Skocz do zawartości

ROBSONBERCIK Laguna Audio


ROBSONBERCIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobrze że wiesz czego Ci brakuje w sowim graniu

 

Tak dokładnie ,myślę że to podstawowa sprawa - określić swoje oczekiwania  co do dzwięku , bez tego zawsze będziemy błądzić i kręcić nosem.

 

Ja niestety jestem skażony H.A i domowym graniem i tu jest taka moja bolączka .Bo osiągnięcie podobnych efektów w aucie z moją skromną wiedzą to jest ciężki temat.

Z drugiej strony wtedy cieszy każdy nawet mały kroczek osiągnięty swoimi siłami.

A często lektura forum może naświetlić sporo rzeczy na które człowiek nawet by uwagi nie zwrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura forum daje dużo, x2.

Nie mniej jeden porządny spot potrafi zrobić więcej niż X godzin na forum :hyhy:

 

W każdym razie Twój temat/setup idzie w dobrą stronę, więc kibicuje.

Musze pochwalić Cie za wykonanie kabelków na początku tematu, lubię taką robotę :hyhy:

 

Odnośnie HA, mimo wszystko dużo Ci ułatwi gdy wiesz czego Ci brak w systemie, bo z czasem to rozgryziesz(dojdziesz do tego jak to osiągnąć)...gorzej jak coś nie gra po Twojemu, a nie wiesz co dokładnie nie jest tak jak lubisz :wink:

Jeśli wiesz o co mi chodzi.

 

Tak że udanego dłubania. :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hello.

Korzystając z okazji że kilka osób posłuchało "nie grającej"  Laguny w Sosnowcu 

uzyskałem podpowiedzi jako by coś z fazami na średniakach było nie tak .

W ocenie sędziów nie było takiej informacji.

Podpięcie okablowania jest O.K.

Napędzałem je z audison - a  LR3041 C   tu podziękowania   dla Jacka  " Yasica "    za użyczenie pieca.  

Trzeba by zamieniać podpięcie na każdym oddzielnie  i słuchać. 

Jednak pytanie- czy to było przesunięcie /niedogranie  fazowe?

A może to jednak brak odpowiednio ustawionych skupień powodowało wrażenie przesunięcia w  w tym paśmie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Podpięcie okablowania jest O.K.

Weź bateryjkę kolegę do pomocy i sprawdzaj wszystkie głośniki łącznie z kablami po kolei  :wink:

 

 

 


uzyskałem podpowiedzi jako by coś z fazami na średniakach było nie tak .

Generalnie to ze sceną u ciebie działy się dziwne rzeczy - każdy praktycznie słyszał co innego  :rotfl:

Jak dla mnie to jakikolwiek wokal nie miał w ogóle skupienia i wokalista śpiewał raz na prawym raz na lewym słupku a niekiedy na całej szerokości "sceny".

 

 


Jednak pytanie- czy to było przesunięcie /niedogranie  fazowe?
A może to jednak brak odpowiednio ustawionych skupień powodowało wrażenie przesunięcia w  w tym paśmie? 

Pierwsze co mi przyszło na myśl to to że na którymś głośniku jest zamieniona faza (obstawiam średniak) i od sprawdzenia tego bym zaczoł.

Jednak równie dobrze przyczyna może leżeć po źle "nabitych" czasach (tego nie sprawdzałem tak więc nie wiem nawet jakie tam miałeś opóźnienia)  tak więc moim zdaniem trzeba zacząć od podstaw (fazy) potem wyzerować czasy i wszystko ustawić od początku  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki    maxtz

-  pomysł z bateryjką   :ok:

Bo niby opis na średniaku jest i podpięte według niego ale faktycznie może i coś "chińskie rączki" zamieniły .

Z czasówkami to faktycznie  kiepsko i noty za to miałem słabe , oj słabe.

Ale za średnice zebrałem pochwały . 

