Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam w nawyku gdy nie mam nikogo zapakowanego na tylnych siedzeniach samochodu, zapinac pasy na krzyż(tylniej kanapy), dobrze jest wyrobić sobie taki nawyk ;)

 

Wlasnie przy wylamaniu np zamkow czy zlamania samej kanapy, dochodzą jeszcze pasy, nawet jeśli nie wytrzymaja, zmniejsza przynajmniej impet z którym przemieszcza sie obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego zamki kanapy miałyby puścić.

Chyba, że nie są sprawne.

W przeciwnym wypadku z założenia wożenie czegokolwiek w kombi oznaczałoby kalectwo/wyrok śmierci.

dokladnie. zamek zamyka sie w okolo trzpienia i sila prostopadla go "nieodkreci". musialy byc niedomkniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma prawa puścić i w 99% przypadkach nie puści.

Gorzej, przykład ze szkolenia, jak zatrzymujesz się na głównej drodze poza miastem, gotowy do skrętu prawo tuż za górką, włączasz kierunek i przepuszczasz samochody z naprzeciwka.

Niestety kierowca ciężarówki(pustej), zbliżył się do tego wzniesienia po czym przysnął i z impetem uderzył w tył kombiaka.

Nie wiem co wiózł pan w kombi, niestety ze zdjęć ze szkoleń nic po tym panu nie zostało, cała zawartość bagażnika przebiła się przez kanapę, siedzenia przednie, a finalnie wylądowała za przednią szyba. (przypadek nie był fikcyjny).

Wiem że to są skrajne przypadki, jednak zdarzają się :kwasny:

'Ty' możesz być dobrym kierowcą, ale raz trafi się pan X. 

Dlatego wspomniałem o pasach, pewnie nigdy nic się nie wydarzy, odpukać ale niech te pasy będą skrzyżowane. by ew. zminimalizować impet tego co pofrunie z bagażnika.

Koniec OT, nie che koledze śmiecić :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dostarczonego przez Sinoff'a

Ano następna skrzynka pod 10.1...  trochę irytujący jest tylko fakt iż jedyny sub Braxa jakiego słuchałem mieszkał u burego w aucie na pikniku  2 lata temu, a na dodatek ja pudełka do niego nie robiłem :D

Ścianki jak zwykle czyli 4x8mm, można by jedną warstwę dokleić do 40mm ale moim zdaniem różnicy raczej nie usłyszymy... no może jakby zapodać jakiegoś RF-a hx2, tyle że tego to już zwykle nie kupuje się dla samego uzupełnienia przodu :D

Jednak, jak Maxam słusznie zauważył, modyfikacje nastąpiły względem poprzednich skrzynek. Jedna w sumie mało istotna bo impregnat to lakier parkietowy a nie jak dotychczas żywica. Druga  już poważniejsza - wcześniej były 4 warstwy płyty HDF a teraz 2x HDF i 2x MDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano następna skrzynka pod 10.1...  trochę irytujący jest tylko fakt iż jedyny sub Braxa jakiego słuchałem mieszkał u burego w aucie na pikniku  2 lata temu, a na dodatek ja pudełka do niego nie robiłem :D

To zapewne posłuchasz sobie Grzesiu na pikniku, a być może i nieco wcześniej na swoim własnym podwórku :)

 

Ścianki jak zwykle czyli 4x8mm, można by jedną warstwę dokleić do 40mm ale moim zdaniem różnicy raczej nie usłyszymy... no może jakby zapodać jakiegoś RF-a hx2, tyle że tego to już zwykle nie kupuje się dla samego uzupełnienia przodu :D

Tu się akurat mylisz, miałem swego czasu 10" z tej serii i to całkiem ciekawy sub.

Bardzo kopliwy, jego największym mankamentem z mojego punktu widzenia jest pewna monotonność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w jeden albo drugi sposób się to moje słuchanie 10.1 skończy :D

 

 


Tu się akurat mylisz, miałem swego czasu 10" z tej serii i to całkiem ciekawy sub.

Bardzo kopliwy, jego największym mankamentem z mojego punktu widzenia jest pewna monotonność.

Ja go słyszałem kilkukrotnie i za każdym razem uzupełnianie przodu było bardzo przy okazji - to i podejście takie sobie z czasem  wyrobiłem o wykorzystaniu tych subów.

 

 

 


To ja jestem inny.... :)

Może i jesteś inny... ja tam nie wiem, Twojego RF-a, w Twoim setupie akurat nie dane było mi słuchać ale może kiedyś okazja się trafi. A ze subów od RF-a to te stare papierzaki różnej maści najbardziej mi podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naszła mnie ostatnio chęć eksperymentowania.

Na warsztat poszły maska i bagażnik.

 

Fabryka:

post-5982-0-97341300-1402386906_thumb.jpg

Po usunięciu fabrycznego wytłumienia:

post-5982-0-23170300-1402386911_thumb.jpg

Nowa warstwa (na którą założone zostało z powrotem fabryczne wytłumienie):

post-5982-0-08095900-1402386916_thumb.jpg

 

Bagażnik po zdemontowaniu tapicerek:
post-5982-0-39836400-1402387120_thumb.jpgpost-5982-0-88449200-1402387124_thumb.jpgpost-5982-0-29525600-1402387129_thumb.jpg

 

Maty:

post-5982-0-35898100-1402387172_thumb.jpgpost-5982-0-92858300-1402387177_thumb.jpgpost-5982-0-17778700-1402387183_thumb.jpg

 

Pianka:

post-5982-0-90185000-1402387227_thumb.jpgpost-5982-0-17915300-1402387234_thumb.jpgpost-5982-0-01369800-1402387240_thumb.jpg

 

Do zrobienia została jeszcze tylna klapa - źle oszacowałem ilość niezbędnego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal dobrej roboty. :)

Testowales juz? Jak wrazenia?

Bardzo oględnie.

Wygłuszenie maski zmieniło niewiele - jest nieco ciszej przy wyższych obrotach.

W tym konkretnym wypadku - skórka raczej nie warta wyprawki.

 

Z bagażnikiem sprawa jest już nieco bardziej złożona.

Odgłosów zewnętrznych się nie pozbyłem zanadto bo i nie dawały się we znaki uprzednio.

Bardziej zależało mi na poprawie przetwarzania najniższych rejestrów i to wydaje się, że nastąpiło.

Na ile duża jest zmiana pokaże dalsze śledztwo.

Finalne wnioski wyciągnę po zrobieniu brakującej klapy bagażnika.

 

ja z swojej strony proponuję zając się jeszcze dachem ;) dużo daje przy wyższych prędkościach autostradowych ;)

Za dużo prucia.

Nie na moje warunki.

Poza tym - patrząc przez pryzmat dotychczasowych doświadczeń z tym autem - może się okazać, że dach również jest już wyciszony.

Renault nie poskąpiło materiałów tłumiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...