Skocz do zawartości

ROBSONBERCIK Laguna Audio


ROBSONBERCIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka nie wiem pierwszy raz mialem xorby w drzwiach i juz wiem ze to jest to zadnych cudow only xorb.

 

A kombinowałeś czaszunia z platonką od jajek? To też doskonały xorb, tylko tańszy od tych firmowych z ideologią, ja od kilku lat  z powodzeniem wożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze nie kombinowalem z wyrlaczankami wlasnie jestem na etapie tym ze niszcze wytlaczanki ale juz wiem co i jak wiec na dniach cos skrobne. Ale rowniez zastanawia mnie jaka jest roznica ori dynamowe od gms'owych xorbow i tu niech ktos powie kto mial oba do testow. Bo 100 za 2 szt to nie drugie tyle za ori dyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


... ale może :hyhy:

Pewnie, że może ale bez dobrze zrobionych drzwi  i postrojenia całości, to lepiej dać sobie spokój z rozpraszaczem.

 

 


W tego dyna to jeszcze uwierze ,może być lepiej lub nie.

No co Ci szkodzi platonki spróbować? Nic nie da - to tylko najwyżej trochę czasu stracisz na montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mastah22     

Tunel  jest skierowany wylotem do góry

IMG_20140208_150448_540.jpg

 

 

 

 

@ dan124

to nie kwestia wiary tylko odsłuchu,  a mając xorb montujesz i wiesz.

 

 

@ SINOFF 

wytłaczanka może być na pewno tańszą  alternatywą . Trzeba zgnieść i porównać ,  na zmiane z polimerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Xorb ok ale reszta...

 

 

Tak to też odebrałem  :wink:

 

To nie kwestia wiary..........     tyczyło się tej reszty  właśnie  :) 

 

 

Gms był testowany i nic zupełnie nie zmienił

 

To albo GMS ma inne właściwości i trzeba by dynamat z gms porównać

 albo nie w każdej aplikacji  (drzwiach)   ten rodzaj rozpraszacza  przynosi porządany  skutek .

Do tej opinii się skłaniam bo u mnie xorb robi to co producent obiecał  ale  jeszcze większy  efekt  było  słychać  po zamontowaniu  w drzwiach czaszuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hello.

 

Jako że udzielam  się po innych tematach i wymądrzam a w moim cisza ,  to i tu coś skrobnę.

 

 

Dzięki uprzejmości  kolegi    kamul    mogłem przetestować sobie twetery MP 7.28  

 

 

IMG_20140307_151259_620.jpg

 

 

Twetery wysokich lotów  jednak  w moim setup-ie zagrały tak jakoś  bardzo miękko ,brak było pazura na rockowych kawałkach  takiej  kropki nad i.

Z  woferami  AD W 600  było tylko niezle .

Cięcia jakie zastosowałem

MTX  280 > MP7.28  >    3,15 /6

MTX 4160 > AD W 600  > 2,5 /12   -   63/ 12

Za to jak dla mnie  świetnie się zgrywały i uzupełniały z  DEGO SP 650

MP7.28   >   2,5/6

DEGO SP  > 2/12 -  63/12

Drugie testowane to Morell Picollo zamontowane na miejscach po RS 801

Inny profil grania tak jakoś  mnie na kolana nie powaliły ale…. (o tym czytaj  dalej) 

 

Miało miejsce spotkanie lubelskie na które zawitał forumowy  kolega

MAXAM.

Fajnie się było poznać w oko w oko i dziękuje za wszystkie podpowiedzi i porady odnośnie mojego

pseudo grania w lagunce.

Widać było że Marek  wie czego szuka i oczekuje ze sprzętu a przede wszystkim  że wie o czym mówi.

 

 Akurat na ten spot zajechałem z tymi  pożyczonymi   Morell Picolo  grającymi w duecie z AD W 600.

Tak grająca laguna   tym razem nie przypadła do gustu wielu osobom, no może po za graniem woferow w dole pasma. Generalnie stwierdzono że zmiana profilu  grania jak na mnie .

