Skocz do zawartości

ROBSONBERCIK Laguna Audio


ROBSONBERCIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


a w zamian zrobisz strojenie mojego :wink:
jak w piątek bym zaczął to po dwóch workach ziemniaków w niedziele zapewne stanęłoby wszytko w punkcie wyjścia  :rotfl: 

 

 

 


gala złotymi rączkami buliego
lepsze takie rączki niż język i paluszki do peplania bredni :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Żeby nie umieć  sobie  tego zestroić      
A tak serio to ktoś już trenował to zestawienie i obiecująco się to przedstawiło. To mnie zachęciło .
Ale czy coś z tego będzie -?  
Parcia  i zapędów na 3 drogi nie miałem ,  bo tak  jak myślałem ja tego  sam nie rozgryzę ,mnie to przerasta.
Ale największy byłby grzech zaniechania .Wiesz jak stoi obok ładna dziewczyna to co  nie zagadasz ?   Mogą być fajne wspomnienia.  
Tylko się z nią nie żen bo tylko wspomnienia   Ci pozostaną   

to pozostaje tylko zyczyc ci powodzenia

ja majac takie 2 drogi nie odwazylbym sie dodac to nich tego monacora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to pozostaje tylko zyczyc ci powodzenia

 

Dzięki bo na pewno się  przyda  . :ok: 

 

Jeszcze może być tak że  jak większe grono odsłucha tego mojego modzenia to 

może takie  stwierdzenie być

 

- wymontuj to chłopcze bo bardzo zgrzeszyłeś tym mezaliansem i do kąta szybciutko na grochu klęczeć mi tam    :rotfl:

 wiesz bo nie gra to zupełnie a nawet gorzej niż było poprzednio 

 

i tu moja osoba się  nie będzie  się  wzbraniała bo przecież  ludzką rzeczą jest błądzić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie po co ten sredni monacor do neo?

 

przeciez swietnie sobie radzi w 2 drogach

Ja ROBSONA trochę rozumiem i niespecjalnie się dziwię, o pęd do własnej i samemu  wypracowanej wiedzy pewnie chodzi :)

Z drugiej strony patrząc to SP też doskonałą średnicą gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spojrzałem na cięcia i neo 29 tniesz 5, a  manual 2-4. W sumie sam walczę jeszcze z tym tw , ale już na większości kawałków wokal jest czyściutki i klarowny i co ciekawe Ty wywaliłeś picolaki , a ja je zakładam :wink:

 

Powiem Ci że klęczenie w końce na grochu męczące jest czytałeś ... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z moich możliwości w tej materii ,zabawa z szeroko pojętym audio nauczyła mnie już pokory,

a na moim terenie nie mam mentorów prowadzących  mnie za rączkę. Chociaż to by mi frajdę z  poznawania zabierało a na koniec czkawką mogło się odbijać  :rotfl:

Mam za to  życzliwych wspaniałych kolegów chętnie pomagających .Za co im z tego miejsca dziękuje.

A na marginesie to bólu żadnego nie ma, zamieniam chinch-e  z jednostki  wychodzące na wzmaki  miejscami ,ustawiam cięcia jak były poprzednio 

i jest z powrotem 2 Way Dego  z Neo   no i sub  co samotny w garażu.

 

Jak patrzyłem w temacie kolegi  te   komory co sobie  Mehow sprawił w   bie em wiu    dla swoich SP to aż się zaśliniłem  :rotfl: .

Takie cudeńka to jest coś ! .  Ale jak pisałem wszystkiego mieć nie można a przerost formy nad treścią to można szybko popełnić.Może już to robię -?

 

 

 

 


lepsze takie rączki niż język i paluszki do peplania bredni

 

Właśnie -  patrząc w matryce LCD wszystko takim oczywistym  się wydaje . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULLI   patrz moje ustawienia przy 2 way  z Dego    -  4 / 6  miałem tylko gain trzeba dopasować co by nie zaczynały się drzeć.

Ale w 3 way te 5 khz to nie jest ostatnie słowo , wiele jeszcze może ulec zmianie - nauka ciągle trwa.

A manuale, cóż sprawdzić można zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli napisałbym, że tnę ten tweeter przy 8kHz, to co?

że jesteś gościem który z niejednego pieca chleb jadł i pozostaje mi czytać manuale poświęcać godziny na męczenie ucha żeby kiedyś przy piwku pośmiać się z doświadczeń.

