Skocz do zawartości

ROBSONBERCIK Laguna Audio


ROBSONBERCIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Hello.
Czas zaprezentować co tam się pozmieniało w Lagunce.
Po pewnej  „przygodzie”z Tec Neo  nastąpiła zmiana na tweterach na scan speak 3004.
Trzeba było lekko powiększyć otwory montażowe.

DSC_0101.JPG
 


Materiał  taki fajny rozciągliwy  od  kolegi  Czaszunia  dorwałem
I zaczęło się oklejanie słupków , musiałem się uczyć jak to robić .
Na klej „Tapicer „  wszystko się pięknie przykleiło  i nie odłazi.

DSC_0100.JPG
 

DSC_0095.JPG
 
 
Nie był bym sobą jak bym image tych smutnie wyglądających 3004 nie zmienił.
Prosty ring z nierdzewki i …
 
 

 
 DSC_0112.JPG


DSC_0158.JPG
 

 
Estetyka  słupexów  się poprawiła 
 
 
 
 DSC_0145%2B%282%29.JPG



Idąc po bandzie okleiłem sobie i resztę plastików.


DSC_0287.JPG
 
DSC_0370.JPG
 
Poszukiwałem 4 kanałowego  wzmaka z filtrami.
 co by 3 waya  z subem można uskutecznić mając procka z clarion- a  958 .
Jednak albo brzmienie ,moc lub końcowo cena nie pozwalały mi na realizacje w ten sposób pomysłu
 Tu naga prawda jak zwykle – najprostsze wyjście bywa tym najlepszym.
Wyszło na to że zaopatrzyłem się w procek  Helix DSP  i problemy z filtrami ,cięciami na wzmacniaczu     przestały istnieć. A ponadto otworzyła mi się furtka do użycia zródła z wyjściem optycznym
jakie od początku zabawy z C.A chciałem używać.
 
 DSC_0367.JPG
 

 
 DSP jest mały ,zgrabny  no to trzeba go gdzieś zamontować ale tak dyskretnie a nie nachalnie.
Można było byle gdzie schować ,ale że nie lubie  banałów to
po przymiarkach miejscówka w schowku przypadła mi do gustu.
 
 
DSC_0612.JPG
 
Ale żeby różowo nie było to przykręcić też się od razu nie dało.


DSC_0633.JPG


A to  kable nie pozwalały a to znowu nie ma jak  i do czego przykręcić.
Zrobiłem więc z alu blachy 2 mm taką podstawę  do której jest DSP mocowany.

DSC_0659.JPG
 
Trzeba było takie przetłoczenie na schowanie łba śruby wykonać .
 
 DSC_0635.JPG

 
I tu w prosty sposób nakrętka i śruba ampulowa z młotkiem pomogły.


 

 DSC_0637.JPG



DSC_0639.JPG
 
 
 
DSC_0643.JPG
 
 
 
Powycinać plastik schowka
 

 DSC_0621.JPG

 DSC_0623.JPG
 

DSC_0649.JPG

 

zamontować wygiętą  plexi 
 
 
DSC_0137.JPG
 

 

DSC_0050.JPG
 
I już  domek dla procka gotowy.
W razie potrzeby jedna śrubka i już mamy dostęp do kabli.
Z procka wyprowadzony został  po za (chinch na wzmaki )
Kabel usb do zarządzania ,pilot , kabel  Toslink   oraz RCA do Clarion 958
W tej fazie mojego C.A  uwolniłem się od potrzeby posiadania jednostki z procem .
Jednak chcąc odwiedzić Kielce i eliminacje  pozostawiłem jako napęd 958 .
 
Nieoceniona pomoc kolegi Łukasza pozwoliła uzyskać jak zwykle rewelacyjne dla mnie miejsce .
 
DSC_0885.JPG
 
 
Pinkuś też pomagał

DSC_0178.JPG

 
Wracajc   z  Kieleckich     el.   Clarion zagościł natychmiast  u   nowego właściciela .
 
Co do wrażeń z używania Helix DSP :
Obawiałem się typowego helix-owego  brzmienia czyli na początku fajnie poukładane i trochę laboratoryjnie a po dwu dniach nuda.
Jednak  nic podobnego nie ma miejsca.
Mamy naprawdę  świetne  brzmienie. (wiadomo w  zależności od użytego zródła i wzmacniaczy) 
 
Możliwości procka są rewelacyjne  można je  sobie potestować w trybie demo programem  do
zarządzania pobranym stąd:
 
http://www.helixhifi.com/downloads/assets/setup_ATF-DSP-PC-TOOL-2-80.zip

(Należy wybrać demo mode  i z listy  helix dsp)
 
