Skocz do zawartości

ROBSONBERCIK Laguna Audio


ROBSONBERCIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

 

Czas coś uzupełnić w temacie Lagunki. To że nic nie pisze i panoszę się po innych tematach

wcale nie znaczy że nie ma żadnych  zmian u mnie.

 

Miałem kontynuować wpisy i opisy na temat kabli Reds  ale pomyślałem że zostawię  odbieranie hejtów   za lokowanie produktu na póżniej .

 

To może tak delikatnie zacznę .

Laguna doczekała się kolejnego etapu wytłumiania. Tylne drzwi – to wziąłem na celownik.

 

 

 

 

DSC_0876%252520%2525282%252529.JPG

 

I znowu wątpliwośći  . Matę dawać na   boczek czy  na blachę.

Jednak po przemyśleniach , odtłuściłem blachę i wykleiłem na poszyciu dzwi.

 

 

 

DSC_0874%252520%2525282%252529.JPG

 

 

DSC_0886.JPG

 

 

DSC_0882.JPG

 

Przy okazji zdjętych boczków popełniłem sobie podświetlenie klamek .Jeden zimny biały  led 3 mm ,otworek w plastiku ,12 v z wtyczki ,rezystorek i już .

 

 

 

DSC_0891.JPG

 

 

DSC_0894.JPG

 

Nadkola już wytłumiłem wcześniej 3 warstwową matą GMS-a . Teraz wreszcie przyszedł czas na podłogę bagażnika. Wykleiłem tylny pas pod chromowaną blachą

 

 

DSC_1042.JPG

 

 

DSC_0012.JPG

 

 

DSC_0024.JPG

 

 

 

, wywaliłem takie fabryczne  wytłoczki

 

DSC_0015.JPG

 

Dopasowałem matę

 

DSC_0019.JPG

 

DSC_0022.JPG

 

 

 

 

Nie chciałem wyklejać  całej  blachy matą bitumiczną .  Zależało mi na lekkiej macie.

Poszedłem trochę inną drogą  co by już nie dociążać bagażnika .Taka ala  gródz z maty  którą  dociska   podnoszona   „podłoga”  bagażnika.

 

 

Na miejscu koła zapasowego gdzie mam butlę z gazem w pewnych miejscach nie dokleiłem maty  można ją  w razie potrzeby unieść i dostać się do butli.

Poszedłem nawet krok dalej i tzw. podłogę z płyty pilśniowej zmieniłem na cieńszą.

Ważyła 4,5 kg  po zmianie  2 kg  – wiem niby nic ale jak ktoś lubi dłubać to ….

 

DSC_0466.JPG

 

 Jako że w gratisie do maty dostałem taki spory kawałem takiej cieńszej pianki GMS  pomyślałem że tą dam na wewnętrzną stronę plastików z progów i słupka środkowego.

 

20150803_200641.jpg

 

 

 

Konkluzja taka

 – tylne dzwi – mniej szumu podczas jazdy 

  - podłoga bagażnika – znowu zaczynam słyszeć silnik lub jak kto woli nastąpiło  zmniejszenie jednych dźwięków    ukazując nam    istnienie drugich.

 

Najbardzej spektakularna zmiana podczas jazdy uzyskana po wytłumieniu słupka środkowego i plastików z progów  ,normalnie dużo mniej hałasu z jazdy po dziurach dochodzi teraz  do kabiny.

 

A najbardziej spektakularna zmiana w  odbiorze dźwięku to do-tłumienie   bagażnika i tylnych drzwi.

Precyzyjniejszy i jeszcze  bardziej punktowy bas ,czuć   że jest mniej   „poluzowany”    i  ma lepszy atak ,  w szczególności  przy głośniejszych odsłuchach , co wcześniej  nie było takie oczywiste.

 

Wnioski proste – jak robisz wytłumianie to leć po całości ,drzwi, bagażnik, nadkola a i nawet podłoga.

Znacząco poprawia to  komfort jazdy,   a i dla odbioru muzyki wewnątrz  daje spore efekty.

 

Zostały  mi jeszcze różne kawałki mat bitumicznych. Wpadłem na „genijalny”  pomysł na ich wykorzystanie.

Obkleiłem obudowę skrzyni biegów. Ale nie jestem w stanie obiektywnie powiedzieć czy to przyniosło jakieś zmiany na plus po za tym że wywaliłem taką grubą fabryczną  gąbkę .

 

DSC_0945.JPG

 

 

 Estetyka dzwi  nie dokończona oczywiście, nie wiem kiedy  ja to ogarnę  ale wofery doczekały się wreszcie maskownicy która zresztą leżała już gotowa od roku. Dego - lce  będą bezpieczniejsze.

 

 

 

DSC_0861.JPG

 

 Jest jeszcze dach do wytłumienia .I tutaj mam zamiar dać matę bitumiczną , tą szarą ze stajni  GMS.

