Skocz do zawartości

Honda Civic 8 - Eszte


Eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mały up...

 

Jakiś czas temu naszła mnie ochota na wykonanie nowych (a w zasadzie pierwszych) komór na 3.1. Wszystkie poprzednie "słupki" były robione na oko, niepodparte odsłuchami. Te komory z założenia miały być identyczne i łatwe do ukierunkowania. Rozwiały wiele wątpliwości i pozwoliły trochę wyciągnąć wnioski odnośnie położenia, ukierunkowania głośników, odbić w aucie i ogólnej akustyki kabiny.

 

 

post-3428-0-99723500-1398370876_thumb.jpg post-3428-0-78842600-1398370879_thumb.jpg post-3428-0-05769000-1398370882_thumb.jpg post-3428-0-10002400-1398370884_thumb.jpg

 

Obie komory 0,8L, identyczne, symetryczne, wykonane z plastikowych form - bombek (dokładnie takich http://foto3.m.onet.pl/_m/18e77169f73ccc268bd649f37d2f4357,21,19,0.jpg )

"Kokosy" przetrwały 3 miesiące. Było wiele wariacji na temat. Ukierunkowane na twarz, na siebie, pośrednio, symetrycznie, niesymetrycznie + wszelkiego rodzaju pozycje tweetera. Komory miały być wykorzystane tylko do testów, ale "stety" okazało się, że dało się je w miarę sensownie zaaplikować na słupkach. 
Ostatecznie zostały ukierunkowane na twarz, z tweeterem zachodzącym na średniaki. 

post-3428-0-29140400-1398371554_thumb.jpg post-3428-0-79458900-1398371556_thumb.jpg post-3428-0-18503000-1398371559_thumb.jpg post-3428-0-58018800-1398371561_thumb.jpg post-3428-0-43179800-1398371565_thumb.jpg post-3428-0-08739900-1398371568_thumb.jpg post-3428-0-73190900-1398371570_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nowłaśnie... słupki powstały w nudne świąteczne popołudnie, dosłownie na kolanie i zostały obite "czymkolwiek" co było pod ręką. Chciałbym je obić materiałem w kolorze podsufitki (tak jak +/- w oryginale), ale niestety jeszcze takiego nie znalazłem.... Ten element jeszcze wymaga korekty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega Ci to wyszlo :D Grande robote :D

Jak na robote na kolanie wygląda, jak by to nie była robota na kolanie :)

 

Super...że testowałeś różne setup'y ukierunkowań, człowiek najwięcej uczy się właśnie przez takie doświadczenia :)

 

Pyt.

Nachodzenie tw na średniaka, co wniosło do systemu że je zostawiłeś, względem innych ustawień?

Wieksza spójność w graniu średniaka i tw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachodzenie tw na średniaka, co wniosło do systemu że je zostawiłeś, względem innych ustawień?

W ogóle przez jakiś czas miałem alla coaxy, ale to było nie do zaakceptowania wizualnego:D

Chyba w takim ustawieniu najłatwiej było zgrać fazowo tw z midem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przez jakiś czas miałem alla coaxy, ale to było nie do zaakceptowania wizualnego:D

System'ik musi się reprezentować :hyhy:

Chyba w takim ustawieniu najłatwiej było zgrać fazowo tw z midem... 

Tak czułem, za jakiś czas odsłucham na pikniku :zdrowko:

 

Odchodząc od tematu, spodobał Ci się p10w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie dam rady dojechać fiesta :(. Na następny sezon będę 3tyg samochodem w PL, tym bardziej że większość tego czasu w Jastrzębiej Górze(pomorskie) to jakiegoś fajnego spota się zrobi.

Fajnie że helix się spodobał, jak ogarnę piecownię sam się na takiego chyba skusze :hyhy: I tak jak mówisz, p10w robi wszystko to co od niego wymagasz, bardzo Mi się spodobał ten przetwornik u Przemcia właśnie.

W ilu litrach go trzymasz? Ja go dam wstępnie w 18L(nie wliczając litrażu samego głośnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś w shoutboxie czy A4  p10 pociągnie? Tak, pociągnie ale z założeniem, że będziesz oczekiwał samego uzupełnienia przodu bez mocnego pociskania. Jeśli chcesz aby ten wzmak miał lekko, to szukaj czegoś starego z papierową membraną i  wysoką skutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz że a4 pod tym względem wypadnie gorzej niż chiński PLASTIC elastic :)

Gorzej na pewno nie, może jedynie ciszej.

 

 

A przecież i tak wiadomo że na stałe nie zostanie prz A4

Tak, różne pomysły do głowy przyjść mogą po drodze :)

 

 

A czy ktoś z przedmówców testował A4 na subie ? i czy był zadowolony, tak aby nie szukać już innego pieca na ten cel.

 

Ja się A4 dość na różnych subach nasłuchałem i dla mnie mostek na suba z tego wzmaka jest w sam raz dla uzupełnienia przodu, no może na trochę więcej. Gdybym ja miał decydować, to tak - szukałbym jakiejś alternatywy. No i  powinienem dopowiedzieć, że mam na myśli układ, w którym pudełko jest zamknięte a sub nisko cięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sinoff za zainteresowanie...

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości przetestować p400, A4 i x1400 w tych samych warunkach, w różnej konfiguracji... W tym p400 na górze i A4 na dole... Z tego co już wiem, to że A4 w roli napędu suba sprawdza się aż/tylko poprawnie, może mu trochę brakować krzepy i z tego trio, na dole najlepiej sprawdza się mimo wszystko p400... ale myślę, że testy trochę wyjaśnią;)
Poza tym, możliwe że p10 będzie zastąpione przez p8 i wyląduje w zabudowie w kabinie auta, więc może zapotrzebowanie na waty też zmaleje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem. Swego czasu były i 4:) Ale chciałem trochę ujednolicić system (A6+coś na suba albo 2xA4).

 

Mam bardz dużo miejsca pod tylną kanapa. Obecnie testuje tam p10 w ori skrzynce (prowizorycznie) i jest lepiej niż dobrze. Muszę spróbować zrobić zabudowę. Realnie, jest netto około 30litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak myślałeś o wzmakach z jednej serii to przecież masz na woofery A2 i A1 na suba... albo 2xA2 i do tego A4 na środek i górę. To chyba takie optymalne rozwiązanie bo duet x2000 do x1400 ciągnie dość mocno i nieproporcjonalnie po kosztach a z kolei 2x p200  podkreśli/podbarwi  dół a przecież ani p10 ani r6a z dobrym odwzorowaniem dołu kłopotów nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...