Skocz do zawartości

ROBSONBERCIK Laguna Audio


ROBSONBERCIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cięcie kantowka a potem uszczelnianie nierówności w ten sposób?

Szpachla i zywica trzeba było to posklejać

 

Wikol z pyłem z mdf chociaz

 

No bez jaj po kątówce to i matą bym tego nie wyrównał . :rotfl:

Może foto tego nie oddaje ale po cieciu  naturalnie nastąpiła zabawa z dotarciem powierzchni celem uzyskania płaszczyzny .

Wstepnie wiertarką z założoną końcówką z płótnem ściernym ,następnie płaską blachą  także z płótnem sciernym i dotarte. 

Trochę sie namordowałem z tym żeby z dwu stron uzyskać takie samo odchylenie.Hand made normalnie.

Jeżeli spojrzysz to ten metalowy ring przylega pieknię do mdf-u .A ta mata to tak żeby było na "beton" 

 

 

A to twetery muszą być symetrycznie ?   :wink:

 

Spoko celowo są w ten sposób ustawione . To ja mam mieć najlepsze miejsce na koncercie .

Metodą odsłuchową wyszło że tak jest  optymalnie .Też bym wolał żeby były symetrycznie wtedy wygląda,  powiedzmy lepiej.

Ale to ma grać a wygląd to już przy okazji.Jak znajde kto mi ładnie obszyje z jakąś nitką puszczoną to i o asymetrii się zapomni.

Niestety akustyka każdego auta inna a i jak  twetery testowałem to  każde inaczej ustawione żeby było ok .Liczyłem że np na przeciw siebie zagrają - niestety nie.

 

 

 

Nie no czekałem kto się pierwszy zczai i uśmieje się  że twetery z tweterami sobie zapodałem w 3 way-a. :rotfl:

To taka tylko moja przymiarka  :D a nie miałem innych głośników pod ręką dla zrobienia fotki.

Ale wizualnie to bardzo mi sie spodobało jak to wygląda.

Jak bym tylko miał pojęcie o tym C.A  to i bym sie skusił  na 3 way     ale powoli kto wie za jakiś czas.

 

 

Nie godny jestem porównania do legendy   -    jam ci wiejski druciarz i tyle. :rotfl:  :rotfl:

Dokładnie wykorzystuje czas bo pózniej nie będzie kiedy. Co do grzebania po skróceniu dystansu plastikowe rurki wyjęte i się nic nie zmieniło- znaczy pogorszyło.

To dobrze bo nie mogłbym szyby na sam dół opuszczać. Czasem potrzeba.

Ale Xorb został na swoim miejscu.

 

 

Mordencje  gdzie te fotki zapodać ?  dajcie namiary na PW 

 

A co do tajne/poufne to ja nic nie mam specjalnego żeby się z tym kryć   i to nie mój styl jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Roberto idziesz jak burza , tym razem Ty wyrywasz do przodu z systemem i robisz mega progres. Na cale szczescie bede mogl obsluchac lage 5 kwietnia do bolu;-) Mam nadzieje ze wyruszysz na jakis ciekawym setupie moze jakies cieplo dla roznicy ;-) Jak zawsze kibicuje goraco projektowi i napieraj do przodu.o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picolloo ollo  lollo  niestety nie moje .

Takich mam super kolegów że użyczyli na testy bezterminowo.  

 

Kamil  dziekuje     :ok:      :zdrowko: 

 

Dzisiaj chwilke potrenowałem   Neo    z   AD W 600   A w kolejce czekają   Dego Sp.

 

Tw -  5 /12 

wof - 1,6 /6  - 63 /12    ( już widać inne,  niższe niż wcześniej ciecie wofera po zmianie ukierunkowania)

 

i Morele oddam bez żalu .

Gdyby były tańsze to kto wie ?   ,  mam na myśli stosunek  ceny do grania ,bo to całkiem fajne twetery .Ale trzeba posłuchac morel-a i go polubić .

