Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to gdzie ? Tam gdzie kupisz wszystko  :wink:

 

http://allegro.pl/soft99-fusso-wax-12-wosk-polimerowa-dark-color-i4322172975.html  Soft99 FUSSO

 

To oficjalny przedstawiciel na PL i mają go na stanie i trzeba albo poczekać jak wystawią lub po prostu napisać/zadzwonić i kupić bez udziału allegro .

 

Kupiłem "do ciemnych" bo takie mam autka .

 

Właśnie widziałem że do jasnych jest na allegro  :wink: Ok dzięki za info  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pany, a co zrobić z plamami po "kwaśnym deszczu"?

Miałem robotę przez 3 dni w elektrowni Konin i tam z komina niby tylko para wodna leci.

I teraz cały dach i maska w takich plamkach jak po normalnym deszczu, ale na moje oko są to już lekkie wżerki i przymatowienia lakieru?

Byłem we wrocławskim FleshCarze, bo mam ich pod nosem - wyrok: polerka.

 

Da radę coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jakim cleanserem dobrym pod woski. Możesz spróbować glinką chociaż jeśli naprawdę to są wżerki to może się bez polerki nie obejść. A może to tylko zwykle waterspoty tylko ze większe i wtedy nawet QD (quick detailer) moze pomóc. Nie widzę, pomacać nie mogę ciężko pomóc :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoterspoty powiadasz...

w sumie wygląda tak ja to http://www.meguiarsonline.com/forums/showthread.php?4891-How-To-Remove-Water-Spots

 

to zapodaj konkretnie jakiś ten "kłik detajler" :P

może da radę, bo nie swędzi mnie wydać parę stówek na polerkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to przelecieć Autoglymem SRP ...takie białe mleczko , które nakładasz zwykłym aplikatorem gąbkowym i potem polerujesz ściereczką z microfibry . QD nie ma właściwości lekko ściernych w przeciwieństwie do SRP ;) Oczywiście nie mówimy o polerce 3 etapowej bo to caaaałkiem inne pieniądze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ewentualnie mozesz spróbować spotless 

 

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa-1/pielegnacja-na-zewnatrz/mycie/usuwanie-zaciekow-po-wodzie/car-pro-spotless-50ml.html

 

albo tak jak wstawileś w linku megsa 

1.mycie

2. glinka 

3. swirlx lub coś podobnego nabłyszczającego ja np. używam 3m wystarczyła by do tego odrobina wykańczającej ultrafine z niebieskim korkiem. ale to drogi gips  :wink: taniej dostepna w małych tubkach victoria 104 

http://www.pielegnowacauto.pl/materialy-polerskie/pasty-polerskie/politury-lekko-scierne/victoria-paint-polish-no-104-politura-lekko-scierna-50ml.html

 

wiele sposobów jest na to nie mniej jednak zależą od chęci i zasobności portfela :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam Przemek naprawdę nie ma Polskich odpowiedników nazw tych środków? Spotless... waterspoty, quickdetailer, znaczy się szybki detailer?  :wink:

Jak tak dalej pójdzie to bez translatora nie ogarnie się tego tematu...  :rotfl:

 

Bo ja znam np... pastę polerską zgrubną/wykończeniową, wosk, szampon, glinkę, ściereczkę, szczotkę, dysk polerski o różnej gradacji itd itd... No chyba ,że sami światowcy tutaj i powoli przechodzimy na "englisz" ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli tak bo bidzie to w sumie z tego co wczoraj poczytałem na Kosmetyka Aut to Menzerna FG400  na białym Padzie/ Futrze + Soft99 Fuso  i auto bedzie nawet wyglądać ?? :)

 

1. http://professionaldetailing.com/menzerna-fg400-fast-gloss-review/

 

2. http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=328751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a co zrobić z plamami po "kwaśnym deszczu"?

Miałem robotę przez 3 dni w elektrowni Konin i tam z komina niby tylko para wodna leci.

I teraz cały dach i maska w takich plamkach jak po normalnym deszczu, ale na moje oko są to już lekkie wżerki i przymatowienia lakieru?

Byłem we wrocławskim FleshCarze, bo mam ich pod nosem - wyrok: polerka.

 

Da radę coś innego?

Paweł - kiedy będziesz w Sando ?? 

