Skocz do zawartości

mp 7.16 w kickpanelach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo dyskusja z diy :

 

"Hi,

I am powering my tweeter and mid range using class A. For the mid bass, im using 2 bridged sinfoni amplitude 90.2 for the mid bass.

Also, i would recommend you install the mid-bass in a sealed enclosure, it will sound much better.

let me know how your car sounds after installation. http://www.diymobileaudio.com/forum/images/smilies/smile.gif"

 

Jak widać nie tylko u Nas ktoś spróbował MP 7.16 w komorach i jeszcze twierdzi ,że brzmią lepiej niż w pełnych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Trzeba słuchać mimo wszystko... Ja teraz np mam TT1 na jakiś czas u siebie gwoli poznania co są warte w większych komorach niż Hippek trenował z nimi.

 

W większych , moze ogranicz pojemność do 3 litów i napisz co Ci wychodzi .

Przeciez eksperyment nie jedno ma imię :]



 

 


Panie Józku bez uszczypliwości :wink: przecież wszystkie symulacje pokazują że te konkretne przetworniki zagrają w "pudełkach" powyżej 20 litrów a ja słyszałem i widziałem co innego.

A słyszałeś je w tych 20 litrach ? Może wtedy się dowiesz czego im brak  w 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W większych , moze ogranicz pojemność do 3 litów i napisz co Ci wychodzi .

Przeciez eksperyment nie jedno ma imię :]

 

Z tego co się doczytałem w archiwach bo to przecież już dawna historia on miał coś między 5-6 litrów, u mnie jest 12,5, wrzuciłem w symulację i teoretycznie powinno mu być "wygodnie" :)

Co nie zmienia faktu ,że równa charatkerystyka nie jest jednoznaczna ,że profil brzmienia mi się spodoba. Dlatego można coś wykluczyć czy zaaprobować wstępnie ale dopiero odsłuch to jednoznaczny "sędzia" oczywiście , bazując na swoim doświadczeniu nie musisz tak "mieszać" klockami, bo zostało to zrobione lata wcześniej, więc Ty Naka otwierasz odpowiednią szufladkę w głowie a Truck musi siedzieć z imbusem i kręcić woofery w drzwi. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie , jak tak :wink2: , jezd dekiel z tyłu , jezd komora :)

 

Ja nie potrafię się nadziwić, że jeśli chodzi o dobór litrażu i kształtu obudowy do suba to ludzie potrafią zupełnie skrajnie bez sensu wnikać w nieistotne zagadnienia.

A tu... obojętnie ile, obojętnie jaka, komora to komora i koniec. Kopie (i buczy) i jest sii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck ile masz tam litrów? Chyba 15-20 z tego co kojarze?

 

 

 

w TAKICH wszystko pójdzie.

 

A no nie do końca... Bo zauważyłem pewną prawidłowość... Większość wooferów nadających się w komory woli znacznie mniejszy litraż jako optymalny dla nich od mojego, potem zaś się zaczynają te typowo w pełne drzwi... Z tego co sprawdziłem odsłuchałem, symulowałem, to najbliżej było pewnemu Etonowi, Wavecore'om, i Revelatorowi G00 (dla niego akurat ten litraż jest wymarzony), może dlatego pokazał się z zupełnie innej strony niż jego brat z F1 dedykowany w pełne furtki.

Tyle, że ja z premedytacją robiłem komory pod revelatora (litraż, pierścienie metalowe etc.) panika zaczęła się dopiero gdy na "próbę" wsadziłem tego z F1 a tu kuku, podbicie , mega ilości basu, ale z dobrym graniem nic wspólnego. Okazuje się ,że zupełnie debilnie nawet na próbę, założyłem ,że revelator to revelator, okazuje się ,że są to dwa zupełnie inne parametrami głośniki i nijak nie można ich porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się doczytałem w archiwach bo to przecież już dawna historia on miał coś między 5-6 litrów, u mnie jest 12,5, wrzuciłem w symulację i teoretycznie powinno mu być "wygodnie" :)

Schodzisz z tematu , ogranicz pojemność komory do 1/3 zalecanej objętości i napisz jak gra .

O profilu jego grania w tych warunkach tez możesz wspomnieć , jak nie zapomnisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzisz z tematu , ogranicz pojemność komory do 1/3 zalecanej objętości i napisz jak gra .

 

Wiem do czego zmierzasz z tymi MP, ale... W tym wątku z diy ktoś próbował ich (tak wynika z kontekstu) i w pełnych drzwiach i w closecie wskazując na ten drugi jako "lepiej brzmiący".

