Skocz do zawartości

Honda Civic 8 - Eszte


Eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdziłem jeszcze wszystkiego o czym tu dobrzy ludzie radzą, ale niestety, na razie jedyną rzeczą która ewidentnie leczy te "gwizdy" jest gain ;/

W trasie zasadniczo ich nie słychać, na postoju po kilku minutach też się robi podprogowo, więc jakoś sobie radzę;)
Wjedzie nowy piec, to problem może zniknie;)

Na razie z tego co zauważyłem, jedyne piece które nie szumiały to MX4 i jakiś Audio Art, który się przewinął po drodze (chyba 400.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Po blisko czterech miesiącach (po raz ostatni na forumowym pikniku) posłuchałem dziś ponownie systemu Dawida, który w międzyczasie dorobił się tytułu MP.

Poszedł sporo do przodu, szczególnie w aspekcie szeroko pojętej "sceny", która uprzednio pozostawiała nieco do życzenia.

Aktualnie jest dość szeroka, spòjna, pozbawiona dziur, wysokość na skrajach nie spada zanadto, odklejona od słupków i ze sporą namacalnością instrumentów.

Do tego bardzo fajnie wklejony w przód sub.

Barwowo ten system to nie moja bajka, szczególnie ze względu na swego rodzaju "ciemność" w przekazie średnicy, natomiast nic nie razi, nie przeszkadza, nie wybija się przed szereg, poza nieco podkręconym pod jazdę subem, co zrozumiałe.

Pozostaje pogratulować samozaparcia i będącego jego efektem sukcesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam efekt, dlatego zapytałem. Przy odpalaniu słychać głośniejszy gwizd, przy pracy silnka jest, ale bardzo cichy, trzeba wyciszyć muzykę i przytknąć ucho do głośnika, wtedy słychać. Mam ten sam sprzęt co w poprzednim aucie (wtedy nie gwizdało), więc to albo efekt montażu, albo coś z elektryką samochodu. Pozostaje walka. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem. Podłącz sobie masę z procka bezpośrednio do masy z kostki radia.

U mnie pomogło.

wg mnie to pomoże.

Nie wiem dlaczego tak jest. Miałem instalację dobrze zrobioną ( dobre styki + grube przewody + do tego XXL który stabilizuje napięcie i filtruje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prosty system, radio, wzmacniacz, głośniki. Podejrzewam kable od akumulatora do masy, wszystko jest fabryczne, takie stare pośniedziałe, czeka w kolejce na wymianę, ewentualnie instalacja zasilająca radio. Jak kupiłem była zmasakrowana, odtworzyłem na nowo, ale łączyłem się w fabryczne miejsca, spróbuję pociągnąć nowe kable od aku, albo od wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heja

 

Posłuchałem dziś UFO :) Wstyd przyznać ale pierwszy raz od czasów Moreli w słupkach...

 

Jest teraz pasywka między mid a tw i cały przód ciągnie Graphic. A drugi x1400 w mostku z p10 i.. jl6sub. Ten jl to troszkę niepotrzebny przetwornik. Gra muliście, kartonowo i nie pasuje według mnie tutaj. 

 

Ale oprócz tego system zacny. Szeroko, głęboko. Dźwięki wyraźnie od siebie odzwierciedlone. Czuć tutaj piętno Graphica, gdzie detale wybrzmiewają na równi z pierwszym planem. I mam wrażenie, że dzięki pasywce (na aktywce nie słuchałem) jest teraz naturalniej. Kappy w komorach mogłyby bardziej wymiatać, ale nie jest za chudo. Wszystko z dobrą kontrolą.

 

Gratulacje Eszte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. 

Zabudowa małego suba z przodu jest formą zabawy i szukania przysłowiowej "dziury w całym";) Zasadniczo był już wypięty, ale do odsłuchów, na chwilę powrócił. Sam przetwornik jest bardzo fajny, a negatywny odbiór raczej wynika z nie do końca poprawnej jego aplikacji.
O ile w kwestii przetworników, zasilania i strojenia ogólnie pojętego przodu jestem w pełni zadowolony, o tyle z sekcją subniskotonową mam zamiar się jeszcze pobawić;) Co do Grapihic'a to przerósł moje oczekiwania i jestem po prostu zachwycony jego grą, szczególnie w kwestii "budowania" sceny.

t00m3q, w Poznaniu pojawię się prawdopodobnie w połowie lutego, więc jak czas pozwoli chętnie wpadnę na spota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...