Skocz do zawartości

ford galaxy vr6 by saltech i czaszunia1


saltech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Umieszczenie tw w tym miejscu bylo powiedzmy zrobione z premedytacja:-). Scena jest i tak dosc szeroka i calkiem pojemna w sesie glebokosci. Ukierunkowanie tweetow zeby krzyzak byl pod lusterkiem niestety byl bledem , wiec trzeba bylo ustawiac tak zeby kazdy sluchacz mial scene tak jak trzeba. Musze tu dodac ze wlasciciel pojazdu ma delikatny ubytek sluchu i ustawienie sceny z pozycji pasazera bylo dosc trudne. Musialem nakierowac i opisac co ma uslyszec i gdzie , jakie instrumenty i cala reszta w odpowiedniej kolejnosci itp. Cale strojenie z pozycji prawego fotela trwalo od 10-17 non stop. Ale udalo sie ogarnac system pod ucho wlasciciela. Co do glebokosci i szerokosci sceny to jest fajnie, jak by stac na koncercie na srodku i miec kapele przed soba przynajmniej kilometr:-) Tak wiec mysle ze udalo sie cos pozytywnego zrobic w kilka godzin. Ale to niech sie szeryf furaka wypowie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Hehe nie nie zle mnie zrozumiales;-) kazdy ze zdrowym sluchem na miejscu kierowcy ma scene tam dzie trzeba i memory jest dla kazdego a wlasciciel ma swoja memorke bo ma "przytepiony"sluch. Wiec memory sa tylko 2.

Ps. Sorki szwagier ale jakos trzeba to opisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie czego wstydzić że się posiada nabytą wade słuchu (z resztą od muzyki na dziadowskich słuchawkach wkładanych do ucha, pamietacie takie pierwsze wynalazki jakie były lans?)

 

wracając do tematu, strojenie było trudne i momentami juz głupiałem co i gdzie słyszę,

aby to opisac to ustawienie czasu prawego woofera jest na poziomie 124cm a normalni słuchacze mają od 46-57cm więc sporo prawe ucho nie słyszy,

chciałem sam siebie oszukać i zmniejszyłem czas na 60cm, grało dobrze i na środku ale po kilku minutach jechania i grania załadowałem swój preset no i się zrobiło szeroko głosnio dokładnie szczegułowo, druga przestrzeń sie pokazała

i niestety tak zostac musi i na siłę nic nie zmienię

 

co do ustawienie tweeterów to nadal szukamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


aby to opisac to ustawienie czasu prawego woofera jest na poziomie 124cm a normalni słuchacze mają od 46-57cm więc sporo prawe ucho nie słyszy,

Zaraz,zaraz.... albo ja tego nie łapię albo tu jest coś nie tak... z tego co piszesz wynika, że Twoje ucho słyszy szybciej niż innych albo przy poprawnie ustawionej scenie błędnie lokalizujesz pozorne źródła dźwięku a dokładniej, to nie mają dla Ciebie określonej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz,zaraz.... albo ja tego nie łapię albo tu jest coś nie tak... z tego co piszesz wynika, że Twoje ucho słyszy szybciej niż innych albo przy poprawnie ustawionej scenie błędnie lokalizujesz pozorne źródła dźwięku a dokładniej, to nie mają dla Ciebie określonej pozycji.

 

Sinoff może i masz rację, dosyć trudno mi było usłyszeć zmiany czasu które normalni słuchacze słyszą bez problemu,trudno dokładnie było wskazać środek sceny, zawsze grało bliżej lewej,

 

gramy kręcimy szukamy i się uczymy jak bardzo nie słyszę i jakich Hz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W clarku 958 masz zdaje się dostępne tłumienie osobno na każdy kanał - spróbuj. Po długim siedzeniu w aucie niemal każdy przestaje słyszeć/widzieć scenę i pewno tego siedzenia było dziś w aucie za dużo. Poza tym jeśli kręcisz czasem woofera i takie kręcenie przynosi poprawę to i czas na tweeterze  także musi ulec zmianie.

Raczej poziom głośności poszczególnych przetworników będzie miał tu znaczenie i w tym szukaj przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W clarku 958 masz zdaje się dostępne tłumienie osobno na każdy kanał - spróbuj.

Bylo to testowane i nie zdalo rezultatu.

 

 


Poza tym jeśli kręcisz czasem woofera i takie kręcenie przynosi poprawę to i czas na tweeterze także musi ulec zmianie.

Jest to oczywiste ale mimo tego (rowniez to sprawdzilem) dziala tylko przesuniecie wf o te nie szczesne 124cm.

