Skocz do zawartości

komu zlecić zrobienie komór dla 16tek w drzwi? okolice wwa


7er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardziej na cięcie kosztów nastawił bym się w postaci zakupu hurtowego niż kupowanie czegoś kiepskiej jakości

To tez o to mi przez cały czas chodziło i dlatego napisałem ze na samej zywicy można zejść minimum 200 pln w dół bez utraty jakośći ale tu wychodzi ze żeby było hi-endowo to trzeba płacić wiecej niz coś jest warte ba nawet z dużą przebitką. Czasem nawet za te same materialy dużo przepłacić zeby miec poczucie ze drożej znaczy lepiej a jak taniej to od razu lipa jakaś :rotfl:

Żeby nie być gołosłownym podaje przykłady :

 

Bardzo dobra zywica konstrukcyjna, fajna w obróbce i bez problemu zasychająca 10kg:

http://www.zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=29

Sa tez w 5kg

http://www.zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=28

 

Z utwardzaczami i matami nawet rowingowymi którymi ja używam nie przekraczasz 100pln za 6 kg tyle co użył Suzuki :D

 

Tu masz zywice podobnej jakości co nowol tylko nieprzyspieszona wiec bardziej skomplikowana bo dochodzi ci jeszcze jeden komponent do uzycia ale to ma i swoje dobre strony w postaci większej kontroli żelowania. Cena podobna :D

http://www.zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=144

 

A jak już ma być drogo ale to już przerost formy nad treścią możesz użyć super bezbarwnej i SZLACHETNIE CZYSTEJ zywicy http://www.zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=33

 

I nadal by było 100 taniej

 

Ja nic nie pisałem ze masz używać syfu i czegoś kiepskiej jakości tylko ze wiele rzeczy można kupić dużo taniej jakość zostawiając na tym samym lub nawet lepszym poziomie :D

 

http://allegro.pl/zywica-hn103-5kg-utwardzacz-gratis-i3043898982.html

to jest żywica z którą mam problem :mur:

mam nadzieję że to wina starego utwardzacza....

Dlatego ja takich rzeczy nie kupuje na Alle... Tylko w specjalistycznych sklepach które zajmują sie tym profi. Wtedy na jakość nie ma co narzekać a jest to niewiele droższe rozwiązanie :D

 

Ale kup nowy utwardzacz i może to pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem po raz pierwszy bo po przeprowadzeniu się w inne miasto gonie do castoramy a tam 1kg 40zł... :szok:  więc wolę nawet stracić te pln jako na test jak płacić za kg tyle :rotfl:  nie mniej jednak skorzystam z Twoich sklepów następnym razem, lub jeśli z tą będzie słabo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdf około 100 zł

Licząc cenę ok 25pln za m2 płyty o grubości 19mm wychodzi na to, że zużyłeś 4m2 , niech będzie że kupiłeś drożej to będzie jakieś 3m2 - wystarczy na całkiem sporą skrzynkę do suba, zużyłeś tyle? A cieńszy MDF jest jeszcze tańszy.

 

 

Skóra około 200 zł

Sztuka skóry bydlęcej, z przeznaczeniem do auta to ok. 80pln za m2 czyli wychodzi 2,5m2 na Twoją robotę. Biorąc pod uwagę odpady naturalna skóra na Twioje panele zamknie się w przedziale 100-150pln.

 

Wyjścia są dwa:

- kupujesz materiały z ofert handlowych o najwyższych cenach albo

- mało ekonomicznie wykorzystujesz materiał

Może być, że jedno i drugie po części. O żywicy i szpachli już wcześniej Przemcio trochę skrobnął - i ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śmiać mi się tylko chce, trochę z podliczających koszty co do złotówki kiedy usłyszą ,że potrzeba dać za komory 1,5-2 tys zł.

A nie powinno Ci się chcieć śmiać,  oj nie powinno :) Pamiętasz jak podliczałeś wydaki na czrną? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , myślę ze w większości wypadków uzyskany rezultat będzie znacznie poniżej oczekiwań ,

szczególnie tam gdzie pierwszym pytaniem jest cena.

To ja mam pytanie, jako calkowity laik

(bo sobie tak mysle, ze zrobienie komor w moim nowym projekcie bedzie wygodniejsze niz klejenie drzwi matami na mur-beton, a i tak zawsze bedzie cos brzeczec...abstrachujac od kosztow)

Dlaczego efekt bedzie ponizej oczekiwan?

Komory wyszlyby po ok. 16L, przetworniki to macrom ext 6.0/mp 5.16

PS

pytam powaznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno Ci się chcieć śmiać, oj nie powinno :) Pamiętasz jak podliczałeś wydaki na czrną? :D

 

Tylko ja w przypadku czarnej nie podcierałem tyłka papierem ściernym, albo się robi samemu, albo się płaci fachowcowi za materiały i pracę.

