Skocz do zawartości

ford galaxy vr6 by saltech i czaszunia1


saltech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hello.

He he 

A ja myśle że Arek po prostu umie wyciągać wnioski ze spostrzeżeń.

Po co ma się błąkać i przerzucać jak tu ma sprawdzone zestawienie.

A tak serio to musze odsłuchać teraz z tymi smartfonami tego forda.

I ciekaw jestem konfrontacji z Twym Tomku cytrynowym graniem.

Te same napędy wzmaki i przetworniki .

Jeszcze będziesz kolumienki na średniaki strugał jak my -  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumienek nie bedzie , beda za to nowe slupki i nowy naped dla gornej partii juz mi xm przestaje pasowac. Wiec rozwoj idzie dalej. Ale fakt zestawienie ciekawe szczegolnie gubatura fury arka jest mega przestrzenna wiec wiem co mozna tam wystrugac. Cieszy mnie to ze Arek wyciaga wnioski i szybko bardzo szybko sie uczy , gratki dla niego. A co do konfrontacji to nie ma zbytnio co porownywac po za scena bo tu odpadam w przed biegach.:-/ dzwiekowo natomiast bedzie ciekawie bo wiem co mozna ze wsteg uzyskac. Takze kwestia czasu i porownanie srobie i opisze dosc dokladnie. O ile znajde deko czasu:(

Kwestia tego czemu zmienil szwagier na wstegi to mnie ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzieki z góry za podrzucenie zamowienia ;).... po szybciutkim odsluchu... fajnie sie wszystko uspokoilo oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu... milo gra dla ucha :]... jak bedzie jakis spocik wezme plytki i troszke dluzej pozwole sobie posluchac... moje zdanie jest na plus ... jeszcze jak sam mowiles ogarniesz ustawienie tweeterka i w tedy bedzie na 100% gites :] poza tym subik po delikatnym liftingu :D ;) i zupelnie inny efekt :] na + oczywiscie powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu deko sie znalazlo i pojechalem na odsluch:)

Jako ze wstegi mam  juz osluchane wiec wiedzialem czego mozna sie spodziewac po galaxowym graniu:). Kilka plyt w lapy i poszedl sluchac, kawalki rozne od rąbaniny przez rock ,heavy metal po rozne instrumentale konczac naturalnie z vaya condios.

Pierwsze dzwieki i juz w glowie sie uroilo to co pisalem wyzej w poscie, moj setup choc taki sam kucnal i to na taka glebe ze brak slow. Z kazdym utworem ,plyta  chcialem wiecej i wiecej . Fakt faktem jak kiedys kiedys szwagier mial dol kosa a gore ...... wiadomo:) to teraz jest na odwrot , gora to poprostu kosa! dol natomiast no co tu pisac do poprawy. Ale nie wszystko na raz jak to mowilismy:)

Wiec wracajac do sekcji srednio-wysokotonowej, scena jaka jest w tym furaku przebije duuuuzo aut. Sluchajac kilku pierwszych plyt wstega byla nizej- po przekreceniu tw wyzej scena sie podniosla.

Bylo to wyraznie slychac , szerokosc dzwiekow  jaka panuje w tym kokpicie mnie  porazila no mega. wysokosc szerokosc plany rozne niuanse sa poprostu WIDOCZNE.

Po przesluchaniu kilku plyt i kilku lez zazdrosci :) mowie Arkowi ze dawno ale to bardzo dawno nie mialem tak ze nie chcialem wychodzic z fury jak ja sluchalem.

Wstega u niego gra tak samo w 3 drogach jak u mnie kiedys w 2 drogach grala tyle detalizmu i przestrzeni powietrznej ....Oczywiscie sredniak rowniez robi swoje i to nalezy miec na uwadze.

Koncowy wniosek jest taki ze po naprawde dobrym ustawieniu gornych przetwornikow aby je ukierunkowac dobrze(delikatne korekty) i gora bedzie kosa nad kosa.

Osobiscie zyczyl bym sobie zeby chodz w polowie gralo to u mnie tak jak w galaxiaku -mowie tu o mid-hi, bo u mnie dol kosi po fotelach:)

 

Gratulacje dla Ciebie Panie za to ze w prawie rok doszedles do tylu wnioskow i chciales sie uczyc i nadal cierpliwie uczysz i dazysz do celu:) 

 

Czekam na kolejny odsluch bo naprawde nie chcialem wyjsc z auta ale godzina nas obu gonila:)

 

GRATKI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za dobre słowo. To chyba pierwszy raz jak tyle czasu sluchałeś i tylko kręcenie głową widziałem ;) dzisiaj przestawilem przetworniki tak jak rozmawialiśmy i scena jest jeszcze wyżej. Muszę teraz posłuchać na świeże uszy i zobaczymy czy lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro siadasz i sluchasz krecac glowa z niedowierzaniem , to cos w tymm musi byc. I zeby nie czas to uwierz ze wytargalbym reszte plyt na kolejne 2h sluchania bo nie mialem dosc , no ....poza tym dolem;) wez zrob na jednych wf  bo tak bedzie o niebo lepiej.  o ile nie graly jedne;) bo to bylby zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

"I stało się to co miało się stać i dopiero w jej mieszkaniu nosz k........mać"       -  jak spiewał Kazik 

 

Tego oczekiwałem po zmianie tweterów   i to właśnie  otrzymał właściciel galaxy. Gratuluje efektu Arek.

