Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Fountek na testy czy romans ma szansę na zaręczyny?

Nazwijmy to...chwilową słabością .

Beyma jako kopułkowiec fajnie mi lata pod tą szybą. W teorii stożek powinien w "pysk" (co nie znaczy, że i jego nie poćwiczę od szyby) więc skoro kiedyś zbudowałem w trójkątach miejsca to zaplanowałem sobie tam stożka miały być te:

http://zap-audio.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=99&products_id=425

Ale na chwile obecną są nieosiągalne dlatego te mi się napatoczyły, zobaczymy co z tego wyjdzie postaram się jakieś mądre zwrotnice im wyrzeźbić (od 200 Hz może? je puszczę bo papierowo powinny się nie zatkać .

W każdym razie na tym zjeździe uporządkuję spagetti a na wiosnę zacznę mocniej szukać królika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu nic ciekawego wysłuchać bo tylko rzeźbię a na funie ze słuchania muzyki się nie skupiam.

Po dzisiejszym spocie (w końcu usiadłem na dłużej w to to, dzięki Eszte za "znalezienie babola" i wnioski pewne zaczynają się wykluwać. Pewnie...odpuszczę pomysłowi subów w furtkach  :wink:  bo już zaczyna mnie to drażnić (przy większych głośnościach tam gdzie każdy oczekuje od suba "pracy" jest ...kuku  :rotfl:  ale jeden podstawowy wniosek nadszedł, będa na pokładzie 2 sztuki 500tek a maluchy niech sobie odpoczną.

Jak mawiają niektórzy jest Zapco i jest Zapco 500 :hyhy: .

Pożyjemy, zobaczymy w każdym razie idzie ku lepszemu jak mi się uda zrobię fotki jakoś...w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poniewaz strasznie "mnie nosi" to musze coś skrobnąć.

 

Przede wszystkim chwała i dzięki za kunszt Naszego nadwornego tokarza, mastacha (Bóg zapłać dobry człeku) ...cuda robi z tymi pierścionkami (jeszcze ich nie mam fizycznie a już jestem zajarany).

Być może uda mi sie jeszcze poćwiczyć średnicę na tych stożkach founteka właśnie jestem po wstępnych przymiarkach do zwrotek troche przerażaja mnie cewki o indukcyjności około 8mH ale coś wymyślimy.

Po dołożeniu suba Peerless na sekcję niskotonową podłaczyłem wsio w opcji Vipery i łun :rotfl:  w szereg na mostek do 500ty i już teraz ten piec nie jest taki cwany z mocą  :wink: (smród cewek ustał  :rotfl:)  obciążenie 16 ohm (i "umonofonicznienie" furtek) dało mi pewne światełko w tunelu na końcowe zmagania z basiorem. Wedle mojej koncepcji dźwięku...będzie raczej dobrze.

Na wekend zamierzam "pomieszkać" trochę w garażu, wykończe sobie zabudowę piecowni, spróbuję zrobić przymiarki do zbudowania skrzynki w boczku a jeżeli się uda  powalczyć ze średniakami (mam spore sugestie by odpuścić kopułkom i ruszyć z innymi) sprawa jest fajna bo (jak to ja, ulubieniec przełączników) zapodam sobie te stożki w trójkąty i będę miał eleganckie porównanie co da mi lepszy fun.

Poza tym koniecznie trzeba się zająć siłownikami tylniej klapy bo masakra jest z tym opadaniem.

W zamiarze też jest zakup Scan speaka (mam dość fajną okazję dlatego skrzętnie skorzystam ...dziękować kolega) na górę bo faktycznie coś tam jeszcze sporo kuleje ale nie ma jeszcze ostetecznego porównania do podłączenia całego przodka do jednego wzmacniacza.

Dół, czyli wofry jest bardziej niż zadowalający (faktycznie jednak przyznam bez bicia swego czasu bardziej przyłożyłem się do przednich furtek a druga sprawa te zasrane pompki z włoch powinny się znaleźć w jakichś komorach oszczędzi mi to sporo problemów i innych np. niekoniecznie słusznie kupowanych kolejnych połaci mat) ale i tu zamierzam jeszcze wrzucić włoskie cudaki bo dotychczas nie było na to czasu  :wink: .

