Skocz do zawartości

Odwrócenie fazy jak to dziala


Whisper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, może Wydzielimy to co napisał Truck, założymy Nowy temat i podwiesimy z listą polecanych na forum montażystów / stroicieli.

W końcu skończyło by się zadawanie zbędnych pytań, jeden link do takiego tematu wklejony do zapytania które by złożył najczęściej nowy użytkownik powodował by naprowadzenie na namiary, no a reszta to już w gestii zainteresowanego, memory 5 i nawijamy makaron na ucho .. he ??

 

Pomysł w ogólnym zamierzeniu dobry, ale... Jak znam życie z ułatwiajki znalezienia godnego zaufania adresu w swojej okolicy, skończyło by się na przepychankach popleczników stroicieli, aby wyrobić lepszą markę. Szkoda fatygi.

Zadał kolega wprost pytanie kogo ma w swojej i nie swojej okolicy to mu odpowiedziałem( mam nadzieję ,że w miarę rzetelnie i nikt nie poczuł się obrażony czy tez pominięty), zakładów CA jak mrówków,tyle ,że jeden na 100 jest kompetentny, reszta to druciarze od wrzucania na szybko stacji 2 din plug&play. Cały pic w tym aby wybrać z nich najbardziej godne polecenia. Dlatego wymieniłem tylko te, za które sam mogę zaręczyć swoim słowem, że to dobrzy specjaliści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze będę popierał opinię ,że zamiast kolejnej podmianki klocków(swoje przecież kosztującej) lepiej podjechać do profesjonalisty odżałować parę setek za poświęcony czas i pracę i dopiero wtedy wyciągać wnioski do dalej z autem.

 

Fajnie się to czyta :) szczególnie jak się Ciebie zna :)

 

chyba że słowo-klucz "zawsze" obrazuje teraźniejszość i przyszłość, nie obracając się wstecz.

 

Jacek z Audiocomplexu(również świętny fachowiec

 

Dodaj że Jacek nie zabiera się za "poprawki" lub same strojenia

 

może Wydzielimy to co napisał Truck, założymy Nowy temat i podwiesimy z listą polecanych na forum montażystów / stroicieli.

 

I za chwilę 1sza strona każdego podforum będzie zawierała tylko podwieszone tematy, już zajmują one połowę listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za chwilę 1sza strona każdego podforum będzie zawierała tylko podwieszone tematy, już zajmują one połowę listy

 

tak, zupełnie bez sensu...

 

załóżmy jeszcze kółko wzajemnej adoracji... - na jakiej podstawie oceniać który warsztat jest dobry, a który zły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się to czyta :) szczególnie jak się Ciebie zna :)

 

chyba że słowo-klucz "zawsze" obrazuje teraźniejszość i przyszłość, nie obracając się wstecz.

 

?! To rozwiń myśl Tomku, bo nie bardzo rozumiem.

Co skreśliłem z mojej wish listy bez zestrojenia i odsłuchu?

 

Jak na razie zrezygnowałem z Lotusa(bo mi się podobał, ale był zbyt mało brutalny)

Pieców F1 (słuchanych przez kilka tyg po strojeniu) i szpilek, ta sama historia, to samo auto. Więc?

 

na jakiej podstawie oceniać który warsztat jest dobry, a który zły?

 

Dla mnie to proste jak kij... Jedziesz robić auto, spełnia Twoje oczekiwania, jest wykonane z dobrą jakością a nie na drut i gumę do zucia to polecasz, jak odbierasz spierd... samochód, lub za miesiąc odpada Ci TW od słupka, to nie polecasz. Ja jakoś nie mam problemów z mówieniem szczerze jak jest i lizusostwem oraz sporą dawką poklepywania po pleckach.

 

Dodaj że Jacek nie zabiera się za "poprawki" lub same strojenia

 

 

Nigdy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy - takie podobno przysłowie, wielu moich znajomych, włącznie ze mną, chciało u Jacka zrobić pomiar i strojenie, nikomu się to nie udało, oczywiście są to osoby które robiły auto sami, lub w innym warsztacie - o takich myslę i przytoczyłem to co wyżej, jak chcesz polecać Jacka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to proste jak kij... Jedziesz robić auto, spełnia Twoje oczekiwania, jest wykonane z dobrą jakością a nie na drut i gumę do zucia to polecasz, jak odbierasz spierd... samochód, lub za miesiąc odpada Ci TW od słupka, to nie polecasz. Ja jakoś nie mam problemów z mówieniem szczerze jak jest i lizusostwem oraz sporą dawką poklepywania po pleckach.