Pewnie akcja z dachem  ze względu na nie zachęcającą  porę roku poczeka do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Hello.

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku  mordencje   :wink:

 

 

 

 


Brawo Robert - wykonanie poezyjnie świetne

 

 Dziękuje -  wiadomo każdy lubi jak go chwalą .

Miałeś Łukasz  możliwość  mieć w łapkach mój produkt ,znasz moje podejście -  wiesz że tego się nie spotyka na co dzień i że to   nie china.

 

 

 

 

 


To zapewne taka mała reklama ( podprogowa ) , może ktoś się skusi .

 

E tam po prostu coś się udało i  chciałem sie pochwalić  :rotfl:   Tego nie ma na alleg...    Można obejrzeć i trzeba posłuchać wtedy reklama wydaje się zbyteczna.

 

 

 

 

 


Była mowa o dac'u, ktory nie grał a lampizacja miała pomoc
Miałem nadzieje, ze to to

 

 

Nie znam się szczegółowo  na  budowie dac-ów i lampizacji   ale potrafię zaprojektować i wykonać taką obudowę .

Nie jako 1 sztuka lub prototyp  tylko jako regularny produkt bezkonkurencyjny w swoim wykonaniu (blacha 4 mm ,lakier samochodowy  itd.)

 

 

Jest tam CS 4398 - co kolwiek to znaczy - ale elektronika będąca w Citrone Tube Dac  v 2.0  na  ECC 82  to coś czego trzeba posłuchać.

Wtedy nagle się okazuje że te całe cyferki i nasza dotychczasowa pozycja może ulec weryfikacji. Jak w przypadku okablowania itd.

Przecież nie tylko BRAX dobrze   gra. 

 

 

Zdjęcia nie oddają   prawdziwego wyglądu tego ustrojstwa,

do auta można  to to  zamontować  ale ja bym do samochodu zrobił inna obudowę.

Przygotuję wersję malowaną proszkowo którą będzie można wysyłać na odsłuchy do chętnych i się nie martwić że przypadkiem  porysują lakier.

 

Wracając do C.A 

 

Uważam że nie przystoi i jest nietaktem dyktować właścicielowi tematu  co i jak  ma w nim pisać ,samemu wprowadzając niepotrzebne dyskusje i robiąc zamieszanie .

Więcej luzu Panowie  bez spin .

Dlatego co by nie trzeba było  maści kupować to :

 

 

Spotkałem kilku userów  którym przeszkadzało w mojej Lagunce że do zmiany utworów  używam  klawiaturki  leżącej luzem na podłokietniku .

 

Twierdzili że jest to nie praktyczne i nawet może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa podczas jazdy.

 

Nie sposób sie z tym nie zgodzić. 

 

Dlatego mając wreszcie   na to czas uruchomiłem projekt adaptacji  sterowania z kierownicy.

 

Wykorzystałem fabryczny pilot renault. Działa on na zasadzie rezystancyjnej , więc  musiałem wszystko przerobić.

 

pomysł był banalnie prosty ,bo po co wymyślać koło na nowo.

 

Wykorzystałem używaną wcześniej bezprzewodową  klawiaturkę .

Rozebrałem na części pierwsze . Wlutowałem w wybrane ścieżki do  klawiszy  kabelki .

 

20150606_153738.jpg

 

 

Nastepnie wykonałem taki port do podłączania . Aby można w razie potrzeby rozpinać urządzenia i dowolnie  konfigurować kabelki .

 

 

Użyłem fragmentu laminatu z pinami  wyciętego z  zepsutej płyty głównej.

 

20150611_121230.jpg

 

Wtyczki komputerowe miały znaczny luz i podczas kilkukrotnego wpinania miały problem z utrzymaniem styku.

 

 

 

Zakupiłem do tego celu dedykowane konektory z WW .Jako kabel zastosowałem  2 x zwijka internetową.

 

 

DSC_0916.JPG

 

DSC_0923.JPG

 

Dzieki nim połączenie jest rewelacyjne ze strony mechanicznej jak i elektrycznej.

 

DSC_0930.JPG

 

W pilocie rozłączyłem przecinając lub przewiercając ścieżki, aby uzyskać działanie klawisza na zasadzie    obwód zamknięty-obwód otwarty.

 

20150721_093959.jpg

 

Wlutowałem kabelki w przygotowane miejsca .

 

20150722_093234.jpg

 

20150722_094443.jpg

 

Zmontowane  z powrotem .

 

 

 

20150722_103154.jpg

 

 

 

Można skorzystać podstawowych z funkcji

play/pause 

next

prev

backspace

i zostaje jeszcze możliwośc dodania 3 funkcji w razie potrzeby. Niestety na pilocie nie ma aż tylu  przycisków. W  razie czego można by  je dorobić na micro stykach.

