Skocz do zawartości

Honda Civic 5D by bonless


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecono mi kiedyś zamiennik pasty Brax'a. A mianowicie Śnieżka Acryl Putz Flex z zawartością włókna szklanego. Fajna alternatywa, sporo tańsza i ma bardzo dobre właściwości tłumiące. Z tego co wiem kilka osób na forum również ją stosowało, może się wypowiedzą w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Uważaj z malowaniem, moje słupki były pryśnięte na czarno, potem po jakimś czasie położyłem na to flok i po miesiącu wszystko zaczęło odparzać. Chyba przez tą farbę...

A farba była chemoutwardzalna czy z puszki? Jeśli to pierwsze to nie ma się co dziwić. Klej do floku jest mocno agresywny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z malowaniem, moje słupki były pryśnięte na czarno, potem po jakimś czasie położyłem na to flok i po miesiącu wszystko zaczęło odparzać. Chyba przez tą farbę... 

 

Przed pomalowaniem przejechałem słupki dość grubym papierem więc lakier ma się czego trzymać. Zresztą dokładki zderzaków malowałem tym samym lakierem i nic się z nim nie dzieje więc tutaj też powinien się sprawdzić.

 

Słupki już wyśniezkowane i oklejone leginsem spokojnie schną.

post-4176-0-55798400-1449428020_thumb.jpg

 

Teraz czekam na wełne Monacor-a i w tygodniu słupki wylądują w aucie na jakiejś wstępnej zwrotce.

Po zmierzeniu pojemność w każdym słupku wyszła nieco ponad 0,6L wiec jestm nawet zadowolony z efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w tym aucie granie :P Ten v-tec wystarczy :) Ładne te słupki.

W końcu musi być jakiś akompaniament do vteca :wink:

 

 

Powodzenia!

Zawsze z przyjemnością tej Hanki słuchałem, to i teraz pewnie będzie dobrze  :wink:

Będę się starał utrzymać poziom, ale po pierwszej wrzutce wiem że łatwo nie będzie.

Utwierdziłem się w tym że 5.16 to jet mój typ bo już zdążyłem zapomnieć jak potrafią zagrać dołem :D

Za to średniak to dla mnie nowość więc muszę się z nim trochę oswoić.

 

 

Minusem jest to że trzeba trzymać linię żeby wygodnie posłuchać kilka utworów na miejscu kierowcy :).

Jesteś ode mnie znacznie wyższy i do tego jest fotel który też nie za bardzo pozwala się rozłożyć, więc rozumiem że możesz czuć się niezbyt komfortowo :D

Następnym razem odsuń sobie fotel, może pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przydałoby się trochę odkopać temat :]

 

Auto ma się dobrze, jeździ i daje radochę :D

Konfiguracja audio znacząco się nie zmieniła i pewnie jakiś rewolucji w tym aucie nie będzie.

 

Przerobiłem obudowę suba na closed. Jak na razie za długo tak nie grał ale mam wrażenie, że w tej budce bardziej pasuje do 5.16.

 

post-4176-0-07757100-1497814864_thumb.jpg

 

Zrobiłem sobie nowe klapki do piecy, żeby jakoś spójnie to wyglądało.

 

post-4176-0-28484100-1497814936_thumb.jpg

post-4176-0-72041900-1497814962_thumb.jpg

 

Ogólnie temat strojenia jest jeszcze w lesie. W tej chwili tweeter/średniak jest cięty pasywnie zwrotką robioną na kolanie. Podział średniak/woofer realizowany jest na filtrach wzmacniacza, a woofer/sub cięty aktywnie z radia.

Generalnie pomieszanie z poplątaniem, ale mimo to wydaje mi się że 3-way dobrze się sprawdzi w tej budzie.

Docelowo wszystko poza podziałem sub/woofer chcę realizować pasywnie i mam nadzieję, że w końcu uda mi się coś ruszyć w tym temacie.

 

Niedługo kolejne UP-y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ostatnio rozbebeszyłem trochę auto bo bawiłem się z elektryką tylnych szyb i stwierdziłem, że przy okazji wygłuszę podłogę.

Przy tej okazji przetestowałem kilka mat co by mieć szerszy obraz kolejnych producentów na rynku ;)

Na podłogę poszły cienkie maty vibrofiltr, pod kanapę grubsze CTK i Silent Coat.

 

post-4176-0-09315900-1500754005_thumb.jpgpost-4176-0-22824400-1500754010_thumb.jpgpost-4176-0-18034500-1500754015_thumb.jpg

 

Na to poszły cienkie gąbki jedna jakiś noname i GMS 01

 

post-4176-0-37718300-1500754019_thumb.jpgpost-4176-0-06407400-1500754023_thumb.jpg

 

Pokombinowałem też z blachą pod listwami zgarniającymi szyby. Ogólnie uszczelnienie szyby w tych drzwiach jest stroszenie słabo rozwiązane pod katem audio ale idzie sobie z tym poradzić :) Blacha razem z listwą widocznie się odkształcała przy zamykaniu szyby więc usztywniłem to miejsce wklejając dogięty na wymiar kątownik z blachy aluminiowej.

 

Tak było przed:

 

post-4176-0-48130400-1500754038_thumb.jpg

 

Kątownik wklejony na klej montażowy i taśmę dwustronną 3M

 

post-4176-0-47394200-1500754042_thumb.jpg

 

Sam kątownik wygląda jak na zdjęciach poniżej, musiałem go jeszcze trochę poodcinać żeby lepiej pasował do poszycia drzwi.

post-4176-0-14148600-1500754034_thumb.jpgpost-4176-0-55441600-1500754028_thumb.jpg

 

W najbliższym czasie chcę jeszcze ogarnąć big-3 tylko przydała by się jakaś plusowa klema, do której można podpiąć trzy grubsze przewody plusowe.

Mile widziane jakieś sugestie z waszej strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klema z Iveco? Na 3 przewody, na dużych śrubach, śmiesznie tania i dostępna w normalnych sklepach motoryzacyjnych.

Popatrzyłem na allegro i są wersje z bezpiecznikami co jest sporym plusem. Pewnie się na taką zdecyduję.

 

A orientuje się ktoś czy są jakieś klemy producentów car audio które mają więcej wejść i są na gołe kable? W tej chwili mam hollywooda i brakuje mi jednego dużego wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...