga kwestia jeśli pozostawia się w pewnym momencie źródło jako stałe, oraz głośniki i zaczyna odsłuchiwać wzmacniacze, to według mnie są stworzone w miarę (oczywiście na miarę możliwości) warunki aby pokusić się o wyciągnięcie wniosków prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skonstruowany wzmacniacz jak m1 w domowej wersji spokojnie kosztował by 10tys

Czy teraz sie okaże, ze jednak juz nie jest taki fajny ;)

 

 Kolejny raz zapytam wprost , posiadasz domowy wzmacniacz , który kosztował w sklepie  10 tys złotych ?, bez byłby i innych podobnych wymysłów.

Czy posiadasz CD z tego przedziału , czy posiadasz kolumny z tego przedziału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jezeli tak myślisz , to masz swój spokój .

Nie czuję się na tyle kompetentny żeby publicznie oceniać wzmacniacze z przedziału powyżej 5k zł. :)

Poza tym nie mam chyba tak bogatego słownika jak co niektórzy :wink:

 

 

 


Czyli zrobiliscie to dla świętego spokoju a nie z niechęci do dzielenia sie spostrzezeniami

Część tych spostrzeżeń była opisana na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...