 

 

@ czaszunia -

 

Ja wiem czy mega progres ? wiesz jak ja robię -  biore testuje ,molestuje i działam.

Posłuchasz  grania  wcześniej , bedę w Lbn dam znać  ale faktycznie teraz inne granie będzie niż  na spocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Supremo P. ...samo polubienie na wiele się nie zda. Trzeba jeszcze wiedzieć co z nim począć

 

Jak najbardziej

to nie takie proste  -  o podłączyłem i gra. Sam się przekonałem i chylę  czoła .

Generalnie o profil grania moreli mi chodzi z tym polubieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj po kątówce to i matą bym tego nie wyrównał .

Może foto tego nie oddaje ale po cieciu  naturalnie nastąpiła zabawa z dotarciem powierzchni celem uzyskania płaszczyzny .

Wstepnie wiertarką z założoną końcówką z płótnem ściernym ,następnie płaską blachą  także z płótnem sciernym i dotarte. 

Trochę sie namordowałem z tym żeby z dwu stron uzyskać takie samo odchylenie.Hand made normalnie.

Jeżeli spojrzysz to ten metalowy ring przylega pieknię do mdf-u .A ta mata to tak żeby było na "beton"

 

Czyli zupełnie nie potrzebnie sie martwilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  Hello.

 

Dego SP 650 zostały osłuchane i przetrenowane w duecie z Neo 29.

Wrażenia bardzo pozytywne ,potwierdzające klasę obydwu przetworników .

 

Cięcie

tw   -  4/6   i jednak  -4 db

wof -  63/12   @   1,25 /6

 

Fajnie się zgrywają i sprawiają sporo frajdy ze słuchania.

 

Czuć „bardziej miękki” kick niż w wydaniu z  AD W 600   ale   bardziej szczegółowa  jest średnica  przy  Dego-lcach.

Generalnie profil brzmienia bliższy moim oczekiwaniom.

 

 

Ale co ja tam wiem na temat wyciśnięcia z nich prawdziwych możliwości -  nie   za wiele albo ciągle zbyt mało.

 

Zestawienie jak zwykle przedstawione czasówki poprawione  i osłuchane przez nieocenionego   kolegę    czaszunie .

 

 

Chcąc jakoś  oryginalnie  zaślepić  puste miejsca po trójkątach z lusterek wymyśliłem banalny ale  myślę  ładny  sposób .

Wyciąłem fragment plastiku

 

 

DSC_0734.JPG

 

 

i wykorzystując stare maskownice z kolumienek JAMO

 

 

 

DSC_0735.JPG

 

 

 

 i butapren

 

 

DSC_0737.JPG

 

 

DSC_0749.JPG

 

 

 

DSC_0743.JPG

 

 

 

 

Estetyka się poprawiła i już nie trzeba było patrzeć na gołą  blachę.

 

 

Siłą rozpędu postanowiłem zrobić wreszcie „  gniazdko „   dla mojego IPoda.

 

Jest to  tzw. wersja Video gen 5,5 

 posiada  jeden z bardziej udanych audio chipów –

 wolfson WM 8758G  

 i  są w nim  wykonane przeróbki.

CF-mod :

wymiana HDD na kartę pamięci – brak ruchomych elementów co w razie upadku- wiadomo.

I-mod :

czyli została  ominięta część orginalnej  ścieżki  i wlutowane

jakościowe kondensatory wewnątrz w tor sygnałowy.

 

W aucie nie jest to jakieś super jakościowe rozwiązanie bo najlepiej było by sygnałem cyfrowym wejść itd. Ale podpięty przez FIO  kablem KLOTZ  IY 204   do wejścia  AUX Clarka 958 stanowi dobry substytut  zmieniarki.

 

Do  przesłuchania mp3   lub  flac –ów  z serii odsłuchaj i skasuj  sprawdza się więcej niż dobrze.

 

Nie wszystko i nie zawsze jest godne wypalania na cd .