Tutaj wrzucono te woofery w 8 litrów i właścicielowi się podoba, podoba się również Boczusiowi. A skoro się podoba i pasuje, to po co tak naskakujecie z Mehowem? Przecież to nie w Waszym aucie gra(albo i nie)... Ale skoro się podoba?  :wink:  Gust jak.... każdy ma swój. :)

 

ps. Również uważam wrzucenie, MP 7.16 jako ekstremalny strzał jeśli chodzi o komory, ale nie będę dyskutował z właścicielem paneli i głośników. Nie mój cyrk nie moje małpy.

A moze mu pasuje to podbicie o przeszło 4 db? :D Bo...lepiej dołem jedzie... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego zmierzasz z tymi MP, ale... W tym wątku z diy ktoś próbował ich (tak wynika z kontekstu) i w pełnych drzwiach i w closecie wskazując na ten drugi jako "lepiej brzmiący".

 

Tutaj wrzucono te woofery w 8 litrów i właścicielowi się podoba, podoba się również Boczusiowi. A skoro się podoba i pasuje, to po co tak naskakujecie z Mehowem? Przecież to nie w Waszym aucie gra...Albo i nie... Ale skoro się podoba? :wink: Gust jak.... każdy ma swój. :)

Coś mi przypomina ta historia :wink2: ,  podobnie jak kilka innych .

Każdy robi jak umi  i kocha swoje dziecko :wink:

 

PS mozna mieć nadzieję na dzisiejsza relację z grania TT1 w 3 literkach .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


PS mozna mieć nadzieję na dzisiejsza relację z grania w 3 literkach .

 

Takowej nie zdam, ale mam porównanie z F1kowym revelatorem, on ma zalecane 23 litry dostał u mnie 12,5... Granie nie do zaakceptowania. Myślę ,że byłoby analogicznie.

Ale przecież nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę z tym faux pas odnośnie MP? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A gdzie pasja poznawcza , odkrywanie nowych dróg i trendów :) , iść tam gdzie poszedł nikt , no może prawie nikt :wink2:

 

Już wystarczy mi moje "wariatkowo" , które tworzę z mniejszym lub większym powodzeniem.:D Koledzy już poszli "swoim szlakiem" dobrze im gra, więc jak dla mnie to... :ok:

Staram się na ile umiem wyciągać wnioski z tego co słyszę próbować, porównywać, tak aby dokonać trafnego wyboru zwłaszcza pasującego mi jako właścicielowi. A konsulatacje prowadziłem i z Tobą Nakamichi i z Mehowem, dobrze również wiesz ,że nie teoretyzuję na papierze, ale staram się także fizycznie odsłuchać to co mnie interesuje w aucie.

Wybór się wstępnie zawęził, a jako kropkę nad "i" skazałem na próbę nieszczęsnego Braxa TT1, jak dobrzy ludzie dają posłuchac to czemu nie? :)



 

 


Widze, ze teoria teorią ale testy sa najważniejsze :wink:

Ty dałeś F1 tylko polowe pojemności i co było?

 

I to i to jest istotne, Ty również o tym wiesz , bo nikt inny jak nie Ty poświęciłeś prawie h abym zatrybił o co chodzi we wstępnych symulacjach.

A F1 zagrało hm... niski bas... buuuuuuuuuuuum!!!!!!!! szybki kick... buuuuuuuuuuum!!! Takie dosadne i jednostajne... :rotfl:

Program to potem potwierdził gdy się "naumiałem" ,to co słyszałem.

Dlatego jak dla mnie najpierw symulacja i widać czy coś ma szansę zagrać czy nie...Następnie odsłuch tego nic nie zastąpi.

Ale papier daje możliwość przewertowania kilkudziesięciu pozycji wooferów wytypowania 3-4 i wtedy już fizycznie wrzucać , słuchać, bawić się i wybrać to co pasuje najbardziej i co ważne! Właścicielowi a nie koledze, kochance, czy instalatorowi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Już wystarczy mi moje "wariatkowo" , które tworzę z mniejszym lub większym powodzeniem. :D Koledzy już poszli "swoim szlakiem" dobrze im gra, więc jak dla mnie to... :ok:

Staram się na ile umiem wyciągać wnioski z tego co słyszę próbować, porównywać, tak aby dokonać trafnego wyboru zwłaszcza pasującego mi jako właścicielowi. A konsulatacje prowadziłem i z Tobą Nakamichi i z Mehowem, dobrze również wiesz ,że nie teoretyzuję na papierze, ale staram się także fizycznie odsłuchać to co mnie interesuje w aucie.

