Skocz do zawartości

mp 7.16 w kickpanelach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moge mieć prosbe?

Niestety nie posiadam windowsa, nie znalazlem nigdzie innego programu na cos innego niz winda..

 

Tutaj sa dane techniczne.
Mogbym prosic kogos o szybka symulacje, chdozi tylko o litrarz nic wiecej.

https://www.dropbox.com/sh/htel5579ntm8iw6/d2sAhlR3W3/PDF%20Datasheets/7%20Series/MP-7-16-Basselement.pdf

 

z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale mialem je zaaplikowane w moich dosc duzych (nawet za duzych - w124coupe) drzwi. Mysle nad malym pomyslem, chce wystrugac panele do malego sprawdzianu. Bardziej do latania nimi po aucie. Co do drzwi to narazie poleglem. ALe jak nie zagra to bede myslec jak je zmniejszyc itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same spostrzeżenia co Mehow

Nie warto ich pchac w kick panel

Musisz pokombinowac dalej przy drzwiach

 

Jeszcze jedna uwaga. To jest glosnik to kulturalnego grania a nie "łojenia" dołem

Jeśli brakuje ci niskich doznań (miecha na dole) to musisz poszukać innego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same spostrzeżenia co Mehow

To jest sama logika , jak coś jest od podstaw budowane do czegoś , to raczej nie sprawdzi się gdzie indziej .

Na nic sie zdadzą znaki dymne puszczane to Wielkiego Wodza :wink2: , tu podstawowe dane i umiejętność ich interpretacji decydują o możliwości powodzenia danej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie tez jestem za drzwiami. MP 7.16 napewno zostana, 2-way - średnica jestem zachwycony.

Co do łojenia to nie za bardzo to mam namysli. Ale totaly brak czucia czegokolwiek przy dole bywa irytujacy.

 

Narazie zbieram klocki. 

Dlaczego myslalem o kickach. Poniewaz czeka mnie dosyc duza inwestycja w te wrota. (calkowicie od nowa) chcialem sprawdzic czy moze inna droga bedzie lepsza :)

Nadal nie wiem jak zmniejszyc objetosc tych drzwi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odświeżę troche wątek.... jestem po instalacji MP 7.16 w ośmiolitrowe komory. 

 

W celach porównawczuch, z chęcią posłuchałbym tego głosnika w drzwiach. W moje aplikacji te głośniki GRAJĄ.

Grają wyśmienicie. Są szybkie, precyzyjne, schodzą dosyć nisko. Jest to dobra aplikacja do rocka i dla osób lubiących punktowy bas. 

U mnie pędzone są 150W na kanał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


odświeżę troche wątek.... jestem po instalacji MP 7.16 w ośmiolitrowe komory.



W celach porównawczuch, z chęcią posłuchałbym tego głosnika w drzwiach. W moje aplikacji te głośniki GRAJĄ.

Grają wyśmienicie. Są szybkie, precyzyjne, schodzą dosyć nisko. Jest to dobra aplikacja do rocka i dla osób lubiących punktowy bas.

U mnie pędzone są 150W na kanał.....

 

Zgadzam się!

W tym konkretnym przypadku teoria poszła w las :wink: 

Co prawda z tym schodzeniem to może nie do końca się zgodzę ale za to MP7.16 w panelach kopią aż miło!

 

Zresztą między Ostrowem a Wrocławiem jest tylko stówka to może warto się umówić i samemu ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się!

 

W tym konkretnym przypadku teoria poszła w las :wink:

 

Sprawdź, może dziś popłynie prąd z chłodnicy :)

 

 

 

odświeżę troche wątek.... jestem po instalacji MP 7.16 w ośmiolitrowe komory.

Jak do tego doszło , kto jest autorem tego pomysłu / kto Ci to zalecił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sprawdź, może dziś popłynie prąd z chłodnicy :)

 

Panie Józku bez uszczypliwości :wink:  przecież wszystkie symulacje pokazują że te konkretne przetworniki zagrają w "pudełkach" powyżej 20 litrów a ja słyszałem i widziałem co innego.

 

 

 


Jak do tego doszło , kto jest autorem tego pomysłu / kto Ci to zalecił ?

 

Komory wykonał Wolly24 wraz z Greenem. Pomysłodawcą był chyba Grzesiek.

Prosta sprawa trzeba włożyć MP w komory i samemu się przekonać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale piękne podbicie jest :)

 

Ale to tylko pokazuje charakterystykę, a nie profil brzmienia, co z tego ,że charka jest równa jeśli głośnik nie ma brzmienia jakiego się oczekuje?

Trzeba słuchać mimo wszystko... Ja teraz np mam TT1 na jakiś czas u siebie gwoli poznania co są warte w większych komorach niż Hippek trenował z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopać to będą wszystkie 16tki- w obojętnie jakim litrażu

 

pytanie jak one to robią...

 

Ja wczoraj bume odpaliłem i wsadziłem na próbe P206, które wcześniej miałem w 7L, teraz 10.

 

Jest lepiej ale nadal potwierdza się teoria, czyli to co wskazuje wykres.

Jasne że kopią, czuć je na klacie ale nie tylko o to chodzi. Kick jest mocno podbarwiony i takie wooferki mają tendencje do buczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...