Skocz do zawartości

"Piski z głośników, separator masy - rozwiązanie"


Rekomendowane odpowiedzi

Radekb351, co z czym łączyłeś przewodem? Powinieneś masę zasilania z masą RCA. Jeżeli jest to kwestia jedynie np. zimnych lutów złącz RCA, to pomoże. Jeżeli poprawy nie zauważysz, to raczej któryś z układów wejściowych przedwzmacniacza walnął. Sprawdź czy na każdym kanale wzmacniacza brakuje masy, a jeżeli nie, to podłącz przewód z radia jedynie do działającego wejścia wzmacniacza i napisz czy piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już coś się wyjaśnia, kawałek pinu masy RCA nadal jest zalutowany w płycie, reszta pinu mam nadzieję że wypadła albo robi lub zaraz zrobi małe zwarcie. Zalutuj to złącze tak, żeby podłączyc masę RCA tam gdzie ma być, zmierz też rezystancję między polem lutowniczym masy RCA  i "-" zasilania, masa głośników.

Rozumiem, że kupiłeś ten wzmacniacz z "drugiej" ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem kawałka i nie ma go nigdzie. Po zlutowaniu wszystkiego poprawnie problem zniknął.

Kupiłem od kolegi u niego jak napędzał suba problemów nie było,  tylko pykniecie przy wyłączaniu.

Po zlutowaniu masy już tego nie ma.

Wielkie podziękowania dla wszystkich udzielających się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość pietrek86

Siemka

Czy spotkał się ktoś z sianiem na głośnikach wysokotonowych idących od pompy paliwa ?? Jeżeli tak to jak sobie z tym poradziliście ?? Auto jakie posiadam to Seat Leon 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrek86

Przyczyna siania odnaleziona wina była w przewodach RCA 4x Phonocar druga chincha 2x rca SINUSLIVE w 100% ok tak samo położona sprawdzałem wszystko na niej więc pozostaję zakup dwóch przewodów RCA SINUSLIVE co do Phonocara odradzam zakup ładnie tylko wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instalacji wystąpił inny problem

z zakłóceniami: wzmacniacz 4ch.

 

Przy podpięciu pierwszej pary RCA (1-2ch) - gra

bez zakłóceń

 

Odpinam pierwsze RCA i podłączam

drugą pare RCA (3-4ch) - gra bez zakłóceń

 

Problem (tykanie i świsty w TW na odpalonym silniku)

występuje dopiero jak podpinam dwie pary RCA jednocześnie.

 

Pomaga odpięcie masy w jednej z par RCA.

 

 

Pytanie, czy na pewno nic nie upalę jeśli jedna

para RCA będzie grała bez podpiętej masy i czy

wpływa to na jakość sygnału?

 

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy na pewno nic nie upalę jeśli jedna
para RCA będzie grała bez podpiętej masy i czy
wpływa to na jakość sygnału?

 

Masy RCA w radiu jak i wzmacniaczu są wspólne dla wszystkich kanałów* więc spokojnie możesz tak podpiąć .

 

Był już taki temat na forum(zakłócenia przy wpiętych 2 parach RCA)  i był o ile pamiętam wskazano winowajcę .

 

 

*oczywiście nie generalizuję że we wszystkich klockach dostępnych na rynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrek86

Wracając jeszcze do przewodów na plus przewodów Sinuslive CA50 ( czerwone ) przemawia jeszcze potrójny ekran i przewód jest ekranowany od wtyku RCA do RCA tak nie w phonokarze przewody są na pewnym odcinku nie osłonięte z jednej i drugiej strony

 

Osobiście już zamówiłem dodatkowe dwa przewody Sinuslive CA50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrek86

Przewód pomógł ale delikatny pisk jednak pozostał lecz już nie w tak dużym stopniu przekładałem przewody RCA w inne miejsca ale niestety na wiele to wszystko się nie zdało.

I tu proszę was o pomoc co mogę jeszcze zrobić bo już brakuję mi pomysłów.

 

Czy montował ktoś kiedyś jakiś kondensator na przewód ładujący alternatora ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu - u mnie zakłócenia występują tylko w momencie zapalenia świateł dziennych LED (światła fabryczne, samochód Astra 4), silnik, alternator nie sieje. Podmieniałem kable RCA, ale bez rezultatów. Jakieś pomysły?


Dodam jeszcze że wykonałęm pomiary masy na wzmacniaczu (wzmacniacz czterokanałowy) i wygląda to tak:

 

 

Zacisk - a obudowa --- 1000 Ohm

Zacisk - a Rca --- 122 Ohm

Obudowa a Rca --- 1000 Ohm

Rca L a Rca P --- 200 Ohm

Rca a - głośników --- 100 Ohm

 

Tylko jeden szczegół - jak wykonywałem pomiar między masą RCA a "-" głośników to wychodzi na to że masa jest na kanale lewym wyjść na głośniki, a na prawym już nie, tzn. jeśli robiłem pomiar między "-" kanału prawego a masą wzmacniacza czy RCA to przepływu nie było. Na drugiej parze kanałów to samo. Sprawdziłem na dwóch innych wzmacniaczach i też to samo. Czyli wychodzi na to że każdy wzmacniacz ma zmasowany tylko jeden kanał wyjść głośnikowych a drugi już nie, czy ja ma trzy wzmacniacze z którymi jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...