Przede wszystkim nie ma problemu z  koniecznością podpinania AI -net –em zmieniarki co by potwierdzić aktywność wejścia optycznego jak ma to miejsce w Alpinkach.
Cięcia i czasówki też wreszcie można sobie ustawiać w większym spektrum  -  co 3 Hz
  a nie jedynie 1,2 - 1,5  -  1,7,  2,15   itd.
Zbocza filtrów a szczególnie self define  - to coś co umożliwia naprawdę dużo.
Do zarządzania potrzebny jest laptop albo coś z windą i PC Tool  , jednak wygoda  olbrzymia.
Z minusów  to nie do końca dopracowany soft.
Polecam  dokupić przewodowego pilota  o ile używamy  wyłącznie wejścia optycznego .
W cichszych  momentach muzyki po prostu wyłącza procka
Sensitivity of Signaldetection na poziomie -60 dB  to jakaś pomyłka.    
Dodatkowo pilot posłuży jako opcjonalna  regulacja głośności  i  subwofera.
Jeszcze jednym minusem  przy użyciu optyka jest  lekkie   „trzaśnięcie” dźwięku przy uruchamianiu.
Powyższe mankamenty i niedopracowania nie występują  gdy  zasilamy procka sygnałem z chinch 
lub z wejścia głośnikowego .
Szcególnie to ostatnie może się  świetnie sprawdzić przy  fabrycznych jednostkach.
U mnie  testowałem  i działało bezproblemowo z ori   cabassem  -  tragedii nie było, zagrało  bardzo poprawnie.
Zadowolenie pełne z helixowego procka  i naprawdę polecam ten sprzęt.
 
W przypływie weny i chwili czasu wytłumiłem wreszcie tył auta.
Nadkola i bagażnik , 3 warstwowa mata  GMS  03   nadaje się świetnie.Za jednym zamachem mamy zrobioną robotę.
 
 DSC_0240.JPG

 

DSC_0245.JPG

 

 

DSC_0258.JPG

 
Zdecydowanie zmniejszył sie pozion hałasu podczas jazdy .  Na dźwięk z suba także   pozytywny wpływ.
 
Wracając do piecowni to poszukiwania co do mocnej  4 kanałówki chwile trwały.
Wymyślałem i kombinowałem z MTX-ami  i różnymi udostępnianymi modelami
 
 
DSC_0234.JPG
 
 
 
 wreszcie zakończyłem poszukiwania  na
PPI DCX .
 
 DSC_0086.JPG

 
DSC_0117%2B(2).JPG
 
 
 
 
 
 
Zostało wybrane miejsce montażu  po prawej stronie bagażnika, miałem go lekko zabudować ale jest tak majestatyczny i dość ładnie się prezentujący że pozostał  bez obudowywania w  takiej wersji  „naket”.
 
 
DSC_0126.JPG
 
Zamontowanie w wybranym  miejscu  znowu super zabawa i frajda.
 Tam się nie ma do czego przykręcić.(!?)
 Ustaliłem sobie wysokość i pozycje montażu  przy pomocy drewna z krokwi (pozostałość z budowy  mojego domu ).

 

DSC_0182%2B%282%29.JPG
 
Profil kwadratowy dokręciłem do blachy na nadkolu


DSC_0186%2B%282%29.JPG
 

DSC_0195.JPG

Z tyłu musiałem się pobawić trochę bardziej.
Wykonałem „ odsadzony „  element mocujący z blachy stalowej .Zamontowany do deseczek dokręconych do blach wnętrza bagażnika.



DSC_0190.JPG

 
DSC_0196.JPG

 

DSC_0197.JPG
 

DSC_0201.JPG

 

Wtyczka  zasilająca do wzmaka  akceptuje   25mm2  ale lekko przerobione moje 35 mm 2  pięknie się nadało i wywaliłem kondensator

 


DSC_0219%2B%282%29.JPG

 

DSC_0221%2B%282%29.JPG

 
Boczek nad wzmacniaczem  też okleiłem   „czaszuniowym”  materiałem .


DSC_0148%2B%283%29.JPG
 
 
 
 
 
DSC_0182%2B%283%29.JPG
 
 

DSC_0046.JPG

Wzmacniacz przytwierdzony na tyle dobrze że starając się go” ruszyć”   poruszamy autem.
Napędza w mostku suba  i daje zdrowe waty dla Dego Sp   które zadomowiły się na dobre w dzwiach.
 
DCX 1000.4   to  wreszcie coś z przytupem i  wervą jak lubie .
 
Ci którzy mieli okazje odsłuchać moją lagunke w Kielcach mogą się wypowiedzieć co i dlaczego się podoba w jej graniu .
 
Tam także pokazywałem i  omawiałem  zainteresowanym  mój projekt car pc .
Sprzęt uruchomiony ,działa już od jakiegoś czasu czekam tylko na wyświetlacz. Opis wkrótce.
 