 

Nie było potrzeby  ładować całej obudowy z klawiaturki. Zrobiłem  taki case  na płytke wykorzystując taka  cienką pleksi  .

Z racji że podpiąłem sie przez kabel usb to zasilanie klawiaturki jakim była bateria z nokii stało sie zbędne.

Całość ukryłem w podłokietniku ,jest tam sporo miejsca i w niczym nie przeszkadza.

 

DSC_0932.JPG

 

 

DSC_0935.JPG

 

Działa to rewelacyjnie i bezproblemowo.

Po wejściu do auta  jak poprzednio  uruchamia sie komputer i  muzyka .Jest odtwarzany ostatnio słuchany utwór a przełączanie utworów pilotem  bardzo podniosło  komfort. 

Sam fakt intuicyjnej obsługi  play /pause często sie przydaje .

 

Nadal brak ekranu dotykowego , w planie  zrobienie w podłokietniku touch pad-a  oraz  centralnego  pokrętła. Jest co robić w 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajną opcją już gotową jest :

http://www.cartft.com/catalog/il/1552


Za pomocą tego kontrolera możemy sterować z manetki standardowej podstawowe funkcje takie jak przewijanie, wybieranie następnego utworu itd. Wszytko zależy od naszego zaprogramowania.

Całość działa pod androidem jak i zwykłem Windowsem. Cała operacja jak i przykłady podane ww. linku.

Dostępny na ebay.

http://www.ebay.com/itm/CarPC-JoyCon-Exr-Steering-wheel-controls-USB-interface-/321635437661?hash=item4ae2f74c5d:m:mCnz2Nz8eiYr6eoPKtObUUQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hello.

 

Miało być o głośnikach średnitonowych montowanych w kubeczki po śledziach i sałatce wystawianych na ludzkie pośmiewisko.

Miało być o kabelkach od Reds-a co nową    FIOLETOWĄ  edycje  interconect-a  przy  mojej współpracy wyprodukował.

 

Będzie ....później.

 

Teraz news taki.

 

Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach i gdybaniach - a może samemu polutować, a może coś od chińczyka ściągnąć.

A może koledzy w temacie    " Android > procesor  - co po drodze"   coś niesamowitego odkryją.

Znalazłem ,wreszcie  to coś.

 

Konkretnie chciałem wypuścić sygnał z mojego car-pc wyjściem USB na kość XMOS i następnie do proca HELIX DSP

złączem Toslink ,zwanym na forum światełkiem.

Jest sporo podobnych konwerterów na rynku .Jednak żaden nie oferował wszystkiego w jednym ,na kości xmos i na dodatek żeby przyjmował 

sygnał po OTG.

 

Mp3 store wprowadziło  markę  SMSL .W jej ofercie znajduje się wiele super zabawek z extra zawartością i ładnie w aluminium zapakowane. Do tego nie kosmicznie drogie.

 

Piszę tu o ustrojstwie jak  konwerter   X USB .

Cena przystępna,gwarancja jest,dostepność także.

 

I co można takim konwerterem osiągnąć?

Ze zwykłego  wyjścia usb  dostajemy wysokiej -jak nie najwyższej postaci przekonwertowany i nie uwalony ciąg jedynek i zer do podania wyjściem toslink,coax lub hdmi na nasze procesory dzwieku.

 

Tak jak się spodziewałem jakość chipsetu na mojej płycie m-itx była dosyć kiepska.Mając już w domowym sprzęcie w użyciu XMOS słyszałem dokładnie czego mi w aucie brakuje.

Teraz po tygodniowych testach ,odsłuchach i prezentacji kilku uszom jestem mega zadowolony,normalnie banan nie schodzi.

Na osłodę powiem więcej.

Wszystkim szukającym rozwiązania Android procesor  i co po drodze już śpieszę z informacją.

 

Zrotowany LG G 2 podpięty bezpośrednio pod  X USB i z uruchomionym programem Hybi Music  robi doskonale za źródło dzwięku.

Do tego stopnia że ja się nie mam do czego przyczepić .

 

Jedno małe pudełeczko a tyle możliwośći no i oczywiście XMOS na pokładzie.

Wszystkie formaty częstotliwości próbkowania  a i   DSD    pójdzie.

Dodatkowo podpiąłem  wszystko przez Hub USB i bez problemu odtwarzałem pliki wav i flac z pendriva .

Jedynie to trzeba kabelek przerobić co by i ładowanie fona przy okazji było.

Oraz poszukiwania jak przekierować wszystkie dzwięki z fona na strumień usb.

 

Kupiłem tutaj-

 

http://www.mp3store.pl/article/smsl-x-usb-silver-ean.6970141850205,2016250354898092933.html

 

jest bardziej szczegółowy opis.

 

Kilka fotek z podpinania 

 

DSC_0506.JPG

 

DSC_0510.JPG

 

 DSC_0516.JPG

 

 

DSC_0514.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...