Mam u Mamy w Garażu maszyne, pady, jakieś AIO ( All in One  - Sciera, maskuje, wypełnia , chyba achilessa, mam też pasty mocno i lekko scierne ( Menzerna FG 500, SF4000), no i wosk o zapachu gumy balonowej ( Poorboys Blue )  to coś poradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj sie Łukasz to sobie przetestujesz to co mam i co bede miec do deski rownież. Do kilku mleczek dojdzie jeszcze dressing do plastikow.

 

Paweł -- sposobów na twój problem jest tak wiele jak jest producentów. Jedno co wazne i co ci radzę. Zacznij rozwiązywanie problemu od jak najmniej agresywnego sposobu jesli zamierzasz autkiem troche polatac. Lakier ma swoją grubość i najgorszym co mozesz zrobic dla niego to przy kazdym problemie zaczynać od pasty polerskiej. Czesto popełniany błąd nawet przy korekcie lakieru przez niedoświadczonego jest zaczynanie od najbardziej agresywnej pasty np w 2 czy 3 etapowym systemie polerskim i nie właściwe i niekompletne wypracowanie pasty. Czasem wystarczy 2 lub nawet 3 etap pomijając te najbardziej agresywne. Te kilkanascie mikronow szybko idzie zjechac i potem płacz i ........ Do lakiernika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zaczynało sie od papierka dopiero pasta. Teraz papier to ostateczność na jakies morki lub przycierki sie używa. Reszte załatwiają pasty polerskie w rożnych systemach polerskich i ich kombinacje z różnymi padami i futrami. Nawet skórkę pomarańcza mozna usunąć bez papieru sciernego.

 

Chociaz nadal znam paru Panów Edków czy Stasiów gdzie robote zaczynaja papierem 2000 a kończą na g3 paście i uważają ze polerka skończona :) moze i tez na takiego trafiłeś :( ze tez nie szkoda ci było lakieru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że widzę tu samych specjalistów to pomyslalem ze zasiegne informacji :) Mam na mazdzie takie oto rysy:

 

2014-04-12%2010.54.40.jpg

 

2014-04-12%2010.54.53.jpg

 

 

I moje pytanie brzmi - czy da się tego pozbyć w jakiś inny sposób niż wizyta u lakiernika, czy generalnie korzystanie z polerki? Tymi waszymi magicznymi preparatami? Jesli tak to co bym konkretnie potrzebował? Jakie preparaty, ściereczki i inne gąbki?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem tym panem Stasiem.Lakieru zawsze szkoda ale krzywdy mu nie zrobiłem a rysy były juz spore bo i auto stare 2001r .Narobiło się myjni ręcznych a że są wygodne tanie i szybkie.Jakość takiego mycia -kicha.Dlatego postanowiłem że coś się należy po takim czasie.Nowoczesne metody owszem bardzo dobre ale jak lakier zniszczony to nie będę się pieścił jak z Ferrari a i clar gruby jeszcze.Zanim poszedł papier było kompleksowe mycie później nafta(świetlna) nie niszczy lakieru a krwawi jak te cudowne środki tylko że kosztuje 7zł butelka.Poźniej mycie szamponem,następnie glinka,papier2500,i teraz dopiero stefan nakłada fareclę g3 i jazda.Znów mycie ,teraz ten srp,poźniej ten różowy jakiś malinowo pachnący super środek co go wszyscy chca polizać i na to jeszcze psikacz z Sonaxa.I zrobiła się 22 na zegarku.

Gdzieś o 17 już sobie myślałem że powaliło mnie z tym.Jak ktoś jechał do pracy i widział że pucuje,wracał a ja dalej pucuje to nie chce wiedzieć co sobie myslał.Ale tak jak napisałem,po wczorajszej ulewie jestem w szoku jak auto wygląda.Teraz tylko pilnować i utrzymać to co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie oczywista prawda:

 

Trzy prawa deszczowe:
I. Jeśli umyjesz samochód - 2 godziny później spadnie deszcz.
II. Ilość błota po deszczu będzie wprost proporcjonalna ceny programu myjącego.
III. Umycie samochodu w celu wywołania deszczu nie działa.

 

Jak bardzo ubrudzili ( smugi czy na żywca smar )

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...