Skocz do zawartości

Honda Civic 8 - Eszte


Eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Byłem, słuchałem, gęby na ziemi szukałem:) honda to na prawdę kawał fajnego grania. Będziesz zmniejszal litraz komor?

 

t00m3q, wiesz co. Proponuję Ci jeszcze trochę obyć się z "grającymi" samochodami bo jeszcze nie wiesz jak bardzo może szczęka opaść.

Eszte to bardzo fajny chłopak, ma dużo zapału i brnie- chwała mu za to, ale strojeniowo i w sprawach dotyczących podejścia do konfiguracji sprzętu, to tam jeszcze długa droga jest do pokonania.

 

Tak samo gdzieś tam się jarałeś tbreka samochodem. Tomka system, jak na tą klase sprzętu gra jak kupa (sorka Tomku, lubię Cie ale to co tu piszę zasugerowałem tez już kilka razy w 4 oczy). 

W Tomka samochodzie nie ma skupienia żadnego, wokal jest na słupkach, kickbassu totalny brak, przód swoje, sub swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow kiedy słuchałeś auta od eszte ostatnio?

W Wałbrzychu skupienie całkiem przyzwoite w tym aucie było, gora/średniak ładnie sklejone - dość głeboko.

Problem był z basem/kickiem i jego ilością względem reszty i samym profilem brzmienia basu/dynamiką

Myślę, że zmiana na kapiszony mogła sporo pozytywnego wnieść w ten samochód - tak poza tym, każdy sie rozwija - jedni szybciej/drudzy wolniej - najważniejsze, że do przodu.

 

Na poprzednim pikniku ta Hondzia brzmieniowo mi sie bardzo podobała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow zgodzę się tbreka auto zrobiło na mnie ogromne wrażenie bo było pierwszym, które słuchałem nie znając innych, swojego itd. Eszte słuchało kilka osób i opinie są zbliżone wiec w czym problem, domyślam się, że spora droga w jego aucie i nigdzie nie napisałem, że tak powinien pozostać. Tym Bardziej, że sam zapowiada zmniejszenie komor. Osobiście teraz auto tbreka pod względem audio tez mi średnio się podoba( nie mój klimat),chociaż i tak jest to drastyczna przepaść względem mojego, które jest w ciągłej obróbce ale kilka aut się posłuchalo i forum przestudiowalo wiec wiedza jakaś tam jest. Pozdro :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aeron- ta wypowiedż odnośnie skupienia tyczyła się tbreka samochodu

 

Uważam że Honda gra lepiej niż Dodge. I zaznaczyłem ze Eszte ma dużo zapału- póżniej czy wcześniej zagra naprawdę dobrze. Za każdym razem czuć progres ale to jeszcze nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bywa z autami, w których się bezustannie grzebie, grają różnie. Raz lepiej, raz gorzej... Tak samo moje, jak i Dodge, jak i Twoje;) On też miał lepsze dni. 
To co w hondzie było największą bolączką zostało poprawione. 
Absolutnie nie mogę zaprzeczyć opisowi Areona bo dość trafnie to ujął. 
 

 Za każdym razem czuć progres ale to jeszcze nie jest to.

I całe szczęście, bo bym musiał znaleźć sobie nowe hobby, a puki co mam za dużo zapału;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po fotkach patrząc, fajnie że masz tw tak blisko średniaka :ok:

Jakiego rozmiaru masz maskownice pod wf, plusem Twojego rozwiązania jest to że nic wf nie zasłania i nawet mi się podoba takie rozwiązanie, hm...potężne przez to komory się wydają :hyhy: (na plus)

Ja bym dorwał jeszcze materiał taki jaki masz w podłokietnikach w boczkach i obił tym pokrywę od komór, myślę że mogło by dobrze wyglądać, bardziej dostojnie :zdrowko:

Bądź chociaż siknąć strukturą a potem już lakierem w kolor plastików, bo do reszty samochodu deska/boczek, ten czarny połysk(?) nie pasuje mi do końca.