I  prawdą było że nie grało to do końca tak jak ja lubie. Ale tak jest że trzeba z pewnymi konfiguracjami pojeździć  i  potrenować   co by się osłuchać .

Były  pytania i wątpliwości  czemu te moje dystanse tak jakoś niby  do dołu są ustalone.

 

 

IMG_20140220_142721_124.jpg

 

 

I  że może powinienem  spróbował dać wofersy tak raczej w górę.

 

Jak kiedyś pisałem ciągle pracuje nad tymi nieszczęsnymi furtkami w aucie.

Starałem się ustalać kierunek wofera takimi dokładkami pod kątem .Zmiany zachodziły  ale

z tego co zauważyłem  do  i tak już  długich  dystansów  po dokładaniu jeszcze kolejnych pierścieni raczej niekorzystnie wpływało to  na dźwięk ( „ efekt tuby” )

 

 

DSC_0792.JPG

 

 

DSC_0524.JPG

 

 

Generalnie zrozumiałem że trzeba jednak skrócić ten tunel.

I tak mnie pozytywnie nakręcił kolega MAXAM  że mając czas  zdjąłem boczki  kątówka w ruch i

obcinając /skracając dystanse od razu pod kątem je zrobiłem .

Wyszło tak ok. 6-7 stopni   

 

 

DSC_0809.JPG

 

 

Dałem jak wcześniej metalowe dokładki  pomagające w montażu głośników i dające pewne miejsce przykręcania  głośnika  na śrubki imbusowe.

 

 

IMG_20140217_171022_614.jpg

 

 

DSC_0515.JPG

 

 

Ja osobiście daje  taki pasek z maty pod ten metalowy ring.

 

 

DSC_0813.JPG

 

 

i co by się fajnie ułożyło  podgrzałem suszarką 

 

 

 

DSC_0814.JPG

 

dokręcając nadmiar został wyciśnięty ,reszta się pięknie  „połączyła ,uszczelniła „ i ew niedoskonałości po cieciu zostały zniwelowane.

 

 

 

 

DSC_0815.JPG

 

 

 

Te  6 stopni  odgięcia  to tak umówmy się na oko podaje bo zmierzyć czym nie miałem dokładnie a aplikacja z adnka tyle pokazała.

 

DSC_0796.JPG

 

 

 

DSC_0822.JPG

 

 

I taka sytuacja wyszła  że „przybyło” więcej informacji z woferów  o średnicy, co sugerował  mi MAXAM  ,  wtedy cięcie wofera można zastosować niższe ( 1,25- 1,6 kHz )   i go nie męczyć  wysokim ucięciem jak robiłem do tej pory.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

Co do niższych rejestrów to nie odczułem ich zubożenia czy żeby coś na minus z kickiem nastąpiło.

 

Uff tu się udało zrobić kroczek do przodu.  Ale nie spoczywając na laurach postanowiłem trochę popracować nad miejscem dla Moreli ponieważ MP 7.28 musiałem  już oddać.

I tu z pomocą przyszły mi kiedyś zrobione na trójkątach z lusterek mocowania.

 

 

DSC_0833.JPG

 

 

I zwracam honor dla Piccolaków  inna jakość podania dźwięku się pojawiła , tak- trzeba było szukać dla nich miejsca  i próbować a nie od razu oceniać i się zniechęcać.

Tu pokazały to co słyszałem w innych autach z morelami na górze.

Taka specyficzna forma podania sceny i taka inna miękkość niż w wydaniu MP.  To się może podobać ale ich  cena to już  niekoniecznie .

Kolejna nauczka jak ważne są niuanse i detale  aplikacji przetwornika w danym aucie i jego akustyce ,zdawało by się zmiana miejsca niewielka a jednak.