Co ciekawsze , w trakcie strojenia  przyszlo 2 znajomych  ktorzy normalnie slysza nie maja jakichs ubytkow w sluchu, i pokazalem im ustawienia oczywiscie nie mowiac co i jak aby na sluch. No i jak sie okazalo wszyscy lacznie ze mna slysza poprawnie na ustawieniach dla "slyszacych" a tylko szwagier  (wlasciciel) slyszy inaczej. Ale mimo tego pamietajmy ze dane granie robimy GŁÓWNIE POD SIEBIE, a ten kto chce posluchac nie musi wiedziec o malym "bledzie" czasowym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Super niuńki że pracujecie,będzie trzeba te nowe miejsce tw. odsłuchać bo poprzednio tylko do tego miałem uwagi.

Co do ustawień czasówek itd tam błędów instalacyjnych nie ma ,  czy  koniecznie musi właściciel auta audiogram przedstawić żeby zostało zrozumiane co już napisano?

Każdy słyszy inaczej i tutaj to "inaczej" jest większe . Po to jest  narzędzie w clarku żeby  pod siebie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę kiedy mi przyjdzie mój clarek i podepnę :)właśnie przy tym temacie zwróciłem uwagę na te jednostkę wcześniej koledzy mi o niej dużo mówili Heh ciekawe jak ja będę musiał poustawiac że swoim koslawym uchem, grajki u ciebie fajne i najważniejsze że sprawiają frajdę z ulubionej muzy - ma się Tobie podobać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gramy kręcimy szukamy i się uczymy jak bardzo nie słyszę i jakich Hz

 

Też mam wadę słuchu, teraz już nie tak ogromną, ale kiedyś miałem 35db (teraz ok. 10db) różnicy pomiędzy prawą a lewą stroną głównie w paśmie 2-6khz. Nie ma to wplywu na ustawienia czasów w systemie czasem faktycznie wolę trochę ściszyć lewy kanał. ale bez przesady.

 

P.S. Pójdź na badanie słuchu będziesz wiedział jak wielkie ubytki masz. o schorzeniu związanym z opóźnieniem sygnału jeszcze nie słyszałem, lecz nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kwintesencja całego tematu.. jak nie całej sztuki tworzenia indywidualnych projektów - tyle mam do napisania :)

Nie, kwintesencją tego tematu jest to, że chłopaki przygotowali auto do strojenia i na samym strojeniu polegli z tym, że  określenie "granie pod siebie " jest równie mało szczęśliwe co i "daje radę". Widzę, że jeszcze nie całkiem sprawnie idzie Ci oddzielanie "ziarna od plew" na tym forum. Całkiem dobry trening daje założenie własnego tematu i przekonanie innych użytkowników, że własnoręcznie zrobione auto ma szansę zagrać na przyzwoitym poziomie.

Ja cierpliwie na Twój temat poczekam i mam nadzieję, że pokażesz tam sprawność i jakość  równą tej z jaką tworzysz posty na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jest to oczywiste ale mimo tego...

W takim razie pozostaje jakiś spot i odsłuch auta, które uznajesz w znacznym stopniu za wzorcowe, przynajmniej pod względem sceny i porównanie jego  z własną robotą. Na forum więcej się nie urzeźbi bo przyczyna może być błaha lub poważna a na dodatek więcej niż jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje niczego ale padlo tu przez glownie Ciebie panie Grzegorzu jesli moge sie tak zwrocic ze sa bledy instalacyjne. Okresl mi prosze jaki moze to byc blad bo widze ze nikt nie bierze pod uwage bardzo duzego ubytku sluchu. Gainy i levele byly testowane ciecia i kierunki tw rowniez i tylko zmiana czasu jest rozwiazaniem tyle dobrym ze wlasciciel slyszy scene na srodku szyby pod lusterkiem i na wycieraczce. Wiec niech mi ktos podpowie jaki blad zrobilem ze takie sa opinie. Wsiadajac do kilku aut i sluchajac ich uczac sie przy okazji gdzie to ma grac ustawilem poprzednia moja fure ta obecna i tez kilka aut w lubelskim. Kazdy sie zgodzil z moimi ustawieniami (chyba ze sklamali) i bylo ok. A sam szwagier wsiadajac do moich aut mowil ze nie gra mu to na srodku tylko porozjezdzane to wszystko. Wiec to auto sila uszu wlasciciela musi byc robione tylko i wylacznie pod niego i tylko pod niego . A memo dla reszty swiata i tak jest jak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więc może i ja dodam bo widzę że tamat stał się ciekawy poprzez moje ustawienie czasów i radia,

 

proszę o propozycje błędów.....tylko nie piszcie że źle podłączone to lub tamto gra w przeciwfazie.

zamiast się przepychać może lepiej coś doradzić ale konkret, zmień to albo tamto.

a może jutro zrobię fotki z ustawień i zamieszczę, wtedy będzie można podyskutować,

a na końcu może się okazać że mój i tylko mój system jest tylko dla mnie i będzie to pierwszy system dla inwalidy słuchowego?

