Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z walcowym nie nada, wystawałyby zbyt mocno bo mastek uczynił otwór "w stożek" co daje do wyboru jeden rodzaj śrub, choć krzyżak rzeczywiście nie wygląda uroczo, może kiedyś znajde torxy bedzie jeszcze hajendowiej  . Śruby znalazłem ..."ładniejsze" na fotce górna i lewa dość wyraźnie widać (chromowany imbus, nawiasem od montowania kurtyn świetlnych na windach :hyhy: ).

 

Jutro zaczynam walkę z 8mH cewkami, niestety zrobiło się krucho z kasą (już przesadziłem z inwestycjami audio  :rotfl: ) dlatego drut ze starego trafo i jechana (dobrze, że kiedyś było na miernik  :wink: .

Zastanawim się bardziej nad słowami Salmonelli, niby ma rację bo co dłubnę niby jest coraz lepiej a po czasie wiecznie coś nie pasi, zacytuję sobie klasyka:

"zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to by ...dłubać (w tym) wciąż .

Po kolejnym powrocie uderzam też w prace nad tweterami co niestety niesie za soba kolejne boje przy słupkach (bo trzeba zrobić coś uniwersalonego zarówno pod katem mechanicznym jak i manewrowania kierunkami).

 

Podłubię to napicam kolejne wywody. W każdym razie dynamika i kop jest a tego mocno poszukiwałem, teraz szukam smaczków :hyhy:  i tej niewdzięcznej ...sceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, co by się z graniem nie zadziało, to przynajmniej samochód masz dobry :D

 

Te 8mH cewki to sam nawijałeś, czy kupiłeś? Bo to chyba dość droga inwestycja :)

 

Weź sobie te Tweetery zamontuj na razie na przegubach od kinkietów, a później zrobisz słupek jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudów w pytę a materialów na budowę zwrotnic brak (skleroza)  :wsciekly: . W międzyczasie po "reprymendzie" od mastacha co do jakości moich trójkątów postanowiłem poddać je pewnemu retuszowi. Materiały użyte to korek-zaślepka od rur kanalizacyjnych fi 100, stara rajstopa i żywica, oczywiście większość prac wykonana nożem tapeciakiem. Wydaje mi się, że zamocowanie ich "w środek" pierścienia jest bardziej eleganckie, teraz trzymają na wcisk i to dość mocny ten wcisk, nie wypadną nawet przy dzwonie :rotfl: śruby mogę teraz wstawić byle jakie znajdę jakieś mega ozdobne bo trzymać tego pierścienia nie muszą, poza tym jakoś się on usztywnił znacznie ten cały trójkąt.

 

Po południu przyjedzie małożonka cytrolotem może puści mnie wstawić to dzieło .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto je usztywnić, mata szklana + mata stp lub dynamat

 

 

Hi hi toż to nie suby  :wink: .

Jakiś progress jest. Walczę z tymi średniawkami jak lew, dziś jestem po ...3 wariancie ukierunkowania dziadygów  :hyhy:  spodobały mi się te żywiczne opary prawie jak po browcu sie czuję. Pomalowałem Funteki na czarno bo mi coś "chromu" za maską by mastach za wiela było 

Trochę cewkuję, kombinuję, ogólnie szukam ehh...żmudna ta pasywka  :wink2: .

 

P.S. do pasywniaków, śruba mocująca cewkę to ...efekt za(z)mierzony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś tam "pociągnąłem" do przodu.

 

Pierścienie na twetery zostały stoczone na "większe połacie" prezencji amelinum.

Maskownice na wofery również już ...prawie zamontowałem, niestety trzeba im zrobić mały retuszek. Po tym zabiegu beymowskie klejnoty już będą świecić jednakowym blaskiem.

Małego wk...złapałem przez te maski więc się za ukończenie zabudowy piecy zabrałem.

Pozbierałem wszystkie kondzioły co zdobyłem i tworzyłem. Ostatecznie wylądowały 2 sztuki 0,5 Braxów i jeden 1 faradowiec też od Fishera coby mi się z piecami zgrało jeden zostaje w swojej czarnej skórze a drugiemu (prawdziwe 1,5 Farada :wink:) zrobiłem białą barwę z rury PCV zamiast woltmiary jest teraz amperomierz. Na szczęście zabudowa nawet mi się podoba.

 

Oczywiście system nie gra bo rozbebeszyłem i doła złapałem :wsciekly:.Może jutro coś uwalczę i choć twetery zamontuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Of course.

 

Już była tam ale nie pasował mi czarny kolor więc skoro już prułem by szarym zrobić to jeszcze okienka na kondzioły wymyśliłem.

