Skocz do zawartości

C3 prosty projekt by tbrek :)


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

P.S.

Tomku apropos czekam na FV ;)

 

Jutro siostrę przypilnuje, ma już kilka do wystawienia.

 

P.S. Non stop piszesz ze zdarles materiał z podsufitki a co w miejsce niej poszło czy taka obdarta jeździ :P

 

a zakupiłem sobie kawałek dachu w zapasie :)

 

troche mnie przerazilo to wbijanie braxow mlotkiem :D

 

przetestowane, solidna niemiecka produkcja, młotek się poddał, głośnik nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh takie małe tw a takie kulfony :P

 

Bo takie miały BYĆ !!!!! mały tweeter duży słupek - dla równowagi.

zaraz będzie 7427 wpisów że kulfony.

 

Koniec dyskusji :)

 

Na razie takie będą, jak mnie natchnie i się znów przemogę do nakładania szpachli to je przerobię, na razie mam awersję do szpachlowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ze wystają.

 

Za niedługo i tak będziesz zmieniać i rzeżba zacznie się od początku :P

 

Fajna robota i najważniejsze ze samemu.

Ad1 One nie są duże, poprostu jak SUTKI......... DINOZAURA :wink:

Ad2 Z własną zabudową jest tak jak z Budową domu i z ..........kobietą. Dopiero trzecia wersja odpowiada w sposób zadowalający.

Ad3 Popieram w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam skoro są Ślunskie,Warszawskie to mogą być i Wielkopolskie.

 

Reprezentowane przez kulfony czytaj kartofelki ;P

 

O właśnie :)

 

Kartofelki to warszawskie powiedzenie, u nas mówi się po prostu pyry :)

 

a tak ogólnie na tym wielkim słupku aż tak duże nie są :)

 

wczoraj głośniki w drzwiach wylądowały na aluminiowych pierścieniach

 

DSC03628_800x533.JPG

 

nie obyło się bez odcisku kciuka :)

 

DSC03625_800x533.JPG

 

druga strona podobnie

 

DSC03632_800x533.JPG

 

DSC03633_800x533.JPG

 

i jutro jak dobrze pójdzie odbędzie się finał tej zabawy, wpięcie radia i wstępne odpalenie.

 

tak przy okazji, jakim kondensatorem mogę zabezpieczyć 4 omowy tweeter przy 4.0 i 3.15 - 1 rzędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślałem, ze oni za darmo pracują ?

ale w życiu tak nie myślałem, tylko mnie zdziwiło stwierdzenie, że muszę mieć nową pokrywę, bo na tej się nie da zrobić, no i cena również ... więc udowodniłem sobie, że dało się zrobić.

... czas montażu przeze mnie płyt pleksi z docięciem materiału obiciowego i płaskowników, to było 3h i za to miałem zapłacić 300zł :mur:

O to mi chodziło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było 3h i za to miałem zapłacić 300zł :mur:

 

znam większe godzinówki :)

 

Ostatnio znajomy mnie podnajął abym ustalił jego klientowi granice, bo kupił niecałe 30Ha z ARR, zabrałem walizkę i pojechałem, 36 graniczników odnalazłem w 2.5h, ponabijałem paliki i zadzwoniłem po właściciela aby mu pokazać co i gdzie, jakież było moje zdziwienie jak doszło do zapłaty, gość chciał się od razu rozliczyć, wyjął paczkę banknotów, odliczył z niej 700zł i mi ją dał za robotę, z podziękowaniem....

 

Tak więc znajomy nieźle wykombinował, jak się z nim znów rozliczałem, dostałem 1800zł za "fatygę" a on nie wychodząc z domu skasował 7500... z tego kosztów miał może ze 100zł + 2h "kameralki" w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale w życiu tak nie myślałem, tylko mnie zdziwiło stwierdzenie, że muszę mieć nową pokrywę, bo na tej się nie da zrobić, no i cena również ... więc udowodniłem sobie, że dało się zrobić.

... czas montażu przeze mnie płyt pleksi z docięciem materiału obiciowego i płaskowników, to było 3h i za to miałem zapłacić 300zł :mur:

O to mi chodziło :wink:

 

A jakbys mial to robic na codzien, oplacać czynsz za lokal, rachunki za prąd i wodę, opłącać zus i reszte daniny to ile byś chciał zarabiać?

