Skocz do zawartości

Problem z ostrym tweeterem Matrix 1.1


Gofer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takie same pytanie można zadać Truckowi.

Tak wiem nie wygodne ale prawdziwe.

 

Więc mamy trzech użytkowników tych głośników, którzy się wypowiadali w tym temacie , Gofer, ja i Adamu i jakoś nikt nie wpadł na pomysł ciąć ten głośnik wyżej niż 2 kilo ze zboczem 24/36 db/okt. Adam wręcz wspomniał o zejściu poniżej tej granicy gdy rozmawiałem nt. temat jakiś czas temu.

Sprawdzę to powiem, nie jestem zwolennikiem cięcia systemu na kreskę stąd przyznaję, spróbuję i się wypowiem. Jednakże, to co dobrze wygląda na tej Twojej "charakterystyce" czasami nijak się ma do dobrego brzmienia.

Więc zgoda, ja, Adamu i Gofer jesteśmy tępi Ty zaś obrosłeś już w piórka i stałeś nagle wszechwiedzący. Pierscienie faradaja, pułapki rozonansowe, charakterystyki jako wyrocznie. Nie pogadasz... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka - nie wypowiadam sie jednoznacznie, raczej rozważam. Nie twierdze ze gra on źle tylko ze wąskim pasmem a raczej powinienem był napisać, ze potrafię go poprawnie zaaplikowac w wąskim paśmie, a mój problem polega raczej na tym ze od tej klasy głośnika oczekiwałem większej swobody i latwosci aplikacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakaś nowa firma miała problem z przebiciem się na rynek?  trzeba zrobić dobre podłoże, bo się nie sprzedaje i takich zysków nie generuje jakie by się chciało.



 

 


i jakoś nikt nie wpadł na pomysł ciąć ten głośnik wyżej niż 2 kilo ze zboczem 24/36 db/okt.

 

Ja, 2.5kHz na 12db/oct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie twierdze ze gra on źle tylko ze wąskim pasmem a raczej powinienem był napisać, ze potrafię go poprawnie zaaplikowac w wąskim paśmie, a mój problem polega raczej na tym ze od tej klasy głośnika oczekiwałem większej swobody i latwosci aplikacji

 

Także się podpisuję pod tym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem, ze wy jesteście tepi?

Pokazalem ci gdzie leży problem i jak z nim walczyć.

Mocniejszy filtr nie jest jednym rozwiązaniem.

Ty nadal nie chcesz tego zrozumieć i myślisz, ze to był atap na ciebie itd

Wyciągnij wnioski.

 

Pamiętaj, ze grube klocki można sobie kupić ale to ze sie je ma to dopiero początek sukcesu.

Rozmawialiśmy dziś przez telefon. Wydawales sie zrozumieć kilka rzeczy ale po twoich ostatnich wpisach mam wrażenie, ze rozmawiałem z kimś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ze rozmawiałem z kimś innym.

 

Widocznie z "dresiarzem" z naklejką Pioneer na szybie. Przejdzie Wam zwykłe przepraszam za tak niskich lotów określenie, to będziemy rozmawiać. Natomiast nie uważam za stosowne z Tobą dyskutować w tej chwili.

Co Ty sobie myślisz ,że z gówniarzem dyskutujesz? I możesz sobie z Kielem napisać co Wam się rzewnie podoba? Ja nikogo nie obraziłem i rozmawiałem na temat. Wy zaś mnie owszem, personalnie.

Więc sorry ale nie mój poziom.



 

 


A to ja się pytam, i odnosze wrażenie że wiele tańsza, mająca zapędy na top-ligę.

 

Jaka? Na top-ligę? Ja dziś chwaliłem ODR... Hahah, a Gofer, to już nie wiem... Kogo i w czyje buty ubierasz Tomek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy coś zobaczyć, dotknąć, posłuchać i w kilka chwil już jest opinia na necie.

 

Jakoś wcześniej nie wspominałem o tym , właśnie składając na garb, mojej nieudolności w postępowaniu z tym głośnikiem, jednak gdy trafiłem na temat gofera, który trafił na podobny "mur" z 2.1 wyraziłem swoją opinię odnośnie niego, gdyż problemy są analogiczne. I nadal uważam ,że głośnik w tej klasie cenowej powinien być choć odrobinę łatwiejszy w aplikacji.

Skoro z tańszymi idzie łatwiej? Sam osobiście bardziej sobie cenię 12kę scana i mid ODR jeśli mowa o w miarę odpowiadających klasie 2.1 głośnikach. Jednak używam go z wiadomych przyczyn, wąskie, małe słupki więc 12ki nie zaaplikuję, zaś ODR nie trafiłem w normalnych pieniądzach, tak abym mógł sobie na niego pozwolić, więc jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie z "dresiarzem" z naklejką Pioneer na szybie. Przejdzie Wam zwykłe przepraszam za tak niskich lotów określenie, to będziemy rozmawiać. Natomiast nie uważam za stosowne z Tobą dyskutować w tej chwili.