Powoli do przodu jak mawia naka  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS powinny się sprawdzić, zresztą miałeś to wiesz co i jak :) Ciekaw jestem tych srebrnych Founteków, miałem spotkanie tylko z czarnymi :) A opcja szeregu 16 ohm zajęła mi trochę czasu z rozkminieniem, dopiero jak wytłumaczyłeś eksperyment to załapałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła  :hyhy: .

 

Coś pozmieniałem, do czegoś wróciłem ale najważniejsze , że przy okazji naprawiłem opadającą klapę bagażnika za kwotę...25 zł (oryginalne siłowniki z Cytryny kosztują ponad 300 za sztukę a regeneracja to koszt 130 za dwa, ja zrobiłem to za 25 Plnów, zainteresowanych właścicieli cytryn chętnie oświecę).

Dobra o audio ma być. Kolejny raz gratki i szacun dla mastka  :rotfl: .

Founteki osadzone, wstępnie osłuchane, niestety chodzą na zwrotce od Beymy z zupełnie dziwnym punktem cięcia  :wink:  dlatego niemiarodajne to ale ogólnie...powinno zrobić mi nieco funu, dalsze walki będą, bo grajki nieliche. Jak poczują niższe herce na sobie powinno być jeszcze lepiej. Sam nie wiem co gra lepiej czy kopuły w szybę czy stożki w pysk, każdy gra zgoła inaczej ale na prawdę trudno powiedzieć który lepiej   :wsciekly: . Trzeba by dać osłuchać komuś kto doradzi.

 

Przedni system był zapięty pod jedną sztukę Zapco 500 ale...czeka mnie jeszcze "retusz" L-pada któregoś kanału (nasłuchało się ostatnio czasowatych "skupieniowców"  :rotfl: ) i jakoś mi za bardzo wszystko przy lewej grało na nim, dźwiękowo też trudno wyłapać jakąś kolosalną różnicę, prędzej wysłuchałem różnicę grania wofrów na maluchu bo i taką roszadę zrobiłem. Wróciłem do układu każdy piecyk dla każdego głośnika i w jakiś tam "wstępny" oczywiście sposób próbowałem "przegonić" dźwięka bardziej w prawo. Oczywiście również Vipery wleciały w przednie furtki ale tu ...ciekawostka te kevlary tam "skoczniej" latają tak jakos bardzo po mojemu.

Subisław poszedł na urlop, dopóki nie sklecę mu budki w boczku poleży, bo żona bagaj musi mieć a ta skrzynia to jednak spory grat. Suby w furtkach starym sposobem zasilone w mostku w połączeniu 8 ohm jakoś..."grają" nie jest źle choć braki depnięcia są czasem mocno odczuwalne.

Dalsze już fotostory, zabudowę zrobiłem taką jak planowałem od około pól roku i ramkę pod radio wreszcie zamontowałem.

 

Teraz trochę postaram się cieszyć tym co zbudowałem a za jakiś czas coś tam podłubię nowego. Na pewno trzeba uszyć zwrotki dla stożkowców czyli...CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych komór, to miejsca troszkę jest,  tak na wysięg ręki z 9 l by się znalazło.

Skrobnij na pw co z tą klapą, bo miałem Ci właśnie pisać, że nowe siłowniki to ok. 250 zł, ale widzę, że sobie dobrze poradziłeś. Moje jak nowe, ale nie wiadomo co będzie w przyszłości.

Jutro wrzucę Ci zdjęcie mojego Mediona na źródle, zobaczymy jak wygląda w konfrontacji z naką.

Sylwuś, mam wrażenie, że co nie wrzucisz, to sprawia Ci radochę, a z czasem zaczynasz narzekać... Mylę się?

Piękna ta Twoja piecownia, u mnie tylko jeden Zapcio, na 99% ten, którego miałeś wcześniej i to chyba ta sama sztuka :)

Nie masz wrażenia, że pod jednym piecem gra to wszystko jakoś spójnie i dostrzegasz więcej mankamentów sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jak nie jak tak  :rotfl:  tyle , że kopułka ma 4ohm a stożek 8 i tu po przełączeniu jednego na drugi trochę mocno czuć zmiany choć stożek totalnie nie to pasmo przetwarza które sobie (mu) założyłem. Ale mam taki "swoisty patent" na czasy w pasywce  :wink: .

Salmonella w boczku mam zamiar wytargać minimum 15 litrów co do siłowników puszczę Ci PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak to wyszło, postanowiłem pokzać bo widze Sywek do robienia zdjęć używał klucza do kół.:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...