 

nie do końca tak proste, a i takie podejście też jest średnie.

Często ludzie umawiają się na jakiś zakres, a później mają pretensje, że to inaczej, a tego nie ma, a to się nie podoba. Zapominają tylko, że za to nie zapłacili. Umowa umową, "robienie opinii" to osobna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy - takie podobno przysłowie, wielu moich znajomych, włącznie ze mną, chciało u Jacka zrobić pomiar i strojenie, nikomu się to nie udało, oczywiście są to osoby które robiły auto sami, lub w innym warsztacie - o takich myslę i przytoczyłem to co wyżej, jak chcesz polecać Jacka.

Ale to nie powód , aby nie proponować jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to proste jak kij... Jedziesz robić auto, spełnia Twoje oczekiwania, jest wykonane z dobrą jakością a nie na drut i gumę do zucia to polecasz, jak odbierasz spierd... samochód, lub za miesiąc odpada Ci TW od słupka, to nie polecasz. Ja jakoś nie mam problemów z mówieniem szczerze jak jest i lizusostwem oraz sporą dawką poklepywania po pleckach.

 

a co zrobić z wpisami zachwytu nad robotą, a potem zmyciem garów - kto to będzie analizował i czyścił. Sam jesteś tego najlepszym przykładem, przytoczyłbym kilkadziesiąt Twoich wpisów w temacie BMW, tak i za jak i przeciw, ale usunąłeś temat. Dlatego ja myślę że nie ma sensu podczepiać kolejnego znów tematu, tym razem z warsztatami i wszelakiego rodzaju specami od CA, ta robota obroni jak i zareklamuje się sama, do tego wystarczy że ktoś nowy sam postawi temat, dostanie kilka sprawdzonych propozycji i ostrzeżeń, na koniec zieloni go zamkną i będzie po sprawie.

 

Ale to nie powód , aby nie proponować jego usług.

 

W tym zakresie - przyznaję rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak długo będzie się Wam chciało odpisywać świeżakom ?? Potem znając życie jedyne odpowiedzi to będzie: faq nazara, użyj szukajki, a następnie naturalna śmierć forum ... Obym się mylił.

Nie miałem złych intencji proponując taki temat. Może żeby uściślić można by wypunktować same Osoby które zajmują się strojeniem, nie montażem, czy szybkimi wrzutami. I mam na myśli głównie strojeniem pasywnym, nie aktywnym z pomocą np Clio i robieniem deski z charki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja myślę że nie ma sensu podczepiać kolejnego znów tematu, tym razem z warsztatami i wszelakiego rodzaju specami od CA, ta robota obroni jak i zareklamuje się sama

 

Dziś masz chyba andropauzę... Gdzie ja napisałem ,że mam ochotę założyć taki temat???

 

Jak znam życie z ułatwiajki znalezienia godnego zaufania adresu w swojej okolicy, skończyło by się na przepychankach popleczników stroicieli, aby wyrobić lepszą markę. Szkoda fatygi.

 

Chyba ,że wywnioskowałeś to z tego powyżej.

 

ta robota obroni jak i zareklamuje się sama

 

Tak wygląda to dla Ciebie... A co z osobami, które chcą coś zrobić, nie koniecznie miały do czynienia ze światkiem CA i chcą sprawdzone adresy? Zapomniał wół jak cielęciem...

 

wielu moich znajomych, włącznie ze mną, chciało u Jacka zrobić pomiar i strojenie, nikomu się to nie udało, oczywiście są to osoby które robiły auto sami, lub w innym warsztacie - o takich myslę i przytoczyłem to co wyżej, jak chcesz polecać Jacka.

 

Nie rozumiem, dlaczego akurat tego tak kurczowo się uczepiłeś, skoro wymieniłem więcej godnych polecenia osób?

Dla mnie priorytetem była świadomość ich fachowości w tym co robią. Nic więcej i nic mniej.

To już indywidualna kwestia , do uzgodnienia między klientem a firmą instalatorską jaki będzie zakres prac, jakie koszty, czego się podejmą a czego nie... Nie próbuję wchodzić w niczyje kapcie, każdy przypadek jest inny, więc po co Twoje uwagi nt Jacka? Niech każdy sobie jeśli ma ochotę zadzwoni do jednego czy drugiego fachowca i sam wyrobi zadanie co i u kogo chce zrobić.