Dla mnie osobiście i  tak super wyszło na eliminacjach  i ciesze się jak    "gupi z bateryjki"   :D  

 

 

 

 


Generalnie to ze sceną u ciebie działy się dziwne rzeczy - każdy praktycznie słyszał co innego

 

Zależy kto  co  i z kim pił    :zdrowko:    :D  :D

 

 

 


Próbowałeś innego ukierunkowania?

 

niestety nie , może miejsce dla średniaka trzeba będzie zmienić zupełnie (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że znalezione zostało coś do poprawy bo co byś robił do kolejnych eliminacji  :wink:

 

Jako "przechowalnia' fura spisała się na medal i wielkie dzięki za to  :wink:  ale w uchu żony został wzór i sporo działania mnie czeka  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło było gościć dziewczyny na pokładzie ,są naprawdę super - szczególnie ta mniejsza .

 

Poprawka na azymut i gonimy króliczka dalej -  bo  wczoraj był już  mokry od tego deszczu.

A im więcej uszu słuchało tym więcej info dla mnie jest . Zachęcam do wypowiedzi i  z góry  dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale za średnice zebrałem pochwały .

Dla mnie osobiście i tak super wyszło na eliminacjach i ciesze się jak "gupi z bateryjki"

 

Brzmieniowo mi się u Ciebie podobało, strojeniowo, jw. maxtz napisał, nic dodać nic ująć.

Aż nas z aeronem łapki świerzbiły, żeby gałkami pokręcić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem - to musiałem sie ewakuować bo coś tam "połwłasciciel" chciał pogrzebać :>

 

Brzemieniowo fajnie sie to łaczy - opanować ta scenę - posprawdzałbym z bateryjką bo moze naprawdę wyjść smiesznie ze producent sie pomylił w oznaczeniach itd.

 

A 2 kwestia - czasówka ktorą tam miałeś nabitą - jak dla mnie troche bezsensowna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ja zacząłem - to musiałem sie ewakuować bo coś tam "połwłasciciel" chciał pogrzebać :>

Nie polwlasciciel tylko ja:) byl plan zeby sedzia oceniajacy sprawdzil mnie ale jak sie okazalo polecial gdzies i nie wiedzialem ze go nie bylo ale chyba bury wlazl i posluchal. A co do czasow to fakt skopalem misje ale coz uczen uczy sie cale zycie zanim zostanie doswiadczonym w boju:) Dzieki za rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nas z aeronem łapki świerzbiły, żeby gałkami pokręcić.

 

To trzeba bylo bez krępacji krecić tymbardziej ze ten clarion

byl kiedys Aerona .

 

Brzmienie ogarniam zrobic ale 3 way czasowki to odpadam.

A moj stroiciel czaszunia z pokorą lekcje przyjął.

Ważne że jest gdzie trenować i że jest pomoc z Waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hello.

 

Niestety  Paweł    na   II  eliminacjach się nie spotkamy.

Jak dam radę to w Kielcach się pojawie.

Prace  ciągle trwają .

 Po Sosnowcu oddałem pożyczone wzmacniacze .

Aby  ujednolicić napęd dla sekcji średnio-wysokotonowej wybór padł na  Sony XM 4040.

Pierwsza sztuka jaką zakupiłem była niestety i grzebana i walnięta co mi tylko więcej roboty przysporzyło.  A miała być 100%  - jasne .

Ale już drugi egzemplarz  XM  jak najbardziej super w pełni sprawny  się trafił.

                                              

 

20140527_112449.jpg

 

 

 Dzwiękowo   dogrywanie  systemu  w trakcie.

 

 

Technicznie- 

 

ze względu na wymiary  tego soniacza  musiałem zrobić MTX –owi   eksmisje z „ gniazdka” w nogach pasażera.

 

Wcześniej były tam 3 wzmacniacze   (takie zestawienie było w Sosnowcu)  

 

20140515_105655.jpg

 

 teraz 2 nie mogłem  upchać  -  ale po to jest bagażnik.