 

Nikogo nie bronię, natomiast wszystko jest względne, jak znajdę pracowników którzy fachowo pracują za 700 zł na pół etatu to sam taki zakład otworzę. Garnitur na miarę u krawca też nie kosztuje tyle co seryjny w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem go od tak zabezpieczyć, bo radio nie ma zabezpieczenia na tweeter, przy jakimś błędzie puszcze pełne pasmo na tweeter, a zanim je rozpracuje, mogę kuchę jakąś zrobić

Nie kręć gałą wyżej niż vol 10 na początek , a nic się nie stanie. Po za tym SP Gain zjedź na -24 dB na MID i Sub wtedy będzie słychać co się dzieje na High. Ja się pomyliłem z RCA na bardzo szybkiej wrzucie, ale na szczęście TW przeżyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem system, nie myląc się nigdzie, choć podpięcie pod piec wymagało dużo spokoju, bo manual nie określa gdzie jest + i - na wyjściach, jak i które rca jest do którego wyjścia.... trzeba było ręcznie szukać, ale dałem radę :)

 

Dziś już nie mam głowy ani chęci kręcić gałkami, jutro wizytacja prosto z Zamościa to razem mam nadzieję coś wykombinujemy :)

 

no i ostatnie planowane fotki :)

 

DSC03635_800x533.JPG

 

DSC03638_800x533.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby soft zmienili dla parrota bo bardziej jest denerwujący niż użyteczny, choć sam w sobie działa dobrze - jako zestaw głośnomowiący, jutro dojedzie zewn. mikrofon to już będzie cacy.

 

Samo podłączanie to masakra jakaś, pamiętam radio z BT w KA, wystarczyło że BT był włączony to sam się parował i to non stop, a tu wyjdziesz na moment z auta, i już lipa, musisz wziać telefon do ręki i połączyć z radiem, znów wyłączysz radio to jeszcze długą chwilę trwa zanim rozepnie połączenie, ale nic już nie słychać w telefonie ani radio.

 

Menu radia proste i intuicyjne, brak możliwości wyłączenia poszczególnych głośników/pasm przy strojeniu, można tylko wyciszyć -20db

Nie ma opcji wyłączenia zbocza, jak i 18tek, tylko 6 i 12db/oct

 

procek dość wolno reaguje na zmiany, po każdej zmianie trzeba chwilę poczekać aż załapie, tak więc nie ma szybkiego kręcenia gałką.

 

Ale są też i plusy - 899zł za radio z DSP i BT... za podobnego pionka min 2x tyle, poprzedni najniższy model też 2x więcej kosztował i + zestaw BT.

Myślę że dla początkowego aktywowca takie radio spełni wszystkie zadania i będzie dobrym zestawem startowym, szczególnie że nie potrzebuje wzmaka aby pokroić front 2 way aktywnie, można to zrobić z wbudowanych końcówek.

 

Co do brzmienia na razie się nie wypowiadam, muszę jeszcze zestroić system, poczekać aż tweetery sie troszkę wygrzeją, dziś bawiłem się ponad 2h i już 2db je wyciszyłem, tak więc dam im tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też i plusy - 899zł za radio z DSP i BT... za podobnego pionka min 2x tyle

 

No już po 799 na znanym portalu chodzą te klarki.

Jeśli masz na myśli pionka 80prs to można je dostać za <1400, a z kolei 2x899 > 1400 :)

 

No ale 702 wygląda spoko - taki klasyk, powrót do korzeni - 6 przycisków do wyboru programu, wyświetlacz segmentowy...

Podoba mi się, wygląda na znacznie tańszy, co akurat dla niektórych może być zaletą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 702 wygląda spoko - taki klasyk, powrót do korzeni - 6 przycisków do wyboru programu, wyświetlacz segmentowy...

 

Mnie także się podoba praktyczność a nie np te śmieszne suwaki albo klikanie po wyświetlaczu w wyższych Clarkach...

Czasami w imię "nowinek" konstruktorzy uszczęśliwiają na siłę... A tak podczas jazdy dotykasz niemal w ciemno paluchem prawdziwy przycisk a nie wirtualny na wyświetlaczu i zmienione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik tbrek dnia 28 sierpień 2012 - 18:36 napisał

Nie ma opcji wyłączenia zbocza

Jest , lecz paradoksalnie w menu wartości cięcia , a nie zbocza.

 

Potwierdzam, dziś to znalazłem, najpierw przelatujesz całą zawartośc do góry a na koniec pojawia się napis THOROUGH :) ale kto by pomyślał żeby woofer do 20k LPF / HPF dać, żeby się pojawiło "otwarcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...