Skocz do zawartości

Odwrócenie fazy jak to dziala


Whisper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale co na to uszy ?

 

A uszy na to, że opcja druga jest lepsza. Dziś troszku więcej udało mi posłuchać.

 

Po wsłuchaniu się mam wrażenie, że scena się zawęziła, ale za to dźwięk bardziej się odrywa od głośników.

I tak np. w 2-gim kawałki z płyty Van Morissona "Born to Sing: No Plan B" jest saksofon w prawym kanale nagrany tak charakterystycznie, że słychać świst powietrza na ustniku.

Dobrze pamiętam ten dźwięk, bo na tej właśnie płycie wkurzył mnie ten sax. Słychać go było niemal dokładnie z prawego tweetera.

W opcji drugiej słychać go bardziej z szyby, bliżej środka auta, ale nie z głośnika, tylko jest zawieszony gdzieś w przestrzeni.

 

To samo na innych płytach. Trąbki na "Play The Blues" Marsalisa/Claptona - ten sam efekt.

Gitarka z "Lucid Moments" Tune nie gra z lewego tweetera tylko gdzieś z lewej strony szyby.

 

No tak jakoś bym to ujął, na miarę moich możliwości :D

 

Zrobi sobie wbrew i połączy w taki sposób aby komp pokazał ładniejszy przebieg.

 

Nie, nie zrobi, przebieg i tak nie jest ładny :P

Było tak jak Truck pisze. Najpierw odwróciłem polaryzację i troszkę inaczej zaczęło grać, potem znalazłem ten temat, a potem zacząłem bawić się lapkiem.

 

Prędzej aktywkę zrobi z ciekawości i chęci "gonienia króliczka"

 

A na razie zostawi opcję nr 2, bo jest lepsza od opcji nr 1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Twoim regionie to jaki jest człowiek do takich prac godny polecenia??

 

Od siebie , masz trzy potencjalne miejsca Wrocław a tam np Wisiora, lub Tomka z Dzwiękolandii, Szczecin-Robert z CAS, w Poznaniu Jacek z Audiocomplexu(również świętny fachowiec).

W Lubuskim jako takim nie znam żadnej takiej osoby.

 

Truck tam "podjeżdża" robić auto:)

 

To jest mój wybór , kieruję się pozytywnymi efektami sprzed paru lat w audi, oraz powiedzmy sentymentem.

Jest również kwestia zaufania do swojego fachowca, raczej zauważyłem tendencję do trzymania się tego już wybranego przez poszczególne osoby robiące sobie auta.

Jednak z pewnością pod żadnym ze wspomnianych namiarów nikt się nie zawiedzie.

A aby uściślić to na Śląsku jest wspomniany Nakamichi, w Rejonie Rzeszowa/Lublina "Dobry Ton", w Warszawie paru fachowców (I nie mam tutaj na myśli wyłącznie LKlukasza i Raadka), nad morzem w okolicach Trójmiasta jest Mehow, fajną osobą i fachowcem jest Paweł z Car Audio Media z Białegostoku,tak wiec potwierdza się wyłącznie to co napisałem wcześniej ,jeśli ktoś rzeczywiście chce zrobić "dobrze" graniu w aucie nie musi jechać przez pół Polski, kwestia chęci.

Wymienione adresy to ludzie nie spod budki z piwem co wczoraj się otworzyła z wielkimi reklamami a dziś już montuje "hi-endy" a wieloletni profesjonaliści w swojej branży, więc jak kto sobie woli i gdzie ma bliżej, z pewnością trafi w dobre ręce.

 

A na razie zostawi opcję nr 2, bo jest lepsza od opcji nr 1 :D

 

No i git. Ważne aby Tobie było dobrze, a skoro jest lepiej to tylko się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie , masz trzy potencjalne miejsca Wrocław a tam np Wisiora, lub Tomka z Dzwiękolandii, Szczecin-Robert z CAS, w Poznaniu Jacek z Audiocomplexu(również świętny fachowiec).

W Lubuskim jako takim nie znam żadnej takiej osoby.

 

Dzieki za info

 

A donośnie zmiany polaryzacji ,czy taki zabieg odbywa sie zawsze czy tylko w niektórych przypadkach??

Powinno sie w taki sposób eksperymentować w każdym systemie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info

 

Proszę.

 

A donośnie zmiany polaryzacji ,czy taki zabieg odbywa sie zawsze czy tylko w niektórych przypadkach??

 

W razie konieczności. Nie jest to reguła.

 

Powinno sie w taki sposób eksperymentować w każdym systemie??

 

Warto, przecież to często gęsto tylko zmiana ustawienia w radio, więc nic czasochłonnego.