Wybór się wstępnie zawęził, a jako kropkę nad "i" skazałem na próbę nieszczęsnego Braxa TT1, jak dobrzy ludzie dają posłuchac to czemu nie? :)

 

To może napisz , na ile teoria mija się z praktyką , coś co było beznadziejne w symulacjach nagle okazało się boskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz , na ile teoria mija się z praktyką , coś co było beznadziejne w symulacjach nagle okazało się boskie ?

 

 

Nie, nie okazało się. Bardziej w drugą stronę, coś co niewinnie wyglądało na symulacji nieżle grandziło przy odsłuchu. :)

Dlatego przecież nie zanegowałem , Twojej opinii o aplikacji MP w komory a jedynie pokazałem ,że nie tylko u Nas próbowano i się podobało... A ,że jest "podobać" i "Podobać" cóż to już grunt gustu, posiadaczowi komór się podoba. :)

 

ps.W ramach rozśmieszacza na niedzielę: znajomy mi ostatnio opowiadał ,że umówił się na słuchanie muzyki z pewnym audiofilem HA, przyjechał o umówionej h, gospodarz poczęstował go filiżanką kawy i zostawił na pół h, sam zaś poszedł podlewać ogród wokół domku szlaufem z wodą... Skonsternował znajomego, ale nic , siedzi i czeka kulturalnie, po powrocie gospodarza, spytał delikatnie "Co robiłeś"... "No jak to co?!! Ogród podlewałem bo wtedy jest lepsze uziemienie sprzętu..." Jak widać , nasze zwichrowanie na pukcie CA jest jeszcze bardzo delikatne... :rotfl: :rotfl:

A poniżej symulacja dla co bardziej wnikliwych co pokazuje teoretycznie MP 7.16 w 8 litrach. Teraz śmigam na spacer. :)

 

post-4530-0-07972700-1367148484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może i ja maznę czemu komory. Od samego początku wiedzieliśmy że to woofer raczej do pełnych drzwi ale pojawiło się po drodze kilka problemów tapicerka miała być nie ruszana a w niedługim czasie rozbierane drzwi do wymiany silników i prowadnicy el. szyb które niemiłosiernie dzwoniły. Zapadła decyzja o włożeniu tego w komory cudów nie zrobiliśmy ale zagrało to na bardzo przyzwoitym poziomie. Zresztą woofer teraz gra na wysokości nóg a nie powyżej podłokietnika na boczku drzwi. Więc i boczek nie został ruszony a i głośniki przyniosły radochę odsłuchującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos jako osoba postronna która nie słuchała gotowego systemu. Komory miałby być jako komory, czyli uzyskać jak największą poj. oraz sztywność. MP 7.16 z tego co wiem już wcześniej były jako planowane do pełnych drzwiczek. Pomysł komory narodził się podczas rozbierania samochodu i wtedy dalszy los MP wisiał na włosku. W przypadku klapy z Micro docelowym głośnikiem miał być  ls155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na taki trzeb wymienić.

Zobaczcie sami jakie macie podbicie.

I dobroć układu wynosi aż 1.44 czyli bardzo wysoko.

Daje to strasznie plastikowa grę woofera.

Nikt mi nie powie ze tego nie słychać.

Chyba nie slyszeliscie tego glosnika z pełnych drzwiach, ze twierdzicie ze gra dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, o co Wam chodzi.

Gdy szukałem pomocy w dobraniu komponentów do systemu, to słyszałem jedynie: posłuchaj.....

Wszyscy tlumaczyli mi, ze aplikacja zależy od zbyt wielu czynników by od razu przesądzać.

Czy nie?

 

W momencie, gdy okazało się, że MP 7.16 zagrały w małych komorach nagle okazuje się, że nie odsłuch jest najważniejszy a WiniSD....

Instalacja była słuchana przez sześciu forumowiczów (nie będę wzywał do tablicy, kto chce ten się wypowie) i ŻADEN nie zwrócił uwagi na niepoprawną grę wooferów.....

System jest wystrojony przez balcera, dokonał on niemożliwego (dziękuję mu serdecznie) i w moim odczuciu ten system gra.... tylko poprawnie, bo przecież to nie brax....

 

Będąc szczerym to to, że MP są zaaplikowane w komory jest jedynie zasługą Greena. Wolly i ja byliśmy bardzo scepytczni co do wyniku eksperymentu, ba, ja już szukałem czegoś w zamian. 

 

Oczywiście nie słuchałem tych przetworników w pełnych drzwiach, ale niech pierwszy rzuci kamień ten, który przesłuchał 3-4 przetworniki do pierwszego systemu w drzwiach i komorach.....

 

Wszystkich ciekawych zapraszam na odsłuchy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...