 

Twetery dziś podłączyłem ale ogólnie jest zimno i jakoś mi się nie chce póki co.

Jeszcze dziś sobie przypomniałem, że musze jeszcze jednego RCA pociągnąć by pod ...Urala  (czy tam HXD2) grunt przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto się na Urala nie czaił :P Sam miałem go mieć i sądziłem, że się uda ale niestety nie wyszło :/ a szkoda. Liczę, że Ci sie Wasylwek pofarci i będzie możliwość jego posłuchania :) Tekst z kolorem mnie rozwalił na łopatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nadzieja w ...Siergieju, walczy mi chłop z tematem tego grajka.

 

Jak już się chwaliłem, jak się ociepli mam na wytestowanie z tym moim majdanem clarneta HXD2 (ten jest 100% osiągalny fizycznie) i konsekwentnie jedyne co z niego zamierzam wykorzystać to czasy (choć pewnie crossy i fazy skuszą by je użyć)  ale bardziej ciekawi mnie ten rusek sprawa prozaiczna ma...ściągany panel :wink:. Poza tym mam przebiegły plan by go nieco (design'owo) udoskonalić.

 

Hi hi jak znam życie poroszaduję i wróce do nakamurki :rotfl: ...niekoniecznie CD400 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jedyna nadzieja w Siergieju, w moim przypadku też wszystko było ogarniane przez niego i w sumie dalej z chęcią bym się pisał na ten wynalazek :D Tak czy siak oby sie udało! :D Widziałem po forach jak je tuningowali i wyglądało to na prawdę zacnie więc lipy nie ma tylko pilot jak ot telewizora trochę ale co tam :P CD700? Jakiś czas temu przez moje łapki przewinęło mi się takie coś(nie testowałem osobiście bo tylko je ściągałem) jak addzest hx-d1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem cały temat :szok: i jestem po dużym wrażeniem. Kręcenia sporo :wink: i pomyśleć ze od zapalniczki się projekt rozwijał.

 

Dowiedziałem się istotnej rzeczy i zostanie mi to wymazane z głowy. W drzwiach nie robi się suba :wink: Miałem taki pomysł na następny projekt.

 

Napiszę teraz coś od siebie, gdyż ja w tym temacie też troszkę się narobiłem. Zanim zaczniesz lepić boczek na suba to zbij mu budkę i posłuchaj jak gra. Ja gram tylko na głośnikach nr8 i z zasady nigdy jakoś się to tego elementu układanki nie przywiązywałem. Był to był nie było to nie było. Głośniki tych rozmiarów grają zajebiaszczo, ale nigdy nie zejdą tak nisko jak więksi "bracia". Bo skoro w drzwiach nie pasowało to wiem czego poszukujesz i może być tak że też osłuchasz się i stwierdzisz że to jeszcze nie to, a niestety pracy i kaski wsadzonej już nie odzyskasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


 Kto słuchał jego poprzedniego auta to ten wie 

 

Jest już sporo bliżej niż dalej  :wink: .

 

P.S. Nie narzekam na te Vipery we furtkach  :hyhy:  w sumie żenady nie ma ale  po prostu wiem, że może być  lepiej  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem po kolejnych, lekkich rzeźbach i ...trafiony, zatopiony tak mi się dość mocno wydaje :wink:.

Funteki nawet dostały chęci do grania, ten 6dB dół wyszedł im na bardzo dobre, raczej lepiej już nie zagrają w sumie szybko trafiłem bo na prawdę bananos niezły. Jest szeroko jak smok a atak tych maluchów dolnymi rejestrami wywalił mi na deskę różne nowe, ciekawe doznania.

Beymawki pod szyba w tej chwili lekko abdykowały (za mało "dołu" z nich w tej chwili ale kiedy przełączę się na nie jest zdecydowanie głębiej bardzo na "masce" choć ewidentnie ..."wąsko" tak nieswojo, sterylnie ,ogólnie trzeba poćwiczyć z nimi jeszcze trochę  )  nie za bardzo chce kopułkom fundować granie dołu ale koniecznie muszę zejść z nimi niżej i obadać sytuację co zrobią. Póki co na funtekach jest całkiem sympatycznie.

Wofery,  po staremu kopią jak jasna cholera i tutaj już niczego ruszać nie trzeba. Suby w furtkach z tyłu jakie są takie są, ale uzupełniać uzupełnieją jak ich za bardzo nie odkręcę całkiem grają.  

 

Kolejne wyzwanie...podjęte, podwaliny pod budowę suba w boczek zostały wdrożone w życie, jeszcze kilka listewek się dokupi szkieleta uklecę i zrobię Peerlessowi  clozeta nie zawalając bagarka  ...CDN .

Fajno już gra ...są szanse  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...