 

Trzeba było zmienić wprowadzenie zasilania .Kable poprzednio  wchodziły pod kątem prostym

do terminali,  teraz muszą wchodzić równolegle, należało by zastosować konektory kątowe czyli  ciąc kabel   przerabiać i zaciskać na nowo.

Tylko po co ? Zrobiłem to w prostszy sposób stosując  miedziane słupki/tulejki.

 

20140606_183128.jpg

 

 

 

20140606_211650.jpg

 

20140606_212351.jpg

 

Prosta zaślepka

 

20140606_213405.jpg

 

20140606_213458.jpg

 

 

Sprawdziło się super.

A po pewnych doświadczeniach z eliminacji  pojawiła się potrzeba zamocowania i zabudowania

wzmacniacza w tym miejscu  co by było” bez ingerencyjnie”  i  „ bez obsługowo”.

 

Stelaż  wykonałem z kątowników i blachy aluminiowej   (pozostałość po poprzednich projektach)

 

20140607_112605.jpg

 

To był  kiedyś front mojego PC

 

20140607_113734.jpg

 

20140607_125646.jpg

 

 

 

 

 

 

20140607_130036.jpg

 

 

 

 

20140607_172753.jpg

 

20140607_173845.jpg

 

Tak się prezentuje

 

DSC_0216.JPG

 

 

 

Finalnie użyje jeszcze  kocyka do oklejania  subów   - jak tylko do mnie dotrze.

W kwestii przegrzewania to  jakoś NEO i Monacor-y nie robią żadnego wrażenia na tym wzmacniaczu.

Nawet lekko ciepły się nie robi. Ale co by nie było to rurka od klimy jest puszczona jak poprzednio  i spełnia swoją funkcje doskonale.

Mtx  wylądował w bagaju i poszukuje właśnie  godnego następcy  .

Coś tam testuje

 

20140601_115516.jpg

 

Najlepiej 4 kanały z filtrami  a super jak by była płynna regulacja fazy dla suba .To by wtedy 3 way  z subem  już mógł powstać bez konieczności wchodzenia w  zakup proca.

Chociaż  w Sosnowcu  wyskoczyłem bez suba  i za noty w tej sekcji się nie musiałem wstydzić.

A miny co niektórych jak otwierałem bagażnik  a tam  zero suba i i wzmacniaczy  a na dodatek mój tekst

- „cholera   zapomniałem zamontować „

 

- bezcenne

 

Pomimo głosów rozsądku podpowiadających mi  - wróć do 2 way +sub  -   jednak póki co chciałbym pozostać  przy 3 way  . 

Zabawa trwa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genialny pomysł

 

uroda tkwi w prostocie, im prostszy patent tym trudniej go wymyślić.

 

 

 

 

peszel to viablue?

 

Tego szczerze to nie znaju , kupiłem kiedyś naście metrów od kolegi i tak się używa na kablomanie.

 

 

No i długo nie trwało  -   juz obklejamy  

 

20140611_104017.jpg

 

 

i   ta dam !

 

20140611_114934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko ,trzyma się że tak powiem kupy... słuchać też słuchałem i na pewno sporo pracy jeszcze jest ale bez pracy nie będzie efektu :)... tak jak gadaliśmy wcześniej ... najpierw trzeba się nacieszyć tym co udało się posklejać, a jeśli nie osiągnie się pożądanego efektu można wrócić do 2+1 ;) pozdro i powodzonka w dalszych modach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Najlepiej 4 kanały z filtrami a super jak by była płynna regulacja fazy dla suba .To by wtedy 3 way z subem już mógł powstać bez konieczności wchodzenia w zakup proca.

Jakoś taki projekt z procem bardziej do mnie przemawia, przede wszystkim za względu na mnogość i łatwość zmiany ustawień, ale tu górę bierze moja wygoda i lenistwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...