Skocz do zawartości

Problem z ostrym tweeterem Matrix 1.1


Gofer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślałem ze jak tniemy koło 2-2,5kHz to ta górka juz nie da sie we znaki.

 

Zbocze jest odpowiedzią na tak postawioną kwestię .

Przy 12 db jego "słyszalność" rozciąga się przykładowo do 2 octaw wyżej , a przy 24 już tylko 1 oct wyżej od punktu odcięcia . Zatem im bardziej strome zbocze , tym wyżej możesz odcinać tego średniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liniowo do 5khz...wolne żarty

 

Zostaw Gofer panów, przecież oni wiedzą lepiej, charka idzie równo od 600 do 6 khz, a dla nich to tylko gra a nie to co słychać, więc niech szczekacze z Wawy, którzy podejrzewam w ręku dłużej niż 5 min Braxa 2.1 nie mieli zestroją auto tak aby ten średniak grał od 600- do powiedzmy 3,5 khz.

Mi także już się nie chce dywagować z ludzmi, którzy mówią do właściciela tego sredniaka ,że nie wie co mówi i opiera się na opiniach Kazia i Stasia.

Ty wiesz Gofer swoje i ja wiem swoje, co słychać fizycznie w aucie i kiedy się zaczyna dziać "żle". A panowie poszczekali, poszczekali i tyle ich.

Temat był fajny, dotyczył merytorycznej dyskusji odnośnie 1.1 i 2.1 oczywiście nie omieszkaliście zrobić z tego bajzel we dwoje (Łukasz i Kiell). Nie wiem jaki był w tym cel, ale został osiągnięty. Pogratulować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zostaw Gofer panów, przecież oni wiedzą lepiej, charka idzie równo od 600 do 6 khz, a dla nich to tylko gra a nie to co słychać, więc niech szczekacze z Wawy, którzy podejrzewam w ręku dłużej niż 5 min Braxa 2.1 nie mieli zestroją auto tak aby ten średniak grał od 600- do powiedzmy 3,5 khz.

Mi także już się nie chce dywagować z ludzmi, którzy mówią do właściciela tego sredniaka ,że nie wie co mówi i opiera się na opiniach Kazia i Stasia.

Ty wiesz Gofer swoje i ja wiem swoje, co słychać fizycznie w aucie i kiedy się zaczyna dziać "żle". A panowie poszczekali, poszczekali i tyle ich.

Ja tam nie wiem , ale nie widzę większych kłopotów dla grania tego głośnika z odcięciem na poziomie 4 ( słownie cztery ) kHz  :wink2:.

Co innego jest powiedzieć/ być przekonanym, ze przy ograniczonej umiejętności korzystania z dostępnych ( lub z pewnych powodów pomijanych technik ) nie potrafi się inaczej wykorzystać tego przetwornika , a co innego powiedzieć , ze tego przetwornik zrobić nie może .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam wisi, nie jestem na tyle obsłuchany zeby sie wiele udzielać. Nie uważam ze Brax gra źle ale nie ukrywam, ze jestem zawiedziony ze gra tak wąskim pasmem.

Wykres tego sredniaka powstał pewnie w warunkach idealnych w komorze bezechowej i kompletnie nie przekłada sie to na aplikacje w aucie.

Bedzie ktos w Bydzi we wrześniu? Chętnie posluchalbym paru aut zanim zacznę zmieniać cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


12db/oct

No i dlatego 2,5kHz przy 18db/oct gra tez spoko

 

Przy 2khz/12 spadek o 12 db wynosi w okolicach ok 8 kilo

Tnąc 2,5 khz/18  spadek 12 db jest osiągany przy ok 6 kilo.

Ciekawy jestem czy rzeczywiście zastosowanie bardziej stromego zbocza pomoże, nie omieszkam spróbować w przyszłym tyg.

Jednak jest jeszcze pytanie na ile ten głośnik "lubi" cięcie 3-4 rzędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2khz/12 spadek o 12 db wynosi w okolicach ok 8 kilo

Tnąc 2,5 khz/18  spadek 12 db jest osiągany przy ok 6 kilo.

Ciekawy jestem czy rzeczywiście zastosowanie bardziej stromego zbocza pomoże, nie omieszkam spróbować w przyszłym tyg.

Jednak jest jeszcze pytanie na ile ten głośnik "lubi" cięcie 3-4 rzędem?

 

No jak sie wyjdzie z takich założeń to szybko uda się opanować problem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi - dalej nikt nie wskazał wzorowo grającego na Braxach auta chociaż była wczesniej o tym mowa. Możliwe ze moje umiejętności nie pozwalają na poprawne zgranie tych przetwornikow ale nie widzę powodów dlaczego powinien byc problem ze zgraniem 2.1 i 1.1 jeżeli te głośniki powinny byc dla siebie stworzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi - dalej nikt nie wskazał wzorowo grającego na Braxach auta chociaż była wczesniej o tym mowa. Możliwe ze moje umiejętności nie pozwalają na poprawne zgranie tych przetwornikow ale nie widzę powodów dlaczego powinien byc problem ze zgraniem 2.1 i 1.1 jeżeli te głośniki powinny byc dla siebie stworzone.

 

A Ty nadal poszukujesz prostych odpowiedzi .

Samo uzycie Braxa , Dego , czy dowolnej innej firmy niczego z definicji nie gwarantuje .

Nie wypowiedziałeś się do tej pory ani jednym słowem o metodzie w jakiej próbujesz to osiągnąć , jesteś absolutnie przekonany , ze sposób w jaki to robisz jest najlepszy/optymalny. To jak mozesz pisać o ograniczeniach tych przetworników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck chyba poraz kolejny sie zagalopowales.

Pokazalem ci i udowodnilem, ze sie mylisz to sie zdenerwowales.

Pamiętaj, ze to ze tobie sie nie udało nie znaczy ze sie nie da.

Ale przecież twoje uszy sa lepsze i można im bardziej ufać niż charakterystyce glosnika.

Masz podane jak na dłoni czego to jest wina, gdzie szukać problemu i jak sobie z nim poradzić.

Ale ty nie wyciągniesz z tego wniosków tylko będziesz dalej klepac w klawiaturę.

Co do robienia "merytorycznej dyskusji" to twoje wypowiedzi robią off topic w każdym z tematów.

Moje wypowiedzi tu sa merytoryczne i dotyczą aplikacji glosnika 2.1 czyż nie?

 

Nakamichi napisał ci jak można zaaplikowac ten glosnik.

Mi możesz mówić, ze sie nie znam ale z naka chyba nie chcesz dyskutować? A moze jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi - dalej nikt nie wskazał wzorowo grającego na Braxach auta chociaż była wczesniej o tym mowa. Możliwe ze moje umiejętności nie pozwalają na poprawne zgranie tych przetwornikow ale nie widzę powodów dlaczego powinien byc problem ze zgraniem 2.1 i 1.1 jeżeli te głośniki powinny byc dla siebie stworzone.

 

Pytanie było zadane.

 

Odpowiedź jest dokładnie na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem "absolutnie przekonany", dlatego napisałem, ze możliwe ze nie mam odpowiednich umiejętności zeby to zgrać.

 

To wiem , bez pisania .

Tylko jak z tak skromnym zasobem środków/ umiejętności  potrafisz tak jednoznacznie wypowiadać się o ograniczeniach głosników systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...