Dla mnie uwaga typu ,że tej lub innej osoby nie warto umieścić na liście, bo czegoś tam się nie podjęła jest bez sensu. Już odpowiadam Ci dlaczego? Priorytetem była wspomniana już po raz trzeci fachowość , chyba ,że wiesz coś więcej niż ja i podważasz know how Audiocomplexu?

 

Dlatego coraz częściej mam w d... odpowiedź nawet jak ktoś o coś pyta, tutaj jej udzieliłem gdyż spytał się kolega, którego poznałem na spocie Lubuskim. Zadał pytanie, otrzymał odpowiedź a jak zwykle znalazł się jeden czy drugi, któremu nie wiedzieć czemu żal tyłek ścisnął i dyskusja na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale Twoje intencje, ale pomyśl też o drugiej stronie medalu.

 

Zapomniał wół jak cielęciem...

 

Wół jak był cielęciem to i bez podczepianych tematów sobie radził, chyba że teraźniejsze woły to typowe woły....

 

 

Teraz dotarły do mnie wszystkie Twoje cytowanki, i chyba zacznij czytać co ja napisałem, inaczej nasza "rozmowa" nie ma sensu.

Gdyż ja nie podważyłem wiadomosci i umiejętności Jacka a jego chroniczny brak czasu do upierdliwych klientów, a takowymi są ci od samego strojenia, w tym samym czasie on zrobi kilka instalek za które spłaci raty i utrzyma firmę oraz rodzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie mam ochoty na żadne przepychanki. Stańmy na tym ,że ktoś zadał pytanie, jak odpowiedziałem. Kropka.

Uważasz ,że jakikolwiek wskazany przeze mnie człowiek , zawiedzie potencjalnego klienta?

 

Rozumiem doskonale Twoje intencje, ale pomyśl też o drugiej stronie medalu.

 

Dlaczego doszukujesz się jakiegoś drugiego dna. Skoro rozumiesz doskonale moje intencje, to powinieneś zdawać sobie sprawę ,że nie miałem nic złego na celu? Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to dla Ciebie... A co z osobami, które chcą coś zrobić, nie koniecznie miały do czynienia ze światkiem CA i chcą sprawdzone adresy? Zapomniał wół jak cielęciem...

Myślenia nikt nikogo chyba nie musi uczyć?

Jeśli ktoś czegoś chce się dowiedzieć powinien chyba o to zapytać?

można podwieszać tematy, instrukcje i inne pierdoły tylko po co?

Opinie o firmach to już temat rzeka, zawsze znajdzie się Klient, który nie będzie zadowolony. Pomimo tego, że robota zostanie zrobiona tak jak sobie zyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ,że jakikolwiek wskazany przeze mnie człowiek , zawiedzie potencjalnego klienta?

 

Marcin, do .... zacznij czytać słowo pisane, a nie podniecaj się kilkoma słowami w całej wypowiedzi.

 

Jak zaczynasz kogoś polecać do pewnej roboty to choć bądź pewien że ktoś to wykona. Jacek, bo do niego się doczepiłeś wykona WSZYSTKO z CA w pełnym tego słowa znaczeniu na maksymalnie wysokim poziomie, ale nie zabiera (ł) się za poprawki po czyjejś robocie, jak i nie ma (miał) czasu na same strojenia, rozmawiałem z nim wielokrotnie na ten temat, i dziś z Siergiejem który też Jacka męczył stad wiem co mówie a nie opieram się o zasłyszane opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q..urwa ja to mam jednak dar do wdeptywania w mini afery. :)

Dobra Tomku, masz rację w pełnej rozciagłości i rozwiazłości tematyki. Idę sobie nagrać jakąś nową płytkę (Od Tbreka notabene :rotfl: ) i się trochę zresetować, po cięzkim dniu...

 

A tak na spuszczenie powietrza z balonika polecam nowy kawałek tej sruli Lisowskiej (mała, cycata, z gwiazdką na policzku i b. fajnym wokalem) powiem szczerze ,że kupię jej album jeśli się ukaże, bo robi małolatka robotę.

 

 

A w tym kawałku w 1.30 sek ewidentnie zajeżdza mi Rihanną, nie wiem czy tylko mi się tak skojarzyło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...