Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po HD nie ma co się spodziewać ze wytrzyma nawet 3 miesiące ale to naturalny wosk wiec tu liczą się trochę inne smaczki :wink:

 

Ja teraz położyłam HD na dedykowany cleaner Autoglyma na jednej połowie auta a na drugiej Fusso i zobaczymy czy i jakie bedą różnice :)

 

Do zimy HD napewno spłynie to zdążę jeszcze fusso położyć na drugą polowe auta i oby do wiosny :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką relację? 

O wizualne aspekty w stosunku co do fusso, bo to że długo nie trzyma to wiem;)

Ja teraz położyłam HD na dedykowany cleaner Autoglyma na jednej połowie auta a na drugiej Fusso i zobaczymy czy i jakie bedą różnice :)

Z chęcią usłyszę recenzję :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem trochę swoich sił z polerką itp;) Na pierwszy rzut poszła maska, głównie z ciekawości co osiągnę. No i efekt końcowy jest przyzwoity, spodziewałem się lepszego no ale i tak jest nieźle tj: mniejsze ryski i zmatowienie zniknęło, większe niestety zostały(a jest ich sporo). Może muszę trochę więcej spolerować, zobaczy się:)

Na pierwszych dwóch fotach widać błotnik przed polerką(maska wyglądała tak samo), na trzecim widać maskę po ,,moim pierwszym razie" na gotowo;)

http://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/1v8miwhpfzfvuwttfkrv_1409320372.jpghttp://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/jmzzhoqzs4akq8wzv3e0_1409320375.jpghttp://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/q5q78t07p94dp5y1reok_1409320370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuso do jasnego z nowym aplikatorem i ściereczkami przyszło już - wczoraj maznałem 1 element pod pracą na aucie Kolegi  Fabia i, niebieski Akryl  z mega rysami - ładnie maskuje i wypełnia rysy, kolor przyciemnił się też elegancko i nabrał głębi , akurat godzinę po aplikacji spadł deszcz - kropelkowanie też bardzo ładne - kolega kisiel w gaciach :) Już mi się podoba, no i ponownie odżyły wspomnienia z dzieciństwa - zapach pasty sidolux do podłogi  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej lizolem ze szkoły :rotfl:

csbiczek -- ile robiłeś przejść (cykli) i jaka pasta, na jakich padach. Bo to moze byc przyczyna twojego niezadowolenia.

 

Po jednym przejściu to nawet i futrem nie dojdziesz przy głębokich rysach.

Ale jak to sie mowi --- pierwsze koty za płoty :ok: teraz tylko praktykuj :super:

Kolejna sprawa to polerka -- ten Bass to chyba DA taka jak Jarka ?? A przy DA troszke wiecej czasu trzeba niestety poświecić na darcie lakieru niz na rotacji. Nie mniej mozna osiągnąć i na tej i na tej satysfakcjonujące efekty. Kwestia doboru reszty komponentów i czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Bass to chyba DA taka jak Jarka

 

Nie mniej można osiągnąć i na tej i na tej satysfakcjonujące efekty. Kwestia doboru reszty komponentów i czasu

 

 

 

 

No ale jak się jedzie DA na biegu 1 do 3 to nawet pół dnia można jechać, a efekt marny   :wink:  

 

 

Ja dziś Mazdę 6 doprowadzałem do ładu 

post-623-0-33541500-1409416098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :szok: A dla mających dużo czasu i cierpliwości do oglądania z jakim rozmachem można wyczyścić auto :szok:

 

Auto pewnej forumowiczki KA :szok:

 

Strona 1 a potem 16 :szok:

 

Mnóstwo zdjęć

 

 

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=12109

 

Widziałem już - ma kobitka zapał a ilość fotek powala  :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


  A dla mających dużo czasu i cierpliwości do oglądania z jakim rozmachem można wyczyścić auto

Auto pewnej forumowiczki KA

Strona 1 a potem 16

Mnóstwo zdjęć



http://forum.kosmety...pic.php?t=12109

 

Heh.... To chyba jakas choroba. Zastanawiam sie tylko na co to jej ? po miesiacu moze 2  te miejsca  podwozia czy silnika  ewentualnie jak ktos bedzie cos szamal w aucie  to spowrotem sie zabrudza. Moze nie tak jak do tej pory ale juz jakas  czesc bedzie widoczna - chociazby jakies pylki i zakurzenie badz  zapiaszczenie. Bedzie znow rozbierac ?

