Skocz do zawartości

Problem z ostrym tweeterem Matrix 1.1


Gofer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ale w F1 to jest oczywiste. A w audio juz nie. Grałem kiedyś sporo w tenisa. Czysto amatorko. Miałem jakąs swoją rakietę. I kiedyś dotałem na kilka tygodni zawodniczą rakietę od gracza. i naprawde nie potrafiłem nic nią zrobić. A przecierz rakieta to rakieta... co tam moze być innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w F1 to jest oczywiste. A w audio juz nie

To co chcesz powiedzieć , ze ten komponent może sobie każdy zainstalować i osiągnąć optymalne rezultaty?

Bez względu na budowę systemu , bez względu na akustykę , bez względu na umiejętności .

Co zatem nie jest oczywiste?

To nie jest gotowa kolumna która pozostaje jedynie ustawić w pokoju tak aby nie zasłaniała plazmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło.

Tylko o to że każdy zdroworozsądkowy posiadacz prawa jadzdy wie że zabiłby sie lub rozwalił bolid F1

Natomiast w audio większosc uzytkowników audio mysli że czym bardziej hiendowy klocek (profesionalny, zaawansowany tzm lepiej zagra.

A okazuje sie ze nie gra i potem sa opinie ze to slabe,dziadostwo itp.

Trzeba wumiejętności i doświadczenia żey wykorzystać w pełni mozliwości takich elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck. Ja już Ci dwukrotnie pisałem - trenuj kręć gałą i sprawdzaj pomysły logiczne, i te niby od czapy, ale zawsze odpisywałeś mi że głośnik musi Ci zagrać po szybkiej wrzucie. Powelszu ma rację. A w temacie nic nie pisałem wcześniej bo nigdy nie ogarniałem tego przetwornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2khz/12 spadek o 12 db wynosi w okolicach ok 8 kilo

Tnąc 2,5 khz/18  spadek 12 db jest osiągany przy ok 6 kilo.

Ciekawy jestem czy rzeczywiście zastosowanie bardziej stromego zbocza pomoże, nie omieszkam spróbować w przyszłym tyg.

Jednak jest jeszcze pytanie na ile ten głośnik "lubi" cięcie 3-4 rzędem?

Truck, a ile "herców" to oktawa czy tercja? Może tu leży Twój problem z przeniesieniem wiedzy z charakterystyki głośnika na ustawienia procesora?

Nikt tego nie wychwycił dotąd, ale to może ja mam błędne, zbyt idealistyczne wyobrażenie o tym.

 

 

Całkiem możliwe. Więc 2.1 powinno być sprzedawane na receptę po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. :)

Recepta sama z siebie jest po to, żeby ludziom nie mającym pojęcia o lekach nie sprzedać czegoś im szkodliwego, pomijając to, że jest to jawne ograniczenie wolności w "wolnym kraju". Może na wzór tego, głośniki potrzebujące wymagającej aplikacji powinny być sprzedawane po przejściu egzaminu sprawdzającego wiedzę, aby potem taki osobnik nie robił antyreklamy produktowi, z którego nie umie skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck, a ile "herców" to oktawa czy tercja? Może tu leży Twój problem z przeniesieniem wiedzy z charakterystyki głośnika na ustawienia procesora?

 

Nikt tego nie wychwycił dotąd, ale to może ja mam błędne, zbyt idealistyczne wyobrażenie o tym.

 czyżby :wink2:

 

 

No jak sie wyjdzie z takich założeń to szybko uda się opanować problem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na wzór tego, głośniki potrzebujące wymagającej aplikacji powinny być sprzedawane po przejściu egzaminu sprawdzającego wiedzę, aby potem taki osobnik nie robił antyreklamy produktowi, z którego nie umie skorzystać.

 no ale pisał już Tbrek ze tego głośnika nie kupisz normalnie w sklepie tylko przez instalatorów. no chyba ze rynek wtórny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi, nie uchwyciłem tej nie do końca jawnej ironii przeglądając zaległe 5 stron tematu ciurkiem. Zatem pojawia się inne pytanie, dlaczego nikt od kilku stron nie sprostował go, żeby nie błądził chłopak w niewiedzy, bo nagle odległość oktawy od podziału wyszła mu na cztery razy większej częstotliwości.

 

Pawelszu, mam rozumieć, że nie pójdę sobie do dobrego sklepu/warsztatu Car Audio w Polsce, których jest na pewno kilka w Polsce i nie zobaczę nic na ladzie, gdy spytam o Braxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi, nie uchwyciłem tej nie do końca jawnej ironii przeglądając zaległe 5 stron tematu ciurkiem. Zatem pojawia się inne pytanie, dlaczego nikt od kilku stron nie sprostował go, żeby nie błądził chłopak w niewiedzy, bo nagle odległość oktawy od podziału wyszła mu na cztery razy większej częstotliwości.

No właśnie , dlaczego ?

Może nie zawsze trzeba walić faktem w czoło i dać czas dojrzeć "nowej" idei :wink2:.

To tyle gdy chodzi o mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi sądzisz, że sam doszedłby do tego mocno już zakorzenionego błędu w swojej edukacji, że tłumienie filtrem 12 dB na oktawę przy częstotliwości 2 kHz, da rezultat przy 8 kHz tłumienia o 24 dB, a nie 12?

