Skocz do zawartości

wygłuszanie na poważnie Audi S5


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hałas w pojeździe pochodzi z wielu źródeł, najważniejszymi są opony(opory toczenia) i silnik,hałas zawiera się w przedziale od około 100 Hz do 1 kHz. Większość osób nawet nie wie że wszystkie pasywne metody wygłuszania/wytłumiania radzą sobie tylko z częstotliwościami od 500 Hz w górę. 

Akurat stosowanie tych mat butylowych na masce nie ma najmniejszego sensu. Gąbkę jeszcze rozumiem. Ale klient chce więc ma ;)

 

 

tak a ciekawe skąd wiesz że od 500Hz  górę ? co za bzdura kto ci takich bzdur naopowiadał ??

 

jeżeli niema sensu stosowanie butylu na masce to czemu DYNAMAT zaleca jego stosowanie ??

 

,, w przedziale od około 100 do 1000 '' a nie bo od 30Hz do 10kHZ...

 

Kiceq nie powtarzaj zasłyszanych opowieści od ekspertów od marketingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

boże co się tutaj dzieje :( ma kryzysową sytuacje w domu bo mi się psisko pochorowało i musiało mieć operacje - czasu zero na nic. Może do końca tygodnia wrzucę jakieś foty ale jak pisałem na wstępie robię ten wóz w czasie wolnym, którego brak ...

 

dla relaksu dorzucę fotkę równorzędnego projektu ale tutaj czas realizacji jeszcze ciekawszy bo wiosna ;)

 

jak we wszystkich tematach do których podchodzę - ma być grubo :)

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20131021_093936_zpsd222c61f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże co się tutaj dzieje :( ma kryzysową sytuacje w domu bo mi się psisko pochorowało i musiało mieć operacje - czasu zero na nic. Może do końca tygodnia wrzucę jakieś foty ale jak pisałem na wstępie robię ten wóz w czasie wolnym, którego brak ...

 

dla relaksu dorzucę fotkę równorzędnego projektu ale tutaj czas realizacji jeszcze ciekawszy bo wiosna ;)

 

jak we wszystkich tematach do których podchodzę - ma być grubo :)

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20131021_093936_zpsd222c61f.jpg

 

Jeżeli całe autko dla Ciebie i bez kompromisów to faktycznie może być GRUBO  :hyhy: a jeszcze budżet bez ograniczeń czego życzę każdemu by się przydał :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie tak 'komplexowo' :D

Golferek milusi ;) Fajny lakier, 'powietrze', obowiązkowo naciąg :D etc.

Widze że tam silent, już przyklejony :D

Napisz coś więcej. Jakie plany odnośnie klocków(ca)? A plany na samego golfa, też mile widziane. ;) Jaki motorek w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audio rozwojowo, właściciel sam jeszcze nie wiem co chce :)

 

motor fabryka bo to oryginał GTD - motor już zainstalowany i działający - stan NÓWKA! 

Bardzo sympatycznie, jak ja lubię gdy ludzie zmieniają takie samochody w igiełki, tak że będę tutaj regularnie zaglądał :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem ..dysponują i wiedzą co zrobić z you tube... ;-) Czy kiedykolwiek zadałeś sobie trochę trudu i porównałeś źródło z takiego Audi z innym?  Ja tak.. i wiem, że 30 letni odtwarzacz kompaktowy z allagro za 100zł zagra jako źródło muzyki o niebo lepiej niż to "hiendowe"  w Audi. Obojętnie jak do tego podejdziesz... wyciąganiem RCA, zmianami softu, mostami, separatorami, ... za każdym razem, próba zrobienia przyzwoitego brzmienia z udziałem MMI to walka z wielkim G... i szukaniem "lepszego zła" niż zabawa z dźwiękiem. 

 

Tutaj dochodzi jeszcze kwestia działów finansowych, myślisz że jeżeli nie byłoby ograniczeń to grałoby to jak gra? Tu jest pies pogrzebany. Weź też pod uwagę fakt że jakieś 50 % ludzi nie słyszy różnicy i nie widzi sensu poprawy brzmienia w samochodzie ;)>

 

 

 

no tak gdyby nie niemcy to bym zap.. z buta ? chyb Ci się coś myliło..

co mnie obchodzi durny system dźwięku silnika który może będzie za ileś tam lat ?

Co to ma wspólnego z tłumieniem.

 

 

Nic takiego nie napisałem, ale jest w tym trochę racji. Poczytaj sobie o historii motoryzacji(np. o takich osobach jak Karl Benz czy Gottlieb Daimler)

 

 

Kolorek gofra jak dla mnie kozak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


experci to już pracują od reklamy ale śmierdzących mat z asfaltem silent coat na forum ..heee

 

Nie wiem co Ci śmierdzi. :) Używałem w obu autach i nic nie śmierdzi. Jeśli już to czuć było piankę GMS bo charakterystyczny, ale na szczęście dość przyjemny zapach.