Jeśli głośniki są poprawnie zgrane fazowo w momencie zmiany fazy, któregoś z nich, od razu usłyszysz ,że gra gorzej... Wtedy wracasz do poprzedniego ustawienia.

I analogicznie jeśli zmienisz sobie na próbę fazę np TW i słyszysz, że jest lepiej/fajniej/przyjemniej tzn, że wcześniej jeździło się cały czas nieświadomie z rozjechanym systemem.

 

Jest jeszcze jeden trik, aby na szybko sprawdzić, czy np 3 way jest dobrze zgrany fazowo, przełączasz mu fazę np TW albo MID i jeśli zmiana jest słabo wyczuwalna, lub wcale się nie zmienia, tzn ,że... Jest do d... :) I trzeba nad tym posiedzieć, to zaś wiąże się ze strojeniem aktywnym/pasywnym dopieszczeniem czasów lub ich korekcji pasywnie niestety to wykracza poza mój zakres wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warto, przecież to często gęsto tylko zmiana ustawienia w radio, więc nic czasochłonnego.

Jeśli głośniki są poprawnie zgrane fazowo w momencie zmiany fazy, któregoś z nich, od razu usłyszysz ,że gra gorzej... Wtedy wracasz do poprzedniego ustawienia.

I analogicznie jeśli zmienisz sobie na próbę fazę np TW i słyszysz, że jest lepiej/fajniej/przyjemniej tzn, że wcześniej jeździło się cały czas nieświadomie z rozjechanym systemem.

 

Jest jeszcze jeden trik, aby na szybko sprawdzić, czy np 3 way jest dobrze zgrany fazowo, przełączasz mu fazę np TW albo MID i jeśli zmiana jest słabo wyczuwalna, lub wcale się nie zmienia, tzn ,że... Jest do d... :) I trzeba nad tym posiedzieć, to zaś wiąże się ze strojeniem aktywnym/pasywnym dopieszczeniem czasów lub ich korekcji pasywnie niestety to wykracza poza mój zakres wiedzy.

W układach pasywnych 2 way bez korekcji czasu można mówić jedynie o wyniku losowym , w 90 % przypadków .

Teraz idę sporządzić magiczny wywar ze skrzydeł nietoperza , karramba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz idę sporządzić magiczny wywar ze skrzydeł nietoperza , karramba :wink:

 

Znaczy szykujesz sok z gumijagód do zielonej aby nabrała czarciej mocy? ;)

Dobranoc:)

 

ps.

W układach pasywnych 2 way bez korekcji czasu można mówić jedynie o wyniku losowym , w 90 % przypadków .

 

Czyli nie da się w pełni kontrolowanie i przewidywalnie korygować opóżnienie/korekcję czasową za pomocą środków pasywnych? Czy chodzi o to ,że jest to zwyczajnie trudne i czasochłonne?

Jeśli się nie da i jest to swego rodzaju lotto, to powiem szczerze ,że zaskoczę się, gdyż do tej pory myślałem ,że jest to w pełni możliwe jak i do przewidzenia, tyle ,że czasochłonne stąd łatwiejsze do realizacji aktywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to wiem ale na takiego stroiciela mnie nie stać

Myślałem ze jest ktoś jeszcze w niedalekiej okolicy.

 

A 18 godzin później

 

A taka wizyta u stroiciela to koszt w jakiej kwocie może sie zamknąć i co wchodzi w zakres prac jakie beda wykonywane?/

 

Czasami / często nic , od nikogo z mojego rejonu który przyjechał zapytać o opinię i szybka korektę nie chciałem nawet 1 zł . Jarek bywał wielokrotnie i tez chyba z nie zostawił u mnie z podobnego tytułu ani jednego zl .

Ostatni "forumowy " gość , Pan od Insigni zapłacił 50 zł , tylko dlatego , ze się uparł i musi :) .

Ale bywają systemy i oczekiwania sięgające aspiracjami znacznie wyżej , gdzie obok pomiarów potrzebne są wielokrotne i zróżnicowane odsłuchy . Gdy potrzebujesz na zrobienie tego 3 dni lub tydzień , to potrzebujesz zarobić przynajmniej tyle aby ten czas przeżyć z rodziną . Podobnie jak w innych zawodach , gdzie angażujesz specjalistę w jakiejś dziedzinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie mowa akórat o Pańskich usługach :rotfl:

Pytanie było ogólne

 

Nie sądzisz że to nie pytanie na forum lecz powinno być raczej to skierowane do konkretnego zakładu/osoby ?