20140702_171811.jpg
 
 
Specjalne podziękowania dla kolegów  WOLLY, tbrek ,SINOFF  za jak  zawsze pomocne i trafne  podpowiedzi oraz  pomoc i nakierowywanie na prawidłowy tok myślenia.

 

Edit : coś problem z fotkami miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Nio tak   saltechowy   vel czaszuniowy  - najważniejsze że rewelacyjnie się z nim pracuje.

I nawet taka nieumiejętna "tapicerka" jak moja wygląda dobrze.

 

Tak  niektóre elementy już nie aktualne ale chciałem co by pełny przekrój zmian był po kolei  etapami przedstawiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie wziąłem od chłopaki tego materiału na słupki bo u mnie jest tragedia + było mega wkurzenia przy robocie .

Może przy następnym projekcie, sami zobaczycie w sobotę :)

 

Ogólnie gratki Robert za wkład i poświęcony czas, zazdroszczę własnego podwórka do takich prac.

 

Interesują mnie 3 rzeczy :

 

1. Nowy tweeter SS względem Tec-a - jakie różnice w profilu, barwie, budowaniu sceny, wykończeniu 

2. Mata GMS - podgrzewałeś opalarką czy nie - jak z klejem u niej - i która to jest DP1 ?

3. Jakość dźwięku po głośnikowych względem wejścia optycznego - duża różnica przy normalnym słuchaniu w trakcie jazdy ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

- Tak za prockiem jest filtr kabinowy.

 

- zakrywać kabli dla poprawy i ułożenia sceny raczej nie będę ,bo mam zamiar przejść na połączenia filotyczne i  wtedy całkiem wszystkie  kable wywalę :-)

 

- profil brzmienia SS jednak inny,mineło kilka dobrych godzin zanim kręcac gałkami a racze pykając klawiaturą zaczeło mi podchodzić ich granie.

 W moim systemie SS jakoś tak 

bardziej pokazują zmiany czynione w cięciach. Były nawet cięte 6,8\18 ÷ 7,2 \24.Neo tak jakby bardziej wyrafinowany dzwięk pokazywały i do 2 way to jest mój typ ,jednak dla mnie lepsze wykończenie blach ma SS.  

 

- Żadnego podgrzewania gms nigdy nie stosowałem,  07 jak i 03 użyta w bagażniku klei się jak rewelacyjnie jak Jaś do Małgosi .Te nowe serie to swietne produkty.

 

- Jakość po głośnikowych zależy od tego co poda ori radio.Różnice ja odebrałem w dynamice. Ale u moje zródłem optycznym jest komp pliki flac ,waw i mp 3 .

Myśle że podczas jazdy nie bedzie Ci przeszkadzać. .Jakość jest bardziej niż zadawalająca z tego wejścia głośnikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

W  Olsztynie na MP   widziałem że następuje ekspansja do używania jednostek umożliwiających

odtwarzanie muzy z Ipod-a.

A nawet świetne rozwiązanie  Przemcia  z  iPadem montowanym w deskę.

Moje podejście do tego tematu to-  Car PC  

 

Nie jakieś 2 din  za furę   pln-ów   tylko pełnowartościowego PC -ta z wyjściem optycznym podającym sygnał r  w domenie cyfrowej  na procka DSP po toslink.

 

 

Użyte przeze mnie komponenty do  budowy  pc  :

 

Płyta mITX   MSI  -

http://proline.pl/?p=MSI+H61I-E35_V2%2FW8

 

-Celeron 1620    

-SSD  120  goodram C 40  

-Ram 2 gb  ddr 3   

 

Chłodzenie mogłem  oryginalne zostawić ,  u mnie   jednak leżało bezczynnie  chłodzenie na grafikę Pentagram     które zaadoptowałem do cpu.

Celeron się wcale nie grzeje  a chłodzenie jest bezgłośne.

 

 

20140702_165742.jpg

 

 

 

Płyta jest tak mała że z powodzeniem można zamontować ją w

miejscu po jednostce1 din jak pokazywałem  na zdjęciu wcześniej

Ja wybrałem miejsce pod siedzeniem pasażera,

jako obudowy użyłem jakiegoś plastikowego „koszyczka”.

 

 

 

20140702_185256.jpg

 

 

 

 

Nawet okleiłem magicznym czarnym  materiałem   

 

 

 

20140702_194536.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20140702_195307.jpg

  

 

 Z zasilaczem  małe  schody się pojawiły .

Pobór prądu tu nie stanowi problemu który przy pełnym obciążeniu  wynosił

 

na linii   3,3 V -  0,03 A

na         5V   -   1,2-1,9  A

na        12V  nie przekraczało 1 A      

 

Zasilacze PICO z tej serii  niestety nie zdają egzaminu. Na 10 uruchomień aż 7 zimnych startów.