Nie mniej grande robota :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja rowniez swoje 3 grosze. Sluchalem dwa dni temu hondy 5 min po sluchaniu (nie pierwszy raz) dodga. Oczywiscie zaraz wszyscy krzykna ze jestem nie osluchany itd, ale wydaje mi sie ze wiem co gra a co nie. I powiem szczerze ze honda zagrala o niebo lepiej niz dodge. Gora nie nachalna, srodek wywazony, troche dla mnie za nisko ciete woofery od gory, beakowalo powietrza ale bardzo dobre zgranie z subem itd. naprawde ciekawy system. no moze lewa strona troche za glosna.

A co do tomka, to kilka razy sluchalem, i zawsze to samo. praktycznie pod wszystkim co napisal mehow odnosnie dodga sie podpisuje. Wszystko lezy na lewym slupku, malo kicka, sub w bagaju, no i jal dla mnie totalnie za duzo tweetera!!! Tomek skolei stwierdzil ze u mnie tweeetra nie ma wogule :) ot poprostu chyba totalnie inne podejscie do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, jak wiesz ze skupieniami bywa tak, że się zmieniają wraz z pozycją na fotelu, ja siedzę znacznie, znacznie wyżej od Ciebie, jak i jestem przechylony do tyłu w stronę zagłówka, co daje ok 50-60cm różnicy, przesuń sobie na swoich ustawianiach fotel na maxa w przód lub w tył a pogadamy o skupieniach - a tą zasadę powinieneś znać.

Ale w tej pozycji co słuchałeś, potwierdzam co piszesz, uświadomił mi to też na drugi dzień Martinez,  przestawiłem mu fotel i podbiłem do góry, a wszystko wróciło do normy.

 

A co do reszty, to fakt, ale jak wiesz zamontowałem dzień wcześniej najlepsze piece na świecie, zabijające inne dynamiką, jak i brzmieniem, do tego ciężko się stabilizujące jak na razie, jutro będzie już troszkę inny setup, wtedy zobaczę co się da zrobić, i czy nie będzie trzeba jednak powrócić do tych bezdynamicznych i niegrających.

 

@ t00m3q, Malcolm_x : do waszych opinii nie będę się ustosunkowywał, zgadzam się w pełni ze zdaniem Michała. 

 

Koniec spamowania z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku w żaden sposób nie chciałem Cie zaatakować ja ustosunkowałem się do wypowiedzi Mehow w związku z moim podjaraniem się autami: twoim na początku mojej przygody i w tym przypadku Dawida. Z mojej strony zero spiny chciałem, żeby to było jasne :) Peace love exctasy :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po fotkach patrząc, fajnie że masz tw tak blisko średniaka :ok:

Troszkę się nakombinowałem, żeby je tak zamocować (tw jak najbliżej średniaka, przy jednoczesnym jego najpłytszym osadzeniu)

 

 

Jakiego rozmiaru masz maskownice pod wf, plusem Twojego rozwiązania jest to że nic wf nie zasłania i nawet mi się podoba takie rozwiązanie, hm...potężne przez to komory się wydają  :hyhy: (na plus)

Maskownica jest w rozmiarze 21.5cm - pierścień przyjmuje wszystkie 16 i 18, może nawet coś więcej... 

Komory wyglądają potężnie bo w sumie takie są. Ściany mdf o grubości 15-40mm, żywicy 10-15mm. Zasadniczo są trochę przesadzone, bo niepotrzebnie tak poleciałem po bandzie, no ale takie wyszły.... 

 

Ja bym dorwał jeszcze materiał taki jaki masz w podłokietnikach w boczkach i obił tym pokrywę od komór, myślę że mogło by dobrze wyglądać, bardziej dostojnie  :zdrowko:

Bądź chociaż siknąć strukturą a potem już lakierem w kolor plastików, bo do reszty samochodu deska/boczek, ten czarny połysk(?) nie pasuje mi do końca.

Nie mniej grande robota  :padam:

 

 

Jak pisałem, komory jeszcze są do sporej poprawki. Będę jeszcze delikatnie modyfikował kształty. Na komory poleci skaj, otwór rewizyjny będzie podfrezowany i wpuszczony trochę głębiej i jak dostanę materiał taki jak na boczku to zostanie nim pokryty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...