 

Efekt wizualny powala na ziemie - trzeba przyznac  babce ze ma  rozmach..... ale czy warto az tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na tą ilość chemi którą trzeba zakupić aby zrobić porządek z autem, do tego poświęcić kilkadziesiąt godzin po pracy, to taniej mi będzie postawić auto do fachowców, a w tym czasie zrobić kilka mapek i pomiarów, będzie kasa i na fachową usługę, i jeszcze mi na waciki albo jakiegoś kolejnego matrixa wystarczy :)

 

edit:

kubik napisał/a: Z ciekawości ile mniej więcej zeszło roboczogodzin?


około 300 godzin

 

To już na bank nie tylko na waciki by zostało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to taniej mi będzie postawić auto

 

Dokładnie!  Teraz w sobotę ogarnialiśmy Mazdę 6 , bo "kierownik mazdy" to wielce zapracowany człowiek , który praktycznie tylko wysiada z auta w weekendy ...oj czego tam nie było!  :wink:  Woli po prostu zapłacić niż samemu np. odkurzać 30min na stacji lub szczotkować felgi wdychając IronXa.

 

Na  focie nr 2 i 3 są rzeczy wyjęte tylko ze schowka  :hyhy:

 

 

Co do "aż takiej ilości chemii" , to nie jest tak tragicznie , bo potrzeba tylko preparatów na :

-płyn APC -15zł 

- opony -20zł

-plastiki wnętrze-20zł

-plastiki zewnętrzne -20zł

-szampon -15zł

-rękawica z mikrofibry (gąbka to zuo!)- 10zł 

-ręcznik do osuszenia auta - ok.15zł 

-quick detailer -25zł 

-5szt ściereczek z microfibry i 3 gąbeczki do naczyń -max 10zł 

 

Te ilości chemii starczą na rok! Dużo?  :wink:

post-623-0-30553600-1409510397_thumb.jpg

post-623-0-78749200-1409510424_thumb.jpg

post-623-0-53643800-1409510452_thumb.jpg

post-623-0-84962200-1409510483_thumb.jpg

post-623-0-66683500-1409511116_thumb.jpg

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na tą ilość chemi którą trzeba zakupić aby zrobić porządek z autem, do tego poświęcić kilkadziesiąt godzin po pracy, to taniej mi będzie postawić auto do fachowców, a w tym czasie zrobić kilka mapek i pomiarów, będzie kasa i na fachową usługę, i jeszcze mi na waciki albo jakiegoś kolejnego matrixa wystarczy :D

Przy takiej RBG to też bym się nie pier..... :rotfl:

 

Chociaż każdy ma jakiegoś pierdolca -- ja wychodzę z założenia ze lubię mieć czyste auto i po to jest specjalistyczna chemia, woski, powłoki itp aby mi w tym pomagać. I nie szczędze kasioki na kosmetyki z wyższej półki. Czarny kolor jest bardzo wymagający i stosuje dobrą chemię bo nie mam czasu żeby pieścić non stop auto. Wole np jak auto umyje mi ulewa zamiast tracić czas na myjnie :) a opłukanie auta na bezdotykowej myjni jeśli potrzebuje do pełnego połysku robię za 1-2 pln a nie za 12 pln i auto nadal brudne :rotfl:

 

A robię to sam dlatego że umiem, mam gdzie i czym :) A pieniądze które miałbym za to zapłacić komuś wolę wydać na co innego :)

 

A wbrew pozorom to nie jest aż tak czasochłonne. Każdy patrzy ze zdziwieniem ze ktoś poświecił np 30-40h korektę lakieru i kolejne na odszczurzenie auta. Ale jest to czynność jednorazowa np. Po zakupie lub raz na powiedzmy 2-3 lata używając dobrych wosków.

 

Po pełnej korekcie i przy zadbanym lakierze odświeżenie powłoki lakierniczej plus wosk (To akurat robię częściej bo nie lubię swirli na czarnym lakierze :) ) to juz tylko kilka h i potem znowu można się cieszyć blaskiem parę miesięcy lub dłużej używając powłok np kwarcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...