Czarnula akurat nie miała limitu na materiały, miały być użyte takie jakie instalator uzna za stosowne.

Nietrafiony argument Grzesiu. :wink:

Myślę ,że nie ma potrzeby się spierać o cenę komór, wiadomo, że materiały same w sobie nie kosztują tyle co za córkę cygana i nie pochodzą z promu kosmicznego, ale nakład pracy jest bardzo duży jeśli mają być dobrze zrobione, bo ulepić jakiś karmnik dla ptaków to każdy potrafi, ale w komorze nie chodzi wyłącznie o zrobienie prostopadłościanu z paru desek mdf, musi być wzięte pod uwagę parę innych czynników, aby komory zagrały jak komory a nie buda dla psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiony, trafiony :)

 

albo się robi samemu, albo się płaci fachowcowi za materiały i pracę.

A na finale może być to powodem  radości lub smutku, za to nie powinien być to powód do śmiechu, własnego lub czyjegoś, w takim kontekście raczej to widzę i na liczenie wstępne (nawet do złotówki) też to przenoszę.

Inna sprawa, że pewne ceny za usługi mogą budzić mocne zdziwienie bo przecież oglądając jakieś fotorelacje na forum jest szybko łatwo i przyjemnie ale gdy sami zabieramy się za konkretną robotę, to jej efekt bywa różny albo... wcale go nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o ulepić jakiś karmnik dla ptaków to każdy potrafi, ale w komorze nie chodzi wyłącznie o zrobienie prostopadłościanu z paru desek mdf, musi być wzięte pod uwagę parę innych czynników, aby komory zagrały jak komory a nie buda dla psa.

Nie inaczej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

perfectblossom, dnia 13 Marz 2013 - 23:29, napisał: koszt wykonania komór to 2000-3000zl.

Co kolejna strona tematu, to drożej...

Co kolejna strona tematu, to drożej...

 

Jak mnie pamięć nie myli, to za wytłumienie drzwi chciałeś "czteropak". Ile wziąłbyś za komory ? Mieszkamy blisko siebie, więc mogę Ci zlecać pewne prace. Przy takim cenniku będzie to dla mnie opłacalne, a i Ty napijesz się/zarobisz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład komór zamknietych :

 

Subaru.

Montaż i wykończenie jak najbardziej wzorowo, podoba mi się w każdym aspekcie. Ale z tym tekstem bardzo bym polemizował  : Auto odtwarza muzykę z niezwykłą drobiazgowością i szczegółami przy tym posiada niezwykłą dynamikę Ale cóż nie można mieć od razu wszystkiego.

 

Jeśli chodzi o komory również bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Montaż i wykończenie jak najbardziej wzorowo, podoba mi się w każdym aspekcie.

 

Wizualnie i wykończenie podobało mi się. Ukierunkowanie tweetera i średniaka już mniej.

 

 

 

 

Ale z tym tekstem bardzo bym polemizował  : Auto odtwarza muzykę z niezwykłą drobiazgowością i szczegółami przy tym posiada niezwykłą dynamikę Ale cóż nie można mieć od razu wszystkiego.

 

Klawiatura wszystko przyjmie :wink: Rozumiem, że klient nawet za wstępne strojenie nie zapłacił...

 

 

 

 

Jeśli chodzi o komory również bardzo ok.

 

Jesteś pewien co piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma grać.

Gust jest jak .... każdy inny.

Więc nie dziw się kolego.

Generalnie ta cała dyskusja jest bezcelowa.

Jak ktoś chce rybki bez akwarium niech kombinuje, jego sprawa.

Ja robie tak abym mógł do tego akwarium piranie wpuscić i ją okiełzanć,

a nie tak aby gryzła mnie za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi... Chłopaki z Bassera wskoczyli na głęboką wodę, wrzucając na dzień dobry swoje prace... :D

Wizualnie bomba, ale także mi się rzuca w oczy trochę nisko ukierunkowany słupek, czy to nie powoduje odbić tw/mid od deski rozdzielczej i nie spłaszcza sceny na wysokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Jaką pojemność mają te komory pod AS w tej Toyocie? Mi to wygląda na jakieś 5-6 litrów max?



 

Ale chyba tu chodziło jak o montaż komór a nie jak grają słupki i jak są ukierunkowane. Bo już sama myśl przewodnia tematu gdzieś zaginęła. :wink:

 

Mało jest zdjęć jak zostały wykonane, a wnętrze w komorze jest istotne, równie mocno jak te znaczki subaru (bardzo oryginalny pomysł!) wyfrezowane chyba w mdf, na frezarce CNC, chyba ,że to jeszcze inaczej jest wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...