Skocz do zawartości

Kilka słów o referencyjnych źródłach dźwięku


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możliwe że coś w tym jest, ale co w przypadku nowej RS-D7rII gdzie jest całkowicie inna budowa "bebechów"

 

Tomek a czy zawsze musimy zgłębić temat od A do Z, na zasadzie szkiełka i oka?

Ważne ,że przez przypadek odkryłeś taką właściwość, podzieliłeś się nią z kumplami a nie głupio "chomikowałeś" info, każdy to stwierdził na własne uszy i tyle.

Po co Nam wiedzieć jak, najważniejsze ,że można szybkim i w miarę tanim zabiegiem zrobić sobie namiastkę ODR na klockach P9... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze jakas czesc panelu znajduje sie w torze audio i dlatego sie zmienia brzmienie :)

Tor audio masz dopiero w procku i tam tez regulujesz siłę głosu .

Jedynym sygnałem analogowym w jednostce jest tuner , zresztą tradycyjnie dla Pioneera przetwarzany na cyfrę i przesyłany światłowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze jakas czesc panelu znajduje sie w torze audio i dlatego sie zmienia brzmienie :)

 

Nie byłeś jedyny Adasiu w takowym tłumaczeniu sobie "voodoo"... Również byłem w Twoim klubie... :)

 

Szkoda że mój clarion tak nie ma, też bym mu górę zmienił tanim kosztem. :)

 

A pytałeś w Erze? Tfu Tmobile... :hyhy::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, panel faktycznie może dawać rozpoznanie jednostki ? oraz co najlepsze, czyżby pioneer wpadł na tak prymitywny pomysł aby jednostki ograniczać w kilkudziesięciu procentach - softem ?

To nadal tylko daleko idąca hipoteza , proponuje tez używanie terminu zmiana a nie poprawa.

Natomiast za pewnik możesz przyjąć , ze żadnego sygnału audio tam nie ma i nigdy nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby pioneer wpadł na tak prymitywny pomysł

 

Skoro Pionek jest prymitywny, to co powiedzieć o producentach aut? Przecież to , żadna tajemnica poliszynela, że wiele aut zwłaszcza w turbodieslu ma różne wersje mocowe silnika(typu 100 PS, 120PS, 140 PS) osiągane, za pomocą mapy w ECU...

W tym prymitywizmie jest logika... Po co sobie komplikować serwis i produkcję skoro można trochę inaczej poukładać zera i jedynki?

A klient za to zapłaci extra parę tysi więcej? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje tez używanie terminu zmiana a nie poprawa.

 

To oczywiste, na wiele osób co miało okazję się przekonać o takiej zamianie, kilka z nich odpowiedziało że na P9 im się bardziej podoba - stad "zmiana brzmienia" to bardziej realne określenie.

 

Do tego, podczas strojenia auta Maniolo do końca nic nie wiedział o drugim panelu, zestroił auto na oryginale, potem zapytałem się czy chce coś zobaczyć, po odpaleniu na ODR'ze chciał stroić auto ponownie, ale ja już nie chcialem, nie mam panela na stałe, więc nie ma sensu mieć nie tak zestrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiągane, za pomocą mapy w ECU...

 

W pewnym zakresie producenci stosują taką taktykę, ale różnice pomiędzy silnikiem 80 KM, a 115KM to nie tylko zmiana mapy. Dochodzą inne wtryskiwacze, inna turbosrężarka.

Producent auta ma zbyt wiele zmiennych, aby tak po prostu wyciągnął co sie da za pomoca samej mapy.

Wracając do tematu, to wydaje mi się, ze różnice pojawiają się wraz ze zmianą kodowania danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis telefon komorkowy w 2 wersjach tez mial ten procesor, te same "bebechy" byly tylko ograniczone programowo w tanszym modelu

 

Ale dziwisz się Łukasz ,że firmy i księgowi lecą tak po "bandzie" o ile np w piecu, koszt zastosowania doskonalszych przetwornic, nie wiem ekranowania miedzią etc, wymusza inne koszty, o tyle wszędzie tam gdzie w grę wchodzą "kostki" koszt ich produkcji jest niemal taki sam, co za różnica? Krzem kosztuje tyle samo...

Po co opracowywać dwie różne kości, skoro można jedną raz i wykorzystać ją na różne kombinacje w zależności od softu..?

Liczą ile kasy im zostaje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie sie nie dziwie bo jest latwiej, taniej, szybciej

to w przypadku telefonu

 

ale juz radio za grubo kase czy samochod to duzy wydatek

i jak sie kupuje odra to po to by od niego wymagac a nie byc oszukanym

bo mozna miec to samo tanszym kosztem

 

to oczywiscie tylko domniemanie bo prawdziwy powod nie jest znany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze selekcja podzespołów, a to już troszkę też kosztuje.

 

Gdzieś w sieci trafiłem na dokładne rozpiski różnic obu jednostek P9 i RS-D7r/x i większość różnic to były koncówki nr seryjnych, np. AB123456a i AB123456b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat schodzi na psy.. :)

 

generalnie sie nie dziwie bo jest latwiej, taniej, szybciej

to w przypadku telefonu

 

ale juz radio za grubo kase czy samochod to duzy wydatek

i jak sie kupuje odra to po to by od niego wymagac a nie byc oszukanym

bo mozna miec to samo tanszym kosztem

 

 

Dawno już zszedł...

Dziś czytałem topik o referencjach... Adam słusznie zadał pytanie... Czy obecne "hi-endy" będą za takowe uważane i co ważniejsze czy... będą nadal działać jak np M1 czy też 7909...

Zabiajając "nowinki" paramatrami nawet po latach? Śmiem wątpić...

Jakiś czas temu oglądałem film dokumentalny od planowanym "starzeniu" się produktów...

Piepszą tyle i robią wodę z mózgów krzycząc "eko", "eko" , "oszczędny" etc... tyle ,że co "truje" bardziej, ... "Trujący Tv z kinsekopem działający 20 czasami 30 lat" czy LCD, zmieniany co 2-3 lata bo poprzedni się "wysrał" a naprawa jest nieopłacalna..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można przypuszczać że ta cała gadanina o lepszej jakości i selekcjonowanych podzespołach w ODR w stosunku do P9 sprowadza się do... softu panela :P

 

Sam słuchałem, zarówno u Tomka jak i u siebie w Audi i różnica była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...