Asfalt... :rotfl:  No tak nanobutyl brzmi lepiej. heh


 

 


ten system audi to coś takiego jak zastąpienie wydechu dźwiękiem z głośników,

czyli stworzenie cichego wydechu i w momencie przełączenia na sport, dodanie dźwięku w głośnikach

to był pomysł który nawet nie wszedł do rozpatrzenia w produkcji ...

 

Widocznie w d... byłeś i g... widziałeś. Wielu już producentów stosuje to rozwiązanie. M.in BMW w 550d z głośników płynie dżwięk V8 benz a pod maską dobrze wyłtumiony 6 cyl diesel. Aktywna eliminacja dżwiękiem generowanym w przeciwfazie także zapewne jest Ci nie znana i nie weszła w fazę produkcji? :wink:  Radzę troszkę mniej szczekać a więcej zaznajomić się z zagadnieniami motoryzacji. :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w d... byłeś i g... widziałeś. Wielu już producentów stosuje to rozwiązanie. M.in BMW w 550d z głośników płynie dżwięk V8 benz a pod maską dobrze wyłtumiony 6 cyl diesel. Aktywna eliminacja dżwiękiem generowanym w przeciwfazie także zapewne jest Ci nie znana i nie weszła w fazę produkcji? :wink:  Radzę troszkę mniej szczekać a więcej zaznajomić się z zagadnieniami motoryzacji. :padam:

X2

 

W Audi...któreś Q, z 2012, jest diselek, a koło wydechu są zamontowane głośniki, by samochód brzmiał jak 'benzyznkowy' potwór :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tutaj dochodzi jeszcze kwestia działów finansowych, myślisz że jeżeli nie byłoby ograniczeń to grałoby to jak gra? Tu jest pies pogrzebany. Weź też pod uwagę fakt że jakieś 50 % ludzi nie słyszy różnicy i nie widzi sensu poprawy brzmienia w samochodzie ;)>

Chyba nie do końca dobrze interpretujesz ten wpis .

Trzeba bardzo dużo "inicjatywy" i zaplecza, aby tak spaprać/udziwnić  dźwięk jednostki.

Nie ma żadnego technicznego problemu aby grało to inaczej za tą samą  kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2

 

W Audi...któreś Q, z 2012, jest diselek, a koło wydechu są zamontowane głośniki, by samochód brzmiał jak 'benzyznkowy' potwór :wink:

 

Jeśli chodzi o wydech, coraz popularniejszym rozwiązaniem są specjalnie opracowane rezonatory zamykane/lub nie klapą, jeśli się jedzie w trybi komfort auto sunie cicho jak kociak, po przełączeniu w tryb sport, reagują systemy kierowniczy, skrzyni biegów, zawieszenia, mapowania silnika, reakcji przepustnicy i... otwiera się wydech wydzierając w niebogłosy i z cichej limuzyny mamy brutalnego napierd...tora. :)

 

ps. Tylko mnie jedno zastanawia, jak to będzie wszystko chodzić, za np 10 lat jak dostanie trochę soli i wilgoci, te wszystkie wtyczki, wtyczunie, elektromechanizmy... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Tylko mnie jedno zastanawia, jak to będzie wszystko chodzić, za np 10 lat jak dostanie trochę soli i wilgoci, te wszystkie wtyczki, wtyczunie, elektromechanizmy... :rotfl:

:rotfl: 'Rozumie Twój punkt widzenia' :D

W sumie zapytam kuzyna który, z tymi cudami pracuje, co ich mechanicy/elektronicy o tym sądzą :rotfl:

 

Choć tutaj taki samochód jest z właścicielem(pierwszy) 0,5-3 lat i zmiana na inną nówkę, więc się tym właściciele za specjalnie nie przejmują. Dalej to już problem kolejnych właścicieli :P Audi zarobiło, on jeździł bezproblemowo, a reszta niech się martwi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ps. Tylko mnie jedno zastanawia, jak to będzie wszystko chodzić, za np 10 lat jak dostanie trochę soli i wilgoci, te wszystkie wtyczki, wtyczunie, elektromechanizmy...

Marcin. Wydaje mi się że połowa z tych samochodów takiego zacnego wieku nie "dożyje" :rotfl:

Co do wynalazków emitujących dźwięki potężnych V8 itp to powiem tak: Sam bym sobie takie coś zamontował czasem! Dlaczego? Ano dlatego że mój służbowy potwór 1,2 TSI wydaje z siebie dźwięki ewentualnie zużytej kosiarki :wink:  już nawet nie wspomnę jak kiedyś piecyk zmieniałem i musiałem jeździć bez nagłośnienia przez prawie dwa tygodnie :szok:  Masakra jakaś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Tylko mnie jedno zastanawia, jak to będzie wszystko chodzić, za np 10 lat jak dostanie trochę soli i wilgoci, te wszystkie wtyczki, wtyczunie, elektromechanizmy...  :rotfl:

Who cares?