 

DSC_0655.JPG

 

W tej materii próbował mi pomóc polecony elektronik .

Prosty układ na stabilizatorach pomógł co prawda z 3,3 V i z 5V  ale na linii  12 V bez stabilizacji  nie działało dobrze .Po odpaleniu silnika mamy przecie 14-14,4 V

Zrobioną przez niego płytkę

 

20140725_181511.jpg

 

 

zaopatrzyłem w radiatorki i obudowę z czytnika kart.

 

 

20140725_192728.jpg

 

 

 

 

20140725_201708.jpg

 

nawet kabelki 

 

20140726_145515.jpg

 

 

 

Projekt  elektronika się jednak nie sprawdził ,wyszła lipa z jego strony i zakupiłem zasilacz dedykowany do tego typu zastosowań

 

CARPC M2-ATX   6-24 V

 

http://www.itx-sklep.pl/zasilacze/zasilacze_picopsu/zasilacz_pico_carpc_m2-atx_160w_6-24v.html

 

 

DSC_0700.JPG

 

 

 

 

 

DSC_0710.JPG

 

 

 

 

 

DSC_0715.JPG

 

Dzięki temu zasilaczowi mamy spore możliwości konfiguracji sposobu uruchamiania I wyłączania komputera. Sprawdza się wyśmienicie  co rekompensuje jego cenę.

 

 

Jako że miałem już wcześniej w podłokietniku wejścia usb  służące do ładowania telefonu ,nawigacji itp.

 

DSC_0720.JPG

 

 

Mając pełnoprawną płytę  główną trzeba było je przerobić na pełnowartościowe  usb  aby podpinać pendrive  z muzyką .

Potrzebny był kabel z 16 żyłami i stary z euro-złącza się świetnie nadał .

 

 

DSC_0725.JPG

 

 

 

DSC_0727.JPG

 

 

 

 

 

DSC_0731.JPG

 

 

 

 

DSC_0736.JPG

 

 

 

Teraz można sobie np.  myszke i klawiaturę podpinać w podłokietniku :-)

 

 

Docelowo będzie dotykowy ekran  7” jednak   zanim zaopatrzę się w takowy  lcd    sterowanie odbywa się  palmofonem lub tabletem na androidzie .

 

DSC_0063.JPG

 

Tak jak  ma to  miejsce w moim H.A  jest to  przetestowany patent.

 

DSC_0086.JPG

 

 

DSC_0082.JPG

 

 

 

Dzięki aplikacji RD client możemy sobie  wyświetlać zawartość  kompa na tablecie.

Komunikacja następuje po wiu fiu

 

 

20140704_162633.jpg

 

 

Z klawiatury bezprzewodowej można  przełączać utwory ,przewijać,zmieniać  listy odtwarzania, głośność systemową lub w programie foobar   lecz  wtedy nie widzimy po prostu pulpitu lub co tam na tych listach jest.

W codziennym użyciu nie potrzebuje „widzieć” co gra .

Wsiadam do auta uruchomienie stacyjki , startuje windows  i  za 20 sekund mam  dzięki funkcji resume  grający  ostatni utwór  którego  słuchałem .

Jak wysiadam z auta system zostaje zamknięty.

 

Jako player  używam programu Foobar  i  sterowników  ASIO  .

 

 

 

DSC_0073.JPG

 

 

 

DSC_0070.JPG

 

 

DSC_0075.JPG

 

 

 

DSC_0079.JPG

 

Bez  kart dźwiękowych itp.  niepotrzebnych rzeczy.

Jedynki i zera biegną bezpośrednio z hdd do DSP po światłowodzie.

Można odtwarzać dowolne pliki , dowolnym programem  jak to na pc.

Nuta z dysku ,kart pamięci , bluetoth, napędów cd/dvd - przecież nic nas nie ogranicza.

 

Streaming z netu – w czym problem? Modem 3 g lub palmofon jako hot spot i jest net.

 

Jestem bardziej niż zadowolony z takiego rozwiązania jako zródła i  jakości dźwięku a osoby które  odsłuchiwały   nie są w stanie określić czy to z hdd czy z płyty cd.

 No chyba że to są mp3 - to słychać.

Dostęp do wybranego  utworu   lub miejsca w utworze  jest  natychmiastowy -trwa tyle co dotknięcie klawisza/ekranu.

 

Gdy się zjawi dotykowy display  który będę pewnie w deskę montował to  dojdzie nawigacja,przeglądanie strefy bez potrzeby użycia tabletu  i co tam tylko do głowy przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że wyszło Ci to. Szczególnie jestem ciekaw, jak będzie działało coś takiego na małym, dotykowym ekranie.

 

P.S. Uważaj na takie zamontowanie chłodzenia, bo wygięty laminat to jeden z najczęstszych powodów odrzucania gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...