 

Generalnie całkiem fajnie  ale ja już tylko czekałem na paczkę z TEC NEO 29 bo to jak mnie zapewniono taki Scan Speak 2904 jak w tych MP7.28   tylko właśnie z tą iskrą  której oczekiwałem.

I wreszcie dotarły i znowu pomny dopiero co zebranych doświadczeń zaczęła się walka z Neo.

 

 

DSC_0841.JPG

 

 

Po podpięciu w pierwszych chwilach zupełnie mi się nie spodobały jakieś takie nawet za ostre się wydały.

Myśle co jest MP za miękkie te znowu za ostre a ten sam SS 2904-?

I tak się okazało że jak zdjąłem im 4 db  pobawiłem się cięciami wyszło 5 kHz  /12db to zaczęliśmy

wspólny dialog z tymi TEC-ami dopiero.

 

Poszukiwanie optymalnych miejsc dla nich  trwało 4 dni   (no nie całe te dni  :-)  

 

I tak były pod szybą   jak podpatrzyłem u kolegi  Kamila.

 

DSC_0767.JPG

 

 

 

Były na miejscach po RS 801  ( alu blaszka wystająca ze słupka)

Tu zauważyłem jak bardzo mi się dźwięk z nich odbija od tej obudowy liczników- masakra.

 

DSC_0844.JPG

 

 

Także  próbowałem na trójkątach w różnych nawet dziwnych ukierunkowaniach.

 

 

DSC_0843.JPG

 

 

W innych (drugich) słupkach w różnych miejscach trwały poszukiwania.

 

 

 

IMG_20140319_143726_624.jpg

 

IMG_20140319_143722_268.jpg

 

Aż wreszcie pośrednie miejsce pomiędzy trójkątem a słupkiem dało satysfakcjonującą szerokość i wysokość sceny.

Wydawało  się mi że jest trochę za nisko ale nic bardziej mylnego to wcześniej była środkiem wysoko i opadała na brzegach. Teraz wydaje się być bardziej wyrównana. No nie jest to mistrzostwo ale z wszelkich miejsc to jest najlepszym kompromisem.

 

 

DSC_0850.JPG

 

 

 

DSC_0852.JPG

 

Nie pozostało nic jak tylko zabawa z żywicą . Myślałem co prawda o prostych „kinkietach” ale że dawno nic nie ulepiłem a pogoda zachęcała  zaczęło się  brudzenie żywicą.

 

 

 

DSC_0857.JPG

 

 

 

DSC_0867.JPG

 

 

IMG_20140321_163054_549.jpg

 

 

DSC_0914.JPG

 

Jako że docelowo mam zamiar obszyć słupexy jakąś skórką lub czymś podobnym na ta chwile pomalowałem farbą strukturalną i zamontowałem .

Wiadomo że umówić się z tapicerem to nie tak chop siup a słuchać trzeba.

 

Wyszło zadowalająco 

 

 

DSC_0927.JPG

 

 

A jak  drugie  przetworniki na trójkąty  zamontuje 

 

 

DSC_0954.JPG

 

 

DSC_0968.JPG

 

 

i zamknę  dzwi to nawet  wygląda jakby 3Way był    :wink:

 

 

DSC_0983.JPG

 

 

 

DSC_0962.JPG

 

Kto wie może kiedyś będzie i 3way  na razie za cienki w uszach jestem na takie  tematy.

 

DSC_0973.JPG

 

 

I tak to się ostatnio zabawiałem .

Neo  jak i z resztą każdy przetwornik po odpowiednim popracowaniu nad nim  daje dużo frajdy ze słuchania muzyki.

 I tak jakoś  niektóre utwory można faktycznie na „nowo” słuchać.

 Aż się przyjeżdża na podjazd i jeszcze siedzi w aucie i słucha.

Aż żona wychodzi i wygląda

- „co ty tam jeszcze  siedzisz, starczy  –  do domu  ! ”  

A ja jak dzieciak ciesze się znowu z nowej zabawki.

W kolejce czekają Dego  SP co by posłuchać jak się  z Neo dogadują  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...