Oni projektują samochody dla pierwszego właściciela, a nie dla 3 :rotfl: Potem czyta się narzekania młodocianych kierowców, że ten i ten samochód, będący często przedstawicielem klasy wyższej, ma po 15 latach za miękkie zawieszenie albo coś tam. Takie łepki nie były po prostu docelową grupą odbiorców.

 

 

Chyba nie do końca dobrze interpretujesz ten wpis .

Trzeba bardzo dużo "inicjatywy" i zaplecza, aby tak spaprać/udziwnić  dźwięk jednostki.

Nie ma żadnego technicznego problemu aby grało to inaczej za tą samą  kasę .

To jest zagadnienie bardzo ciekawe, bo żeby coś tak spierdzielić, to trzeba po prostu tego bardzo mocno chcieć :D

Bo przecież napęd CD, obsługa radioodbiornika, USB, AUX, niekiedy jeszcze GPS ze współdzielonym wyświetlaczem z innymi urządzeniami, jak nawigacja, klimatyzacja nie jest czymś bardzo skomplikowanym i drogim - bez napędu CD, mają to dzisiaj urządzenia przenośne za kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca dobrze interpretujesz ten wpis .

Trzeba bardzo dużo "inicjatywy" i zaplecza, aby tak spaprać/udziwnić  dźwięk jednostki.

Nie ma żadnego technicznego problemu aby grało to inaczej za tą samą  kasę .

 

Więc sugerujesz że to działanie celowe? Zawsze może być tak że ich założenia projektowe nie sprawdziły się w rzeczywistości.  

 

 

 

Kolega dostał 14 dniowy ban za obrażanie userów , Ty też chcesz?

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sugerujesz że to działanie celowe? Zawsze może być tak że ich założenia projektowe nie sprawdziły się w rzeczywistości.

 

Napisze inaczej , płyta w napędzie CD jest odtworzona zgodnie z tym co zostało na niej zapisane .

Aby to zmienić trzeba zaawansowanej obróbki tego sygnału w domenie cyfrowej ( DSP ), lub użyć układów o celowo zmienionej charakterystyce częstotliwościowej w analogu. 

To czy zrobili dobrze czy źle nie jest przedmiotem mojej oceny , bo nie znam założeń jakie im przyświecały. Ale moim zdaniem jest to wynik zamierzonych działań, być może nie do końca udany ( może zbyt uproszczony proces ) który finalnie skutkuje degradacją  dźwięku.

Czyli o coś komuś chodziło , a wyszło jak wyszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfik jest prześliczny :D Ktoś wpakował w niego masę kasy i pracy aby był w stanie igiełki :D Nie wiem jak z tym wygłuszeniem ale raczej to nie zaszkodzi. Każdy spadek hałasu zapewne będzie odczuwalny w mniejszym lub większym stopniu więc jak ktoś ma hajs i ma widzimisię to czemu nie :) "Klient nasz Pannnnn" :D Daj jakiś link może gdzie można więcej zobaczyć i dowiedzieć się o Golfiku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny będzie golfik a jeszcze bardziej mnie ciekawi założenie właściciela co do wyboru silnika.Nadwozie tego golfa lepiej zniosło by zapewne benzynkę,GTD znów po części taki "klasyk"dieslowski.Wybór jednostki w każdym bądź razie kontrowersyjny z wielu powodów tylko zaognia temat Golfika.Powodzenia w budowie i żeby robota szła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

woow Evoque woow ;)

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/Image00003_zps7fbb9add.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20131120_100647_zps602f99ef.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/Image00002_zps11105977.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/Image00001_zpsc82347bb.jpg

 

 

"Lubie to"  :ok:

To akurat nie jest evoque :wink:

 

 

 

To jest evoque :padam:

 

 

http://www.hdwallpapersinn.com/wp-content/uploads/2012/12/Range-Rover-Evoque-Pix.jpg

 

Mniam :P

 

 

A zeby OT nie było to czekam na obszerną fotorelacje z twoich bojów. Sam chciałem kiedyś robić etapami wygluszenia w signum robiąc przy tym pomiary przed i po danym etapie. Dodatkowo jeszcze przy różnych prędkościach. Ale temat wygluszania Signum poszedł narazie w odstawkę :( może kiedyś jeszcze wrócę do tego tematu.

 

Liczę że opublikujesz swoje pomiary nie tylko w postaci db jak również wykresu częstotliwości :)

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...