Nie każdą nute można także dostać lub pobrać we  flac stąd obecność nieszczęsnych mp3 -jek

Dodatkowo Ipod jest po wyjęciu z auta moim przenośnym pleyerem w połączeniu z armaturowymi słuchawkami  ETYMOTIC  w swej cenie i klasie  - best choise.

 Dodatkowo dzięki oprogramowaniu RockBOX   jest wygodniejszy w użyciu i jest także używany jako przenośny dysk na  mniejsze pliki.

 

 

 

Jako że już dawno jeździ w tym miejscu to okleiłem go taśmą malarską i ustawiłem pod odpowiednim kątem.

 

IMG_20140401_144532_078.jpg

 

 

IMG_20140401_160259_210.jpg

 

 

 

 

DSC_1035.JPG

 

 

DSC_1040.JPG

 

 

 

 

 

DSC_1043.JPG

 

 

 

 

DSC_1115.JPG

 

 

 

Jako że nadal czekam w kolejce u tapicera bo ten element także chce obszyć  pomalowałem farba strukturalną.

 

 

 

DSC_1152.JPG

 

 

Co by nie było za smutne wkleiłem taką czerwoną wstawkę

Ze starej kurtki

 

 

 

DSC_1160.JPG

 

 

 

 

 

 

 

DSC_1186.JPG

 

 

DSC_1194.JPG

 

 

 

Wcześniej siedząc w tym miejscu a było to miejsce na kubek nie do końca widziałem wyświetlacz pod odpowiednim kątem .Teraz będzie spoko widoczny. Sprzęt jest w zasięgu ręki i super wygodnie się używa.

 

 

 

DSC_1200.JPG

 

 

 

DSC_1219.JPG

 

 

 

W  tak zwanym między czasie  z pozostałych mi  kawałków maty GMS 03

 postanowiłem wykleić maskę .

 

 

 

DSC_1398.JPG

 

Pomimo że Laguna jest w dość cicha w środku to  

przy 4 do 5 tys obr silnik już zaczynał hałasować i to taki  lekki dyskomfort wewnątrz jak dla mnie powodowało.

 I profesionalne materiały tłumiące to jest jednak to.

Jest sporo ciszej ,silnik nie dokucza , przy 4 tys obr jest poziom dźwięków z silnika  jak przy 2 tys.obr.

Przy 150 km/h słychać  już tylko szum wiatru, opon.

 Ależ skąd tak szybko nie wolno jeździć . to nie ja jechałem.   :wink:    :rotfl: 

 

Jednak klapa z  alumenium  przytyła  teraz – uwaga na paluszki .

 

 

Ale co tam klapa .

 

Jestem już w posiadaniu kolejnych ciekawych zabawek.

 

 

DSC_1058.JPG

 

 

Z dorobionymi dla mnie przez mistrza pierścionków     :padam:

 

(lord of rings  - he he )     mastah22      maskownicami  . :super:

 

 

 

 

  DSC_1067.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie godny jestem porównania do legendy   -    jam ci wiejski druciarz i tyle.  

 

Trochę nie pozaglądam i już dupsko obrobią... koledzy...

 

ps. Nie przejmuj się jam większy druciarz, dziś był mega pająk nad pająki na desce rozłożony.... :D  :rotfl:

 

I hajendowe odgrody dla mid, z ... kawałka waty do suba i z braku laku.... wełnianej czapki ... :D  :wink:   

Najciekawsze rzeczy rodzą się w bólach... hahah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


To w takim razie Dego zostają?

 

Na tym etapie nagłośnienia - tak zastają.

W trakcie prac nad nimi i łącząc z różnymi  tweterami  potrafią zaskoczyć na każdym kroku.

Gdyby nie to że nie można mieć i robić wszystkiego to ciekawi mnie jak grają w komorach   bo z  kilku opinii osób osłuchanych z nimi padło stwierdzenie

 że to  w komorach pokazują dopiero prawdę  o sobie.

