Skocz do zawartości

loo

Użytkownik
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez loo

  1. Pogoda ma być rewelacyjna, może ostatni moment . Nie wiem czy z tego samego powodu nie wyskoczę gdzieś w góry, ale jeżeli nie, to będę.
  2. A oryginalna trasa tego przewodu którędy biegnie? Nie mam niestety kanału żeby zajrzeć, a wolę sam kupić odpowiedni przewód niż liczyć na wiedzę mechanika
  3. Jaki długi kabelek tam potrzeba? Muszę zrobić też u siebie, bo światła przygasają
  4. Radekb351, co z czym łączyłeś przewodem? Powinieneś masę zasilania z masą RCA. Jeżeli jest to kwestia jedynie np. zimnych lutów złącz RCA, to pomoże. Jeżeli poprawy nie zauważysz, to raczej któryś z układów wejściowych przedwzmacniacza walnął. Sprawdź czy na każdym kanale wzmacniacza brakuje masy, a jeżeli nie, to podłącz przewód z radia jedynie do działającego wejścia wzmacniacza i napisz czy piszczy.
  5. Nie wiem jak w hatchbacku, ale w moim kombi miejsca jest tyle że można cały warsztat do tyłu przenieść i pracować w zamkniętym samochodzie ;P
  6. Będziesz miał problem z zasilaniem przy ścianie grodziowej. Dolutowałem przewód do druta 1.5 mm2 i jakoś poszło (podwójna uszczelka gumowa w przepuście), ale mam "jedyne" 21 mm2 . Możesz spróbować zrobić drugi przepust, miejsca trochę jest.
  7. W tunelu środkowym nie ma żadnych innych instalacji? Pod tylną kanapą nie ma przewodów od chociażby pompy paliwowej? Wyjmij przewód spod wykładziny i rzuć go luźno (chyba że to miałeś na myśli w powyższym poście). Poza tym - masz piski w głośnikach czy świst zależy od obrotów silnika i obciążenia alternatora?
  8. Radekb351, ja u siebie po wymianie wzmacniacza walczyłem miesiąc czasu z zakłóceniami. Sprawdzana masa RCA w radiu, przelutowane RCA we wzmacniaczu. Pomogła dopiero trzecia z kolei zmiana położenia interkonektów. Obecnie przecinają mi się jedynie z wiązką foteli (ok. 15 przewodów) pod kątem 90 stopni. Wcześniej na krótkim, ok. 30 cm odcinku biegły obok zasilania wzmacniacza i okablowania pompy paliwowej i to któreś z tych rzeczy powodowało świst. Ułożenie interkonektów w inny sposób oczywiście nie wyeliminowało zakłóceń z samochodu, ale przynajmniej nie są nanoszone na tor audio. Przy zużytym alternatorze często pomaga jego regeneracja - wymiana szczotek i diod. Sprawdź przede wszystkim czy zakłócenia będą przy RCA rzuconym luźno, z dala od innych przewodów.
  9. Aerona czy ktoś zupełnie świeży? Jakie aspiracje na granie w nim?
  10. BTW, wczoraj zrobiłem 250km bez zakłóceń . Mam nadzieję że już nie przyjdą ;P
  11. Nie napisałem nigdzie, że jest doskonały, a już w szczególności maksymalnie otwarty, ale z pewnością stosunek cena/jakość ma jak najbardziej zadowalający. No i ma jednak możliwość otwarcia go do 1.8, a zdjęcie np. na potrzeby internetu i oglądania na max 2 MPix monitorze będzie wystarczającej jakości. Pamiętaj wciąż o limicie gotówkowym autora wątku . Piotrek, przy cropie z 50mm robi się przecież piękna portretowa ogniskowa .
  12. W tej cenie może uda Ci się kupić Canona 500D (http://allegro.pl/canon-eos-500d-obiektyw-canon-efss-18-55-mm-zobacz-i3362209859.html, http://allegro.pl/canon-500d-ef-s-18-55mm-is-torba-i3358238700.html). Jeżeli będziesz miał możliwość podejścia do tancerza/tancerki stosunkowo blisko, dokupisz sobie Canon 50/1.8 II za ok. 250-300 zł (używany). Żeby nie nadwyrężyć zbyt mocno budżetu możesz ew. szukać 400D/450D, jednak stracisz m. in. możliwość nagrywania filmów. Porównanie wszystkich trzech: http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=3&add0=329&add1=596&add2=755. Do czułości ISO800 wszystkie wspomniane korpusy zachowują przyzwoitą jakość, ISO1600 też jest używalne. Zakup tej stosunkowo jasnej 50-tki gorąco polecam. Jak na szkło za te pieniądze (choć szkło to dużo powiedziane, bo jest tam sam plastik ) daje naprawdę satysfakcjonujące efekty. Przede wszystkim jasność f/1.8 daje Ci możliwość skrócenia czasu migawki o 3 EV (tj. 8 razy, np. z 1/15s do 1/125s) w stosunku do kitowego zooma, a przy fotografowaniu ruchu jest to niezwykle istotne. Komfortu i pewności w wykonywaniu zdjęć tym sprzętem mieć nie będziesz, ale powinieneś być zadowolony .
  13. Pawelszu, jaki masz całkowity budżet na sprzęt foto (rozumiem że wspomniane 700 zł jest założone jedynie na body)? Jaką dyscyplinę sportową i w jakich miejscach chcesz robić zdjęcia? Przygodę z fotografią cyfrową zaczynałem od Olympusa C3020 w roku 2002, by po kilku latach przejść przez wszystkie półki Canonowe - od trzycyfrowych, przez dwucyfrowe, do obecnie jednocyfrowych. Do tego w skrzyni leży 8 obiektywów systemowych, a przez ręcę przewinęło mi się jeszcze kilka kolejnych. Jakieś rozeznanie w możliwościach sprzętu więc mam. Pytaj śmiało o szczegóły. Zacznijmy od podstawowego pytania - masz aspiracje fotograficzne czy po prostu zamarzyłeś sobie robić sporadycznie kilka zdjęć lepszych jakościowo niż wypłodzone z kompaktu?
  14. Filtry pasywne, jak nazwa wskazuje, zbudowane są z elementów pasywnych - cewek (indukcyjność), kondensatorów (pojemność) i rezystorów (rezystancja). Do swojego działania nie wymagają zasilania. Filtry aktywne z kolei to konstrukcje zbudowane np. z użyciem wzmacniaczy operacyjnych wykorzystując ujemną pętlę sprzężenia zwrotnego lub też cyfrowe ich odpowiedniki. Zastosowanie filtrów wiąże się przede wszystkim z filtracją częstotliwościową sygnału, ale wpływa też chociażby na fazę. Charakterystyka filtracji, tj. jej stromość, falowanie w pasmie przepustowym i zaporowym, tłumienie w pasmie przepustowym i zaporowym zależy od typu i konstrukcji filtra (m. in. od jego "rzędu"). Dobrą lekturę podesłał Ci już aeron. Poszukaj choćby w sieci takich haseł jak "filtr Czebyszewa", "filtr Butterwortha", "filtr Bessela", "IIR", "FIR", "filtr dolnoprzepustowy - całkujący", "filtr górnoprzepustowy - różniczkujący". To da Ci sporą dawkę wiedzy jeżeli jesteś bardziej zainteresowany tematem filtrów .
  15. Na kolejnym mam nadzieję że pojawi się już u mnie pudełko .
  16. Czy ktoś z forumowiczów zajmuje się wykonywaniem obudów? Posiadam gotowy, obliczony projekt (MDF 19mm). U mnie w mieście po obdzwonieniu 5 stolarzy nikt nie dysponował na poczekaniu MDFem, a we Wrocławiu nie szukałem póki co. Najbardziej zadowolę się gotową, obitą kocem skrzynką.
  17. Mi udało się w tej cenie kupić używane 80PRS, ale wg opinii kilku osób z którymi spotkałem się na wrocławskim spocie JVC to bardzo dobry wybór.
  18. Przeczytałem cały wątek od początku do końca, a 19 stron potrafi zabrać trochę czasu... ;) Gratuluję pomysłowości, wytrwałości i efektów realizacyjnych. Klocki te same kupić może każdy, ale nie u każdego tak samo cieszą . Aż mam ochotę dłubać u siebie...
  19. loo