 

A co bedzie jak ktoś ma system za pare złotych a stroiciel powie 5 razy tyle co system to czy wogóle bedzie sie opłacało jechć i pytać o strojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka wizyta u stroiciela to koszt w jakiej kwocie może sie zamknąć i co wchodzi w zakres prac jakie beda wykonywane?/

 

Ale , żeś strzelił... :)

Wypisałem (już naginając ostro regulamin forum) Tobie jak i użytkownikom , którzy myślą o strojeniu, kilku pewniaków w każdym zakątku Polski. adresy gdzie z pewnością, nie wyjedzie się z autem grającym gorzej.

 

ps. To kwestia ustalana indywidualnie z każdą z tych osób. Masz przecież od siebie 4 namiary (Wrocław, Poznań, Szczecin) google chyba nie parzy? Bo już takiej maniany nie odwalę aby podawać pełne dane teleadresowe poszczególnych firm, przedzwoń, powiedz w kilku słowach co masz u siebie i co chcesz zrobić, porównaj sobie zaoferowane ceny i pojedź tam gdzie wyjdzie Ci najbliżej i najkorzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie mowa akórat o Pańskich usługach :rotfl:

Pytanie było ogólne

 

 

A co bedzie jak ktoś ma system za pare złotych a stroiciel powie 5 razy tyle co system to czy wogóle bedzie sie opłacało jechć i pytać o strojenie

 

A co Ci szkodzi poznać moje zdanie ? Znajdziesz tam tez odpowiedz jak traktuję elementarne porady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie mowa akurat o Pańskich usługach :rotfl:

Pytanie było ogólne

 

A co bedzie jak ktoś ma system za pare złotych a stroiciel powie 5 razy tyle co system to czy wogóle bedzie sie opłacało jechć i pytać o strojenie

 

Teraz już wiesz, dlaczego warto wypuścić zieloną ze swojej stajni?

Jest mnóstwo jakiś dziwnych historii czerwonego pantofelka, zwłaszcza jeśli chodzi o cenniki u Ciebie... :)

Reasumując rozumiem, że wstawiając auto do Nakamichi i idąc za plotkami, to powinienem już mu od razu umowę spisać i na auto i na sprzęt bo odebrać to już mnie stać nie będzie? :rotfl:

Więc trochę wyprostuję te dziwne informacje z tego co mi wiadomo( a wiadomo dobrze) Nakamichi np za strojenie, bierze takie same stawki jak reszta firm CA, mająca w swoim zakresie zestrojenie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci szkodzi poznać moje zdanie ?

 

Bo u Ciebie jest drogo, ale jak drogo? No drogo i zdzierasz.... Zdzieram?! A dzwoniłeś do mnie aby samemu się przekonać... No ale jest drogo to nie dzwoniłem... Ale skąd wiesz ,że jest tak drogo?

No bo mi powiedzieli.... Ale kto powiedział moi klienci... Nie oni, jacy Oni? I tak można ciągnąć.

Najlepiej zadzwonić sobie do paru osób, dowiedzieć się samemu, jak się sprawy mają a nie kierować plotami i dotyczy to każdej ze wspomnianych przeze mnie firm a nie tylko Nakamichi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak bedzie to kosztowło 100 zł to i tak bede zbieral 2-3 miesiące + koszt dojazdu to juz sie robi jakieś 4-5 miesiecy dlatego pytalem o kwote zeby sie dowiedzieć ile bede zbierał żeby ruszyc do przodu :wink2: (a dzwonienie tu nic nie da bym tylko sie napalał na coś na co nie mam kasy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może Wydzielimy to co napisał Truck, założymy Nowy temat i podwiesimy z listą polecanych na forum montażystów / stroicieli.

W końcu skończyło by się zadawanie zbędnych pytań, jeden link do takiego tematu wklejony do zapytania które by złożył najczęściej nowy użytkownik powodował by naprowadzenie na namiary, no a reszta to już w gestii zainteresowanego, memory 5 i nawijamy makaron na ucho .. he ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam dla swietego spokoju, poszukuje "stroiciela" w uk. Jakby ktos znal taka osobe. I jestem przygotowany finansowo. W zakladach CA montuja tu tylko tadia BT i inne pierdoly.

 

Pewną pomocą może Ci służyć "Fridek" . Osoba dobrze znana dla dawnych sympatyków Tuningforum.pl.

Od dawna zamieszkuje w UK , ale nadal interesuje się audio samochodowym podobnie jak domowym .

Bierze tez udział w zawodach tam organizowanych , a nawet zdobył tytuł mistrza w jednej z kategorii ciśnieniowych .

Jak chcesz to za kilka dni podam Ci kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...