 

 

 

 


i trzy drogi .... i znowu godziny kręcenia

 

Tak    :ok: 

Pomimo że bardzo małymi i kulawymi kroczkami a nawet powiem wręcz raczkując w C.A  trafiłem  na okazje zakupu średniaków które współpracowały z Neo i "podobno"  dawały radę. 

Nastąpiła szybka decyzja, jak lampka nad głową Dobromira - trzeba to kupić i spróbować.

Wiem odezwą się głosy że 2-way-a nawet nie liznął na rozsądnym poziomie a już  3 way atakuje . I niestety racja będzie po stronie tych osób. Ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Okazja czyni            .....    -    wiadomo .

 

Trójkąty z lusterek co faktycznie zrobione kiedyś na początku zabawy teraz się przydały (recycling-he he ) nie są komorami niestety.

 

 

DSC_1073.JPG

 

Średnio tonowce to    Monacor  SPX-20M   8 om   i aby zapewnić im komory pomysł był taki że ten  plastik jest "zapinany " i trzyma się  mocno  w dzwiach.

Co by niepotrzebnie nie kombinować postanowiłem że okleję metalowy element  drzwi matą  i w ten sposób uszczelniając po zapięciu trójkąta z przetwornikiem uzyskam

nazwijmy to komorę dla niego .

Ale jakiej maty użyć?

Przeprowadziłem sobie testy odsłuchowe w domu .Czy jeżeli zakleję matą bitumiczną  a może pianką gms  będzie różnica w dżwięku? 

 

 Puszczony  sygnał  pełno pasmowy bez zwrotnic jakichś,  konkretnie głos spikera z radia ,następnie muzyka rockowa .

 

DSC_1126.JPG

  

 

DSC_1123.JPG

 

Wniosek taki że użycie pianki pochłaniającej było lepsze ,czystszy przekaz , wyrazne detale w dzwięku.

Przy użyciu maty gładkiej  , efekt podobny jak w przypadku występowania fali odbitej wracającej do membrany. Powstający "bałagan " w dzwiękach.

 

Jako że kiedyś twetki będące na lusterkach miały   doprowadzone  okablowanie  pozostało tylko z tej furtki skorzystać.

 

 

 

DSC_1150.JPG

 

 

Wciskając i zapinając trójkąty dociskana mata stworzyła właśnie tylną sciankę komory

 

DSC_1145.JPG

 

 

Po zamontowaniu i podpięciu Monacor-ów  efekt taki

 

DSC_1107.JPG

 

 

DSC_1095.JPG

 

 

 

DSC_1086.JPG

 

 

 

DSC_1105.JPG

 

 

 

Nie chcąc tracić fajnej mocy z mostków   MTX 4160   2x 150W  dla Dego i napędzając Neo  mniejszym Mtx -em nie pozostało nic innego jak 

odpiąć suba od JVC i z niego napędzić średniaki.

Niestety Clarion 958 ma 3 way do aktywki , lecz nie 3 way + sub

A   pociąć na piecach już nie mogę   aby sub jeszcze był.

Nic straconego już dłuższy czas jezdziłem z wyłączonym subem  i jakoś nie narzekałem.

Więc go po prostu zostawiłem  samotnego w garażu

 

DSC_1392.JPG

 

 

Dokupiłem 8 m przewodu  wybór padł na 2 x 2,5   QED  Performence Classic 79    biała gruba izolacja ,dość sztywny  .

 

 

DSC_1372.JPG

 

I dalej przeciąganie kabli  z tyłu do przodu.

 

DSC_1366.JPG

 

 

I teraz właśnie doceniam moja koncepcje wzmacniaczy z przodu.

Mniej kabla mniej roboty .Ale  chcesz mieć 3 drogi to ciągnij .  (czemu Kaim zabił Abla ?  bo mu nie pociągnął kabla :-)  )

Poprowadziłem środkiem auta do podłokietnika i pod deskę gdzie łączy się z poprzednio założonymi  2 x 1,5 Intertechnik idącymi do drzwi.