    Epson Stylus Photo P50

    Epson P50 z CISSem / L800 są niezrównane jeżeli chodzi o stosunek jakość/koszt. Nie przejmowałem się zupełnie tuszem, bo przy cenie papieru był promilem kosztów
  20. Jeżeli w kopercie/folii (chyba takiej dwustronnej), to ja swoich nie mogę znaleźć
  21. loo

    Epson Stylus Photo P50

    Jakie masz ograniczenie w sterowniku? CISS, którego miałem do P50 miał przycisk resetujący. Jak sterownik stwierdził że tusz się skończył wystarczyło nacisnąć go i widział znów pełne. Moje doświadczenie z CISSem niestety spowodowały szybką sprzedaż drukarki. Pierwsza rzecz - zapychanie dysz, druga - zapowietrzanie układu mimo poprawnego wypoziomowania, trzecia - jakość tuszy (Trigon Premium). Drukując zdjęcia dla siebie do albumu może i wystarczyłoby to, jednak zostawiony na biurku przy oknie wydruk po 3 miesiącach wyglądał tragicznie (drugi identyczny był schowany po nim, więc miałem odniesienie). Drukowałem na Ilford Galerie Prestige Pear i Gloss, więc raczej półka wysoka. Dla barwnika trudno o coś lepszego. Obecne moje wydruki (na Ilford Gold Fibre Silk) wiszą na ścianie bez zabezpieczenia od połowy roku i nie ma śladu degradacji. No ale też zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie ma co porównywać tych dwóch urządzeń . Wydruki czarno-białe są naprawdę czarno-białe, a gradacja szarości wygląda przepięknie. Po wydrukowaniu pierwszej kartki testowego zdjęcia co dzień wyjmowałem ją z pudełka i podniecałem się jakością ;P.
  22. Jeżeli jest to współczesna elektronika, to nie będzie to na zasadzie "przestrojenia", a przeprogramowania, czyli raczej trudno będzie znaleźć kogoś, kto akurat zna to radio. Taniej pewnie kupić europejskie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...