Skocz do zawartości

Vectra A


michallll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wiem wiem , ale tą niedziele mam pracujaca , wiec to jest takie moze sie uda moze nie

 

Hmm a  przodu się nie dogrywa względem prawego woofera jako "referencyjnego" ? :)

Z subem zaś czasami wystarcza zmiana fazy zamiast nabijana czasów na przodzie, im mniej tym lepiej.

wlasnie tak bylo napisane w instrukcji i tym sie pokierowalem , ze prawy wofer ma miec wartosc zero , i do niego zgrywac reszte

jesli chodzi o faze , przekrecenie jej o 180 stopni nie daje odczuwalnej roznicy , w bassrefleksie tak bylo to odczuwalne , wykres w WINISD pokazuje ze najlepiej byloby ostawic faze na 130 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przod ustawialem na zasadzie zmierzenia odleglosci miarka zwijana, roznice odleglosci miedzy lewa a prawa strona ustawilem w czasowkach , jesli chodzi o suba to mam metlik

Miarka nie zawsze "działa", spróbuj "zobaczyć" scenę nie sugerując się miarką. Zaglądnij na łódzkiego spota, spróbujemy pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

:D No co nie wiesz jak przestawić fazę w subie dokładnie o 130 stopni?  :)

 

ps. Sinoff dobrze prawi, nie wszystko da się tak od linijki zrobić, gdyby to było takie proste systemy by się same mikrofonikiem dodanym w zestawie stroiły a zazwyczaj wychodzi z tego kiszka brzmieniowo... Więc małe jasne w łapkę dobra nuta na Cdku i kręcić, kręcić i się bawić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod w tym ustawieniu wg mojej oceny wyszedl na plus , ale sub ... jak dla mnie zlepil sie z przodem , podwojnie bebnow np , nie slychac , ale wg ksiazeczki jest oddalony o wpisana wartosc , chyba ze jest to traktowane inaczej niz przod , i krecac na SW , radio opoznia cala reszte wyprzadzajac suba



:D No co nie wiesz jak przestawić fazę w subie dokładnie o 130 stopni?  :)

w alpince chyba mam tylko wobor miedzy 0 a 180 stopni , plynnej regulacji fazy na wzmaku nie mam ,w ogole nie mam ,to czterokanalowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w alpince chyba mam tylko wobor miedzy 0 a 180 stopni , plynnej regulacji fazy na wzmaku nie mam ,w ogole nie mam ,to czterokanalowka

 

 

Coś Ci zdradzę z własnych spostrzeżeń, ale ciii ho sza... :)

Różnica między 130 a 180 jest w zasadzie nie słyszalna, zmienia się fazę o 180 stopni i albo jest lepiej w jedej albo w drugiej pozycji bez pośrednich by WINini, 130 stopni :)

WIęc nie martw się Twoja alpinka nie jest upośledzona, tylko konstruktorzy nie dali się zwariować :)

Podjedź na spota do chłopaków posłuchacie, pokręcicie gałą i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można jedynie skrobać - jak piszesz. Klejenie suba z przodem to także jego cięcie i głośność względem woofera. To, że kombinujesz z czasami jest ok, to że używasz miarki w tak dużym stopniu już mniej. Zmianę fazy zostaw na sam koniec, jak już nic innego nie przynosi pozytywnego skutku.

Znasz dźwięk, który towarzyszy napełnianiu szklanki wodą lejącą się  z kranu? No właśnie :) Po kilku próbach w ciemnym pomieszczeniu usłyszysz kiedy szklanka jest niemal pełna i nie przelejesz. Spróbuj przenieść takie wrażenia do auta wykorzystując  je do klejenia suba z przodem. Coś z grubsza podobnego miałem na myśli mówiąc o "widzeniu" dźwięków w aucie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Więc i przy 130 by nie było :)

 

W zasadzie poszło o te słowa, ja miałem na myśli ,że skoro nie reaguje Ci sub na zmianę fazy to należy nad tym posiedzieć, bo gdy jest wszystko ok od razu to się wychwyci po jej odwróceniu a Łukasz odebrał ,na zasadzie ,że masz to rzucić w cholerę i dać na luz z grzebaniem :)



 

Tak, tak Truck nadal nic nie kuma :)

 

Ja dobrze wiem, co chciałem przekazać.

Ale gdzie kucharek sześć tam... cycków 12cie :D

 

ps. Spot to najlepsze wyjście, bo nie tylko subem można się zająć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Michalll w dużym skrócie kolejność z jaką musisz się pobawić to zestroić sobie przód (najlepiej odłącz suba na ten czas aby nie mieszał obrazu) jako punkt "0" przyjmij sobie prawy woofer i stroisz do niego resztę czyli lewy woofer i tweetery na słuch( jak Sinoff radzi) a nie linijkę, kiedy według Ciebie (każdy ma swoje preferencje i słuch) przód już jest ok, czyli np wokal jest po środku sceny na płycie o której wiesz ,że tam jest na pewno i ogólnie pasuje Ci granie przodu włączasz suba, z ustawieniem zero na czasie, zmieniasz mu fazę czasami (to już wystarcza aby bez zbędnego nabijania czasów wkleić go w przód), jeśli nie, nabijasz trochę więcej czasów na przód, ale zachowując tą wartość dla każdego głośnika jednocześnie!

Na ostatek nie pocieszę Cię, czasami bywa tak ,że sub zwyczajnie jest mułem a nie demonem prędkości i nie chce się wkleić w przód. :/



 

Jedziesz :D

 

Nie mogę, zaraz mi powie ,że mu chleb odebrałem :D

 

 

Jakiś czas temu rozmawiałem na ten temat z truckiem i moim doświadczeniem z płynną fazą na suba i myślę że też z tą wziął swoje info ( częściowo )

 

Nie pal więcej tego stuffu, ja żadnej rozmowy nie pamiętam :D

Co ciekawe Twoja Siwa koleżanka w 6 tym mieś ciąży z wawy, twierdzi coś innego ,że warto kręcić gałą płynnej w A6. Ha i kur... z Wami tak zawsze jeden białe drugi czarne, dlatego wolę różowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko z czasem sie zmieni , poprostu jeszcze lubie troche po brzeczec klapa, mysle o lepszych klockach ,pojsc bardziej w SQ, ale obecnie priorytetem finansowym jest zmiana auta

teraz chce tylko dostroic to co mam by zagralo mozliwie najlepiej i juz , a w nastepnym aucie chce sie przylozyc do tego lepiej

w tym moze sie za slupki wezme i to juz chyba bedzie wszystko w tym aucie i setupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by zagralo mozliwie najlepiej i juz

I gra całkiem ok. Udimy dość mocno zaprzeczają ciut negatywnej opinii swojej budżet-ligi. Tweetki trochę zbyt ostre momentami z lekką kotarką. Podobnie z wooferami, trochę bardziej wyrazistego kicka można by jeszcze z nich wyciągnąć. Może jednak warto jeszcze trochę ruszyć te gainy? :)

No i jeszcze sub, a właściwie dwa... Ja tam bym jednego wolał :) Myślę że pozorne źródła na desce generowane wooferem i uzupełniane subem są tego warte.

W sumie powyższe to pierdoły i głaskanie systemu je w znacznym stopniu uspokoi. Mi się tam granie podoba i brzmi zdecydowanie lepiej niż to jak opisujesz je w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...