Co Ty sobie myślisz ,że z gówniarzem dyskutujesz? I możesz sobie z Kielem napisać co Wam się rzewnie podoba? Ja nikogo nie

obraziłem i rozmawiałem na temat. Wy zaś mnie owszem, personalnie.

Więc sorry ale nie mój poziom.

Pozwól mi odpowiadać za moje słowa nie czyjeś.

 

Więc tak jak pisałem wcześniej:

Marcin sorry za porównanie...

Wiadomość wycieta z tamtej

 

Ale jeśli to mało to oficjalnie przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak mamy tendencje że drogie elementy bardzo czesto są przeznaczone dla profesionalistów którzy potrafią sie z nimi obchodzi i je wykorzystać.

 

JEst to i w audio, foto, sporcie i weilu innych dziedzinach...

 

 

Całkiem możliwe. Więc 2.1 powinno być sprzedawane na receptę po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka - nie wypowiadam sie jednoznacznie, raczej rozważam. Nie twierdze ze gra on źle tylko ze wąskim pasmem a raczej powinienem był napisać, ze potrafię go poprawnie zaaplikowac w wąskim paśmie, a mój problem polega raczej na tym ze od tej klasy głośnika oczekiwałem większej swobody i latwosci aplikacji

 

Nawet nie określiłeś czy powodem Twoich kłopotów jest sam przetwornik czy sposób jego aplikacji w danej instalacji .

Pisałem już wcześniej , nie ma komponentu który zagra sam  , w każdych z warunków jakie im stworzymy .

Nie ma tez jednej określonej zawsze dającej optymalny efekt  metody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal uważam ,że głośnik w tej klasie cenowej powinien być choć odrobinę łatwiejszy w aplikacji.

 

chyba jednak mamy tendencje że drogie elementy bardzo czesto są przeznaczone dla profesionalistów którzy potrafią sie z nimi

obchodzi i je wykorzystać.

 

Dokładnie Marcin o to chodzi

Jak płacisz duzo to chcesz słyszeć lepiej/wiecej

Nikt nie powiedział, ze bedzie łatwiej.

 

To podobna opinia do tej, ze jak głośniki sa dobrej klasy to można je ciąć I rzędem. Kolejna brednia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Więc 2.1 powinno być sprzedawane na receptę po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. :)

 

A masz je gdzieś w ofercie sklepowej ? czy tylko u instalatorów - i to wykwalifikowanych, pomijam tzw. szarą strefę handlu-odsprzedaży aby coś zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale jeśli to mało to oficjalnie przepraszam!

 

No i ok. Nie ma tematu.

Myślałem ,że jesteśmy kolegami i ja widzę granicę miedzy zupełnie innym zdaniem odnośnie danej kwestii w CA (klocka, rozwiązania etc) i tutaj się mogę spierać do bólu , ewentualnie przyjąć Twoje argumenty i przyznać Ci rację, ale koledzy nie obrażają się personalnie. Mogę powiedzieć Łukasz gadasz głupoty, ale nie "Łukasz jesteś głupkiem". Rozumiesz? :wink2:

Wyciągnąłem odpowiednie wnioski z tego postu i wbrew pozorom trochę mi otworzył oczy gdyż nie wziąłbym pod uwagę "piku" w okolicach 7*8 khz, tnąc średniaka w okolicy 2,5/12ką, no cóż całe zycie człowiek się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakoś wcześniej nie wspominałem o tym , właśnie składając na garb, mojej nieudolności w postępowaniu z tym głośnikiem, jednak gdy trafiłem na temat gofera, który trafił na podobny "mur" z 2.1 wyraziłem swoją opinię odnośnie niego, gdyż problemy są analogiczne. I nadal uważam ,że głośnik w tej klasie cenowej powinien być choć odrobinę łatwiejszy w aplikacji.

 

Skoro z tańszymi idzie łatwiej? Sam osobiście bardziej sobie cenię 12kę scana i mid ODR jeśli mowa o w miarę odpowiadających klasie 2.1 głośnikach. Jednak używam go z wiadomych przyczyn, wąskie, małe słupki więc 12ki nie zaaplikuję, zaś ODR nie trafiłem w normalnych pieniądzach, tak abym mógł sobie na niego pozwolić, więc jest jak jest.

 

 

Postawię sporo na to , ze te głośniki zagrają poprawnie w Xantii bez żadnych specjalnych zabiegów adaptacyjnych , tak 1 do 1 i nie będzie większych problemów .Słabo na mnie będzie działało stwierdzenie , ze 3 opinie to koniec tego co mozna zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A masz je gdzieś w ofercie sklepowej ? czy tylko u instalatorów - i to wykwalifikowanych, pomijam tzw. szarą strefę handlu-odsprzedaży aby coś zarobić.

 

Nie wiem Tomasz. Nie stać mnie na fabrycznie nowe Braxy. Za bardzo hi-endowe ceny mają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...