Skocz do zawartości

EASCA - Regulamin 2013


jd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 435
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robić powoli bede tylko chciałbym wiedzieć czy np robić to na mur beton i nikt mi nie będzie sie do tego przypierdzielał czy robić to tak żeby po prostu było to jakimś sposobem demontowalne i palić glupa z setupem do codziennej jazdy i na zawody :rotfl:

 

Wolałbym pierwsze rozwiązanie bo moim zdaniem nie łamie to regulaminu zawodów.

 

Ale może "jd" jak będzie miał chwile przeanalizuje za i przeciw i jakoś się do tego ustosunkuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest kabel czy przedłużacz.

To na zawody musi wszystko wyciągać, pruć żeby wyglądało seryjnie jak kupa. A instalacja i auto ma być udostępniona publiczności. Co tam ciekawego oglądać w takim aucie.

 

Przemek uparciuch z Ciebie... Ja rozumiem do czego zmierzasz, ale regulamin jest po to aby stanowił jakoś konsensus dla wszystkich i był na tyle klarowny aby nie było pola do naginania go.

Ty chcesz przenieść panel, ktoś inny sobie wymyśli coś innego i powie ,że przecież Przemcio sobie wyciągnął panel, no to ja mogę też coś podłubać... A właśnie to dłubanie poza budżetem w dużej mierze odróżnia kategorie Beginner ( z zasady mają być prostsze bardziej klarowne i uczciwe) od profi, tam masz high-life róbta co chceta ma grać...

 

 

Wolałbym pierwsze rozwiązanie bo moim zdaniem nie łamie to regulaminu zawodów.

 

Interpretator... :D

 

 

Ale może "jd" jak będzie miał chwile przeanalizuje za i przeciw i jakoś się do tego ustosunkuje :D

 

Już to zrobił.

 

 

"Active components must be in original condition (expect passiv crossovers) like available in the retail."

 

Nic nie kombinujemy i do oryginnego tekstu nie dodajemy już żadnych własnych interpretacji i wyjątków. Jedynie przemalowanie np. panela radia lub obudowy wzmaka nie będzie u nas traktowane jako modyfikacja oryginalnej wersji dostępnej w handlu. Podkreślam "u nas". Amatorzy i początkujący powinni używać sprzętu ze sklepu, a profesjonaliści mogą sobie w nim dłubać. Dlatego nazywają się profesjonalistami.

 

Co tam masz jeszcze nie jasne? :wink:

Masz prawo wziąć sobie marker i odwalić hieroglif na obudowie to Twoja jedyna inwencja dopuszczalna w modyfikacjach sprzętu w beginerach.

Chyba ,że znajdziesz sobie radio które ori w pudełku miało osobny panel to oczywiście możesz sobie takie wsadzić, bez konsekwencji, jeśli w sklepie panel był bez przedłużacza, ma być zamontowany na radiu , tak jak to przewidział producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek uparciuch z ciebie ............

niestety albo stety :wink: jak bym się poddawał za szybko to bym nadal serie miał w aucie :rotfl:

 

Ale ja sobie wymyśle coś. W ostateczności będzie wersja 2 in 1 :rotfl:

Na codzień panel będzie jeździć w podsufitce a jakbym miał się przelecieć na zawody to na ten czas będzie lądował w ori miejscu. Do nie uzywanych kabli na wyrost poprowadzonych pod tapicerką nikt nikt nie ma prawa mieć żadnego ale :wink: i zasłonietego estetyczna zaslepką nie uzywanego Dock-a w podsufitce tym bardziej :mur1:

 

Szkoda ze takie drobne estetyczne nie mające wpływu na słyszalne sprawy nie mogą być pominięte a dopuszcza się grubo modyfikowane za grube $ zwrotnice pasywne i w kategorii mini do 1000€ jakiś fanatyk może sobie dłubnąć super customowa zwrotke za 500 € i nikt mu słowa nie powie ba a nawet nie wliczy do puli :mur1:

 

dla kogo ? :D

Przemek przyjedz jak jesteś i zobaczymy , na 1 zawody zawsze możesz zgłosić swoje auto do oceny poza konkurencją :)

Dla mnie napewno bo więcej kombinacji będzie :-)

 

Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. Już wiem napewno ze Sierpniowy termin odpadnie bo mi się rodzona siostra simlockuje :rotfl: a inne to sie zobaczy

 

Poza konkurencją można ale i po co. Nie pyknie w tej to mnie do innej przewalą :rotfl: ja tam spinać sie nie zamierzam bo robie to ot tak Just For Fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozdzielony panel przewija się od X lat. Może zawnioskować grzecznie do jd, żeby zrobić jeden literalny wyjątek - na rozdzielony panel właśnie.