 

Przykręcenie wzmaka  z powrotem,zaślepka na terminale i  finito.

 

 

DSC_1379.JPG

 

 

 

 

 

Teraz to wygląda tak 

Mtx 280 >                Neo 29  >  5 / 6   normal

JVC KS AX  704 >  Monacor > 4 / 12 @ 630 / 12  reverse

MTX 4160>              Dego Sp 650 >  63/12 @ 630 / 12 normal

 

Takie wstępne ustawienia na czuja wręcz zupełnie.

Twetki były na -4 db teraz są na zero i nie ma ostrości żadnej z nich .

Inaczej się to wspólnie komponuje 

Wofery kopią całkiem niezle i faktycznie suba jakoś nie brak.

 

Wrażenia - ?  no cóż szerzej,  głębiej pojawiają się dzwięki które wcześniej były ale ,nie stały na równi w szeregu ,nie miały takiej rozdzielczości  a  teraz doszły do słowa i promienieją.

No tak wszystkiego więcej , dosadniej ,czyściej ,zwiększenie palety dzwięków poszczególnych instrumentów.

Mega zadowolenie z mojej strony.

Co by tak różowo nie było to dodam że starając się cokolwiek gałkami pokręcić to po 4 godzinach już nie byłem niczego pewny .

Wręcz do tego stopnia że już sam nie wiedziałem co jak ma brzmieć.

Jakiekolwiek poruszenie cięciem któregokolwiek  z głośników lub nawet niewielka 2 db zmiana gain ,czasówek nawet nie ruszając

 powoduje  KOLOSALNY WPŁYW  na brzmienie całego systemu - MASAKRA po prostu.

Nie jestem  sam w stanie nawet  wstępnie tego ogarnąć! 

To jest jak jakiś kosmos gdzie w którą stronę  by nie leciał to gwiazdy i co chwila super nowa wybucha.

Ale nawet na takich byle jakich nastawach dzwięk się fajnie "klei" w całość i wciąga strasznie.

Wreszcie słupki a szczególnie lewy  "znikają"    czego mi brakowało czasem     bo w domu  to kolumny już dawno znikały.

I teraz nie wiem nawet czy ten system ma potencjał i jaki - może to wielka kupa jest a moja chwilowa euforia jest złudna.

No jeżdze już w tym set upie ponad  tydzień  więc chyba pierwsze wrażenie już mi przeszło?  ale sam  już nic nie wiem.

Mam nadzieje że koledzy  z regionu jakoś pomogą w tym sprawdzeniu potencjału  i ustawieniu czegokolwiek  bo ja się nie podejmuje tego zupełnie .

Jakby dostać lambo i bać się nim jezdzić bo nie wiesz czy  umiesz go w ogóle otworzyć i odpalić a co dopiero jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Roberto fajna fotorelacja rewela wyszlo. Ja juz sluchalem i sam sie dziwilem ile sie pojawilo i tez jestem chetny na sluchanie bo jal by nie patrzec pierwszy 3 way w lubelskim. Takze jal tylko czas pozwoli to trzeba cos posluchac. Gratki Roberto za kawal roboty i dzialaj krec i sluchaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie umieć  sobie  tego zestroić   :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

A tak serio to ktoś już trenował to zestawienie i obiecująco się to przedstawiło. To mnie zachęciło .

Ale czy coś z tego będzie -?  

Parcia  i zapędów na 3 drogi nie miałem ,  bo tak  jak myślałem ja tego  sam nie rozgryzę ,mnie to przerasta.

Ale największy byłby grzech zaniechania .Wiesz jak stoi obok ładna dziewczyna to co  nie zagadasz ?   Mogą być fajne wspomnienia. :wink: 

Tylko się z nią nie żen bo tylko wspomnienia   Ci pozostaną  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...