 

a na spota chętnie się wybiorę, zapraszacie?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pierwszy system dla inwalidy słuchowego

 

He he - witaj w klubie   :wink:

 

Imć Czaszunia słuch ma dobry a z całą  pewnością lepszy od mojego .

Pomimo że jego upodobania co do dżwięku odbiegają od moich.

Lecz nie to jest tu ważne.Na spotkaniu   w lbn. galaxy grał poprawnie ,wiadomo jest to dopiero początek pracy itd.

Z tego co się orientuje Saltech nie toleruje  a raczej jego uszy, wysokich tzn. musi je mieć nieco mniejszej ilości.

Takie wnioski wnosze właśnie po spocie . W mojej lagunce było dla niego za dużo wysokich i dopiero po -3 db uznał że jest ok.

A  osoby słuchające przed nim nie stwierdziły    że jest za "ostro".Zresztą ja sam lubie miękkie granie tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymuszasz mnie w pewien sposób do gdybania :)

Zwróć uwagę że ja mówiłem tylko o potrzebie stabilnego montażu woofera co nie tyle jest błędem montażowym a raczej nie pozwala w pełni kontrolować pracy woofera.

 

 


Wsiadajac do kilku aut i sluchajac ich uczac sie przy okazji gdzie to ma grac ustawilem poprzednia moja fure ta obecna i tez kilka aut w lubelskim. Kazdy sie zgodzil z moimi ustawieniami (chyba ze sklamali) i bylo ok.

Z jakiej płytki korzystałeś ustawiałeś czasy i cięcia? Czy miałeś dostępne materiały opisujące jak powinny brzmieć poszczególne nagrania? Czy na zwykłych płytach pozycjonowanie źródeł jest tak samo precyzyjne jak na testowych? W jaki sposób były strojone auta na których się wzorowałeś?... itd. Pytania można by mnożyć a to co napisałeś na temat strojenia niczego nie potwierdza ani niczemu nie zaprzecza w kwestii Twoich umiejętności kręcenia gałkami.

 

 


nikt nie bierze pod uwage bardzo duzego ubytku sluchu

Oczywiście, że bierzemy to pod uwagę i w przypadku gdy mamy do czynienia z niedosłuchem zmiana głośności poszczególnych przetworników może mieć wpływ na lokalizację pozornych źródeł ale ...

 

Nie piszesz czy saltech ma tylko niedosłuch czy może kłopoty z usłyszeniem części pasma granego przez woofer? Bo jeśli tak to nie czasy a korekcja określonych częstotliwości może przynieść pozytywny skutek, gmeranie w czasach tylko po części zlikwiduje skutki wady słuchu. A co jeśli pozorne źródło jest budowane też przez tweeter prócz woofera i ono też saltech ma rozmyte? A jeśli narastanie sygnału na wzmakach jest skopane albo możliwe do zrównoważenia tylko po części? 

Nadal twierdzę, że tu na forum możemy już teraz tylko gdybać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz nie mozna bylo tak odrazu;-) juz z wypowiedzi wnioski wyciagam i juz korzystam z wiedzy i ucze sie nadal.

Co do montazu wf akurat w tym aucie fakt mozna bylo to usztywnic w obrebie glosnika i to tez bedzie jakas czescia dalszych planow. Co do ustawiania czasow i ciec to byl to rozowy szum easca testowki focala i kilka plyt z prywatnej kolekcji gdzie wiem dokladnie jak sa rozmieszczone instrumenty i wokalistka . Jak byly strojone auta  w ktorych sluchalem plyt to juz niech sie wypowiedza forumowicze bo jesli slucham auta mistrza europy czy mistrza polski w klasie funi to mysle ze maja zgrane systemy i to tak powinno grac. I tu raczej nie powinienem jakos sie klocic ze cos jest nie tak, bo sedziowie juz to ocenili przede mna.

Natomiast tu trafiles w dyche ze Arek ma problem ze srednica wydostajaca sie z woofera. I trzeba ja bylo jakos wyciac tak czy inaczej. Ale tnac nizej czy wyzej wf nie dawalo to jakiegos wiekszego skutku . Dopiero jak skonczyly mi sie pomysly skorygowalem to czasem. Co do tego samego to poziom tw zostaje na takim poziomie jak jest u kazdego normalnego. Przynajmniej jak ja wychodzilem z auta, byc moze cos grzebnal i zmienil tego nie wiem.

Sorki ze bez cytatow ale z tel ciezki sie to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...