 

Akustyka auta robi mega robotę i dzięki tej odległości od przetworników i dzięki takim a nie innym odbiciom od szyb otrzymujemy szerokie   ułożenie sceny.

Taką szerokość nie co dzień się słyszy. No po prostu trzeba by sobie auto wymienić na takiego vana .

A słucha się z przyjemnością i nie można się nasycić jak   czaszunia    pisał.

 

Żeby nie było że słodzę tylko -  to pracy nad  tw to jeszcze jest trochę. 

W muzyce instrumentalnej jest pięknie ,gorzej tam gdzie są wokale ,nie wszystkie brzmią tak jak jest to na nośniku.

Ale to dopiero początek walki z Emitami  a saltech-a    ograniczają już  cięcia z Clariona 958. 

Myślę że  dzięki pomocy pewnych osób z forum uda się bardziej ugłaskać te  "wstęgi " - trochę pasywnie może.

 

Osobiście uważam że jest to już jedno z tych aut które będąc u nas na lubelszczyznie -  YOU MUST LISTEN. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W muzyce instrumentalnej jest pięknie ,gorzej tam gdzie są wokale ,nie wszystkie brzmią tak jak jest to na nośniku.

Nie dodalem ze sluchajac muzy na koniec dodalem z wielkim entuzjazmem ze wokalisci sie zmaterializowali. Normalnie bylo ich "widac" ze tu i tu stoja . Taka aura jak by no ciezko to opisac ale fajnie to brzmialo:)

 

 


Emitami  a saltech-a    ograniczają już  cięcia z Clariona 958. 

 

x2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


W jaki sposób ??

 

Sam wiesz  Karol , pracujesz  już z emitami  jakiś czas, przez to między innymi  w pasywce siedzisz- prawda?

 

 

"i myślisz, że na aktywce usłyszałbyś różnice 100 hz :> pomiędzy 7900 a 8k ?? "

 

 - może  na  niektórych przetwornikach ale tu   chodzi o większe różnice w cięciach  , zresztą znasz 958 .Na marginesie  ten akurat był kiedyś Twój 

 

 

 

 

"sluchajac muzy na koniec dodalem z wielkim entuzjazmem ze wokalisci sie zmaterializowali. Normalnie bylo ich "widac" ze tu i tu stoja . Taka aura jak by no ciezko to opisac ale fajnie to brzmialo:) "

 

 

Zgoda materializują się , dla mnie to  zasługa ceratec-a i akustyki .

lecz z jednej płyty wokalista ma lekko wyostrzone  wykończenie  głosu (bo o to mi chodzi konkretnie ) .

Zmiana cięcia na tw  oczko wyżej lub niżej raczej  jeszcze bardziej "psuje " niż pomaga.Tak jakby brakowało cięcia  po środku .

Z innej płyty głos wokalistki nie jest do końca  tym który jest zapisany na nośniku  w omawianym aspekcie  oczywiście.

Dlatego Tomku jeżeli wiesz co masz na nośniku i wiesz jak to brzmi na prawdę   a nie jak Tobie się podoba lub  się wydaje że ma być , możesz to ocenić bardziej obiektywnie.

 

Co nie zmienia faktu że muzyka w tym aucie  teraz angażuje słuchacza   i jak się nie będziemy brandzlować nad idealnym wykończeniem  wokali z każdej płyty  -to sie słucha jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz Karol , pracujesz już z emitami jakiś czas

Tylko mam wrażenie, że "sprawa" emita i jego dogrania tkwi gdzie indziej - chodzi o sposób przedstawiania przez niego "dźwieku" a nawet sposób jego emisji.

 

przez to między innymi w pasywce siedzisz- prawda?

Nie przez to - nie uważam aby aktywka była czymś gorszym. Kwestia wyboru sposobu budowania systemu.

 

może na niektórych przetwornikach ale tu chodzi o większe różnice w cięciach , zresztą znasz 958 .Na marginesie ten akurat był kiedyś Twój

 

 

 

Jak najbardziej sie zgodzę - możnaby zagęścić cięcia i byłoby ok - ale nie są to na pewno róznice rzędu 100hz w akurat tym przedziale częstoliwości.

 

A parametyryka uzywaliscie?

 

Spróbojcie - czasem sie przydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


chodzi o sposób przedstawiania przez niego "dźwieku" a nawet sposób jego emisji.

I tu najbardziej się zgadzam ale już sam Arek musi zdecydować czy pozostanie z emitami i na ile się zaprzyjazni  a też  na ile będzie  o tę przyjazń  walczył .

 

Może za właściciela odpowiem- że po zmianie tw nie było pomiarów robionych i parametryk -a    też nie używano  ale  spokojnie wszystko będzie próbowane.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...