Pomijając taką postawę w stosunku do swojego częstego gościa i klienta. Dla mnie to dziwne, ale ja na szczęście nie w tym biznesie siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelszu, mam rozumieć, że nie pójdę sobie do dobrego sklepu/warsztatu Car Audio w Polsce, których jest na pewno kilka w Polsce i nie zobaczę nic na ladzie, gdy spytam o Braxa?

 

tego nie wiem,nigdy nie interesowałem sie ofertą Braxa w sklepach ale myślę że Tbrek zna się na ofercie tego producenta

 

A masz je gdzieś w ofercie sklepowej ? czy tylko u instalatorów - i to wykwalifikowanych, pomijam tzw. szarą strefę handlu-odsprzedaży aby coś zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że sam doszedłby do tego mocno już zakorzenionego błędu w swojej edukacji, że tłumienie filtrem 12 dB na oktawę przy częstotliwości 2 kHz, da rezultat przy 8 kHz tłumienia o 24 dB, a nie 12?

 

Pomijając taką postawę w stosunku do swojego częstego gościa i klienta. Dla mnie to dziwne, ale ja na szczęście nie w tym biznesie siedzę.

 

 

A wiesz to , czy tylko tak sobie imaginujesz .

Gdyby bylo tak jak piszesz , to chyba takie aspekty byłyby wyjaśnione w zgoła innej formie i miejscu.

Z całą pewnością tego rodzaju stwierdzenia  nie pochodzą z mojego przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tę i inne wypowiedzi i nie bardzo wiem, o co może konkretnie chodzić, może byłoby lepiej pisać bardziej zrozumiale. Tak sobie imaginuję. Skoro "takie aspekty byłyby wyjaśnione w zgoła innej formie i miejscu", to szkoda że osoby czytające ten tamat i dopiero uczące się chłoną takie błędne informacje przez nikogo nie sprostowane, nie patrzmy tylko na Trucka.

 

Pawelszu, Ca**do.pl i podobne sklepy internetowe z ciągłą ofertą Braxa nazywamy " szarą strefę handlu-odsprzedaży aby coś zarobić". Czegoś tu nie rozumiem może, tym bardziej związku ze sprawdzaniem wiedzy albo co gorsze, to jakiś temat tabu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tę i inne wypowiedzi i nie bardzo wiem, o co może konkretnie chodzić, może byłoby lepiej pisać bardziej zrozumiale. Tak sobie imaginuję. Skoro "takie aspekty byłyby wyjaśnione w zgoła innej formie i miejscu", to szkoda że osoby czytające ten tamat i dopiero uczące się chłoną takie błędne informacje przez nikogo nie sprostowane, nie patrzmy tylko na Trucka.

 

Ja nie ponoszę odpowiedzialności za treści głoszone przez kogokolwiek na tym forum , bez względu na to , czy są moimi klientami / potencjalnymi klientami czy tez nigdy nie zamieniły ze mną ani jednego słowa , ani tez nie mam wewnętrznej potrzeby prostowania kogokolwiek jak tylko postanowi ujawnić swoje ( lub innych ) wnioski czy przemyślenia.

 

 

 

Czyli im trudniej dany glosnik zaaplikowac, tym bardziej jest on hi-endem, tak?

Nie , tylko nie będzie Hi-Endem w każdej dowolnej wizji użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff jeden wieczór mnie nie było i 5 stron do tematu :)

 

 

2.1 jest Ciężkim głosnikiem do aplikacji i w pełni zgadzam sie że potrzeba tu kogoś "ogarniętego" bo trzeba zaznaczyć że nie każdy instalator potrafił by go dobrze wykorzystać ( choćby ten wspomniany przez Tomo ) .

 

lklukasz przyznam że niegdy nie zagłębiałem się w charkę braxa 2.1 i nie widziałem tego piku przy 6 kilo ciągnącego się na 2khz , jak byś sobie z nim radził w aktywce ?

Pawelszu sony stosuje w wyższych modelach bardzo ostre zbocza 36/72db na oktawę ( oktawa to podwojona wartość początkowej częstotliwości typu 1khz-2khz / 2khz-4khz i tak dalej ) nie są też tak do końca lekiem na całe zło . Ostatnio z lklukaszem rozmawiając podpowiedział mi jaki mogę mieć problem z filtracją średniaka ( był 24 db/oct) i okazało się po tym jak mierzyłem na RTA co wydaje z siebie  z bliskiego pola przy cięciu 200/24 okazało sie że czym  bardziej stromy filtr tym większy pik przy 300-400 hz się robił na około 5-6 db przy zboczu 24db i 3 db przy zboczu18db , przy filtracji 2 rzędem problem niemal całkowicie znikał .

Więc nie wiem co się będzie działo z tym średniakiem przy 24/36db/oct .

 

lklukasz - wczoraj rozmawialiśmy przez telefon i wie jakie miałem zamiary pisząc w tym temacie ,  nikogo nie mam zamiaru pouczać :)

 

tbrek do czego pijesz bo coś czuje że w moim kierunku ale nie nie chcę się wygłupić :)

 

ps. kiell skończ waść wstydu sobie oszczędz :) , spotkamy się na żywo i pogadamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...