Nie trzeba być profi, żeby to mieć - to zwyczajna usługa w pierwszym lepszym zakładzie CA, dostępna do byle radia* i dla byle amatora, koszt też nieduży.

 

*czasem się nie da albo da się tylko na bardzo krótkim kabelku, ale zakład o tym poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tutaj jest adres, gdzie można popytać w temacie dopuszczalności takich wyjątków: info@easca.de

Można też pytać na: http://www.easca.de/community/index.php?page=Index

Między innymi i po to jest ta strona.

 

Ja tylko przekładam na nasze wersję oryginalną i odłączyłem się od modzenia w regulaminie. Już nic tam sam nie zmieniam, nie dodaję i nie interpretuję. Kilka razy tak zrobiliśmy w przeszłości, gdy coś wydawało się nam bardziej logiczne lub życiowe. Potem tylko były z tego pretensje podczas finałów EU, gdy kogoś się zaczęli czapiać, a zawodnik zaczął się podpierać naszym regulaminem, z naszą nieco inną, bardziej logiczną interpretacją stworzoną tylko na użytek naszych zawodów, aby zawodnikom ulżyć w jakiejś materii. Oczywiście już potem nikt nie pamiętał, że to było tylko na nasz krajowy użytek i gdy kogoś przetrzapali na finale EU, to delikwent fikał do mnie, że mamy źle przetłumaczony regulamin i że został wprowadzony w błąd. Każdy kij ma dwa końce i dlatego w tym roku jest regulamin ogołocony ze wszystkich naszych objaśnień i interpretacji. Jest prawie taki jak w oryginale. Chcecie, to przedłużajcie sobie te kable od paneli. Ja nie widziałem w żadnej ofercie importerów seryjnego radia w takiej wersji. Nie wnikając w to czy jest to modyfikacja czy jeszcze nie jest. W sklepie takich się nie kupi, a tylko o tym wspomina regulamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryteria uczestnictwa w danej kategorii są podane w regulaminie 2013. Nie wiem po co tworzycie jakieś kolejne interpretacje na temat czegoś, co w regulaminie nie istnieje. No chyba, że nie czytaliście jeszcze wersji na sezon 2013, to sorry. Kombinujcie dalej, a w razie czego to i tak się wywinę :hyhy:, bo informacje, które padają na nieoficjalnej stronie Easca zawsze będą informacjami nieoficjalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niewiem jak to wygląda u " Waszych" znajomych którzy niekoniecznie startowali czy są czynnymi uczestnikami tego forum, ale moich kilku znajomych nastawia sie w tym roku szczególnie na Kielce z racji tego że nie jest to lokalizacja do której trzeba się tłuc pół dnia/ nocy ... 

Moze być ciekawie ( wysoka frekwencja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaczynamy pytania noobów - czy w przypadku, kiedy gra procesor (ze zmieniarki w dodatku), a radio jest tylko sterownikiem - jest liczone do wartości sprzętu? 

 

Regulamin mówi o "przepływaniu sygnału audio", czyli radio nie powinno być liczone moim zdaniem (ale zmieniarka już tak) - dobrze rozumiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaczynamy pytania noobów - czy w przypadku, kiedy gra procesor (ze zmieniarki w dodatku), a radio jest tylko sterownikiem - jest liczone do wartości sprzętu? 

 

Regulamin mówi o "przepływaniu sygnału audio", czyli radio nie powinno być liczone moim zdaniem (ale zmieniarka już tak) - dobrze rozumiem? :)

 

A jak wyciągniesz radio to zmieniarka zagra? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mur1: 

 

 

przemilczę. 

 

 

 

 

A jak wyciągniesz radio to zmieniarka zagra?

 

nie, ale "sygnał audio" nie płynie przez radio - stąd pytanie :) Jak wyciągniesz bezpieczniki, to nic nie zagra, a ich wartości nie doliczasz do systemu  :wink:

 

Zaznaczyłem, że to pytanie nooba, ale regulamin mało precyzyjnie to opisuje i dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancymon masz bardzo precyzyjnie , każdy aktywny komponent jest liczony i radio jest aktywnym komponentem systemu .

 

i to jest konkretna odpowiedź. 

 

Można jeszcze doprecyzować, tę "aktywność" - np. moduł sterowania z kierownicy, który spełnia te same funkcje, co radio (a w zasadzie steruje radiem) też jest liczony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...