 

Na mojej zwrotnicy przy 5 zniekształcał się wokal na 3,5 bo taki podział ma pstryczek jest klarownie , ale ś,ć,ź zaczęło czasami dokuczać

 

 

Dodam że lubię gałę na końcu mieć i tylko właśnie przy końcu są utwory problematyczne , dlatego gainy też trzeba poruszać i zaczynać zabawę w radiu. Bo tam jest wszytko jak fabryka daje po resecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie obecnie kręcę tylko nią , a jeszcze jest kilka gałek, więc na spokojnie mogę się bawić bo już mnie to nic nie kosztuje. Pozbycie się jej niesie ogromne konsekwencje i kolejne godziny grzebania 

Rozmawiamy jednak o głośniczkach i ich przycinanych pazurkach :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A ja teraz mam ori zwrotnicę z zestawu szanowanego producenta i tam tw ma punkt cięcia na 12,5 kHz, mid obrabia zaś zakres od 400 w górę i...gra to bardzo spójnie, nie brakuje ani średnicy ani wysokich tonów, więc jak się okazuje, obiegowe opinie wcale nie muszą być dobre(standardowe cięcia w zakresie 3-6 kHz dla TW).

Co więcej znam osoby które ćwiczą ten tw obniżając właśnie jego filtrację i......Nie chce im grać, tak jak by chcieli... :rotfl:  (czasami nie warto udawać mądrzejszych od fabryki) :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


obiegowe opinie wcale nie muszą być dobre

 

No raczej 

A co do 12,5 khz to jest tyle konstrukcji (mam na mysli  H.A.) nie idących utrartymi kanonami że mnie to  nie dziwi  i w C.A.

Pylon Topaz 20 -  posiada  celulozowy glośnik  średnio wysokotonowy  i też niezle gra.

Mądrzejszym od fabryki nie ma co być .

Ale jak powstały nowe przepisy i potrawy -  łączyli ze sobą różne rzeczy w różnych proporcjach  

inna sprawa że   nie jeden zmarł próbując co mu tam wyszło  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Topaz 20 -  posiada  celulozowy glośnik  średnio wysokotonowy  i też niezle gra.

 

Słucham? Ty chyba zartujesz. Przeciez te kolumny to Dno przez duże D!

Posłuchaj lepiej tego samego zestawu w wydaniu WLM

Zobacxysz jak duża przepaść dzieli te obie konstrukcje

Sam robiłem to zestawienie w dwóch wersjach

Z mniejszym i większym wooferem

Wiem ile mozna z tych głośników zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham? Ty chyba zartujesz. Przeciez te kolumny to Dno przez duże D!

 

Nie zle gra-  to nie to samo co gra dobrze ,super itd.

W moim przykładzie chodziło mi o to że ta konstrukcja ma takie rozwiązanie sekcji  średnio wysokotonowej.

A nie że jest liderem dżwięku  w swojej klasie   :wink:

A propo jak miałes  styczność to jak tam na zwrotnicy podzielili ? z czystej  ciekawości pytam . I tak sie nie znam  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dla Was ma jakieś większe znaczenie gdzie ten nieszczęsny punkt podziału wypadnie?
Z mojego punktu widzenia ważniejsze jest jak całość zagra a nie jakie będą temu towarzyszyły cyferki

 

Otóż to Marku. :)

Dlatego skoro coś zagrało spójnie, jednorodnie i bez niedostatków tak na średnicy jak i wysokim tonie, to po co wnikać? Stąd przyjąłem tylko do wiadomości (trochę z zaskoczeniem, z manuala) i cieszę się graniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

No jak nie -  jak tak 

 

DSC_0625.JPG

 

Tu wisiały testowo przy RS- ach ale dopiero przeniesiene  na "lusterka " pokazały swoje dobre strony.

W mojej konfiguracji brakowało mi z nich trochę takiego  "zadziornego pazura" na szybkich kawałkach.

ale wokal   Franka Sinatry - Falling in love     jak dla mnie odtwarzały po mistrzowsku.

Jeżeli chodzi o męskie wokale to morel mi bardzo podchodzi , szkoda że w innej muzyce jakoś mnie nie zadowolił.

Nie można mieć wszystkiego - albo się jeszcze nie umie tego osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...