Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak napisano na magnesie minimum 1 3/4 cu ft :)  Mi chodzi po glowie wiekszy brat 1500 - ale tram juz litraz zaczyna sie od 72 litrow :P Krotko probowalem gti 15 ale w fatalnej nieszczelnej skrzynko szafce  a mimo to zasuwal sympatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Umca umca :)

Będzie docelowy litraż to może i coś ponadto :)

 

Fajny subik, ile mniej więcej musi mieć pojemności skrzynka pod niego?

Sprawa jest nieco skomplikowana.

W manualu producent podaje jako przykład około 38L, z kolei na układzie magnetycznym zamieścił informację, że minimum 1 i 3/4 cubic feet, co potwierdza symulacja, w której wychodzi właśnie około 50L. Ja celował będę raczej w tę drugą wartość.

Z ciekawości wsadziłem go w 28L po Dego.

tak jak napisano na magnesie minimum 1 3/4 cu ft :)  Mi chodzi po glowie wiekszy brat 1500 - ale tram juz litraz zaczyna sie od 72 litrow :P Krotko probowalem gti 15 ale w fatalnej nieszczelnej skrzynko szafce  a mimo to zasuwal sympatycznie

Zauważ tylko jakie F3 wychodzi w symulacji dla 1500 a jakie dla 1200. Doświadczenia to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W manualu producent podaje jako przykład około 38L, z kolei na układzie magnetycznym zamieścił informację, że minimum 1 i 3/4 cubic feet, co potwierdza symulacja, w której wychodzi właśnie około 50L.

 

Sporo :kwasny: Swojego czasu Laser woził w Passacie 15" GTI i pamiętam, że robił robotę bez zamulania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo :kwasny:

Nie przeszkadza mi to.

Jeżdżąc z rodziną i tak nie wożę suba bo po pierwsze potrzebuję bagażnika a po drugie nie posłucham muzyki tak, bym mógł jego obecność zauważyć.

 

Swojego czasu Laser woził w Passacie 15" GTI i pamiętam, że robił robotę bez zamulania :)

Cóż - 1200 jest szybki jak szatan ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby ktoś przerzucił się na mocniejsze rytmy i suba zaczęło brakować?? ;)

Hmmm, ciekawa interpretacja.

Wiesz w ogóle jak ta seria GTi gra? :)

Pytam, bo już się od jednego zorientowanego w temacie zdążyłem dowiedzieć, że JBL to g.... czy jakoś tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem jeszcze okazji słuchać GTI, kiedyś słuchałem jakieś inne JBL'e ale już nie pamiętam co to było (mi bardziej chodziło w tym aspekcie o moc nowej zabawki, no i o litraż który wskazuje na niższe zejście głośnika (o ile czegoś nie pokręciłem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jest dokładnie odwrotnie.

Stare GTi powstały zgodnie z niepopularną już dziś szkołą - rodowód mają estradowy i tak też grają.

Twardo, szybko, bez zbytniego zejścia. Xmax liniowe - nieco ponad 5mm.

Na dodatek wymagają dużych kubatur - jak tu je kochać?  :)

 

P.S. Jedynie aspekt mocowy się zgadza - lubią prąd. Z drugiej strony - Dego także go pożądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowach zamkniętych powinny się zadowolić jedynymi 100L :)

Większym problemem jednakże jest znaleźć zdrowe sztuki.

 

Wszystko wskazuje jednak na to, że mnie usatysfakcjonuje jedna sztuka.

Poza tym - nie mam i nie planuję napędu zdolnego poradzić sobie z dwiema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej:

attachicon.gif20151030_102131s.jpg

attachicon.gif20151030_102138s.jpg

attachicon.gif20151030_102200s.jpg

 

Ciekawostka - wymiary montażowe kosza w praktyce takie same jak Dego SB-12A, czego powiedzieć nie można niestety o wymaganiach litrażowych.

Dla testu jednak nie zawadzi spróbować:

attachicon.gif20151030_211634s.jpg

 

Co ja pacze.  :wink2:

Nie myslales przypadkiem nad Sony XS-L121? Jezeli duza kubatura Ci nie straszna, moze sie okazac ciekawa opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwsze wrażenie, będzie coś z tego?

Od dawna się nim interesowałem ale odwagi  zabrakło.

 

Hmmm ... myślę, że będzie, póki co nie znajduję w nim rażących wad.

 

W 28L gra bardzo szybko, różnorodnie i twardo, acz nie aż tak twardo jak się spodziewałem.

Mam świadomość, że zejścia z niego okrutnego nie będzie, ale nie oczekuję go.

Co więcej - dołu już jest jak dla mnie wystarczająca ilość, ma on jedynie inny charakter niż ten z Dego - bardziej "liniowy" i bez preferencji częstotliwościowych (myślę, że spory w tym udział kompatybilności z akustyką auta).

Zgodnie z tym co implikuje konstrukcja, zdecydowanie kwalifikuje się do wysokiego cięcia.

 

Michał wkrótce wystruga skrzynkę bardziej dla niego odpowiednią litrażowo to będzie można sobie wyrobić właściwą opinię.

Ja 15 ćwiczyłem na jednym kanale z M3 i na jakieś braki nie narzekałem.

Nie przeprowadzałem takiego testu, natomiast wszelkie informacje jakie uzyskałem wskazywały na to, że raczej należy mu aplikować większe niż mniejsze zaplecze prądowe.

Póki co 750W z Brax'a daje sobie z nim radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jest dokładnie odwrotnie.

Stare GTi powstały zgodnie z niepopularną już dziś szkołą - rodowód mają estradowy i tak też grają.

Twardo, szybko, bez zbytniego zejścia. Xmax liniowe - nieco ponad 5mm.

Na dodatek wymagają dużych kubatur - jak tu je kochać?  :)

 

P.S. Jedynie aspekt mocowy się zgadza - lubią prąd. Z drugiej strony - Dego także go pożądał.

 

ile to człowiek dowie się ciekawych rzeczy na tym forum ;)

przeważnie każdy słysząc nazwę JBL skreślał na wstępie grania a tutaj taka niespodzianka.

 

teraz takie może trochę dziwne pytanie ale czemu ciągle nie robią tak głośników skoro takie dobre były? inna filozofia firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz takie może trochę dziwne pytanie ale czemu ciągle nie robią tak głośników skoro takie dobre były? inna filozofia firmy?

Odpowiedź jest bardzo prosta - Kowalski chce przetwornika, który zatrzęsie budą i zejdzie nisko, najlepiej w skrzynce 10L.

Twarde, estradowe granie nie jest w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to człowiek dowie się ciekawych rzeczy na tym forum ;)

przeważnie każdy słysząc nazwę JBL skreślał na wstępie grania a tutaj taka niespodzianka.

 

teraz takie może trochę dziwne pytanie ale czemu ciągle nie robią tak głośników skoro takie dobre były? inna filozofia firmy?

No o GTI to dawno się mówiło dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...